Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

pilot ah-1j

ناظر بخش هوانیروز
 • Content count

  397
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5758 Excellent

About pilot ah-1j

 • Rank
  کاربر ویژه

Contact Methods

 • جنسیت مرد

Profile Information

 • شهر اصفهان

Recent Profile Visitors

470 profile views
 1. سلام.شهید پورسیف از شهدای 214نیروی هوایی هستند و اگر اشتباه نکرده باشم در سال 1365 دچار سانحه و به شهادت رسیدند.
 2. جناب شیخی پیله ورق اگر اشتباه نکرده باشم سال 73 در جیرفت استان کرمان به کوه برخورد کردند.
 3. جناب اسماعیل همانطور که عرض کردم در اسکید طرف دیگر بالگرد از کیسه شن و یا وزنه جهت تعادل بالگرد استفاده می نمایند.
 4. این مدل از 206 به long ranger معروف می باشد در حقیقت یکی از کاربردهای آن در صنعت برق و بازدید از دکل های برق و یا مخابرات می باشد که در این عکس یک stress panel به forward cross tube fairing ان جهت سهولت در انتقال نفر به داخل بالگرد می باشد ولی قابلیت نصب یک ریل به cross tube های قب و جلو را دارد و با نصب یک صندلی مخصوص این امکان را به اپراتور می دهد تا در خارج از بالگرد روی آن استقرار یافته و عملیات بازدید و یا تعمیر کابل های برق و مخابرات را انجام دهد و طرف دیگر اسکید را کیسه شن و ... قرار داده تا بالانس بالگرد حفظ شود.
 5. جناب ملایری حقیر در محضر شما تلمذ می کنم. لطف دارید قربان.
 6. حقیقتا این پست مختص جناب سرهنگ ملایری استاد بزرگوار بنده ایجاد شده و حقیر از اینکه در این پست جوابگوی سوالات دوستان هستم از ایشان عذرخواهی می کنم. اگر ممکنه پست های مربوط به بالگرد کبرا به جای دیگری منتقل شوند.تشکر
 7. در خصوص تسلیحات کبرا پیشتر فهرست تسلیحات قابل حمل و استفاده توسط سی کبراهای خودمان خدمتتان عرض کردم. البته اگر اشتباه نکرده باشم این خاطره ایست که از شهيدان تفضلی و رادفر نقل شده است که توسط موشک ماوریک اون انبار متروکه را منهدم کردند که کار بسیار بزرگ و ارزنده ای بود.
 8. جناب اسماعیل shot per minute متاسفم در خصوص سوال دوم حدستان درست بود.
 9. جناب اسماعیل راکت زونی دارای وزنی معادل 50 KG و سرجنگی به وزن تقریبا 20 KG می باشد و بعنوان یک راکت از قدرت تخریبی بسیار خوبی برخورداره. توپ کبرا از سری توپهای گاتلینگ می باشد که مخربترین نوع گاتلینگ GAU-8 در هواپیمای A -10 تاندربولت نصب است. توپm197 کبرا با نواخت 750 spm هنوز یکی از بهترین و قدرتمندترین توپهای بالگرد جهان است. وقتی به لاشه خودروهای منهدم شده اشرار توسط توپ کبرا از نزدیک نگاه می کنید واقعا خوفناک است. البته لازم به ذکر است که گلوله های مختلفی قابل شلیک هستند که هر کدام قدرت تخریبی خاص خود را دارند.
 10. البته downgrade کردن فقط مختص روسها نیست آمریکایی ها هم ید طولانی در این قضیه دارند. البته سوخو 35 گزینه بهتر يست. شاید بعد از چین اندونزی دومین کشوری است که بدنبال خرید سوخو35 است. اندونزی تصمیم داره تا این جنگنده رو جایگزین اف 5 های خودش بنماید.
 11. برد راکتهای هایدرا بین 800 تا 8 km و برد گلوله های توپ 20 mm تا 2km و موشک تاو 3750 است و برد ماوریک در حالت سطح به هوا بین 8.8 تا 11kmاست
 12. دوست عزيز در زمان جنگ ما از راکتهای 120 mmزونی که در غلاف های چهارتایی بطور محدود استفاده کردیم البته نوع دیگری راکت هم وجود داشت که حاوی سوزنهای سيانور هم است که در اثر انفجار سوزنهای آن تا شعاع چندصد متری باعث مرگ هر جنبنده ای میشد. شاید منظور شما این راکتها باشد. موشک ماوریک پیشتر توسط آمریکایی ها بر روی کبرا تست شده بود اما به علت نتایج نامطلوب آن بر روی پایداری بالگرد و همچنین اثراتی که باعث صدمه دیدن بدنه می شد کلا کنار گذاشته شد. ماوریک در حقیقت سلاح کبرا نیست بلکه طرحی ابتکاری و بر اساس نتایج نا موفق آمریکایی ها بر روی کبرا نصب شد.