Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sajad

کاربر
 • Content count

  64
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

763 Excellent

About Sajad

 • Rank
  کاربر معمولی

Contact Methods

 • جنسیت مرد

Recent Profile Visitors

447 profile views
 1. و اگر می خوای جنگ اعصاب نداشته باشی کلن نباید سربازی رفت.مزخرف ترین دوران زندگی. نمی دونم علت چی بود که فقط می خواستن رو اعصاب راه برن.
 2. تبعیض میان حقوق مهندس و پزشک پرده اول: سال ۱۳۸۰ شمسی: دانش آموزان مدرسه ای نمونه در یکی از شهرستان های ایران زمین به انتخاب رشته بین ریاضی فیزیک و تجربی فکر می کنند. از آن جایی که اکثر این دانش آموزان ایده آل گرا هستد و کلاس کاری و حقوق مهندسان را بالاتر از پزشکان می دانند اکثریت قریب به اتفاق آن ها رشته ریاضی فیزیک را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. سال ۱۳۸۳ شمسی: دانش آموزان در رشته های مهندسی (از قبیل مکانیک،صنایع و...) در دانشگاه های شریف، تهران، امیرکبیر... قبول شده اند و خوشحال از ثمربخش بودن تلاش ها به آینده ای روشن فکر می کنند. سال ۱۳۹۰: تعدادی از همکلاسی ها برای ادامه تحصیل به خارج رفته اند و تعدادی هم که مانده اند در برخی شرکت های خصوصی مشغول به کار هستند. سال ۱۳۹۴: مهندسانی که در ایران مانده اند و در رشته های خود تا مقطع ارشد ادامه تحصیل داده اند، همان ها که از قافله رفتن به خارج به هر دلیل باز مانده اند، حقوقی حداکثر تا ۳ میلیون تومان دریافت می کنند. همان سال: پرستارانی که با زحمتی بسیار کمتر از مهندسان فوق در سال های انتخاب رشته، رشته تجربی را برگزیدند و نه چندان تاپ بودند که پرستاری را انتخاب کردند حقوقی معادل ۵ تا ۶ میلیون تومان دریافت می کنند. پزشکان عمومی که فقط برای گذراندن طرح خود حقوقی معادل ۷،۸ میلیون تومان دریافت می کنند. همان سال: هر چند ماه یک بار داستان دردآوری از رفتار پزشکان با بیماران مخابره می شود. همان سال: پزشکان محترم کوچکترین انتقادی از رفتار ناشایست برخی پزشکان بر نمیتابند. وزیر نامه می نویسد برنامه طنز پخش نشود. همان سال: متاسفانه پزشکی به قتل می رسد. وزیر نامه می نویسد به طور ویژه به پرونده قتل پزشک رسیدگی شود. خون پزشک از دیگران رنگین تر است. همان سال: از آنجایی که کلاس کاری و حقوق پزشکان بالاتر است دانش آموزان تجربی را انتخاب می کنند. نتیجه گیری: برنامه ریزی مهم است. اختلاف طبقاتی بد است. ایران بهشت پزشکان است
 3. سلام. میشه در مورد لباس نفر دوم از راست ردیف نشسته توضیح بدید؟برای ارتفاع بالاست؟ سقف پرواز میگ 29 چندهزارپاست؟ ممنون
 4. نقش حاج آقو در میان افسران و سربازان قراسوران (ماموران امنيت راه‌ها) در دوران قاجار چی بوده؟ شاید اونها هم گشت ارشاد داشتن یا ف ع س شون بوده؟
 5. شکافتن ‫‏بخیه‬ های چانه ‫صدراکوچولو‬ ، وحشتناک تر از سوزاندن تن ‫‏معاذکساسه‬! در ظاهر فقط چند بخیه شکافته شد . اما این انسانیت و شرف و اخلاق بود که شکافته شد. کادر درمان بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی شهر از توابع استان اصفهان، به دلیل عدم بضاعت مالی خانواده یک بیمار خردسال، بخیه چانه صدرای چهار ساله را شکافتند و او را با چانه شکافته شده و خونین روانه خانه کردند. دختری چهارساله هفته گذشته به دلیل پارگی ناحیه چانه به اورژانس بیمارستان اشرفی اصفهانی در خمینی شهر مراجعه و کادر حاضر، سرپایی چانه مصدوم را بخیه می‌کنند. در ادامه وقتی می‌بینند مادر بیمار توانایی پرداخت هزینه 150 هزار تومانی درمان را برای ترخیص ندارد، با دستور مسئول کادر پزشکی، پرستار بخیه‌های دختر چهار ساله را کشیده و بیمار با خونریزی و پارگی چانه از بیمارستان خارج می‌شود. برای من مسوولین این بیمارستانی که چنین کار شرم آوری را انجام داده اند. و بخیه های صدرا کوچولو را شکافتند، با آن کادر اجرای احکام داعش که «معاذ کساسه»، خلبان اردذنی را آتش زدند و در واقع حکم قاضی داعشی را اجرا کردند، تفاوت چندانی ندارند. امیدوارم که به شدت تکذیب شود. امیدوارم که همه ما 80 میلیون ایرانی در داخل و خارج از کشور، این را در خواب دیده باشیم. حتما خواب دیدیم. خیر است ان شاءالله. محمد محبی/روزنامه نگار
 6. مجله صنایع هوایی شماره ۲۸۰ یکی از کاربران هواپیمای توکانو رو عراق ذکر کرده.این هم متنش: عراق:عراق ۸۰ فروند توکانو که در مصر مونتاژ شده بود را تحویل گرفت.نیروی هوایی عراق از این هواپیماها که مسلح به غلاف های تیربار راکت انداز و بمب های ۲۵۰ و ۵۰۰ پاوندی بودند به صورت گسترده ای برای پشتیبانی هوایی سبک از نیروهای زمینی خود در جنگ ایران و عراق بهره گرفت.هنگامی که جنک های اول و دوم خلیج فارس پایان یافت نیروی هوایی عراق دیگر هیچ یک از ۸۰ فروند توکانوی خود را در اختیارنداشت! دوستان عکسی از این توکانوها در ارشیوشون دارند؟
 7. دیروز یه اتریشی دیدم ازش سوال پرسیدم شما که نفت ندارید چرا وزیر نفت دارید؟ پاسخ داد به همون دلیل که شما وزیر رفاه دارید!!! هیچی دیگه تصمیم گرفتم در امور داخلی کشورها دخالت نکنم.
 8. چند روز پیش کتاب رو از کتابخانه مرکزی اصفهان امانت گرفتم.اولین مرخصی سربازی به جای اینکه با خانواده باشم این کتاب و کتاب نبرد در اسمان جناب جاویدنیا رو سریعا خوندم. اگه کتابای درسی رو اینجوری با تمرکز خونده بودم الان به جای سربازی دانشجوی دکترا بودم....
 9. این خبر امروز در بعضی از سایت ها پخش شده بود. کره‌ شمالی درمان سرطان و چند بیماری دیگر را کشف کرد! یک خبرگزاری کره‌ی شمالی ادعا کرده است که این دارو با نام «کومدانگ 2» قادر است تا هر بیماری‌ای از ایدز گرفته تا سرطان و حتی بیماری‌های ناشی از استفاده از کامپیوتر را درمان کند! یک کمپانی دارو سازی در کره‌ی شمالی ادعا کرده است که درمان چندین بیماری ناعلاج همچون ابولا، ایدز و بسیاری از سرطان‌ها را کشف کرده است. اور کردن این خبر سخت است و هنوز نیز هیچ منبع معتبری آن را تایید نکرده است. یک خبرگزاری کره‌ی شمالی ادعا کرده است که این دارو با نام «کومدانگ 2» قادر است تا هر بیماری‌ای از ایدز گرفته تا سرطان و حتی بیماری‌های ناشی از استفاده از کامپیوتر را درمان کند! در این خبر ادعا شده است که حتی بیماری کشنده‌ی MERS نیز از طریق این واکسن قابل درمان قطعی است. براساس این وب‌سایت، داروی جدید قادر است این بیماری‌ها را درمان کند: بیماری های آلرژیک پوستی، Ambustion، سرمازدگی، Engorgement اثرات لوازم آرایشی و بهداشتی دیابت انواع التهاب، تب از دلایل ناشناخته، از دست دادن اشتها اختلالات قبل و بعد از زایمان کودک اعتیاد به مواد مخدر بیماری همه گیر از جمله آنفولانزای مرغی و جدید آنفولانزا، AIDS خونریزی معده، گرفتگی عضلات معده، بیماری های روده کوچک و بزرگ بیماری های قلبی، ورم مفاصل افت فشار خون، ناتوانی جنسی عفونت، چسبندگی و زخم بعد از عمل پزشکی اختلالات کبدی ناشی از الکل آنفولانزا بدخیم و انواع دیگر از سرد مسمومیت دارویی نورالژی، روان نژندی، ضعف و ناتوانی، بی خوابی پانکراتیت، مسمومیت از طریق مواد غذایی جان باختند، بیماری های تیروئید پولیپ، درد عضلانی، روان نژندی نباتی صرع نازایی، اختلالات قاعدگی، التهاب مثانه محرک رشد کودکان، ضد رادیواکتیو درمان هپاتیت А، В، C، D، E، G سل (ТВ)، رحم و دیگر خونریزی روده سرطان های مختلف بیماری های مقاربتی، مقاومت در برابر پیری هنوز به هیچ‌وجه مشخص نیست که این دارو وجود خارجی داشته باشد یا کره‌ی شمالی تنها به دنبال یک بمب خبری بوده است. باید منتظر ماند و دید آیا دلایل عملی برای وجود چنین دارویی ارائه خواهد شد یا خیر.
 10. تحلیل فیلم

  تصمیم داشتم این فیلم رو اصلا نگاه نکنم ولی چه کنیم بعضی وقت ها توفیق اجباری نصیب آدم میشه و نمیشه کاریش کرد. دو سه هفته پیش بود در قطار بودم و فیلم پخش شد به علت خستگی حال و حوصله انجام هیچکاری نداشتم و ناچارا دیدمش....ای کاش من هم خوابیده بودم....
 11. نظری جان آموزشی همون جا هستم.نامه اش امروز به دستم رسید.گرمای هوا برای من که بزرگ شده هرمزگان هستم و دانشگاه خلیج فارس بوشهر بودم ازار دهنده هست؟ اگه امکانش هست درباره استوار یا ستوان آرامش بیشتر توضیح بدید. علاوه بر لیوان شیشه ای تصمیم گرفتم یه لیوان ساندیسی درست کنم نظرتون چیه؟
 12. سربازی

  من که هنو سربازی نرفتم بنابراین خاطره ی ندارم. اول تیر میرم سربازی.افتادم نیروی هوافضای سپاه.... ان شالله بعد از پایان اموزشی اگه خاطره جالبی بود،همین جا تعریف می کنم. اقا راستی برای آموزش چه چیزایی همراه خودم ببرم؟
 13. کتاب رو از نمایشگاه کتاب امسال تهیه کردم.برنامه ریزی کرده بودم که روزی چند صفحه شو بخونم ولی به علت جذاب بودن کتاب فقط روز اول برنامه اجرا شد.در ۴ روز بعدی کتاب به پایان رسید.البته کتاب به پایان رسید ولی بعضی از قسمت های کتاب ناقص بود انگار یه جاهایی رو با موس انتخاب و راست کلیک و بعدش حذف... البته به نظر میاد این مدل حذف کردن عمدی بوده... خوندن کتاب رو به همه دوستان توصیه می کنم واقعا کتاب ارزشمندیه و خواهش دیگری که از دوستان دارم اینه که کتاب هایی مانند این کتاب که مستند و واقعی هستند وبدون تعصب و منصفانه واقعیت رو بیان می کنن رو معرفی کنند.