Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

nikpayam

ناظر بخش نداجا
 • Content count

  681
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10851 Excellent

About nikpayam

 • Rank

Contact Methods

 • جنسیت مرد

Profile Information

 • شهر تهران

Recent Profile Visitors

558 profile views
 1. هلی کوپتر 416 و پدر در خیبر
 2. مدیر جان اون عکس ربطی به ابوموسی نداره و اصلا از ابوموسی اسکورت نمیشدند !! و عکس مربوط است به جزیره بوسیف اگردرست خاطرم باشه در خورموسی ! و علت استفاده کبراها این بود که جلوی هلی کوپترهای سوپرفرلون عراق رو با موشک تاو بگیرند زیرا هوادریا فاقد موشک مناسب برای زدن این هلی کوپتر بود که در نهایت به علت اشنا نبودن هوانیروزی ها به پرواز و ناوبری روی اب و همچنین کافی نبودن برد موشکهای تاو برای زدن سوپر فرلون ها زیرا انها از فاصله بسیار دور اقدام به شلیک اگزوست میکردند کلا کبراها بلا استفاده شدند و مدت کوتاهی در عملیات بودند و بعد رفتند و این عملیات هم با لیدری هوادریا انجام میشد به این صورت که یا اس اچ یا 2 فروند 212 از بوسیف بلند میشدند و کبراها به دنبال انها پرواز میکردند و در اخر هم هلی کوپترهای هوادریا بین کشتی ها و موشک های شلیک شده ز عراق قرار میگرفتند و توسط کروچیف اقدام به شلیک چف برای منحرف کردن موشک ها میکردند .
 3. نفر دوم ایستاده از چپ ناخدا چیت ساز از خلبانان 212 هوادریا و نفر سوم از چپ دریادار نیک پیام و نفرات نشسته تکاوران دریایی می باشند
 4. سلام احسان جان با تشکر از شما و پدر قهرمانتان در مورد دیگر شهدا و قهرمانان هوادریا بنده در تاپیک هوادریا بارها اسامی انها را عنوان کرده ام و عکس های این عزیزان را قرار داده ام . در مورد شهید صفایی ایشان در سال 1375 و در مانور و در جزیره هنگام هلی کوپترشان سانحه داد و همراه ایشان ناخدا تحویلداری هم که از خلبانان هاورکرافت بودند شهید شدند و سانحه ای که شما می فرمایید مربوط به شهید عاشق معلا و شهید رستگاری میباشد که هلی کوپترشان با کوه برخورد کرد . در مورد شهید تنگستانی هم بله ایشان کروچیف هلی کوپتر پدر بنده بودند که در سال 63 در اطراف خارک سانحه دادند و متاسفانه ایشان نتوانستند خود را نجات دهند و در دریا غرق شدند .
 5. نفر ایستاده شهید صفایی و به نظرم نفر نشسته سمت چپ جناب ناخدا صالحین هستش که هم شهید صفایی و هم جناب صالحین از خلبان های هوادریا بودند که هر دو از سری اخر خلبان هایی بودند که دوره اموزشی انها در امریکا به انقلاب خورد و به ایران برگشتند و دوره اموزش انها در هوادریا و توسط پدر بنده و دیگر خلبانهای قدیمی تر صورت گرفت . شهید صفایی هم در سانحه هلی کوپتر سی استالیون در زمان مانور در جزیره هنگام شهید شدند
 6. بوشهر سال 62 تمرین تکاوران /یادش بخیر چقدر تو این رمپ دوچرخه سواری کردیم
 7. اسماعیل جان تمرین پرش از هلی کوپتر هستش و در گوشه سمت راست هم قایق جیمینی که برای گرفتن تکاور از اب هستش مشخص می باشد . این تمرینات یگان عملیات ویژه تکاوران دریایی هستش برای امادگی بیشتر این یگان و در مواقع لزوم با توجه به نوع ماموریت از تجهیزات غواصی مداربسته و مواد منفجره و ... استفاده میشود که در طول جنگ هم یگان هوادریا و یگان عملیات ویژه تکاوران دریایی عملیات های زیادی رو با هم انجام دادند و یکی از بهترین نیروهای واکنش سریع در منطقه بودند و در کل یکی از فلسفه های تشکیل این دو یگان همین عملیات های واکنش سریع بود که هر دو یگان چه خلبانها و چه تکاورها در نوع خودشان در منطقه از بهترین ها و باسوادترین ها و کاملترین ها بودند . ولی بنا به دلایلی این دو یگان مورد بی مهری قرار گرفتند و عملیات هایشان در طول جنگ به حساب یگان های دیگر نوشته شد !
 8. اسماعیل جان از نفرات تکاور هستند
 9. کاپیتان نیک پیام اوایل دهه 60 بوشهر
 10. بله مدیر جان 212 شماره 407 هستش و با استتار اصلی بر روی پد فرود یکی از ناوشکن های ببر یا پلنگ