Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Pz.Jager Fuhrer

کاربر
 • Content count

  819
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4884 Excellent

About Pz.Jager Fuhrer

 • Rank
  کاربر حرفه ای
 • Birthday ۹۰/۱۲/۱۷

Contact Methods

 • جنسیت مرد

Profile Information

 • شهر ... Netingrad
 • Interests WW2 ... شهدای اقلیت ... ارتش ایران ... قهرمانان واقعی ... زرهی ... و ...

Recent Profile Visitors

 1. هیچ جنگی بدون تلفات نیست ... فرماندهی جنگ دست کسانی بود که حتی نمی دونستن جنگ یعنی چی، چه جوری می نویسن و می خونن !!! ما فریب ارتش عراق رو خوردیم ... ارتش عراق، تانک داشت .. برای استفاده تو محیط باز، آموزش دیده بود ... ما حتی اگر از غرب دفاع هم نمی کردیم، عراق نمی تونست پیش بیاد ... نه آموزش دیده بود و نه امکانات داشت ... ما خیلی راحت می تونستیم با نصف نیروی موجود غرب، عراق رو به مرز برگردونیم ... ولی تصمیم گیرنده ها، جور دیگه ای فکر می کردن ...
 2. آموزش و پشتیبانی ، مهمترین چیزی هستن که تو جنگها به کار میان ... شما فقط حجم مهمات رو می بینید ... در مورد تانک و هواپیما و ناو، چی؟ هر کدومشون هزاران قطعه دارن که اگر خراب بشن یا از کار بیافتن، پرونده عملیاتی اون یگان، بسته میشه ... با توجه به شرایط ایران، از دست دادن یک هواپیما، تانک یا ناو، یک مصیبت بزرگ بود ... پدافند هوایی دشمن رو هم دست کم نگیرید ... فقط در ماه اول جنگ، 40 هواپیما و 60 خلبان از دست دادیم کشته شدند، تموم شد ... حالا به این تعداد، مجروح، اسیر و مفقود رو هم اضافه کنید جایگزینی داشتیم ؟ چه نیروی انسانی و چه آمادی !!! ضرر اقتصتادیش، جدا ... توان انجام دادن همچین عملیاتی رو نداشتیم ... بالفرض که انجام دادیم بعدش چی کار می کردیم؟ تلفات و کسری رو چه جوری پر می کردیم ؟
 3. شما کارگاه تولید و پشتیبانی قطعات داشتید؟ چه زمیتی، چه هوایی و چه دریایی ؟؟؟ توان پشتیبانی دائم رو داشتید؟ توان تولید قطعات رو داشتید؟ زمان برای تولید قطعات داشتید؟ نیروی ماهر داشتید؟ مواد اولیه رو داشتید؟ علم تولید و ارزیابی قطعه رو داشتید؟ اون کشوری که بلیتز کرایگ رو اختراع کرد و استفاده کرد، از سال 1925، داشت مهمات تولید می کرد ... از سال 1930، کامیون تولید می کرد ... از 1932، تانک تولید می کرد ... از 1935، زیردریایی تولید می کرد ... از 1937، هواپیما تولید می کرد ... یه تانک پانزر 2، 850 قطعه با 850 آلیاز و کارکرد و مشخصات مختلف داره ... هر قطعه رو فقط و فقط ، یک کارخونه تولید می کرد ... فقط تعویض شنی تانک، حدود 2 ساعت زمان می بره ... 1.5 تن وزنش هست ...
 4. امام هیتلر نبود از حرفش برنگردد هی ... الان ازش بپرسی هیتلر کی بود، هنگ می کنه ...
 5. سرباز شهید مهرعلی ملاپور 10/9/41 - نور 27/11/60 - دزفول
 6. متاسفانه سنگ قبر این شهید، از بین رفته بود ... استوار یکم شهید علی نوروزی
 7. خلبان شهید سید مهدی علوی 1332 20/3/60 همین شعر به دستخط شهید، در داخل (نمی دونم چی میشه، اون اتاقکی که عکس و اینا می ذارن توش) بود که متاسفانه از بین رفته بود ... چند تا عکس گرفتم، ولی هیچی معلوم نبود ...
 8. با عرض سلام. پیرو مسئله پاک شدن عکس ها از روی سرور ها بعد از یک مدت معین، بنده چندین سوال از مدیریت محترم آپلود سنتر پرشین گیگ کردم که مشاهده می فرمایید: فعلاً منتظر جواب ایشان هستم. به محض گرفتن جواب، اینجا می نویسم.
 9. سلام. عرض شود که چرا. دارن. آپلود تموم شد و حالا دارم مرتب می کنم. راستش مشکلی برای دوربین پیش اومده بوده که لنزشو عوض کردم . به همین خاطر ، کمی طول کشید. گفتم لااقل اسمارو بنویسم که کار، کمی جلو بیافته. و جبران تایم از دست رفته رو بکنه.
 10. واقعاً از این استقبالشون، جا خوردم ... اصلاً توقع این سطح بالای همکاری رو نداشتم. بله. از دژبان ارتش هستن. اون سرباز هم، دژبان بود. من با مترو رفتم، ساختمان مدیریت، قسمت روابط عمومی. فقط پرسیدن برای روزنامه یا مجله هست که من گفتم برای سایت هست. عکس گرفتن، بلامانع هست ولی فیلم برداری، محدودیت داره.
 11. خودشون که خیلی خوششون اومد ... یه سرباز همراهم فرستادن که قبرارو نشون بده ... برای شروع، عالی بود !!!
 12. ممونم. بله. مربوط به بهشت زهرا هستن. قطعه 21 و 24 (بقیه رو متاسفانه وقت نشد که برم.) مزار این شهید هم؛ ق 24، ر. (اگر درست یادم باشه) 50 هست.
 13. حتماً از بعضی ها تونستم عکس بگیرم. و بعضی ها هم که به شدت کثیف و بعضاً شکسته و خراب بودن ... نشد که عکس بگیرم ... این یک مسئله بود که شدیداً ناراحتم کرد... مسئله دیگه، افتادن تعدادی از پرچم ها ی ایران بود ... که کثیف شده بودن ... این هم ناراحت کننده هست ... به خصوص برای یک نظامی !!! شاید جناب تلخک، یا جناب لطافتی و یا جناب سروان ابراهیمی، بتونن بیشتر و بهتر توضیح بدن ... مسئله دیگر هم، نا هم شکل بودن قبور بود که باعث سخت راه رفتن میشه ... بهتر بود که تمام قبور رو به یک شکل درست می کردن ... یا حد اقل، یک اندازه مشخص براشون در نظر می گرفتن . در ضمن، از بابت عکس ها خیالتون راحت . جاشون امنه .