Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Majid

کاربر
 • Content count

  51
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

562 Excellent

About Majid

 • Rank
  کاربر معمولی
 • Birthday ۶۸/۰۱/۰۱

Contact Methods

 • جنسیت مرد

Profile Information

 • شهر karaj
 1. ایشان را(مرحوم دادپی) زمانی که مدیر عامل آرتا کیش بودند بارها در یکی از فرودگاه ها دیده بودم.در یکی از ایام تعطیل که قصد داشت شخصا با وانت سوخت مورد نیاز هواپیماهای آموزشی را خارج نمایداز طرف حفاظت ممانعت بعمل آمده بود و ایشان علی رغم وساطت مدیرفرودگاه(امیرخلبان بازنشسته محمدعلی ظهوری)موفق به اینکار نشده بودند و از این جهت عصبانی! فردایش به دفتر من که مسئولیت این کار را داشتم آمدند.با توجه به وصفی که جناب ظهوری کرده بودندانتظار دیداری طوفانی را داشتم ولی بر عکس بسیار خونسرد و با آرامش صحبت کردیم بیشتر از آنچه انتظار داشتم با قضیه منطقی برخورد کردند.به گونه ای که در خاتمه دست هم را به گرمی فشردیم.دوست داشتم در دیدارهای بعدی از ایشان در خصوص چند عملیات زمان جنگ پرسش کنم که روزگار مهلت این دیدار را نداد.
 2. اف 5 ای تک کابین است.منظور از کمک چیست؟
 3. دوست گرامی دکلی که بارنگ سبز مشخص نموده اید ارتباطی با سایت رادار کرج ندارد.بلکه روی آن آنتنهای تقویت کننده بیسیمهای |VHF|نصب شده(حداقل در نصب دو آنتن روی دکل حقیر حضور داشتم)
 4. بالاخره ریشه اهانت اخیر به ارتش مشخص شد:۹۱%ضدانقلاب خارج‌نشین و لیبرال‌های وطنی و عناصر فتنۀ سبز، و ۹% آن از سوی رسانه‌های رسمی برادر،دکتر،سردارعباسی(یک کیلومتر عنوان داره که باید با درشکه کشیده بشه)ضمن عذرخواهی از سرلشگر صالحی فضا سازی (اهانت را به سادگی آّب خوردن به فضا سازی تبدیل کرد!!!!)اخیر را به عوامل فوق نسبت داد!! حسن عباسی در نامه ای‌ به فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، نسبت به اظهارات اخیر خوددر مورد ارتش عذرخواهی کرد. در بخشی از این نامه عذر خواهی خطاب به سرلشگر صالحی آمده است : مستحضرید که تقطیعی یک دقیقه‌ای از یک جلسه از سلسله جلسات دروس تخصصی دانش دکترینولوژی در دانشگاه تهران منتشر گردیده که شنیده‌ام موجب رنجش دوستان من در ارتش جمهوری اسلامی شده است. مایل بودم در روزهای قبل مصدع اوقات شوم و مراتب عذرخواهی قلبی خود را به جای آورم تا جناب‌عالی به جامعه ارتش انقلابی اسلام تقدیم بفرمایید، اما در تماسی که با استاد ارجمندم امیر دریادار کوچکی داشتم، ترجیح بر این شد تا پس از رفتن من به دادسرای نظامی باشد که شائبه تأثیر بر دادگاه پیش نیاید؛ از این‌رو پس از حضور در دادسرای نظامی، امروز فرصتی حاصل شد که با تأخیر چند روزه، مراتب عذرخواهی خود را به جناب‌عالی به عنوان فرمانده برادران غیور ارتشی تقدیم نمایم. در مجموع ۹۱% از این فضاسازی، در شبکه‌های اجتماعی از سوی ضدانقلاب خارج‌نشین و لیبرال‌های وطنی و عناصر فتنۀ سبز، و ۹% آن از سوی رسانه‌های رسمی انعکاس داشته است. عصر امروز ۱۳۹۵/۰۵/۱۱ مقرر است که در جلسه‌ای در سازمان حفاظت اطلاعات، مستندات این فضاسازی ضدانقلابیون و لیبرال‌ها در فضای سایبر تحویل شود که حاوی نکات حیرت‌انگیزی از ترفندهای فتنه‌گران است؛ البته مجلد مستندات به محضر جناب‌عالی تقدیم خواهد شد. اونوقت سنگ پای قزوین رو مثال می زنند.
 5. روسا فراموش !!کردن موتورشو سوار کنن.یکوقت دوستان فکر بد نکنن
 6. بنظر حقیر این مطالبی که دوستان در جواب هم می نویسند(و خوشبختانه با توجه به شخصیت والای دوستان بدون توهین و جملات ناشایست می باشد) خیلی از نکات مبهم را وضوح می بخشد. موردی که برای من سوال است اینکه چرا جناب مازندرانی که با جناب نجفی (کابین عقب مرادی)صحبت و از ایشان سوال نموده اند از پاسخ ایشان چیزی نمی گویند.حتی در انجمن قبلی هم که من خاطرات ایشان را مطالعه می کردم در این قسمت سریع عبور می کنند و روایت جناب نجفی از چگونگی ماجرا را بیان نمی کنند.
 7. جناب دستان ، ازصحبتها واشارات غیر مستقیم شما اینطور استنباط کردم که تامکت جناب هرندی توسط پدافند خودی(احتمالا سپاه) هدف قرار گرفته است.؟
 8. بین این سانحه و سانحه سقوط فوکر آسمان رابطه ای وجود دارد اگر آن را کشف کردید!فقط یک راهنمایی کنم : در سانحه سوخو فردی در حوزه معاونت استاندارد سازمان هواپیمایی کشوری مسئولیت رسیدگی به این سانحه را بر عهده داشت که در سانحه سقوط فوکر در نقش متهم قرار گرفت و از قضا همین کنترلر سانحه سوخو اینبار در استاندارد پرواز مسئولیت داشت!
 9. روایت ذکر شده در خصوص چگونگی سقوط هرکولس شهید فکوری با روایت شاهدین ماجرا تطبیق ندارد.
 10. جناب لطافتی عزیز اگر منظور از عملیات فاو عملیات والفجر 8است بنظرم صحیح نباشد چون عملیات والفجر8 که منجر به تصرف فاو گردید در بیستم بهمن 64 شروع شد ولی تاریخ شهادت این شهید عزیز مهر ماه60 می باشد.
 11. نکته جالب اینکه عکس اول به صورت معکوس است (به محل خروج پوکه و روآیک سلاح توجه شود)
 12. سر لشکر محمد حسین شاکر :رئیس ستاد مشترک پس از سرلشکر فربد بودند که از قلم افتاده اند.
 13. نکته جالب داشتن دوربین روی ژ3 است.این از معدود تصاویری است که این نوع سلاح را با دوربین نشان می دهد.
 14. با سلام خدمت جناب دستان ،بنده هم تخصصی در این تایپ ندارم ولی در چند پروازی که بعنوان سرنشین با آن داشتم موتورها صدای بلندی دارند که به آسانی در کابین قابل شنیدن است پس چگونه خلبان تصور بر خاموش بودن موتورها و اقدام به ری استارت نموده است؟ ضمن اینکه در خاطرات یکی از سرنشینان خاموشی چراغها و موتورها در یک لحظه عنوان شده و ایشان می گوید در یک لحظه همه سیستمهای برقی خاموش و سکوت مطلق برقرار شد.