Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Majid

کاربر
 • Content count

  57
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

578 Excellent

About Majid

 • Rank
  کاربر معمولی
 • Birthday ۶۸/۰۱/۰۱

Contact Methods

 • جنسیت مرد

Profile Information

 • شهر karaj
 1. فکر می کنم برادر ایشان محمد جواد وارسته هم از خلبانان نیروی هوایی بودند که با درجه سرتیپ دومی بازنشسته شدند آیا در این زمینه اطلاعی دارید؟
 2. تناقض هایی بین صحبتهای هادی منافی با سایر روایتها وجود دارد.اول اینکه شهید قرنی محافظ داشتند درب خانه شان هم همینطور باز و بی حساب و کتاب نبوده(صرف نظر از اشتباه منجر به ترور) دوم محافظ ایشان از سوء قصد جان سالم بدر می برندبنابراین فرضیه حضور گروه دوم افراد فرقان در خانه و معطل کردن عمدی ایشان به منظور افزایش خونریزی منتفی است.همچنین ایشان نقل میکنند( بنی صدر می‌گفت چون آن‌ها فلان قدر تانک دارند و ما نداریم، نباید بجنگیم! )معلوم نیست مستند این حرف کجاست؟ پی نوشت:شهید قرنی قبل از شهادت از ریاست ستاد مشترک ارتش برکنار شده ودرجه سرلشگری داشتند.پس از انقلاب تاکنون هیچ نظامی در زمان حیات درجه سپهبدی را نداشته است.
 3. تلخک عزیز متشکرم.
 4. باعرض سلام وادب واحترام خدمت دوستان گرامی و علی الخصوص مدیر محترم وظیفه خود دیدم که خبر سلامت خود و رهایی از بیماری را از روزهای ابتدایی سال جاری بعرض رسانده و ضمن تشکر از دوستانی که اینجانب را مشمول دعای خیر خود گرداندندسال خوب و خوشی را برای همه آرزو می نمایم.علت تاخیر حضور در انجمن هم خروج اشتباهی وفراموشی کلمه عبور بود که بالاخره موفق به یافتن آن شدم و همانند گذشته خواننده مطالب خواهم بود.
 5. مدیرعزیز ازابراز لطفتان متشکرم.همچنین از تلخک عزیز،M60گرامی و دوستانی که در حق اینجانب دعا کردند.حقیقتا این گفته شما درست است.من از خوانندگان دائمی انجمن از زمان انجمن مرحوم گنج جنگ هستم یادم نمی رود روزهایی را که مطالب جناب علی مازندرانی عزیز را روزانه با علاقه می خواندم(هرچند که یکباره وسط کار موضوع به تیر غیب گرفتار شد و من متاسف از اینکه چرا آن را سیو ننمودم حتما لازم نیست یادآوری کنم آنچه بعدا به بعنوان خاطرات ایشان بصورت آبکشیده شده در دسترس قرار گرفت چقدر کاستی داشت) ،چه حالی با خاطرات جناب لطافتی عزیز کردیم و با خاطرات عزیزمان در ناو جوشن اشک ریختم.البته من هم خاطرات نصفه ونیمه ای از دوران جنگ دارم ولی به هیچ وجه به خودم اجازه عرضه آن در حضور بزرگان انجمن را نمی دادم و بیشتر به قول بعضی ها!! تلمذ می کردم .حالا این بیماری فرصتی داد تا چند کلامی هم خدمت دوستان از باب ارادت داشته باشم. و اما در خصوص خودم با توجه به طولانی شدن دوران تب بالاخره دیروز تصمیم به انجام سی تی اسکن گرفتیم که چشممان به جمال کرونا در ریه راست روشن شدو رسما تا عید قرنطینه خانگی شدیم.البته اگر تنگی نفس راهی بیمارستان و ایضا قبرستان نکند.داروهای فلوبایوویر75 وهیدروکسی کلروکین سولفات را از چند روز قبل مصرف و ادامه می دهم.دیروز روزبدی بود تب و به همراه این خبر بد کلا روحیه ام را خراب کرده بود ولی امروز بهترم خلاصه اگر وقفه طولانی شد فاتحه را فراموش نکنید(از باب شوخی)اما دوستان موضوع را خیلی خیلی جدی بگیرید اگر کوچکترین تب ،سرفه یا کوفتگی داشتید پیگیری کنیدبرای آزمایش.سعی کنید دچار سرماخوردگی یا آنفولانزای معمولی نشوید که ممکن است آدم را گمراه کند.
 6. دوستان گرامی سلام،متاسفانه بلایی که امروز بر سر کشور عزیزمان آمده حاصل بی تدبیری،حماقت و پنهانکاری مسئولین ارشد نظام است.من روز11/24 جهت انجام ماموریت اداری به قم وارد شدم وحتی جهت بازدید از چند بیمار به بخش آی سی یو بیمارستان بهشتی قم مراجعه نمودم.(قرار بود بیمارستان کامکار هم بروم که خوشبختانه وقت اجازه نداد)متاسفانه علی رغم گسترش این بیماری در قم و بستری بودن چند نفر با این بیماری در بیمارستان کامکارهیچگونه هشداری حتی با نصب یک بنر نیز وجود نداشت و ما هم بی اطلاع از موضوع مراقبت چندانی نداشتیم.تا ظهر روز30 ام که از میزبانان خبر فوت دو نفر در بیماستان کامکار به دلیل کرونا را آنهم بصورت محرمانه شنیدیم که باز هم چندان باعث نگرانی ما نشد چون از عمق فاجعه بی خبر بودیم بعد از مراجعت و سپری شدن دو روز(برگزاری انتخابات گذایی) بود که موضوع فاش شد و علی رغم گذشت 10روز مراقبت و حالت نیمه قرنطینه متاسفانه تب و بدن درد به سراغ آمده و در قرنطینه خانگی هستم امیدوارم که نشانه بعدی یعنی تنگی نفس و مشکلات ریوی و بستری در بیمارستان به سراغ نیاید .دعا بفرمایید.
 7. ایشان را(مرحوم دادپی) زمانی که مدیر عامل آرتا کیش بودند بارها در یکی از فرودگاه ها دیده بودم.در یکی از ایام تعطیل که قصد داشت شخصا با وانت سوخت مورد نیاز هواپیماهای آموزشی را خارج نمایداز طرف حفاظت ممانعت بعمل آمده بود و ایشان علی رغم وساطت مدیرفرودگاه(امیرخلبان بازنشسته محمدعلی ظهوری)موفق به اینکار نشده بودند و از این جهت عصبانی! فردایش به دفتر من که مسئولیت این کار را داشتم آمدند.با توجه به وصفی که جناب ظهوری کرده بودندانتظار دیداری طوفانی را داشتم ولی بر عکس بسیار خونسرد و با آرامش صحبت کردیم بیشتر از آنچه انتظار داشتم با قضیه منطقی برخورد کردند.به گونه ای که در خاتمه دست هم را به گرمی فشردیم.دوست داشتم در دیدارهای بعدی از ایشان در خصوص چند عملیات زمان جنگ پرسش کنم که روزگار مهلت این دیدار را نداد.
 8. اف 5 ای تک کابین است.منظور از کمک چیست؟
 9. دوست گرامی دکلی که بارنگ سبز مشخص نموده اید ارتباطی با سایت رادار کرج ندارد.بلکه روی آن آنتنهای تقویت کننده بیسیمهای |VHF|نصب شده(حداقل در نصب دو آنتن روی دکل حقیر حضور داشتم)
 10. بالاخره ریشه اهانت اخیر به ارتش مشخص شد:۹۱%ضدانقلاب خارج‌نشین و لیبرال‌های وطنی و عناصر فتنۀ سبز، و ۹% آن از سوی رسانه‌های رسمی برادر،دکتر،سردارعباسی(یک کیلومتر عنوان داره که باید با درشکه کشیده بشه)ضمن عذرخواهی از سرلشگر صالحی فضا سازی (اهانت را به سادگی آّب خوردن به فضا سازی تبدیل کرد!!!!)اخیر را به عوامل فوق نسبت داد!! حسن عباسی در نامه ای‌ به فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، نسبت به اظهارات اخیر خوددر مورد ارتش عذرخواهی کرد. در بخشی از این نامه عذر خواهی خطاب به سرلشگر صالحی آمده است : مستحضرید که تقطیعی یک دقیقه‌ای از یک جلسه از سلسله جلسات دروس تخصصی دانش دکترینولوژی در دانشگاه تهران منتشر گردیده که شنیده‌ام موجب رنجش دوستان من در ارتش جمهوری اسلامی شده است. مایل بودم در روزهای قبل مصدع اوقات شوم و مراتب عذرخواهی قلبی خود را به جای آورم تا جناب‌عالی به جامعه ارتش انقلابی اسلام تقدیم بفرمایید، اما در تماسی که با استاد ارجمندم امیر دریادار کوچکی داشتم، ترجیح بر این شد تا پس از رفتن من به دادسرای نظامی باشد که شائبه تأثیر بر دادگاه پیش نیاید؛ از این‌رو پس از حضور در دادسرای نظامی، امروز فرصتی حاصل شد که با تأخیر چند روزه، مراتب عذرخواهی خود را به جناب‌عالی به عنوان فرمانده برادران غیور ارتشی تقدیم نمایم. در مجموع ۹۱% از این فضاسازی، در شبکه‌های اجتماعی از سوی ضدانقلاب خارج‌نشین و لیبرال‌های وطنی و عناصر فتنۀ سبز، و ۹% آن از سوی رسانه‌های رسمی انعکاس داشته است. عصر امروز ۱۳۹۵/۰۵/۱۱ مقرر است که در جلسه‌ای در سازمان حفاظت اطلاعات، مستندات این فضاسازی ضدانقلابیون و لیبرال‌ها در فضای سایبر تحویل شود که حاوی نکات حیرت‌انگیزی از ترفندهای فتنه‌گران است؛ البته مجلد مستندات به محضر جناب‌عالی تقدیم خواهد شد. اونوقت سنگ پای قزوین رو مثال می زنند.
 11. روسا فراموش !!کردن موتورشو سوار کنن.یکوقت دوستان فکر بد نکنن
 12. بنظر حقیر این مطالبی که دوستان در جواب هم می نویسند(و خوشبختانه با توجه به شخصیت والای دوستان بدون توهین و جملات ناشایست می باشد) خیلی از نکات مبهم را وضوح می بخشد. موردی که برای من سوال است اینکه چرا جناب مازندرانی که با جناب نجفی (کابین عقب مرادی)صحبت و از ایشان سوال نموده اند از پاسخ ایشان چیزی نمی گویند.حتی در انجمن قبلی هم که من خاطرات ایشان را مطالعه می کردم در این قسمت سریع عبور می کنند و روایت جناب نجفی از چگونگی ماجرا را بیان نمی کنند.
 13. جناب دستان ، ازصحبتها واشارات غیر مستقیم شما اینطور استنباط کردم که تامکت جناب هرندی توسط پدافند خودی(احتمالا سپاه) هدف قرار گرفته است.؟
 14. بین این سانحه و سانحه سقوط فوکر آسمان رابطه ای وجود دارد اگر آن را کشف کردید!فقط یک راهنمایی کنم : در سانحه سوخو فردی در حوزه معاونت استاندارد سازمان هواپیمایی کشوری مسئولیت رسیدگی به این سانحه را بر عهده داشت که در سانحه سقوط فوکر در نقش متهم قرار گرفت و از قضا همین کنترلر سانحه سوخو اینبار در استاندارد پرواز مسئولیت داشت!