Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

تلخک

یادگار دفاع مقدس
 • Content count

  650
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5691 Excellent

2 Followers

About تلخک

 • Rank
  تلخک
 • Birthday ۶۶/۰۵/۲۶

Contact Methods

 • جنسیت مرد
 • Yahoo mirasejang@yahoo.com

Profile Information

 • شهر سبزوار

Recent Profile Visitors

1,090 profile views
 1. یک ساعت بعد از فاجعه خونبار پلاسکو تیپ ۶۵ هوابرد ارتش در منطقه حضور داشت. در کولاک و برف در اتوبان تهران قزوین و قزوین زنجان نفربرهای لشگر ۱۶ زرهی قزوین به داد مردم رسیدند. در فاجعه سانچی کلاه سبزهای ارتش با کارشکنی چینی‌ها با تاخیر به سانچی رسیدند. در زلزله کرمانشاه ارتش حضور فعالی داشت و دستگیر مردم بود. در حادثه اخیر هم باز هم RF 4 به داد رسید و لاشه هواپیمای سقوط کرده کشف شد و تیپ 65 هوابرد ارتش باید به منطقه سقوط اعزام شد ... ارتش فدای ملت *** ملت پناه ارتش
 2. چه کراماتی در میان مسئولین موج میزند و ما قادر به درک آنها نیستیم . انصافا کدامیک از ما اعضای این انجمن میدانستیم که در میان تمام نهادها بدون استثناء این ارتش است که بالاترین درصد محبوبیت را دارد ؟ من که شخصا هلاک این همه استعداد و کرامات ریز و درشت حضرات شدم . یکی دو ماه قبل بود که شاهد عزت و ارجمندی ارتش در میان مردم بودیم . فیلمی دیدم از هنگام وداع ارتشیان با مردم زلزله زدۀ غرب میهن . در آن وداع باشکوه مرد و زن و کوچک و بزرگ آمد بودند تا با دلاوران ارتش شان وداع کنند . و افسر و فرماندهی که در خودرو بود با اشک ریختن پاسخ اعتماد هم میهنان را میداد . آری همه میدانند که ارتش هنوز هم محبوب دلهاست . فدایی مردم است بدون چشمداشت به فردا . ارتش در لحظه را همت میداند . و همه میدانیم که تنها پناه ارتش در میان دنیایی بی انصافی و بی اعتنایی همانا خدا است و مردم .
 3. با سلام چند روز سانچی می سوخت . هیچکس به فکر امداد و نجات گرفتاران نبود و زمانی که غرق شدن و نابودی سانچی حتمی شد از همه جا و همه کس برای هجوم افسانه شنیدیم . اینکه چرا نمی ترسیم به چنین سرنوشتی شاید ما هم گرفتار شویم شاید بخاطر خیره سری خودمان باشد . روح درگذشتگان سانچی شاد و برای بازماندگان محترم شان صبر آرزو مندم .
 4. کرامت مسئولین و پاره ای از فرماندهان که تنها در جنگ قابل دیدن نبود . حتی بعد از جنگ هم نمی دانستند نباید به عراقی های بدعهد و هزار چهره اعتماد کنند .
 5. مدیر محترم چند روز صبر کنید زلزله را هم مهار میکنند . اندکی صبر لازم است .
 6. صادرات و وادرات ایران هم عجب حکایتی شده است . میفروشند یا پولش را به عزیزان مسئول نمی دهند یا با پول بی ارزش تر از خودمان پرداخت میکنند . جنس میخریم ابتدا پولش را میگیرند و برای مسئولین عزیز گربه می رقصانند . چه دل خونی دارند مسئولین جیگرگوشۀ ما . خدا به ما صبر بدهد با این مسئولین قاطع و دل گُنده . ما که چهل است هواپیمای نو نداشتیم چند سال دیگر هم صبر میکنیم . امت واقعی ایوب ما هستیم . بقیه امت ها ادای ما را در میاورن .
 7. صدای رسای سکوت من و تو عاقبت پردۀ گوش مسئولین را پاره کرده و خواهند شنید فریادمان را . چه زود و چه دیر . خواهند شنید .
 8. با سلام . مردانی که در جنگ بوده اند در برابر هر تهدیدی قادر به مقابله و دفاع و . . . . هستند . اما مدیرجان فقط همسران محترم از این مقوله استثناء میباشند . بانوان وزیران جنگ خانواده هستند .
 9. چندین بار خانوادۀ سربازانی که در یگان با بنده بودند به درب خانه می آمدند و سراغ فرزند را میگرفتند . تنها یکبار مجبور شدم برای پایان دادن به سرگردانی و چشم انتظاری مادر و پدری دلسوخته خبر شهادت سربازی را که خود به چشم دیدم شهید شده بود را به خانواده اش بدهم . خدا میداند که مُردم و زنده شدم . گرچه تحملش بسیار سخت و طاقت فرساست ، دیدن در آغوش کشیدن پیکر فرزند توسط مادر آنهم بعد از سالها برای همه سخت است . ولی همینکه مادری بعد از سالها کوله بار انتظار و چشم به راه بودنش را از شانه های نحیفش پایین میگذارد خوشحال کننده است . مگر یک مادر چقدر تاب و توان دارد . دستت را میبوسم ای مادری که فرزندت را بعد از سالها در آغوش گرفتی . خدا صبرت دهد و اجر که بهترین مادرانی تو
 10. فعلا که نه میشود دُم خروس را باور کنیم و نه قسم حضرت عباس را . امیدواریم که خیلی زود پرده ها کنار رود و حقایق هرآنچه که بوده و اتفاق افتاده است چون روز روشن شود . تا آن روزی که جبر زمانه گریبانگیر مسئولان زمان جنگ نشود باید فقط خواند و شنید . ایکاش دلاورانی که در عملیات ها شرکت داشته اند با در نظر گرفتن خوشنودی خدا و بدور از حب و بغض ، زیاده گویی ، داستانسرایی و . . . خاطرات خود را منتشر کنند تا رسوا شوند زیاده خواهان و مقصران شکست ایران در جنگ هشت ساله .
 11. از بزرگترین مصیبت هایی که از ابتدای انقلاب گریبانگیرمان بوده این است که فردی که مسئولیتی به او واگذار میشود بلافاصله همه چیزدان میشود . مسئولین ما اگر هرکدامشان فقط و فقط در حیطۀ وظائف خودشان نوکری مردم را میکردند امروز شاهد این اوضاع نبودیم . فلانی باید قضاوت کند . یارو باید قانونگذاری کند . ایکس باید به امور پزشکی مردم برسد . هر مسئولی وظیفه ای دارد . مسئولین وظیفۀ اصلی خود را رها میکنند ولی در خصوص تمام مسائلی که به او مربوط نیست دخالت میکند . مسئولین ما همه کاره و هیچکاره اند . ایکاش تنها یک نفر را داشتیم تا در تمام زمینه ها اندکی صاحب نظر می بود . اگر هر مسئولی در حیطۀ مسئولیت خود تنها ده درصد عملکرد مثبت داشت حال و روزمان این نبود . فرماندۀ ارتش هم ایکاش ابتدا به وضعیت معیشتی پرسنل می پرداخت . ایکاش برای پرسنل ارتش اندک رفاهی فراهم میکرد تا هیچ نظامی بعد از سی سال خدمت رانندۀ تاکسی تلفنی نشود .
 12. با سلام ضمن تأیید فرمایشات جناب لطافتی بنده آمادگی خود را اعلام مینمایم . ضمنا جناب لطافتی حاج حسن رو خوب اومدی
 13. با سلام سرهنگ صیاد بعد از اینکه بابت بدست گرفتن فرماندهی یک قرارگاه ارتش در غرب دو درجه بادآورده از بنی صدر میگیرد و سپس در مخالفت با بنی صدر آن دو درجه را برباد میدهد و دوباره درجه تشویقی به او می دهند در مهرماه سال1360 فرماندۀ نزاجا میشود . اعتقاد بنده این است صیاد میخواسته به نوعی برای حضرات مسئولین دلبری کند که در اجرای عملیات شتاب از خود نشان داده است . بهرحال با درجۀ سرگردی جلوس کردن بر کرسی فرماندهی نیروی زمینی ارتش که حدود سه چهار سال قبل سپهبد و ارتشبد روی آن نشسته بودند سرگیجه آور بوده است . در جنگ هر چیزی اهمیت داشت الا جان انسان . نه سرهنگ صیاد و نه هیچ فرمانده ای در عملیات شرکت نمیکردند تا از دل نیروهای درگیر با دشمن اطلاع داشته باشند . برهمین اساس عملکرد و سخنان به یادگار ماندۀ از جنگ گرچه از نظر عملکرد مهم است ولی برای بنده کمترین اهمیت را ندارد . ارادتمند : تلخک
 14. با سلام و احترام همانگونه که قبلا خدمت دوستان عرض شد از بزرگترین آلامی که در جنگ گریبانگیر ایران بود همانا خودشیفتگی مسئولان و اتخاذ سیاست های من درآوردی بود . هیچ مسئولی تا کنون در هیچ برهه از زمان و مقاطع حساس نتوانسته یک سخن بجا و یک اقدام اساسی صورت دهد . به محض بروز مشکل هم بی مهابا گناه و خطای خود را به گردن دیگران می اندازند . بعنوان نمونه گسیل نیرو در قالب صدهزار نفر که تصور نمیکنم صحیح باشد و نشان دادن اعزام آن حجم از نیرو به سمت مناطق جنگی را میتوانم بزرگترین خطای تاریخی مسئولان دانسته و بر جنگیدن مردم تحت مدیریت احمقانۀ آنان فقط تأسف بخورم . دروغگویی هم که در ذات مسئولان بود . اساتید میدانند که در هر جنگ و مأموریت ، اصل غافلگیری حرف اول را میزند . نمایش نیرویی در حد چند هزار نفر بهترین پیامی بود که به عراق ارسال شد . همان حماقت های تاریخی سبب شد تا بالاترین تلفات انسانی را در کربلای4 و 5 داشته باشیم . آنگونه که شخص رفسنجانی اعتراف کرده که در چگونگی بیان و شرح عملیات کربلای4 به مردم درمانده بوده است . بهرحال هرچه بود گذشت . سخت هم گذشت . یاد و نام شهیدان سربلند عملیات های دیماه 1365 جاوید باد . ارادتمند : تلخک
 15. استاد ، مدیر ، نازنین عکس خودتان را بگذارید تا چنین اشتباهی رخ ندهد . مدتی است که عکس پروفایل جنابتان و عکسی که در کانال یاد شده دیدم ذهن مرا مشغول کرده بود .