Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

تلخک

یادگار دفاع مقدس
 • Content count

  972
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6863 Excellent

2 Followers

About تلخک

 • Rank
  تلخک
 • Birthday ۶۶/۰۵/۲۶

Contact Methods

 • جنسیت مرد
 • Yahoo mirasejang@yahoo.com

Profile Information

 • شهر سبزوار

Recent Profile Visitors

1,955 profile views
 1. کلافه جان اول سال شمشیر از رو بستی . توبیخ چرا ؟ شما هم چند روزی دل از شیراز بکن بلند شو بیا دوری بزن قول میدم بهت خوش بگذره . پاشو بیا یک قاچ هندونه هم شما میل کن . مگه این همه خبرهای بد رمقی برای دوستان باقی گذاشته که به موضوعات مد نظر شما برسند . پاشو جون کاکو بیا با هم بریم یک زیارت و دوری بزنیم .
 2. در اشغال میهن توسط مردم هر کشوری هیچ عذر و بهانه ای پذیرفتنی نیست . هیچ توجیهی قابل پذیرش نیست . هنوز دستان مردم عراق بوی خون جوانان ایرانی را می دهد . هنوز آثار شکنجه های ارتش عراق روی بدن اسیران خودنمایی میکند . هنوز نوجوانان و جوانانی که امروز پدر چند نوجوان و جوان هستند کابوس حضور هشت سالۀ این مردم آزارشان میدهد . من سیاستمدار نیستم و از هرچه سیاست و سیاستمداری است متنفرم . بیش از سی سال از جنگ نحس و بی نتیجه با عراق نگذشته است . هنوز هیچ پیمان صلحی میان ایران و عراق منعقد نشده است . این بدان معناس که ما هنوز در حالتی میان جنگ و صلح هستیم . و مردمی چون مردم عراق که در طول تمام تاریخ خود یک مورد از انسانیت ندارند آیا قابل اعتماد هستند ؟ در کدام صفحۀ تاریخ دیده اید که مردمی که سالها با مردم کشوری در جنگ بوده و از هیچ جنایت و قساوتی کوتاهی نکرده اند اینچنین خیرخواه و نوع دوست باشند ؟ عرب اگر خیرخواه بود که به زنان آبستن تجاوز نمیکرد . اگر نوع دوست بود اسیران را با دستان بسته زنده بگور نمیکرد . اگر انسان بود نیمه شب مردم در خواب را بمباران نمیکرد . کجایید رزمندگان هشت سال جنگ با این وحشیان بی وطن ؟ چرا از جنایات این مردم نمیگویید تا بگوش مسئولین برسد ؟ مگر فیلم کلیپ هایی که از رفتار این مردم با اسیرانمان منتشر شده را ندیده اید ؟ فقط این را خوب میدانم که حضور این مردم تحت هر شرایطی و به هر نام و عنوانی که باشد داغ ننگی بر پیشانی ایرانیان خواهد بود . ننگی ابدی که همۀ غرور ایرانی را لگدمال میکند . نمی باید خوزستان را زیر گامهای پلشت این مردم قرار میدادند . خوزستانی که یک روز گفتند باید با وضو پا بر خاک پاکش بگذارند چرا که در وجب به وجبش خون جوانانی بر زمینش ریخته است که در برابر همین مردم بی وطن و فرصت طلب ایستاده بودند ، امروز چگونه میتواند شاهد حضور دشمنان دیروز و متجاوزان به ناموسش باشد ؟ یک ماه حقوق و مواجب این مفت خوران را ندهند تا ببینند آیا یک روز برای همراهی و همیاری سیل زدگان در ایران می مانند ؟ هضم این حضور برای من شخصا ممکن نیست و خدا میداند تا کنون اینگونه احساس حقارت و خفتی را تجربه نکرده ام . کجایی فردوسی که ببینی که ایران کنام کفتار و شغالان و روباه صفتان شده است . نه دوست من ، حضور این مزدوران توجیهی ندارد و فقط دهان کجی به مردانی است که جوانی و عمرشان را در برابر این مردم تباه کردند . این موانع تمامی توسط جوانان برومند خوزستانی احداث شده است . هنوز یک عکس از بیگانگان ندیده ام که در حال خدمت رسانی باشند . شما اگر دیده اید لطفا به نمایش بگذارید . چه تهوع آور است دیدن پرچم بیگانگان در سرزمینی که هنوز بوی خون همرزمانت را میدهد .
 3. با درود به دلاوران ارتش و ارتشیان سربلند پاره ای از مراسم بزرگداشت روز ارتشیان را در شهرهای میهنم دیدم . در قریب به اتفاق مراسم دیروز حضور هموطنان کم رنگ بود . کمرنگ بودن حضور مردم قدرشناس و فهیم ایران شاید تنها به دلیل وجود همین تفکرات و موانعی بود که دوست نازنین جناب M60 فرموده و به چشم خود دیده اند . صاحبان تفکرات پلیدی که همواره تلاش کرده و میکنند تا از جایگاه رفیع ارتش و ارتشیان را در نظر مردم بکاهند بدانند که شیپور را از سر گشادش میدمند . به این افراد معلوم الحال باید بگویم مردم ایران را شاید نشناخته اید . مردمی قدر دان که قادر به تشخیص و تمیز دادن هر نکتۀ کوچکی هستند . دلاوران ارتش مبادا نگران این اقدامات بی ارزش باشید . با همان صلابت و قدرت راه خود را ادامه دهید و ایمان داشته باشید که خدا و مردم ایران زمین پشتیبان و حامی شما بزرگمردان بوده و هستند . جاوید باد ارتش سربلند ایران آریایی
 4. سلام کرونوس عزیز گرچه مسافت زیادی رو پیمودی و سرافرازم کردی ولی چون دیدارمان بسیار کوتاه بود به دل من ننشست . از هم اکنون برای دیدار مجدد و البته کمی طولانی تر دستم را بالا نمیگیرم ولی اعلام آمادگی میکنم .
 5. دشمنانی که دایۀ مهربان تر از مادر شده اند تعداد زیادی از مردان دلیر و شیر زنانی که ددمنشی و جنایات عربهای عراقی را به چشم دیده اند و صحنه های وحشی گری آنها را بیاد دارند هنوز زنده و با مرور خاطرات جنگ ویرانگر زندگی میکنند . هنوز هستند پدران و مادرانی که داغ فرزند بر دل دارند . هنوز هستند بزرگمردانی که از زمان جنگ تا به امروز در آسایشگاه ها و در منزل دنیای خود را به افتادن روی یک تخت خلاصه کرده اند . هنوز هستند مردان و زنانی که سختی های اسارت را نتوانسته اند از یاد ببرند . هنوز هستند شیرمردانی که حسرت تباه کردن جوانی و عمرشان را در بر دوش نحیف خود می کشند . هوز بوی خون و باروت در خوزستان به مشام مردان جنگ میرسد . هنوز ویرانه های خرمشهر و آبادان و دزفول و . . . . حکایات زیادی را برای نسل های بعد از جنگ در سینه دارند . و علی رغم تمام مصائب و مشکلات و سختی های جنگ امروز چه بی تعارف همان مردم دشمن در سرزمینم جولان میدهند . چه با اعتماد و با آرامش خاصی در سطح شهرهایی تردد میکنند که هنوز بوی خون جوانان ایرانی که برای بیرون راندن همین مردم جانشان را فدای مام میهن کردند به مشام میرسد . چند روزی بود از شنیدن خبر ورود دشمن به خاکم در کما بودم . باورش برای من و تمام مردانی که برای آلوده نشدن خاک آریایی ایران به گرد و غبار این چکمه پوشان همیشه فرصت طلب جوانی و عمرشان را تباه کردند خیلی سخت است . هیچ عذر و بهانه ای نخواهد توانست تجاوز مجدد این دشمنان را توجیه کند . کجایند نوجوانان سیزده و چهارده ساله ای که با تفنگی بلندتر از قد خود در برابر تجاوز این دشمنان ایستادند . کجایند پیرمردانی که با قامتی خمیده تفنگ به دست گرفتند و هشت سال با این وحشیان بی وطن جنگیدند . مگر مردان و زنانی که هشت سال در برابر بزرگترین دشمن ایران ایستادند امروز مُرده اند که نتوانند به هم میهنان گرفتار شده در سیل یاری برسانند ؟ هنوز ایرانی آنقدر بی غیرت نشده است تا بنشیند و ببیند که دشمنان دیروز این مردم و این آب و خاک امروز دایه های مهربان تر از مادر شده اند . نمیدانم نسلهای بعد از ما در مورد ما چه قضاوتی خواهند کرد . به هشت سال ایستادگی پدرانشان در برابر این مردم افتخار میکنند و یا سرافکندۀ چنین خفت بزرگی خواهند بود . بعنوان یک ایرانی به مسئولین میگویم : شایسته نیست در برابر این خواری سکوت کنند . شایسته نیست پاسخ هشت سال ایستادگی ایرانیان در برابر این متجاوزان بیشرم را اینگونه بدهید . مردم در زمان جنگ احتمالی خواهند گفت چه تضمینی هست که همین امریکایی و اسرائیلی و هر کشوری که با ما وارد جنگ شود فردا به بهترین دوست و همراه مسئولین تبدیل نشود ؟ شخصا بعنوان فردی که بهترین سالهای جوانی ام را در مقابل این مردم بدعهد سینه سپر کردم به هر طریق ممکن مخالفت خود را با حضور این مزدوران تحت هر عنوان و هر شرایطی با فریادی رسا اعلام میکنم . هشت سال جنگیدیم و قریب به سی سال مسئولین خوردند و بردند و سرانجام همان دشمنان به از ما بهتران برای مسئولین تبدیل شدند . مردم ایران در کمال نجابت و میهن پرستی زرنگ هم هستند و از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شوند . مسئولین بدانند : حضور عراقیان و نیروهای شبه نظامی آنان تحت هر عنوان و برنامه ای دل هر مرد و زن ایرانی را به درد آورده است . بقدر کافی بی درایتی و بی تعهدی و بیسوادی خود را در طول این چهل سال اثبات کرده اید . برای تکمیل شناخت مسئولین از دید مردم ایران راه دیگر و سیاست دیگری را اتخاذ کنید . این بیابانگردهای سوسمارخور را به همان بادیه های خودشان باز گردانید .
 6. جسارتا کلافه جان مثل اینکه هنوز سبزوار رو ندیدین . توصیه میکنم سفری به سبزوار داشته باشید . البته شیراز هم خیلی شهر زیبایی هست .
 7. با سلام سفرنامۀ کرونوس عزیز را دقیقا مطالعه و پیگیری کردم . بسیار جالب بود . به اطلاع دوستان نازنین برسانم که بنده جانباز نیستم و نویسندۀ احتمالا در جریان نبوده اند . جا دارد از ارسال عکس در این پست نیز از ایشان تشکر کنم . گرچه حدود بیست روز تأخیر داشتند ولی جای تشکر دارد . به امید دیدار مجدد
 8. حالا کجاش رو دیدین ؟ در این بی اعتنایی و به فراموشی سپردن ارتش خود صیاد شیرازی هم مقصر است . آن روز که در ارتش دارای سمت و مقام بود باید به فکر امروز ارتشیان می بود . صیاد شیرازی کسی بود که تمام مشکلات و مصیبت های ارتش را می دید ولی پشت سنگر ایمان و انقلابی بودن سکوت میکرد . کوتاه آمدن صیاد در شرایط جنگی در برابر سازمان موازی و بی تجربه نتایجش را امروزه باید دید . وقتی تمام ارتش فراموش و به انزوا کشیده شده است صیاد شیرازی هم یکی از همان فراموش شدگان باشد چه ایرادی دارد ؟ ما در ارتش دلاورتر - مؤمن تر - انقلابی تر و رشیدتر از صیاد هم داشتیم که امروزه نامی از آنها نیست . سربلند باشید .
 9. من که حرفی ندارم و نسبت به شما و جناب ابراهیمی و تمام اعضای محترم ارادت دارم ولی از شما بعید بود پارتی بازی کنید . آقای مدیر تحویل بگیر . بسوزه پدر این پ . کرونوس عزیز حجم عکس رو کم کن بفرست . من صبرم زیاده ولی اگه کاسه صبرم لبریز بشه میام گرگان و اونجا عکس میگیرم . گفتم که نگی نگفتی . همه هم شاهد باشند .
 10. بقیه تصاویر دوربین به دلیل وجود انبوه مه و برق فقط یک صفحه سفید رو به ثبت رسونده و تماشای اون با تماشای یک کاغذ سفید فرقی نداره برای همین به ارسال این تصویر بسنده میکنم با سلام . آقا یک نفر وساطت کنه به کرونوس نازنین بگه عکسی که با هم گرفتیم رو برام بفرسته . فکر نمیکردم کرونوس گروگانگیر باشه . اخوی عکس رو ندی به ترامپ میگم اسمت رو توی لیست سیاه بذاره . خود دانی
 11. ارتش حماسه ای دیگر آفرید بار دیگر مردم ایران توانستند تکیه گاه مطمئنی برای گذراندن مشکلات داشته باشند . نه زلزله ، نه سیل ، نه آتش هیچکدام نخواهند توانست مانع کمک رسانی ارتشیان به مردم شود . مردان غیرتمند و باشرف ارتش علی رغم تمام اجحافاتی که در حقشان روا شده نتوانستند نسبت به درد و رنج مردم سیل زده در اقصی نقاط ایران بی تفاوت باشند . ارتشی رنج هموطن را برنمی تابد . ارتشی غیرت دارد و با شرف است . درود بر شما بزرگ مردان عرصه های همیاری . روزگار ناخوشتان به زودی خوش شود . لبخند رضایت از قدردانی زحمات شما را بر لبانتان ببینیم . جاوید ایران ، جاوید ارتش و جاویدباد نام ارتشیان میهن پرست . مردم ایران همواره قدردان تلاش و زحمات شما هستند .
 12. با سلام متاسفانه با تلگرام نتونستم تصویر رو ارسال کنم

  پس با اجازه از اینجا براتون ارسال میکنم

  155370795285341.jpg

 13. بعد از ناسزاهایی که نثار پاره ای از مسئولین شد جای دارد تا چند تقدیر و تشکر هم داشته باشیم . شایسته است از پرسنل شریف و دلاور ارتش که در تمام بزنگاه های خطیر بعنوان اولین یاوران و حامیان مردم بوده و هستند تشکر کنم . دست مریزاد و خسته نباشید ای مردان بی ادعا . چرا بر خود نبالم وقتی چنین دلاوران فداکاری در لباس مقدس نظامی همواره در کنار هموطنان بزرگترین تکیه گاه هستند . زنده باد مردم بزرگوار شیراز که علی رغم مشکلات خود نگذاشتند میهمانان آنها غم داغ عزیزان و اموالشان را به تنهایی بر دوش بکشند . زنده باد ایرانی . عکسهای زیادی از حضور دلاوران ارتش و مهمان نوازی شیرازی های عزیز منتشر شده است . درود بر شرف و غیرت ایرانی . درود بر شیرازی های نازنین .
 14. دردناک تر از سیل و زلزله و بلایایی که در ایران رخ میدهد ناکارآمدی و بی عرضگی پاره ای از مسئولین ومدیران است . خدا میداند اگر این سیل در آمریکا آمده بود مسئولین چه داداردودوری که به راه نمی انداختند و از ضعف مدیریت و کمبود امکانات در آمریکا ساعت ها حرف میزدند . ولی یادشان نمی آید که در کوچکترین حوادث چگونه مانند . . . در گل می مانند . بد نیست به چند حادثه و شیوۀ مقابلۀ با آن حوادث اشاره ای بکنیم . شدت آتش به حدی است که امکان امداد رسانی نیست ( پلاسکو ) شدت انفجار به حدی است که امکان امداد رسانی نیست ( معدن یورت ) دمای حرارت به حدی است که امکان امداد رسانی نیست ( سانچی ) منطقه ی سقوط هواپیما به حدی صعب العبور است که امکان امداد رسانی نیست ( هواپیمای یاسوج ) شدت سیل به حدی هست که امداد رسانی به کندی انجام میشه ( سیل آق قلا و شیراز ) و جالب اینکه هیچگاه از بی عرضگی خود و نداشتن امکانات سخن نگفته و نمیگویند . تمام هنرشان در هر حادثه ای ابراز همدردی و مسابقه برای گرفتن چند عکس در محل حادثه است . غافل از اینکه وجود هر مسئولی مانند ریختن نمک بر زخم حادثه دیدگان است . ننگتان باد که بخار شما حتی به اندازۀ یک سماور هم نیست .
 15. با سپاس از کلافۀ نازنین ضمن آرزوی سلامتی برای شما و مردم نازنین و فرهنگ دوست شیراز و مسافران گرامی و گرفتار شده در شیراز امیدوارم هرچه زودتر مشکلات شیراز و تمام شهرهای سیل زده مرتفع شود . چه عکس های زیبایی ارسال کردین . ممنون از توضیحات شما . استاد در فیلم هایی که از شیراز گرفته و منتشر شده است صحبت از سرریز شدن آب زنگی است . اگر ممکنه و شما در جریان چگونگی کار هستید لطفا در این خصوص هم توضیحاتی بدهید . ارادتمند : تلخک