Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

تلخک

یادگار دفاع مقدس
 • Content count

  802
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6252 Excellent

2 Followers

About تلخک

 • Rank
  تلخک
 • Birthday ۶۶/۰۵/۲۶

Contact Methods

 • جنسیت مرد
 • Yahoo mirasejang@yahoo.com

Profile Information

 • شهر سبزوار

Recent Profile Visitors

1,579 profile views
 1. قابل توجه مدیر و اعضای محترم یک مزایدۀ خیلی شیک و شیرین پیدا کردم . دوستان هرکی هرچی پول داره بیاره وسط . این موقعیت رو از دست ندیم . مدیر جان هماهنگی دوستان و جمع کردن پول با شما
 2. اندر حکایت استقبال پرشور مردم از مسئولین
 3. ایکاش یک نفر فقط یکنفر پیدا میشد در میان مسئولین و دقیقا میگفت که تحریم ها روی چه چیزی اثر دارد . هر مسئولی که فرصت و میکرفونی پیدا میکند میگوید تحریم ها بی اثر است .
 4. به میمنت و مبارکی در راستای ایجاد شغل با پیگیری های مستمر مسئولین یک آغُل گوسفند به بهره برداری رسید . تلاش شبانه روزی و پای کاربودن مسئولین هرچه تلاش کردم نتونستم از این فیش حقوقی رمزگشایی کنم . تا حدودی بدون شرح سه رئیس جمهور قبلی به لطف خدمات ارزنده ای که در طول دو دورۀ رئیس جمهوری خود داشتند رد صلاحیت شدند . هر کدام هم به لقبی مفتخر شدند . این یعنی سه رئیس جمهور قبل دیگر لیاقت خدمت را ندارند . یا به عبارت ساده تر سه تا هشت سال که در مجموع میشود بیست و چهار سال امورات کشور توسط بی صلاحیت ها اداره شد . خدا به داد برسد از این چهارمی . حسن که تافتۀ جدا بافته ای است .
 5. سلطان سکه هم به دار مجاات آویخته شد . بدون شک شنیدن مجازات افرادی که در بحبوحۀ بد اقتصادی و در زمانی که اکثر قریب به اتفاق مردم در شرایط نابسامان اقتصادی از تهیۀ ضروری ترین مایحتاج زندگی درمانده هستند و زندگی را در زیر فشار شدید مالی میگذرانند اندکی تسکین دهنده است . صرف نظر از اینکه چنین افرادی حقیقتا گناهکار هستند یا نه باید نکته ای را در محضر هموطنان عزیز مطرح تا شاید به گوش مسئولین ره گم کرده برسد . سال 1357 برای پایان دادن به سلطنت سلطانی در ایران انقلاب شد . با گذشت چهاردهه از انقلاب وقتی به عملکرد مسئولین این چهل سال دقت میکنیم و با اقدامات و عملکرد سلطان به زیر کشیده شده مقایسه میکنیم بخوبی در می بینیم که عملکرد و اقدامات سلطان قبل از انقلاب به مراتب یک سر و گردن بالاتر از مسئولین چهل سالۀ اخیر خودنمایی میکند . گذشته از این قیاس یک سئوال مهم پیش می آید . حضرات مسئولین ، دلواپسان شب زنده دار : ماحصل ماهها تظاهرات و هزاران شهید پیروزی انقلاب سال 1357 بود . انقلاب کردیم و سلطانی را از اریکۀ قدرت به زیر کشیدیم . چه شد که اکنون انقلابی که خطرات و تهدیدات و سختی های زیادی را پشت سر گذاشته است اکنون بعد از چهل سال در چنگال سلطان های عدیده اسیر شده است . این همه سلطان چگونه در بطن انقلاب چهل ساله چون قارچ روئیده است . یک سلطان را سرنگون کردیم تا دهها سلطان شیرۀ مردم را بدوشند ؟ سلطان دلار - سلطان نفت - سلطان شکر - سلطان پسته - سلطان برنج و . . . و به واسطۀ درایت بالای مسئولین جدیدا هم سلطان پوشک و نوار بهداشتی هم بر تخت سلطنت تکیه زده است . چرا زمینۀ ظهور این سلاطین در ایران اسلامی همواره مهیاست . این سلاطین بخت برگشته با حمایت کدام مسئولین بر تخت سلطنت چند روزه تکیه می زنند و بعد از رسوایی اینگونه مجازات میشوند ؟ ایکاش با همان سلطان واقعی در چهل سال قبل می ساختیم و خود را اسیر این سلاطین بی نام و نشان و یک شبه نمیکردیم .
 6. از بزرگترین معایب ایرانیان جدای از فقر فرهنگی و بیسوادی که کلافۀ 2006 مدیرجان فرمودند باید به عدم بررسی و مرور تاریخ کهن میهن مان هم اشاره کنیم . سراسر تاریخ ایران جدای تحریفات و دستکاری های بعضی از مورخان ، دارای نکات آموزندۀ بسیاری است . از آنجا که همۀ ما در عصر ماشین و رسانه و خیلی چیزهای دیگر که تا حدودی سبب شده تا به تاریخ و گذشتۀ خود کمتر بپردازیم گرفتار شده ایم ولی میتوانیم با مرور وقایع عصر حاضر که بعضا خود در آن وقایع به نحوی از انحا درگیر بوده ایم توجۀ ویژه ای داشته باشیم . عکسی را دیدم که وقتی توضیحاتش را خواندم عرق مرگ بر پیشانی ام نشست . عکس را مشاهده کنید تا ادامل سخن را بگویم . این عکس میدان و المانی است که عراقیان به عنوان افتخارشان در یورش ناجوانمردانه به ایران از کلاه آهنی های دلاوران ایرانی استفاده کرده اند . نمیدانم از دوستان عزیز انجمن کسی از نزدیک این میدان را دیده است یا نه . و برایم سئوالی پیش آمده است که ما برای افتخار کردن به هشت سال خون و خونریزی از کدامین وسیلۀ سربازان دشمن المانی ساخته ایم ؟
 7. جناب ابراهیمی سعید با درود خدمت جنابعالی باید عرض کنم که دامان مسئولین نظام آنقدر دارای لکه های ننگ است که مورد بالا را نمی توان به سهولت دید . بعد از حماسه های دلاوران ایران در جنگ هشت ساله و افتخار کردن به حضور ارتشیان غیور در جنگ باید نقش همسران و خانواده های آنان را نیز دید . وجدانا ، شرافتا و انصافا اگر نجابت و متانت و قناعت مادران ، پدران ، همسران ، خواهران ، برادران و فرزندان ارتشیان نبود آن بزرگواران نمی توانستند آنگونه در برابر عراقیان ددمنش ایستادگی کنند . هیچ نویسنده ای هرچند زبردست نخواهد توانست رنج و آلام خانواده های ارتشیان را چه در دوران جنگ هشت ساله و چه در این سی سالی که از جنگ گذشته را ترسیم کند . اجر و پاداش خانواده های ارتشیان کمتر از خود دلاوران ارتش نبوده و نیست . چشم های کم سوی مادران که چشم به راه فرزندان بودند ، پشت خمیدۀ پدران ، و چین و چروک صورت همسران که هرلحظه منتظر رسیدن خبر ناگواری در سکوت شب اشک می ریختند گواه این ادعا میباشد . جا دارد تا با صدای رسا از این بزرگواران قدردانی کنیم . که همانا خانواده ها بزرگترین و امن ترین تکیه گاه مردان جنگ بودند .
 8. آنکس که بداند و بخواهد که بداند خود را به بلندای سعادت برساند آنکس که بداند و بداند که بداند اسب شرف از گنبد گردون بجهاند آنکس که بداند و نداند که بداند با کوزه ی آب است ولی تشنه بماند آنکس که نداند و بداند که نداند لنگان خرک خویش به مقصد برساند آنکس که نداند و بخواهد که بداند جان و تن خود را ز جهالت برهاند آنکس که نداند و نداند که نداند در جهل مرکب ابدالدهر بماند آنکس که نداند و نخواهد که بداند حیف است چنین جانوری زنده بماند
 9. ناصرالدین شاه شیری داشت که هر هفته یک گوسفند جیره داشت . به شاه خبر دادند که چه نشسته‌ای که نگهبان شیر، یک ران گوسفند را میدزدد . شاه دستور داد نگهبانی دیگر مواظب نگهبان اولی باشد . پس از مدتی آن دو با هم ساخت و پاخت کردند و علاوه بر اینکه هر دو ران را می‌دزدیدند ، دل و جگرش را هم می‌خوردند . شاه خبردار شد و یکی از درباری‌ها را فرستاد که نگهبان آن دو باشد . این یکی چون درباری بود دو برابر آن دو برمی‌داشت !!! پس از مدتی به شاه خبر دادند: «جناب شاه ، شیر از گرسنگی دارد می‌میرد. جستجو کردند و دیدند که این سه با هم ساخته‌اند و همه اندام‌های گوسفند را می‌برند و شیر بیچاره فقط دنبه گوسفند برایش می‌ماند . ناچار هر سه را کنار گذاشت و گفت: اشتباه کردم ! یک نگهبان دزد بهتر از سه نگهبان دزد بود
 10. دوست نازنین جناب تامکت فرموده اند : مشکلات معیشتی پرسنل شاغل و بازنشسته ارتش فراتر از حد تصور است‌ . جهت حفظ حرمت این عزیزان بهتر است گفته نشود . حرف شما متین ولی کاش می فرمودید از کدامین حرمت میگویید ؟ محدودۀ حرمت از دید جنابتان چیست ؟ برای آن نازنینی که جوانی خود را با حضور در جنگ و جبهه آغاز و با انواع و اقسام بیماریهایی که ارمغان جنگ بود تا آخر عمر دست به گریبان است و از عهدۀ تهیۀ دوا و درمانش برنمی آید ، برای آن مردی که یک دستۀ حدود پنجاه نفری ، یا گروهانی در حدود 180 نفر را در بزرگترین عملیات جنگی فرماندهی میکرد و امروزه به واسطه فقر و نداری اش پسر 15سالۀ او حرمتش را نگه نمیدارد ، آیا حرمتی باقی مانده است ؟ بدانید امروزه نه تنها برای پرسنل شاغل و بازنشستۀ ارتش که برای هیچکدام از اقشار میهن پرست ایران حرمتی نمانده است . نظر بنده این است که همانگونه که از حماسه های دلیرانۀ ارتشیان در هشت سال جنگ میگوییم تا در تاریخ ایران ثبت شود باید از نجابت و قناعتشان هم بگوییم تا نسل های آینده بدانند که نجابت ارتشیان کمتر از شجاعت شان نبوده است . جناب کلافه درست میگویند که : کارتن جمع کردن و فروختن یعنی نفروختن شرافت و مردانگی ، اگر دنبال زندگی کردن بدون شرافت هستید میتوانید نماینده مجلس ، وزیر و .... بشید اینکه دلاوری که در هنگامۀ خطر بر دست و بازویش میخواستن بوسه بزنند و بعد از اینکه با شجاع و جانفشانی همان دلاور خطر برطرف شد و تنها دستان تهی مانده از حداقل مایحتاج سهم آن دلاور شده است را باید گفت . باید گفت و باید شنید .
 11. روحانی چند روز قبل با فریاد رسا در مجلس گفت : ما ابرتورم نداریم . و تو چه میدانی که ابرتورم چیست؟ دوستان امروز معنای ابرتورم را توضیح میدهیم . ابرتورم به ابری میگویند که در آسمان ظاهر میشود و از آن ابر به جای برف و باران و نزولات الهی تورم و گرانی بر سر مردم میبارد . و حسن روحانی هم دروغ نگفته است . اصلا حسن اهل دروغ گفتن نیست . فقط نمیتواند برخی واژه ها و کلمات را درست بیان کند . البته درک و ذهن حسن روحانی هم از واژه و کلمات سوای درک دیگران است .
 12. نکات جالب دیدار دو رئیس جمهور فرانسه و ایران 1- میز بسیار تمیز و شفاف است . 2- مسئولین فرانسه از لبخند و شاد بودن درک خوبی ندارند . 3- مسئولین فرانسه افراد بیسوادی هستند که شب قبل مشق های خود را ننوشته و در چنین دیدار بزرگی با حسن کلیدساز درسهای خود را مرور میکنند . 4- در کنار هر بطری آب یک لیوان تمیز قرار دارد . 5- واقعا در فرانسه به بچه ها چقدر مشق تکلیف میکنند که این همه کتاب و دفتر همراه هیئت فرانسوی است ؟ انصافا گمان نمیکنم در میان مسئولین فعلی بیسوادتر ، نادان تر ، دروغگوتر و . . . از حسن روحانی پیدا شود . ایکاش برای حفظ ظاهر که بود میگفت چند ورق کاغذ باطله و چندخودکار را تیم مذاکره کنندۀ امور خارجه با خود می آوردند . از خاشقچی چه خبر ؟
 13. پیکر یکی از دلاوران سزبلند ایران است . شاید یکی از غوّاصانی که در عملیات کربلای 4 زنده اسیر دشمن شد . یکی از 175 غواصی که میخواستند با عبور از آب سرپُلی را در آنسوی بدست آورند تا نیروهای عمل کننده با اطمینان بیشتر خود را به دل دشمن بزنند . دستان مردان بزرگی بسته شد و سالها بسته ماند تا دستان بیشرم عده ای ناپاک برای چپاول سرمایه و ثروت های ایران که روزگاری چنین دلاورانی حافظش بودند باز شود و سالها باز بماند . ایکاش لااقل از دیدن چنین عکس هایی رگ وجدان و غیرت نداشتۀ ناپاکان متورم شود . ایکاش از همان روزی که جنگ تمام شد مردم از جنگ افروزان میخواستند تا نتیجۀ خیره سری و شرارت های خود را بعد از آزادی خرمشهر خیلی شفاف به مردم بگویند . و تا زمانی که پرسشگر نباشیم آش همین آش و کاسه همین کاسه است .
 14. دیروز با یکی از دوستان همرزم تلفنی صحبت میکردم . بعد از احوالپرسی خبری را به من داد که تا همین الان هنوز در شوک هستم . دوستی داشتیم که انباردار گروهان بود . مقطعی هم که من اسلحه خانه را تحویل گرفته بودم بیش از قبل اوقات را با هم میگذراندیم . آقا فیروز گفت که اردشیر (همان انبادار) در نزدیکی تهران در یک کارخانۀ بلوک زنی مشغول کارگری است . وقتی شنیدم خیلی ناراحت شدم . آقا فیروز بعد از اینکه دید برای دوستم اردشیر ناراحت شدم گفت اینکه چیزی نیست . گفتم چطور چیزی نیست . گفت فلانی را میشناسی ؟ گفتم آره . گفت یکی از بچه ها او را دیده که در شهر دیگری کارتن جمع میکند و می فروشد . آری این است جایگاه دلاورانی که از تمام داشته های خود برای حراست از کیان ایران آریایی گذشتند . راستی از خاشقچی چه خبر ؟ مدیون هستید اگر بگذارید خبرهای خاشقچی مشمول مرور زمان شود .
 15. بدون هیچ شرح