Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

تلخک

یادگار دفاع مقدس
 • Content count

  894
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6579 Excellent

2 Followers

About تلخک

 • Rank
  تلخک
 • Birthday ۶۶/۰۵/۲۶

Contact Methods

 • جنسیت مرد
 • Yahoo mirasejang@yahoo.com

Profile Information

 • شهر سبزوار

Recent Profile Visitors

1,706 profile views
 1. خدا را شکر که مانند بعضی از کشورهای بلاد کفر در ایران و پایتخت ترافیک هوایی نداریم . بنده هم یک سئوال دارم . آیا ابتدا فرودگاه فتح را ساخته و سپس در اطرافش شهرک و منازل مسکونی ساخته اند یا اینکه فرودگاه را در میان شهرک ها و منازل ساخته اند ؟
 2. جناب crounus2000 با سلام و احترام همواره از مطالب و نقطه نظرات شما لذت برده ام . در خصوص مطلب بالا باید عرض کنم که بنده قدردانی از تمام اقشار را پسندیده میدانم . سخن بنده این است که در مقاطعی ما از آن سوی پُشت بام سقوط میکنیم . بعضی مشاغل هستند که تنها وظیفۀ آنها خدمات رسانی و کمک و نجات جان همنوعان است . تشویق و تنبیه هم باید چهارچوبی داشته باشد . اینکه بنده بعنوان راهدار یا عضوی از عزیزان هلال احمر باشم و برای هر قدمی که بردارم از من قدردانی شود گمان نمیکنم چندان چنگی به دل بزند . تصور کنید بارها مسئولین 118 اعلام کرده اند که هنگام حادثه (البته در تهران و با توجه به ترافیک خیابان ها ) حداکثر بعد از هشت دقیقه در صحنه حاضر میشوند . هفتۀ قبل جلوی چشم خودم یک موتوری با یک ماشین تصادف کرد . مسافت محل حادثه با نزدیکترین مرکز اورژانس کمتر از دو کیلومتر بود . اگر بگویم بالای بیست دقیقه طول کشید تا آمبولانس رسید باور می کنید ؟ این معظل در اکثر مشاغل خدماتی از این دست وجود دارد . شما انتظار دارید جناب آقای دکتر ملازاده که پزشک هستند وقتی صحنۀ جان دادن همنوع خود را می بیند بی تفاوت باشد ؟ تأسف من این است که کمتر کسی پیدا میشود خدمت به همنوع را به خاطر خدا و انسانیت انجام دهد .
 3. با درود و احترام دلیل حذف پست را لطفا بفرمایید .
 4. اینکه بتوان جان فردی را نجات داد بزرگترین اقدامی است که از نظر بنده مساوی با صدها حج واجب است . نجات همنوع وظیفۀ هر انسانی است . اما چیزی که مدتهاست آزارم میدهد این است که بعضی ها انجام وظیفه توسط فرد یا افرادی را بیش از حد بزرگنمایی میکنند . جناب ملازاده پزشک هستند و سوگند خورده اند تا برای نجات انسانها تلاش کند . پس ایشان وظیفۀ ذاتی و شغلی خود را انجام داده است . یا با بارش چند سانت برف رادیو تلویزیون در بوق و کرنا میکند که مأموران راهداری ، هلال احمر و پلیس راه چندصد نفر را نجات دادند . اگر راهداران عزیز و پرسنل هلال احمر و پلیس راه در چنین شرایطی به داد مردم نرسند پس کی میخواهند انجام وظیفه کنند ؟ مثل این میماند که بگویند نگهبانی در خط مقدم یکی از نفرات دشمن را کشت و مانع نفوذ دشمن به خاکمان شد . آیا در جنگ سرباز باید سیب زمینی پوست بگیرد ؟ خب وظیفۀ سرباز نگهبانی دادن و جلوگیری از نفوذ دشمن است . آنقدر در کشور کم کاری دیده ایم که انجام کوچکترین کاری را بزرگش میکنیم .
 5. چقدر شایسته است عزیزانی که مطلب میگذارند حتما مستند و با مدرک باشد . از جناب ناشناس عجیب سپاسگزارم که یادآوری فرموده اند .
 6. هنر مسئولین را با چشم غیر مسلح هم میتوان بخوبی مشاهده کرد . البته بنده با سند سخن میگویم تا کسی نتواند منکر هنرمندی مسئولان بشود . چشم ها را بشورید دیگه تا بتونید ببینید . من خودم خیلی روی این عکس فکر کردم ولی به جایی نرسیدم و تصمیم گرفتم بعنوان جوک آن را برای دوستان نمایش دهم .
 7. جناب ابراهیمی سعید با درود و احترام در پاسخ به این مطلب جنابعالی بنده فقط به شعری از دیوان شمس بسنده میکنم . حال و روز امروز ما را جناب شمس چه زیبا بیان فرموده است : چه دانستم که این سودا مرا زین سان کند مجنون دلم را دوزخی سازد دو چشمم را کند جیحون چه دانستم که سیلابی مرا ناگاه برباید چو کشتی ام دراندازد میان قُلزُم پرخون زند موجی بر آن کشتی که تخته تخته بشکافد که هر تخته فرو ریزد ز گردش‌های گوناگون نهنگی هم برآرد سر خورد آن آب دریا را چنان دریای بی‌پایان شود بی‌آب چون هامون شکافد نیز آن هامون نهنگ بحرفرسا را کشد در قعر ناگاهان به دست قهر چون قارون چو این تبدیل‌ها آمد نه هامون ماند و نه دریا چه دانم من دگر چون شد که چون غرق است در بی‌چون چه دانم‌های بسیار است لیکن من نمی‌دانم که خوردم از دهان بندی در آن دریا کفی افیون سربلند باشید
 8. مژده مژده مژده دوستان عزیز با این روند دستگیری سلاطین که نمونۀ جدید آن دستگیری سلطان ترامادول است به زودی هر عزیزی میتواند برای چند روزی هم که شده بر تخت سلطنت جلوس کند . جهت تذکر فقط از همین الان به فکر باشید که سلطان خوبی باشیم . وای خدا یعنی میشه فقط یک روز نه فقط چند ساعت سلطان بشیم ؟ البته شایسته است که به عواقب سلطنت در اوضاع فعلی هم کمی فکر کنیم .
 9. استاد عزیز با درود به جای اعلام این خبرهای خوش که عملی شدنش بعید است ایکاش شماره حسابی را اعلام بفرمایید تا پرسنل شاغل و بازنشسته برای کمک به دولت زمینگیر شده کمک مالی جمع کنند .
 10. وقتی مخلص ترین و فداکارترین کسانی که روزی از تمام داشته های خود برای فردایی بهتر گذشتند و امروز اینگونه بی محابا سخن و آلام خویش را بدون ترس بیان میکنند باید به عمق فاجعه و فجایع پی ببریم . بیش از سی سال نجابت و قناعت و همراهی داشتند به امید اینکه فردایشان بهتر از امروز باشد . و این هشداری جدی برای مسئولین است که به خود بیایند و جبران مافات کنند . البته با صراحت عرض میکنم که حتی برای جبران مافات هم دیر شده است . خیلی دیر
 11. آنانکه که خاک را به نظر کیمیا کنند . چه شکوه و عزّتی از این بالاتر که حتی پیکر بی جانت هم حافظ جان هموطنان باشد . روحت شاد که مرگت گره گشا است . به چنین مردانی باید افتخار کرد .
 12. فقط دروغ . داستانسرایی و چرندگویی رو بلد هستند . اگه عملیات کربلای 4 و 5 موفق میشد همین آدم ها خدا را بنده نبودند و مدام میگفتن منم خلیفه در بغداد . فرماندهان واقعی و اصیل اونایی بودند که دوشادوش نیروهایشان در این دو عملیات رفتند و شهید شدند . گمان نمیکنم این بازماندگان دو عملیات کربلای 4 و 5 را بتوان وادار به اعتراف کرد . رفسنجانی که مُرد و بیشتر اسرار رو با خودش برد . خدا کنه بازماندگانش اگه سند و مدرکی از رفسنجانی در خصوص جنگ دارند رو منتشر کنند . خورشید برای ابد پشت ابر نمی ماند . این فرماندهان دیروز و سرداران امروز رو گمان نکنم کسی ببخشه . بخصوص غواصان دلاوری که به خاطر نفهمی و جهل و زیاده خواهی اینها اسیر و زنده بگور شدند . نکته دیگه اینکه چرا این فرماندهان در زمان جنگ از رفتن به بهشت ممانعت میکردند و نیروهایشان را فقط به بهشت می فرستادند . کدامشان در دو عملیات کربلای 4 و 5 زخم برداشته اند . شهادت پیشکش .
 13. اوایل انقلاب اکثریت نمی دونستن ,اقبت اونا چی میشه . اوایلی که استخدام شدم نازنینی به من گفت اگه خواستی در این ارتش پیشرفت کنی هیچوقت ریش خودت رو نتراش . دوم همیشه لبات رو تکون بده مثلا داری ذکر میگی . سوم یک تسبیح همیشه دستت باشه از اسلحه بیشتر کارایی داره . اون روز به علت جوانی و خامی به اون فرزانه خندیدم . ولی امروز میدونم اون چی میدونست و چه نصیحت ارزشمندی کرد . البته خدا رو شکر میکنم هرکاره که بودم و هستم فقط شیاد و متظاهر نشدم .
 14. امروز بیستم دی ماه سالروز شهادت امیرکبیر است ، مردی که هم‌زمان با اروپا کمر به اصلاح ایران و ترقی آن بسته بود اما کمرش را شکستند و رگش را زدند تا داغ عقب‌ماندگی بر پیشانی ملت ایران بماند . با درود به روح میرزا محمدتقی خان امیر کبیر یاد و نامش را با چند سخن حکیمانه اش گرامی میداریم . دورانِ عقب ماندگی ملت ما زمانی آغاز شد که جایِ اندیشیدن را تقلید ، جایِ تلاش و کوشش را دعا ، جایِ فکر کردن به آرزوهایِ بزرگ را قناعت ، جایِ اراده برای رفتن را قِسمت و جایِ تصمیمِ عقلانی را استخاره گرفت . اگر من دزدی میکردم تا اخر دزدی میکردند و کشور میشد دزدخانه ! همه هم دنبال دزد میگشتیم و چون همه دزد بودیم هیچ دزدی را محکوم نمیکردیم . افسوس که در تمام ادوار تاریخ انسانهای زبون و ددمنشی بوده و هستند که تحمل وجود مردانی بزرگ همچون امیرکبیر را نداشته و ندارند . بدخواهانی که همواره سنگ انداز پیشرفت ایران بودند . براستی آیا میتوان امید داشت تا یکبار دیگر امیرکبیری بیاید و به فکر ساختن ایران باشد ؟ روحت شاد که امروز محتاج امیرکبیرانی چون تو هستیم . شادی روحش صلوات
 15. آفتابه لگن هفت دست * شام و ناهار هیچی امروز عکس پایین را در رسانه ها دیدم . برایم خیلی جالب بود . با خود گفتم خوبه حالا وزیرا این همه مشاور دارند و مملکت رو گند و فساد برداشته . اگر میخواستند هر وزیری به تنهایی در وزارت خونش همه کارها رو انجام بده واویلا چی میشد ؟ واقعا وزیر صنعت ، معدن و تجارت و وزیر تعاون ، کار و رفاه و اجتماعی خجالت نمی کشند ؟ هر کدام پانزده 15 مشاور دارند . وقتی وزیرها این همه مشاور داشته باشند خدا میدونه حسن چندتا مشاور داره ؟ عجب صبری خدا دارد .