Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

تلخک

یادگار دفاع مقدس
 • Content count

  1,363
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by تلخک


 1. مژده مژده مژده

  هموطنان عزیز توجه فرمایید ، توجه فرمایید . آخرین مشکل ایران و ایرانی عاقبت با تدبیر دولت حل گردید . چقدر گفتم امید داشته باشید که تدبیر دولت عاقبت کارساز خواهد شد . از امشب دیگر آسوده بخوابید . امیدوارم معنی شعار تدبیر و امید را بخوبی درک کرده باشیم .

  kx0c_روحانی.jpg

  1

 2. محمدرضا شجریان در خانۀ ابدی آرام گرفت . خیلی دوست داشتم در مراسم تشییع و تدفین استاد شرکت کنم ولی خوب میدانستم که عملی نیست . میدانستم که نخواهند گذاشت و برای شرکت موانع زیادی پیش روی دوستداران استاد قرار میدهند . با مشهد چندین بار تماس داشتم و اوضاع را میپرسیدم . همانگونه که حدس میزدم محبوبیت استاد و حضور میلیونی طرفدارانش سگرمه های زیادی را در هم تنیده بود . به من گفتند از کیلومترها قبل از آرامگاه فردوسی اجازۀ تردد به خودروها را نمی دهند . ولی عاشق که باشی پیاده و سواره معنی ندارد .

  متأسفم برای کسانی که خود را مسئول میدانند ولی سر سوزنی دغدغۀ مسئولیت را ندارند .

  متأسفم برای کسانی که در رویا و اوهام خویش ، خود را همچنان محبوب میدانند تا جایی که تاب دیدن بزرگی واقعی هیچکس را ندارند .

  متأسفم برای کسانی که درکی از هنر ، موسیقی و عشق ندارند و بیشرمانه در امور فرهنگی خود را صاحب نظر و مسئول میدانند .

  البته ارج نهادن به بزرگی و والا مقامی و برتری شخصیتی چون فرزند برومند ایران استاد شجریان تنها از افراد ارجمند ساخته است . انسانهای بی بها همواره خود را ارجمند میدانند و در صدد مقابله با ارج نهادن به داشته های والای مردم هستند .

   بیخیال طلا را نباید خرج مطلا کرد .   سخن تمام کنم . میدانید دلم از چی سوخت و میسوزد ؟ دلم سوخت ومیسوزد که اکثر افراد ارجمند و گرامی در کشورها و سازمانهای بین المللی برای شعر و ادب و هنرمندان بی نظیر ایران ارزش قائل شدند و پیام دادند ولی . . . .

  قَدْ مَكَرَ الَّذِينَ مِنْ قَبْلِهِمْ فَأَتَى اللَّهُ بُنْيَانَهُمْ مِنَ الْقَوَاعِدِ فَخَرَّ عَلَيْهِمُ السَّقْفُ مِنْ فَوْقِهِمْ وَأَتَاهُمُ الْعَذَابُ مِنْ حَيْثُ لَا يَشْعُرُونَ ﴿۲۶آنهاییکه پیش از اینان بودند نیز مکرها (برای پامال کردن حق) اندیشیدند لیکن خدا بنای آنها را از پایه ویران کرد و سقف بر سرشان فرو ریخت و عذاب خدا از جایی که نمی‌فهمیدند آنها را فرا رسید « النحل»

  1

 3. ما با خود چه میکنیم ؟

  ما را چه شده است ؟ به کجا چنین شتابان و بی مهابا می تازیم ؟ حواسمان نیست . چهارپایی شده ایم که افکار قرون وسطایی عده ای روان پریش و دیوانه را با خود می کِشیم .

  میدانید دلیل اینکه انسان در میان تمام موجودات «اشرف مخلوقات» نام گرفته است چیست ؟ تنها وجه تمایز انسان نسبت به سایر موجودات و حیوانات ، بهرمندی از نعمت عقل ، درک و شعوری است که خالق مهربان در بالاترین بخش بدن قرار داده میباشد .

  حواسمان هست که علی رغم داشتن عقل چه حماقت هایی را مرتکب میشویم ؟ واقعا نمیدانیم که با بعضی رفتارهای غلط و با بستن چشم چگونه جان همنوعان خود را به خطر می اندازیم ؟

  خبر داریم که آمار کرونا به کجا رسیده است ؟ بالاترین ابتلا و بیشترین تلفات را به ثبت رسانده ایم .

  هموطن : چگونه راضی میشویم بنام حسین (ع) جان نازنین زن و مرد و کودک هم میهن را به خطر بیاندازیم ؟ در تاسوعا و عاشورا رعایت نکردیم که امروز آمار تلفات به 230 نفر در روز رسیده است . لحظه ای فکر کنیم . چشم هایمان را ببندیم . تصور کنیم تاسوعا و عاشورا در منزل و در خلوت خود برای حسین نازنین مان عزاداری میکردیم . نتیجه اش چه بود ؟ کمترین نتیجه ها شاید موارد زیر بود :

  1- تعداد کمتری عزادار میشدند .

  2- تعداد کمتری از فرزندان ایران یتیم میشدند .

  3- تعداد کمتری از بانوان ما بی سرپرست می شدند .

  4- تعداد کمتری از هموطنان مبتلا می شدند و اسیر این داروخانه و آن بیمارستان می شدند .

  5 و 6 . . . . .

  چگونه برای یتیم های کربلا اشک میریزیم ولی صدها کودک را یتیم کردیم ؟

  چگونه برای شرمندگی سقای باوفا و دلاور کربلا فریاد میزنیم و اسباب شرمندگی پدران را فراهم میکنیم ؟ مردان ما همینجوری بدون ابتلای به کرونا شرمندۀ خانواده هستند . تصور کنیم که یکی از اعضای خانواده اش هم مبتلا شود و بخواهد مخارج بیمارستان را تأمین کند .

  چگونه بر مصائب زینب صبور (س) غصه میخوریم و برای مادران بی شوهر شده مصیبت های تازه خلق میکنیم ؟

  هموطن نازنینم : ایکاش به جای گوش دادن به چرندیات مسئولینی که ما را تشویق به برگزاری مراسم عزاداری کردند و خود به سوراخ خزیدند در خصوص حقیقت کربلا و درس هایی که حسین (ع) در صدد آموختنش به ما بود برمی آمدیم .

  با حضور در مراسم تاسوعا و عاشورا آمار را به 230 رساندیم . حتما دیروز در اربعین حسین (ع) شرکت کردیم . پس منتظر نتیجه اش هم باشیم .

  نازنین : هیچ مسئولی به فکر من و تو نیست . باید خود به فکر خودمان باشیم . دیگر نباید در برابر هر خواسته ای چشم هایمان را ببندیم و کوکورانه اطاعت و تقلید کنیم . بی گمان زمان آن رسیده است تا در قرن 21 اندک بهره ای از فکر و عقل و شعور خود ببریم . استفادۀ صحیح از نعمت عقل خود شکر بزرگی است . و عدم استفادۀ درست از نعمت عقل کفران نعمت است . تا صبح اربعین 27888 هموطن ما بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته اند . خدا میداند در فوت چند نفر این تعداد من و تو دخیل بوده ایم . خدا ما را ببخشد . بیایید با هم باشیم و بر هم نباشیم .  

  1

 4. 8dex_unnamed_-_copy.jpg

  صدا و سیمای حقیر

  سازمانی که سالهاست نفاق و ضعف و حماقت خود را به نمایش گذاشته ، بار دیگر حقارت عریانش را به جهان نمایاند . سالهاست که بنا به درخواست مرحوم محمدرضا شجریان اجازۀ پخش آثار روح بخش و جاودانه اش را از این سازمان بی سازمان ، سلب کرده بود ، ساعتی بعد از انتشار عروج استاد ، در نهایت بیشرمی عکس و صدای مرحوم را پخش و خبر درگذشت فرزند نمونۀ ایران را مثلا اطلاع رسانی کرد . هرچند قبل از صدا و سیما خبر از طریق سایر رسانه ها به مردم رسیده بود . سازمانی که با سیاست های تهوع آورش سبب شده بود تا استاد شجریان صدا و سیما را تحریم کند .  شایع کرده اند صدا و سیما خود تصمیم بر ممنوعیت پخش صدا و تصویر استاد گرفته است . سازمان صدا و سیما حقیرتر از آن است که چنین تصمیماتی را بگیرد . نفس این سازمان به نفس افرادی چون استاد نازنین شجریان متصل بوده و هست . آنچه سبب دوری مردم از این رسانه شده است همانا ستیز جاهلانه و احمقانۀ صدا و سیما با فرزندان برومند این مردم است .

  با وجود این همه رسانه های رنگارنگ مردم نیازی به صدا و سیمای حقیر نداشته و ندارند . بدون تردید صدا و سیما بعد از درگذشت استاد شجریان عکس و صدایش را بارها پخش خواهد کرد . اما افسوس که سیاست های این سازمان جدا افتاده از مردم ، همچون سیاست های سایر ارگانها جز انزجار و فاصله گرفتن بیشتر مردم هیچ ثمری نخواهد داشت . این سازمان در نظر مردم رسانه ای عوام فریب و دروغگو ثبت شده و با هیچ اقدامی نظر مردم عوض نخواهد شد .

  رویتان سیاه باد که تنها هنرتان سیاه نمایی است .

  1

 5. یک جکی هم اخیراً شنیدم که نمیدونم کجا بود چند نفر داشتن یخچال میبردن از پله‌های ساختمان بالا یکی شون جلوتر رفت ببینه چقدر دیگه مونده برگشت گفت یک خبر خوب دارم یک خبر بد خبر خوب اینکه فقط یک طبقه مونده خبر بد اینکه ساختمان رو اشتباه اومدیم

  این ماجرا داستان یکی از فیلم های لورل و هاردی بود . این صحنه کلی خنده دار بود .

  1

 6. s4q3_shajariaan_rabana-1.jpg

  غم زمانه خورم یا فراق یار کشم

  به طاقتی که ندارم کدام بار کشم

  خسروی آواز ، شجریان نازنین هم به سوی معشوق خود پر کشید . روحت شاد که سالها صدای دلنشین تو آرام بخش روح و روانم بود . با هر بار شنیدن ربنّایی که از عمق وجودت بر زبان می آوردی ، تا سالهایی بی نهایت مردم به یادت خواهند بود . نامت را به نکویی بر زبان خواهیم آورد . شجریان نازنین ، تو نمردی چرا که مرده آنست که نامش به نکویی نبرند . فقدانت برای بسیاری از مردم ایران سنگین است . ولی چاره ای جز تسلیم در برابر مشیّت ذات پاک خالق یکتا ، معشوقی که تو امروز به سویش پر کشیدی نیست . روحت شاد و نام تو همواره در یادمان خواهد بود .

  برای شادی روحش صلوات

  رفتی و رفتن تو آتش نهاد بر من

  از کاروان چه ماند جز آتشی به منزل

  2

 7. در در ۱۳۹۹/۷/۱۳ در 7:56 AM، Crounus2000 گفته است :

  دقیقا 

  از دوشب قبل سر رسید واریز یارانه تمام اخبار مهم رسانه ها میشه خبر واریز یارانه

  مگه این رقم چقدر هست که اینقدر با هیجان اعلام میشه

   

  ثابت نگه داشتن یارانه در مدت حدود 10 سال تنها و تنها از مسئولین ما ساخته است . اقتدار یعنی همین . کار کوچکی نیست ده سال یارانۀ 45500 تومان را ثابت نگه داشت . حالا مردم نق بزنند و غرغر کنند که دلار شده 30000 تومان . چرا فقط نیمۀ خالی را می بینیم ؟

  1

 8. a70j_photo_2020-10-06_19-06-35.jpg

  در میان بندگان خداوند همواره افرادی بوده اند که کارهایی کرده و سخنانی گفته اند که از آنها توقع نمیرفته است . گاه در میان کوهی از مشکلات و گرفتاری هایی که داری کسی ناجی ات میشود که هرگز گمانش را هم نداشته ای . حقیقت است که دوست و دشمن را باید در هنگامۀ گرفتاری شناخت .

  مرحوم انورسادات زمانی که تمام سردمداران منفعت طلب به پادشاه ایران پشت کردند ، این انسان وارسته حق شناسی خود را به تمام جهان نشان داد . سادات با دعوت از محمدرضاشاه پهلوی با احترام ویژه ای مدتی از او پذیرایی کرد . مراسم تشییع پیکر جانانه ای هم برای مهمانش برگزار نمود . کاش دنیا از این دوست ها و دوستی ها بسیار بخود ببیند . روح تمام دوستداران دوستی شاد باد .

  0

 9. این نکته خیلی قابل تأمل است .

  در خبرها آمده است که حسن جلسۀ بی خاصیت سران را به دلیل شیوع کرونا لغو کرده است . اینهمه شجاعت در وجود حسن شگفت انگیز است . گمان نمیکردم حسن تا این اندازه بزدل و ترسو باشد . کسی که مردم را تشویق به تجمعات میکرد ، تشویق میکرد تا در مراسم عزاداری محرم شرکت کنند ، خودش از ترس جان بی ارزشش در جلسۀ سه نفره حاضر نشد . کاش یکی از حسن بپرسد مگر چه کرده ای که اینگونه از مرگ هراس داری ؟ فرق تو با آن کودک ، آن بانوی نازنین و آن مردان شریف هموطنی که بابت بی کفایتی های تو و دولت نخاله ات جان باخته و میبازند چیست ؟

  تو هم در جنگ و هم در مدت هفت سال ریاست جمهوری ات ثابت کردی کارایی لازم را برای مدیریت یک آبدارخانه هم نداری . یک کشور را با تفکرات قرون وسطایی خودتان زمینگیر کرده اید و برای مقابله با کرونا آدرس فلان دعا و فلان توسل را دادید ولی خودتان همچون موش به سوراخ خزیده اید . الحق که کرونا با تمام ریز بودنش پوزۀ بسیاری از سیاستمداران بیسواد را در جهان به خاک مالید . سیاستمدارانی که چهرۀ کریه خودشان را زیر نقاب هایی چون سواد ، شجاعت و درایت مخفی کرده بودند . کرونا به مردم نشان داد که اینها همه طبل های توخالی و بدصدایی هستند که جز اندیشیدن به جان بی ارزش و منافع خود هیچ هنری ندارند .

  یکی از ترس کرونا به سوراخ میخزد و یکی از کرونا برای رسیدن به اهداف خود بهره میبرد . یکی جلسۀ سه نفره را از ترس ابتلا به کرونا لغو میکند دیگری خود را به میان مبتلایان به کرونا می اندازد . البته رئیس مجلس بدور از نفاق و ریا به بیمارستان خمینی رفته تا از بیماران کرونایی سر بزند . عجیب است که خبرنگاران و فیلمبرداران ما چه شاخک های تیزی دارند که قبل از اینکه مسئولی سر زده به جایی برود آنان ساعت ها قبل خود را به محل میرسانند و اجر مسئولین را ضایع میکنند . به قول داریوش اقبالی عزیز « روزگار غریبی ست نازنین »

  آنچه امروز مرا خوشحال کرد این بود که جلسۀ سران برگزار نشد . این همه جلسه برگزار کردند نتیجه و حاصل همفکری سران شده حال و احوال امروزمان . جلسه که برگزار نشود لااقل بنام این جلسات هزینه نمیشود و هزینه ها هم هاپولی نمیشود . هر چند بیت المال سوراخ های زیادی برای هاپولی شدن دارد . 

  1

 10. ممنون . یادم باشد اینبار شما را دیدم حتما یک بوس جانانه از شما بگیرم . کاملا موافقم با سخنان شما . اما سخن من این است که آنگونه که باید و شاید مسئولین به شهدا ، جانبازان ، اسیران و ایثارگران بها ندادند . مسئولی که توقع دارد وقتی نامش برده میشود نظامیان برایش سلام نظامی بدهند و یا تحت فرماندهی اش با دشمن بجنگند باید آنقدر شعور و فهم داشته باشد که وقتی آن نظامی شهید و زخمی و اسیر شد حداقل های نیازمندی هایش را فراهم کند . نه اینکه فقط از نام شهید و زخمی و اسیر و ایثارگر برای منافع خودش نام ببرد و آنان را به راحتی فراموش کنند . امیدوارم منظورم را گرفته باشید .

  0

 11. گاهی مطلب یا عکس و فیلمی بسیار کوتاه آنقدر در روح و فکر آدمی تأثیرگذار است که با هیچ کلمه و جمله ای نمی توان آنرا توصیف کرد . دقت کردید گاهی یک نیم بیت شعر چگونه مانند مته در مغز آدمی فرو میرود ؟ گاه برای شنیدن یا خواندن یک بیت شعر میتوان ساعت ها صحبت کرد و صدها صفحه کتاب نوشت . با رخصت از اساتید این پست را آغاز میکنم تا دوستان و سروران عالی مقام در تداومش همت کنند . اولین نکته را هم با اجازه از محضرتان بنده آغازگر میشوم . 

  امروز کلیپ حدوداً یک دقیقه ای را دیدم . اخبار کشور ارمنستان بود . خانم مجری در حال قرائت اسامی جنگجویانی بود که در جنگ با آذربایجان کشته شده بودند . در بخشی از اعلام اسامی مجری گریه اش گرفت .

  برایم جالب بود . هنوز جنگ دو کشور به یک هفته نرسیده برای حدود هشتاد کشتۀ میهن اشک میریزند . آنهم مجری اخبار که باید در اعلام هر خبر بتواند خود را کنترل کند . ولی این خانم نتوانست بدون کنترل احساساتش اسامی چند فدایی وطنش را بخواند .

  دقیق نمیدانم در جنگ هشت ساله چه تعداد از هم میهنان به شهادت رسیده اند . شهیدان ما فقط در ظاهر برای مسئولین و حکومت محترم بوده و هستند . همین که در بزنگاههای خطیر و تنگناها صحنه ای از جان دادن یک شهید را پخش کنند تا مردم در مقابل مظلومیت شهدا زمینگیر شوند . مثلا برای تحریک و تشویق مردم برای شرکت در انتخابات بسیار دیده ام که صحنه هایی از جان دادن شهیدان را پخش میکنند .

  همین مسئولان هیچگاه آمار دقیق شهیدان را با اسامی اعلام نکرده اند . هیچ آمار رسمی از مجروحان و زخم خوردگان جنگ نداریم . فقط هرازگاهی همایش هایی برگزار میشود که آنهم بعنوان گرامیداشت سرداران فلان استان است . صدها هزار شهید دادیم و نام یک شهید را اعلام نکردند . حالا فرض میکنیم در بحبوحۀ جنگ وقت نکردند شهدا را با نام اعلام کنند .

  آیا 175 غواصی که بخاطر جهل و حماقت فرماندهان در عملیات کربلای4 سال 1365 زنده به اسارت دشمن افتادند ، با دستان بسته زنده بگور شدند و بعد از 31 سال به آغوش مام میهن بازگشتند و در سال 1396 تشییع شدند آنقدر برای مسئولان ارزش نداشتند تا اسامی آنها را اعلام کنند ؟ الحق که مسئولان بی ارزشی داریم . این نکته برای من بسیار مهم بود که برای دوستان بازگو کردم . ایام بکامتان

  1

 12. m75d_کریم_خان_زند.jpg

  روزی به کریم خان زند گفتند فردی میخواهد شما را ببیند و مدام گریه میکند . کریم خان گفت : "وقتی گریه هایش تمام شد بیاریدش نزد من" . پس از ساعت ها گریه کردن ، شخص ساکت شد و گفت قربان من کور مادر زاد بودم به زیارت قبر پدر بزرگوار شما رفتم و شفایم را از او گرفتم  .کریم‌خان دستور داد چشم های این فرد را کور کنید ! تا برود دوباره شفایش را بگیرد ! اطرافیان به شاه گفتند قربان این شفا گرفته پدر شماست . ایشان را به پدرتان ببخشید . وکیل الرعایا گفت : پدر من تا زنده بود در گردنه بید سرخ دزدی میکرد من نمیدانم قبرش کجاست و من به زور این شمشیر حکمران شدم . پس از اینکه من به شاهی رسیدم عده‌ای چاپلوس برایش آرامگاه ساختند و آنجا را ابوالوکیل نامیدند . پدر من چگونه می تواند شفا دهنده باشد ؟ اگر متملقین میدان پیدا کنند دین و دنیای مان را به تباهی میکشند !

  برگرفته از کتاب “کریم خان زند” از پناهی سمنانی

  این حقیقت است که حکومت ها را متملقین و چاپلوسان از مسیر اصلی منحرف میکنند . حاکمان ، شاهان و رهبران همگی باید خدمتگزار مردم باشند . البته تا قبل از رسیدن به قدرت خود را نوکر و خادم مردم میدانند . همین که بر اسب سرکش قدرت سوار میشوند همه چیز را از یاد میبرند و زمانی به اشتباه و خطای خود پی می برند که با سر از اسب قدرت بر زمین کوبیده میشوند . مجیزگویان و چاپلوسان در این فراموشی نقش بزرگی داشته و دارند .

  2

 13. خداوند مسببان شعله ور شدن آتش جنگ و کسانی که جاهلانه و از روی نفهمی و حماقت جنگ را ادامه دادند لعنت کند . چه تک ستاره های با ارزشی را جنگ از ما گرفت . بدون تردید تمام این دلاوران تکرار نشدنی هستند . روحشان شاد و راهشان پابرجا و پر رهرو

  2

 14. xv5w_اطعام_فقرا.jpg

  این سند را امروز دیدم . گفتم اینجا منتشر کنم شاید حسن کلیدساز یاد بگیره . شاه در جواب نامه ای که درخواست کرده بودند برای افراد مستضعف ، کم درامد و آسیبب پذیر در جنوب شهر سبد معیشتی تهیه و توزیع شود نوشته است :

  «بی سر و صدا از طرف دولت اقدام شود» نمیدانم شاه از بی سروصدا توزیع کردن کمکهای دولتی چه منظوری یا چه نقشه ای برای مردم داشته است .

  کاش شاه الان بود و یاد میگرفت که بابت پرداخت 45500 تومان چطوری مردم را مدیون دولت و نظام میکنند . گویی از ارثیۀ پدرشان یارانه میدهند . اگر دولت و دولتیان غرور را کنار بگذارند و اندکی روش مملکت داری حکومت پهلوی را می خواندند این همه مورد لعن و نفرین مردم نبودند .

  2

 15. در 6 ساعت قبل، حسنعلی ابراهیمی سعید گفته است :

   طرح کارت ایثار رزمندگان چیست؟ به چه کسانی تعلق می گیرد؟

  کارت ایثار بی ارزش ترین کارتی است که تا کنون و بعد از جنگ از سوی نظام ناسپاس اسلامی صادر شده است .

  وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم رونمایی از کارت ایثار رزمندگان گفت: این کارت به‌عنوان یک سند ملی ایثار به بستر دولت الکترونیک متصل خواهد شد

  دولت حتی به داشتن یک کارت زپرتی هم رحم نکرده و آنرا سند ملی ایثار خود میداند نه رزمندگان

  به گزارش راهبرد معاصر؛  امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشورمان ظهر امروز(سه‌شنبه) در مراسم رونمایی از کارت ایثار رزمندگان که در ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، بیان کرد: این کارت به‌عنوان یک سند ملی ایثار به بستر دولت الکترونیک متصل خواهد شد و ایثارگران از تسهیلاتی که در آنجا پیش‌بینی شده بهره‌مند می‌شوند.
  من که دیگه جایی برای انبار کردن تسهیلات دولت ندارم .

  وی ادامه داد: پیش از این کارت‌های متعددی از سوی یگان‌های نیروهای مختلف نظامی برای رزمندگان صادر شده بود؛ اما بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه مکلف شدیم تا با اجرای سند ملی ایثار، کارت ایثار رزمندگان را صادر کنیم.
  بعد از دو سه سال معطلی بابت اجرای ماده 87 یا 78 اکنون چند سال هم صبر کنید تا این سند ملی دولت بدست ایثارگران برسد .

  وزیر دفاع درپایان خاطر نشان شد: با اعطای کارت ایثار، رزمندگانی که بیش از ۴۵ روز سابقه حضور در دوران دفاع مقدس دارند، شناسایی می‌شوند.

  در این سی و اندی چه غلطی میکردند .
  در این مراسم سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه، سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش، امیر حاتمی وزیر دفاع، سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی و جمعی دیگر از فرماندهان و مسئولین نیروهای مسلح حضور داشتند.

  هرجا بوی کباب بلند شود مسئولین برای خدمت حاضر میشوند .
  ۶ میلیون رزمنده مشمول «کارت ایثار رزمندگان» می‌شوند

  چند مفت خور تا حالا از صدقه سر این شش میلیون مملکت را چاپیدند ؟
  سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ظهر امروز (سه‌شنبه) پس از رونمایی از کارت «ایثار رزمندگان»  در جمع خبرنگاران، گفت: هفته دفاع مقدس را که یادآور جانفشانی‌های رزمندگان اسلام و پایمردی و ایستادگی ملت ایران در برابر بیگانه است را گرامی می‌داریم و امیدواریم که آثار و برکات دفاع مقدس همچنان در پیشبرد امور کشور و دستیابی به آرمان‌ها و اهداف و منافع ملی ما راهگشا باشد.

  شک نکن . آثار و برکات هفتۀ جنگ در سیمای مسئولین همواره هویدا است .

  وی با بیان اینکه طی مراسم امروز و در راستای اجرای سند راهبردی خدمت‌رسانی به رزمندگان اسلام و بر اساس مصوبه شورای هماهنگی خدمات‌رسانی به رزمندگان، «کارت ایثار» رونمایی شد، افزود: با این کارت هویت همه رزمندگانی که توفیق داشتند بیش از ۴۵ روز در دفاع مقدس حضور داشته باشند مشخص می‌شود.

  45 روز ؟ بابا کمترش کن مشتری بشیم .

  رئیس ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: برابر آمارهای دقیقی که به دست آمده، حدود ۶ میلیون رزمنده از ارتش، سپاه. بسیج، نیروهای انتظامی و جهاد سازندگی آن دوران ، مشمول دریافت این کارت هستند.

  یعنی سی و اندی سال حق و حقوق شش میلیون نفر هاپولی شده است .

  سرلشکر باقری با بیان اینکه اهدای این کارت به رزمندگان دفاع مقدس، به مرور زمان انجام می‌شود و حدود ۳ سال زمان می‌برد، گفت: با این کارت هویت همه رزمندگان دفاع مقدس شناسایی می‌شود و هماهنگی‌ها و اطلاع‌رسانی‌های لازم با این رزمندگان در سامانه‌های مربوطه صورت می‌گیرد.

  احتمالا تا سه سال دیگر از بازماندگان جنگ کسی باقی نخواهد ماند . یک طرح زپرتی که سه سال زمان نمیخواهد . فکر کنید برای رزمندگان کشورهای دوست و برادر میخواهید کاری بکنید .

  وی با بیان اینکه خدماتی که برابر قانون پیشبینی شده و به مرور در وسع کشور و دولت قرار می‌گیرد برای رزمندگان سازماندهی خواهد شد، گفت: سازماندهی و مرکزیت کارت ایثار رزمندگان در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است.

  وقتی طرحی با این شفافیت اعلام میشود یعنی کشک . دولت های اسلامی ایران هزارتا چاقو بسازند هزار و یکی دسته ندارد . دولت فعلا عزم خود را جزم کند عرضه به خرج بدهد جلوی افزایش دلار و گرانی را بگیرد . همین که دولت جیب ما را نزند بزرگترین کمک به ایثارگران است . دلخوش به چنین وعده هایی نیستم .

   

  2

 16. من از سیاست چیزی نمیدانم ولی تا امروز یک چیز را خوب فهمیدم . آمریکا و قدرت های جهانی در مواجه با کشورهای خاور میانه هیچگاه متضرر نشده و نمیشوند . گذشت زمان به ما خواهد گفت که آمریکا در عراق از آب کَره خواهد گرفت . این نظر بنده است .

  3

 17. در 20 ساعت قبل، حسنعلی ابراهیمی سعید گفته است :

  فقط در چند کلمه

  اون موقع نون سالم و حلال می آمد خونه مردم

  حال چی؟؟؟؟؟!!!!

   

  دوهفته پیش داشتم می رفتم شرستان تیکمه داش

  خاوری چپ شده بود بار خربزه مشهدی داشت

  مردم زحمت می کشیدند و برای اینکه دیگه صاحب بار زحمت زیادی نکشه ، خربزه را جمع و در صندوق عقب خودرو خودشان و داخل خودرو جمع و محل را ترک کردند گوارای وجودشان

  استاد ابراهیمی سعید با درود

  اینها همه عوارض و عواقب سیاست های قرون وسطایی مسئولین است . اگر مایل بودید آدرس آنها را بدهم تا هر چه لعن و نفرین دوست داری برایشان ارسال بفرمایید .

  2

 18. من هم جای سرتیپ علوان حسون العبوسی بودم کبکم خروس میخوند . این آقای سرتیپ خجالت کشیده از روزگاری بگه که یک ناو یا ناوچۀ ایرانی تمام طول اروند را با اسکورت چند جنگندۀ ایرانی طی کرد و تمام ارتش عراق مثل بُز ایستاده و فقط هیبت و ابهت ارتش ایران را تماشا میکرد . وقتی ناخدا عطایی روی عرشۀ ابن سینا سلام نظامی داد و اروند را می پیمود سرتیپ العبوسی کجا بود ؟

  زمانی نظامیان عراق موفق شدند پای به خاک آریاییان بگذارند که با حذف هزاران نظامی میهن پرست کمر ارتش را شکستند . صدها ارتشبد و سپهبد و سرلشکر و سرتیپ را شهید کردند و هزاران نظامی دیگر را از بدنۀ ارتش حذف کردند که شما جانوران جان گرفتید . عرصه خالی از شیر شده بود که شما شغالان و کفتاران زوزه کشان تاخت و تاز کردید . دشمنان خودی و خودی های بدتر از دشمن ما ایرانی ها ، شما عربها را هار کردند . شما از جهل مسئولان ایران ، از ضعف ارتش ایران و از خوش بینی ایرانیان سوء استفاده کردید . وگرنه شما بعثی های قصی القلب کجا و پا گذاشتن به خاک ایران کجا ؟ شما با ده تا بیست هواپیما در زمان صلح حمله کردید . قهرمانان نیروی هوایی ما ساعاتی بعد از حملۀ شما و آغاز رسمی جنگ که تمام عراق در حالت آماده باش صددرصد بود با صد و چهل هواپیما و 300 سورتی پرواز بر فراز پایتخت و خاک عراق جولان دادند . قائد اعظم صدام حسین شما همان صدامی بود که در برابر خواسته های شاهنشاه ایران ماست هایش را کیسه کرده بود . کاش این سرتیپ عراقی کمی هم تاریخ کشورش را مطالعه میکرد بعد در مورد هجوم ناجوانمردانه سخن میگفت . 

  اگر شاهکاری قبل از انقلاب دارید رو کنید .

   

  سرتیپ خلبان علوان حسون العبوسی

  2

 19. واقعا جای تأسف دارد . سالهاست لعن و نفرین خود را به آدرس تهران خیابان پاستور پست میکردیم . خوب شد روحانی آدرس جدید را داد وگرنه سیل لعن و نفرین و دشنام همچنان به تهران خیابان پاستور سرازیر بود . خدایا این حسن را کم کم از ما نگیر .

  3

 20. در 4 ساعت قبل، Crounus2000 گفته است :

  الان چند روز هست که نمی دونم به عزیزان آغاز هفته دفاع مقدس رو تبریک بگم یا نه

  امسال تکلیف چیه

  شاید بهتر باشه صبر کنم تا خبر رفتن روحانی ر  به همه تبریک بگم

  به لطف خدا و با همت بسیاری از هموطنان مدتی است نگاه به جنگ خیلی عوض شده است . دیگر کسی برای دفاع مقدس تره هم خورد نمیکند . به لطف خدا مردم پرسشگر شده اند . در رسانه ها خیلی می بینیم که سئولاتی از مسئولان پرسیده میشود که بی سابقه است . چرا جنگ شد ؟ چه کسی صدام را تحریک کرد ؟ چه کس یا کسانی بعد از آزادی خرمشهر مرتکب حماقت شده و به جنگ ادامه دادند ؟ سرنوشت جنگ به کجا رسید ؟ برداشت مسئولین از پیروزی و شکست چیست ؟ و هزاران سئوال دیگر .

  امروزه دیگر تبریک و تسلیت هیچ ارزشی ندارد بخصوص برای کسانی که در جنگ بودند . امروزه باید تکلیف خیلی مسائل روشن شود . خیلی نکات مبهم و تاریکی وجود دارد که باید قبل از مردن کسانی که باید پاسخگو باشند روشن شود . نگاه همرزمان شهید به قیام و خیزش پرسشگری بازماندگان جنگ است . هشت سال جنگ منحوس و سی و اندی سال تاراج بیت المال به نام جنگ به ایستگاه پایانی نزدیک شده است . واقعیت همین است . ضمنا مگر بود و نبود روحانی تفاوتی هم دارد ؟ کارایی مترسک سر جالیز خیلی بیشتر از این ریش قشنگ بیسواد است . ضمن اینکه روحانی یکی از همان کسانی است که باید در خصوص مدیریت مفتضحانۀ خود و رفسنجانی در جنگ پاسخگوی مردم ایران باشد . شما غیر از این فکر میکنید ؟

  4

 21. تمام فرمودهای جنابتان را در یک جمله خلاصه کنم .

  اعراب هزار چهره و منفعت طلب هستند . برای اعراب حق با حسین بود ولی پلو (برنج یا غذای) یزید چرب تر بود . اعراب همواره به هر سمتی که باد بوزد و منافع آنان را تأمین کند چهارشاخ میزنند . افتاد ؟

  3