Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

تلخک

یادگار دفاع مقدس
 • Content count

  1,272
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7668 Excellent

2 Followers

About تلخک

 • Rank
  تلخک
 • Birthday ۶۶/۰۵/۲۶

Contact Methods

 • جنسیت مرد
 • Yahoo mirasejang@yahoo.com

Profile Information

 • شهر سبزوار

Recent Profile Visitors

2,506 profile views
 1. شما هنوز درگیر کرونا هستید ؟ مگه هنوز شکستش ندادیم ؟ نگران نباشید روحانی به تنهایی شکستش میده . گاهی که از هزاران دکتر و متخصص کاری برنیاد ممکنه یک دلقک کاری کنه کارستان .
 2. با درود به روان شهیدان قاشقچی و جورج فلوید که دیگه اسمی ازشون در تلویزیون ایران نیست . دوستان خبر دارید اخبار سوزان داره یخ میزنه ؟ طفلی مدیر از دست ما چی میکشه . بگذریم . خبر داغی براتون دارم که میترسم ظرفیت و طاقت شنیدنش رو نداشته باشید . البته چند روز از این خبر گذشته ولی هنوز برای خندیدن و تفریح زیاد دیر نشده . « حکم بازداشت دونالد ترامپ از سوی مقامات قضایی ایران صادر شد » همزمان با برگزاری دادگاه با شکوه مدیر کل سابق امور مالی و معاون اجرایی سابق ریاست قوۀ قضاییه جناب آقای دکتر مهندس اکبرخان طبری به اتهام : 1. 1- مشارکت در تشکیل شبکه چند نفری در ارتشا ، با وصف سردستگی 2- اخذ رشوه از حسن نجفی به مبلغ بیش از ۸۰ میلیارد ریال وجه نقد 3- اخذ زمین ( با رضایت مالک ) به مساحت 300 متر در خیابان کریم خان زند 4- اخذ زمینی مشجر (یعنی درختکاری شده) به مساحت 1657 متر مربع در لواسان 5- اخذ آپارتمان اداری (با رضایت مالک) به مساحت 108 متر مربع در قیطریه 6- تسهیل وجه نقد به مبلغ صدهزار یورو ( این اتهام رو نفهمیدم یعنی چی . مثل آدم که متهم نمی کنند تا بیچاره متهم بفهمه واسه چی گرفتنش) 7- پولشویی از طریق تبدیل وجه نقد به سهام شرکت سیمان به مبلغ 42 میلیارد ریال ناقابل 8- دریافت رشوه از رسول دانیال زاده به مبلغ 183 میلیارد و 233 میلیون و 300 هزار ریال 9- دریافت رشوه از مصطفی نیاز آذری و چندین اتهام جزئی که ارزش گفتن ندارد حکم جلب ترامپ رئیس جمهور آمریکا صادر و تحویل اینترپل گردید . بر اساس پاره ای خبرها رئیس اینترپل با دیدن حکم جلب ترامپ هنوز در شوک بوده و قادر به اظهار نظر نمی باشد . اما خبرها حکایت از سردرگمی نیروهای اینترپل دارد که نمی دانند این حکم را کجای دلشان بگذارند . خدا را شکر که عاقبت دونالد ترامپ به سزای اعمالش رسید . اینجاس که باید گفت ( ایرانی سرت را بالا بگیر مرد ) خب نخندین دیگه مگه چیه ؟ حکم جلب ترامپ رو صادر کردند مگه شوخیه ؟ دقت کردین چند روزه از ترامپ هیچ خبری نیست ؟ حالا ببینید کی گفتم همین روزها ترامپ رو با هواپیمای اختصاصیش توی یکی از فرودگاههای ایران پایین میارن . برای برپایی جشن باشکوه دستگیری ترامپ آماده باشید . بزن برقص در مراسم ترامپ آزاد اعلام شد . به امید پیروزی خرد بر جهل
 3. من که دلیل این همه حسادت را درک نمیکنم . بگذارید خیالتان را راحت کنم . به کوری چشم دشمنان ، بعد از چهل سال که کشورهای گرسنۀ منطقه را از تمام لحاظ ( سلاح - خوراک - پوشاک و حتی پول تو جیبی ) تأمین کردند و الان هم ثروت های کشور روی دست مسئولین باد کرده است چه اشکالی داره چند کشور گرسنه را هم در آمریکای لاتین سیر کنند ؟ دوستان چرا زود فراموش میکنید ؟ همین چند روز قبل یک میلیون تومان به حساب های ما واریز شد . لااقل به اندازۀ حسن نصراله شجاع و قدردان باشیم . نگران اقدامات آمریکا هم نباشیم . چهل سال است نتوانسته کار غلطی بکند و همه کارهایش روی اصول و برنامه بوده است . حیف نیست خبر روز را بیخیال شدین و به اخبار بی اهمیت ونزوئلا و آمریکا چسبیدین ؟ خبر روز این بود که مجلس جدید شروع بکار کرد . من که از صبح از شوق و ذوق نه خواب دارم نه خوراک . چه مجلسی بشه این مجلس . به نظر شما چه کسی سکان هدایت این مجلس پرقدرت را بدست میگیرد ؟
 4. با سلام و احترام دیگه اوضاع خیلی شیر تو شیر شده . هیچی سرجای خودش نیست . همۀ خبرها مثل یک شوخی یا یک خواب می ماند . هر روز منتظریم تا خبر یک گند تاریخی رو بشنویم . یک رسوایی تازه . یک خوراک تبلیغاتی نو برای رسانه ها بخصوص خارج از ایران که چند روز ایران و ایرانی را سوژۀ داغ و اول رسانۀ خودشان بکنند . در این میان ما دلخوشیم به اینکه گوشۀ صفحۀ تلویزیون بی خاصیت ایران فقط یک نوار مشکی ببینیم . مردک شیرین عقل دیوانه میگوید شهادت در ماه رمضان برای روزه دار در میان دریا ثوابش بیشتر است . خدایا تاوان کدام گناه کبیره را اینگونه از ما میستانی . حر زدن فایده ندارد . دیگه شیرازۀ کار از دست مسئولین هم در رفته . فقط من یک نکته را نمی توانم اینجا نگویم . نگویم فردا خبر سکته زدنم رو خواهید شنید . در این عصر تکنولوژی و ارتباطات و پیشرفت و هزار کوفت و زهرمار فرماندهان و مسئولین عرضۀ شلیک یک موشک را در زمان صلح ندارند . موشک ها را یا به هواپیمای مسافربری میکوبند یا به ناو و ناوچۀ خودی . اینها الان ادعا میکنند که در میان ارتش های منطقه بلکه جهان حرف برای گفتن دارند . چهل سال خیر سرشان تجربه و اکتشاف و ابداع و . . . دارند . حالا چشمهایتان را ببندید . برگردید به سی سال قبل . زمان جنگ را میگویم . ببینید رزمندگان تحت امر چه نخاله هایی هشت سال جنگیدند . امروزه فرماندهان باسوادشان که همه ادعای دکتر و مهندس و پدر این و آن صنعت هستند اینگونه افتضاح بیار می آورند . فقط تصور کنید سی و چند سال قبل فرماندهان بیسواد و جاه طلب با فرزندان ایران چها کرده اند .
 5. حذف 4 تا 0 از پول ملی عاقبت بعد از چهل سال مدیریت درماندگی به آخرین حد رسید . تنها راهکاری که به مغز فندوقی مسپولین رسید کاهش چند صفر است . ایکاش قبل از تصمیم گیری با چند دانش آموز دبستانی یا چند مهد کودکی مشورت میکردند . از یک عزیز مهد کودکی اگر سپوال میکردند برای جلوگیری از بی ارزش شدن اسکناس ایران چه باید بکنیم جوابشان را میداد . جواب این بود : 1- جلوی دزدی های کلان را بگیرید 2- ثروت و سرمایه های ایران را در منطقه بی جهت هزینه نکنید 3- با دنیا و به خصوص با آمریکا از در آشتی درآیید . دیدید چقدر ساده بود ؟ تنها راهکار همین است و بس
 6. برای رمز گشایی از اتفاقات ناگوار اوایل انقلاب تا امروز باید صبور باشیم . گذشت زمان همۀ حقایق را برملا میکند . تنها موردی که سبب تأسف شده و میشود این است که در این میان عمر خیلی از افراد تباه میشود . در جابجایی قدرت و حکومت ها همواره افراد بیگناهی فدا میشوند . مهم این است که انسان نزد وجدان خودش شرمنده نباشد . تردیدی نیست که ماجرای بمب باران هلی کوپترهای دشمن رد پای افراد زیادی هست که نگذاشتند و نمیگذارند دیده شود . رابطه با دشمن از روزهای اول انقلاب وجود داشته است ولی هیچگاه زابط ها افراد نظامی و از ارتشیان نبودند . رابطه توسط افرادی چون رفسنجانی و . . . همواره برقرار بوده است . شعار مرگ بر آمریکا و تحریم برای مردم است و زندگی ذز آمریکا برای حرام لقمه هایی که فرزند بعضی مسئولین هستند . گرین کارت کشور دشمن هم در جیب مسئولین است . صبور باشیم تا به لطف خدا پرده برافتد .
 7. خدا را شکر که بهبودی حاصل شد . امیدواریم خداوند تمام مبتلایان به این ویروس مرگبار را نجات دهد .
 8. بعد از در گِل ماندن دانشمندان جهان نیروهای مسلح ایران اختراع - اکتشاف - ابداع و نوآوریهای خود را اعلام کردند به کوری چشم آنهاییکه نمی توانند شاهد پیشرفت ایران باشند بعد از اختراع ویروس یاب توسط سپاه اکنون ویروس کش ارتش به میدان وارد شد . سپاه ویروس بی پدر کرونا را پیدا میکند زنگ میزنند به ارتش که بدو بیا تا ویروس فرار نکرده است او را بکش . از امروز مردم جهان با خیال راحت از قرنطینه خارج شوند . مردم مستضعف و بیچار ۀ آمریکا هم منتظر باشند تا این دستگاهها برایشان ارسال شود . مردم آمریکا 1200 دلاری که بابت در قرنطینه ماندن را از دولت گرفتند را باید پس بدهند . واقعا مردم آمریکا خیلی بی جنبه هستند که در این اوضاع از دولت پول گرفتند . الان حسن مدام اصرار میکند که مردم ایران یک مبلغی را اعلام کنند تا دولت به آنها پرداخت کند ولی مردم زیر بار نرفته اند . همینکه هر روز با یک اختراع نوین ما را می خندانند کفایت میکند . کاش قبل از زدن دو موشک به هواپیمای مسافربری دستگاهی جهت شناسایی هواپیمای مسافربری می ساختند . اما مهم نیست . مهم این است که ویروس یاب ساخته شد . ضمنا از سال آینده یک مناسبت به مناسبت های تقویم ایران افزوده میشود .
 9. اولا بنده به فضای مجازی زیاد وارد نیستم . دوما از من گذشته که به فکر مدیر شدن باشم . سوما شما لطف کن آدرس کانال تلگرامی انجمن رو بده یک سری برم تا اونجا ببینم چه خبره . قرنطینه بدجور اعصابم رو بهم ریخته . کاش یک فکر اساسی برای اعضا میکردین که کمتر حوصله اونا سر بره . در نهایت اینکه تکیه بر جای بزرگان نتوان زد به گزاف .
 10. کلافه جان با درود اگه اعصابت بهم نمیریزه میخوام بگم یک شعبه هم در تلگرام ایجاد کنی بد نیست . اینجوری که شما پیش گرفتی و هر وقت نبود ماسک و دستکش فشار میاره تهدید به پایین کشیدن کرکره انجمن میکنی میترسم شب بخوابیم صبح بیدار بشیم ببینیم انجمن رو قرنطینه کردی .
 11. چند بار این مصاحبه را به دقت دیدم . به سالهای جنگ برگشتم . از نظر من به جز یکی دو مورد سخنان این خلبان عزیز حقیقت داشت . سخنان جناب وارسته نشان از درک بالای نظامیان از تمام شرایط دارد . البته از فشار و شکنجه هایی که در مورد ایشان اعمال شده نباید غافل شویم . میدانید که حکومت ها برای نشان دادن حقانیت پوشالی خود هنوز هم از این دست مصاحبه ها را منتشر میکنند . سرهنگ وارسته اسیر دست دشمن بوده و خدا میداند با او چه کرده اند که حاضر شده مصاحبه را انجام دهد . از او میخواهند در سال هفتم جنگ ارتش دو کشور را مقایسه کند . جناب سرهنگ هم به نظر من حقیقت را گفت . به چند سئوال و جواب اشاره کنم . اینکه ایران به دلیل تحریم تحلیل رفته است حقیقت دارد . من خود شاهدم و به صراحت میگویم سلاح و تجهیزات که هیچ ما برای صدور برگۀ مرخصی کاغذ هم نداشتیم . یافتن کاغذ برای نوشتن گزارش معضلی شده بود . یگانها به بچه پولدارها مرخصی میدادند تا بروند و در برگشت چند بسته کاغذ با خود برای یگان بیاورند . در خصوص سایر قوا هم به درستی اشاره میکند که نیروهای زمینی و دریایی و هوایی ارتش در حال ضعیف شدن است و در مقابل سپاه را دارند قوی میکنند . من به تجهیزات و اقلام نظامی نمی پردازم چون زیاد در جریان نبوده و نیستم ولی به چشم خود دیدم که سربازانم قوطی های مصرف شدۀ آلبالو و گیلاس نیروهای سپاه را از میان آشغالها بر داشته و هسته هایی که آنها از روی شکم سیری دور انداخته بودند را میخوردند . یا اهدایی مردم را بطور مساوی بین ارتشیان و سپاه تقسیم نمیکردند . در مورد اصرار مسئولین به ادامۀ جنگ و مخالفت با صلح : بله اکثریت مردم و نظامیان با توجه به شرایط موجود با ادامۀ جنگ بعد از آزادی خرمشهر مخالف بودند . مردم آمادگی و توان مقابله با بمب باران را نداشتند . برای نجات خود به بیرون شهرها میرفتند و بیرون شهر رفتن هم نیاز به خورد و خوراک دارد که دولت مانند امروز از تأمین مایحتاج مردم درمانده بود . به گفتۀ رفسنجانی پول خرید بند پوتین سرباز را نداشتند . در مورد نظر ارتشیان در مورد جنگ : ناراضی بودند . این هم کاملا درست است . اگر ارتشیان میدانستند در آینده چه وضعیتی در انتظارشان هست که یک ساعت هم در جنگ نمی ماندند . در خصوص اقتصاد هم واضح بود تورم بیداد میکرد . مردم واقعا به سختی زندگی میکردند . از ابتدا دولت ها عرضۀ مهار تورم و گرانی را نداشته اند . عاقبت جنگ را هم با توجه به اصرار مسئولین به ادامۀ جنگ بخوبی بیان کردند . سرنوشت بدی را برایمان تصور کردند و همه عاقبت جنگ را دیدیم . عاقبتی تاریک و شوم . و چه زیبا آرزوی پایان جنگ را روایت کرد . و صحبت های جناب سرهنگ وارسته در خصوص روحیۀ ارتشیان بعد از 7 سال جنگیدن به زیبایی مشکلات و معضلات همقطرانش را میگوید . تازه ایشان خلبان بودند و هراز گاهی مأموریت میرفتند . شما پرسنل نیروی زمینی را در نظر بگیرید . هر لحظه امکان درگیری و کشته شدن بودند . پیری زودرس ، فرسودگی ، اختلافات خانوادگی و بالا رفتن آمار طلاق ، بیماریهای روانی اینها همه نصیب ارتشیان بود . و الحق بیشترین ضرر را نظامیان در جنگ داشتند . اما در خصوص شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل و خرید تجهیزات و اقلام نظامی آنان هم جناب وارسته حقیقت را گفته است . حیرت آور هم بوده که شعار مرگ بر این و آن را بین مردم منتشر کنند و خودشان با سران حکومت آمریکا و اسرائیل زد و بند داشته باشند . خدا را شکر که امروزه کمتر ایرانی آن شعارهای بی محتوا را سر میدهد . مردم بخوبی فهمیدند که جهت دشمن کدام سمت است . همانگونه که این دلاور اسیر میگوید خرید تجهیزات اسرائیلی و کشتار مسلمانان با اسلحۀ صهیونیستی با شعار مرگ بر اسرائیل جور در نمی آمده است . بی جهت نیست امروزه اعتماد چندانی به مسئولین نداریم . چون حرف و عملشان یکی نبوده و نیست . پرده برداری از نقش رفسنجانی هم در دهۀ 60 توسط یک ارتشی جالب است . رفسنجانی بزرگترین ضربات را به ایران زد . مردک جاه طلب کارش را خوب بلد بود . اما در خصوص توصیه ای که جناب سرهنگ به خلبانان دیگر داشت توصیه ای میهن پرستانه نبود . بیان اینکه خلبانان از ضدهوایی دشمن بترسند و خود را به کشتن ندهند و تسلیم دشمن شوند از یک نظامی جالب نیست . البته احتمال میدهم ایشان به واسطۀ فشاری که دشمن در اسارت به ایشان وارد میکرده است مجبور شده چنین سخنانی را بگوید . امروزه هم شاهدیم که بعضی ها قبل از دستگیری معترض دو آتشه هستند ولی بعد از چند روز بازداشت 180 درجه گفته هایشان تغییر میکند . امیدوارم که جناب محمد جعفر وارسته در برگشت به میهن دچار مشکلی بابت این مصاحبه نشده باشد . بهرحال فیلم بسیار جالبی بود . از مدیر نازنین تشکر میکنم بابت این فیلم .
 12. آقای مدیر چرا دست روی جای حساس میگذاری ؟ کم کاری دوستان نباید گریبانگیر همه شود . بعنوان مدیر میتوانید آب و برق و گاز اعضای کم کار را قطع کنید . یا میتوانید اسامی اعضای کم کار را به دولت بدهید تا وام یک میلیونی را به کم کاران ندهد . لطفا انگشت روی هاست انجمن نگذار .
 13. نه منه دیسن ؟ رسم شکل ؟ کاش نمونه میدادید . منکه از بابت نقاشی همیشه کمترین نمره رو داشتم .
 14. بله مهم خداوند است که میداند و اینگونه نمایش های مضحک نخواهد توانست نظر مردم را نسبت به ارتش عوض کند . مردم هم خوب میدانند جایگاه هر ارگان و سازمانی کجاست . همینکه اقدامات ارتش در جهان بازتاب داشته نشان از خنثی بودن تلاش جاهلانۀ سازمانهای موازی است . اگر پولهایی را که صرف بنر و تبلیغات کرده و میکنند صرف آموزش و کارهای اساسی میکردند شاید الان با چند رتبه پایین تر نزدیک جایگاه ارتشیان قهرمان و میهن پرست نزد افکار مردم بودند ولی نیستند و خوب میدانند با ارتش فاصله ای دارند از زمین تا به آسمان
 15. جناب M60 نازنین با سلام و شادباش نوروز به نظر بنده هر زمان و در هر فرصت باید از قهرمانان واقعی میهن یا به قول جنابعالی تک خال های ارتش یاد و تجلیل کرد . درود به روان پاک ارتشیان میهن پرست و با شرف