Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

تلخک

یادگار دفاع مقدس
 • Content count

  1,153
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7347 Excellent

2 Followers

About تلخک

 • Rank
  تلخک
 • Birthday ۶۶/۰۵/۲۶

Contact Methods

 • جنسیت مرد
 • Yahoo mirasejang@yahoo.com

Profile Information

 • شهر سبزوار

Recent Profile Visitors

2,277 profile views
 1. دیروزمان به سکوت گذشت . همان سکوت بیجا سبب شد امروز گوش های ناشنوا با کوچکترین صدا و چند فریاد دنیا را به چشم خود سیاه و تباه ببینند . امروز نباید سکوت کرد . هرچند سکوت امروزمان رساتر از هر فریادی است . دیروز با شکار تانک های دشمن حامی مردم بودید و امروز باید با سکوتی به بلندای رساترین فریادها به یاری ایران برخیزید . جسارتم را عفو کنید نگفتم سکوت بفرمایید گفتم فریادی از سر دادخواهی برکشید . برای دلاوری چون شما زیبنده نمی بینم در لفافه فریاد برآورد . روزگار مماشات سپری شده است . بر شاگردتان ببخشایید گستاخی اش را .
 2. جناب ابراهیمی سعید با درود دلنوشته هایتان برای مردم زجر کشیده همچون مرهم است . نظر شاگردتان این است که درج چنین مطالب که تنها از عمق جان ستم دیده ای برمیآید نه تنها به دل ستمگر و ظالم نخواهد نشست که او را تشویق به ادامۀ ظلم میکند . بنده در ازای نوشتن مطلبی وقت گیر تنها با یک بیت شعر نظر کلی خود را خدمتتان عرض میکنم . که همین شعر برای شناساندن مسئولین بی کفایت کفایت میکند . ما خراب غم و خم‌خانه ز می آباد است *** ناصح از باده سخن کن که نصیحت باد است خیز و از شعله می آتش نمرود افروز *** خاصه اکنون که گلستان ارم شداد است سیل کُهسار خم از میکده در شهر افتاد *** وای بر خانه پرهیز که بی بنیاد است بجز از تاک که شد محترم از حرمت می *** زادگان را همه فخر از شرف اجداد است گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من *** آنچه البته به جائی نرسد فریاد است گفته‌ای نیست گرفتار مرا آزادی *** نه که هر کس که گرفتار تو شد آزاد است چشم زاهد بشناسائی سِرّ رخ و زلف *** دیدن روز و شب و اعمی مادر زاد است گفتمش خسرو شیرین که ای دل بنمود *** کانکه در عهد من این کوه کَنَد فرهاد است هر که یغما شنود ناله‌ی گرمم گوید *** آهن سرد چه کوبی دلش از فولاد است شاعر: یغمای جندقی
 3. بیاد پلاسکو پنجشنبۀ فراموش نشدنی سال 95 هنوز برای خیلی از مردم زنده است . بخصوص خانواده ها و بازماندگان آتش نشانان قهرمان که باید گفت دلاوران عرصۀ خطرهای زیادی بوده و هستند . ساختمان پلاسکو برای خیلی از ایرانیان خاطرات زیادی بهمراه داشت . یکی از نشانه های پیشرفت ایران در سالهای نه چندان دور پلاسکو بود که با قد رعنایش آنروزها خودنمایی میکرد . مردم در سال 95 هنوز در خصوص مرگ رفسنجانی صحبت و تبادل نظر میکردند که خبر آتش گرفتن و نابود شدن پلاسکو از راه رسید . البته مسئولین قول دادند که یکساله یا نهایت دو ساله پلاسکو را بهتر از اول سرپا کنند . مگر ساخت استادیوم آزادی سالها قبل در کمتر از 17 ماه محقق نشد ؟ پلاسکو را هم دو ساله خواهند ساخت . اصلا نباید نگران بود . مهم همان دو سال است .
 4. دستاورد پشت دستاورد حواستان هست چند ساله در دیماه از در و دیوار برایمان فقط مصیبت میبارد . دیماه امسال که تا الان رکورد زده است . بعد از اتفاقات مصیبت بار یکی دو هفتۀ گذشته که آخرین موردش تحریم آسمان ایران از سوی شرکت های مسافربری بود جدیدا فوتبال هم افتخاری بزرگ برایمان بهمراه آورد . البته مهم نیست . فقط تیم های ایرانی در خانه و در ایران نمیتوانند بازی کنند . این تصمیم بدین جهت اتخاذ شده که ظاهرا بازیکنان و داوران فوتبال گفته اند مگه مغز خر خورده ایم برای یک بازی برویم ایران و یهویی تیر غیبی بیاید و ما را شتل پتل کند . ایرانی ها میخواهند بازی کنند بیایند یک کشوری که امنیت دارد . چه آدمهای ترسویی هستند . اصلا از این رفتار خارجی ها خوشم نیامد . چه فیس و افاده ای دارند این عربهای تازه به دوران رسیده . یکی نیست به این نسناسها بگوید خیلی هم دلتان بخواهد با موشک های ساخت ایران بمیرید . اینجوری تا مدتها اسم و رسمتان بر سر زبانها خواهد بود . واقعا که چه آدمهایی در دنیا پیدا میشه .
 5. از بزرگترین مشکلات و معضلاتی که ما ایرانیان داریم بها دادن بیش از اندازه به مسئولین و یا قهرمان سازی از بعضی افراد است . ما اینگونه نبودیم . اغلب برای تحمیل یک عمل و اقدام همواره چند نفر پیش قدم میشوند و ما هم زود جوگیر و دنباله روی میکنیم . بعنوان مثال شما به یک مراسم قهرمانی ورزشی دقت کنید . مثلا در پایان لیگ فوتبال میخواهند جام قهرمانی را به تیم قهرمان بدهند . زمان اهدای جام همه داخل زمین هستند و تنها کسانی که دیده نمیشوند نفرات تیم هستند . یا به سفر مسئولان به شهرها نگاه کنیم . مسئولی به شهری میرود و مردم به دنبالش می دوند . حرکتی که اصلا شایستۀ مردم بزرگ ایران نبوده و نیست . چند سال قبل در مهمانی بودم و تلویزیون هم روشن بود . اخبار که شروع شد اولین خبر استقبال پرشور مردمی از فلان مسئول بود . از دیدن صحنۀ استقبال از خودم بدم آمد . هر نفر تکه کاغذی در دست به دنبال ماشین مسئول دوان بودند . عزیزی در مجلس گفت یکی نیست به این مردم بگوید این رئیس جمهورها اگر عرضۀ گره گشایی از مشکلات داشتند که امروزه در یک شهر کوچک این همه کاغذ به دست نبودند که دنبالش بدوند . جالب اینکه خبرنگار دویدن مردم را به دنبال ماشین مسئول و رساندن کاغذ و مشکل شان را به او استقبال پرشور میدانست مردم ایران ذر نهایت نجابت بسیار فهمیده و باهوش هستند . این مسئولین هستند که گمان میکنند خیلی زرنگ تشریف دارند . حتما دقت کردید گاهی که اخبار پخش میشود و از قول مسئولی وعده ای داده میشود شنوندگان در همان مجلس چه پاسخ هایی میدهند . آره جان عمت ، ارواح شکمت ، قبل از تو هم از این چرندیات زیاد گفته اند و . . . . مردم می فهمند ولی مسئولین خود را به نفهمی میزنند . مردم از ابتدا می فهمیدند . افسوس که نجابت بیش از حد مردم نتوانست مسئولین را به صراط مستقیم بازگرداند . امروز نتیجۀ چهل سال نجابت مردم و لجاجت و حماقت مسئولین از ایران چیزی باقی نگذاشته است . افسوس
 6. وضعیت و چهره ای که در جهان داریم . عشق میکنم ایران فقط برای خودمان است و بس . راستی من معنی انزوا را نمیدانم . میشه یکی از دوستان معنی انزوا را ارائه نماید ؟
 7. با درود دقیقا نکته ای را اشاره کردید که خودم چندباری شاهد بودم . البته میگ شما و زوروی استاد ابراهیمی سعید و بی بی گل بنده در جبهه بسیار کارایی هم داشت . سرعت بالا و تیز بودن فرمان این تویوتا ها سبب شهادت خیلی از دوستان شد . بخصوص زمانی که باید با سرعت بالا از دید و تیر مستقیم دشمن فرار میکرد . در منطقۀ دارخوین از ایستگاه حسینی به سمت دارخوین خودم یک نمونه از همین اتفاقی که فرمودید را دیدم . تویوتایی با سرعت بالا در حرکت بود و گویا متوجه دست انداز نشد . چند نفر در قسمت بار نشسته بودند . وقتی تویوتا به دست انداز رسید تمام سرنشینان عقب پریدند بالا و تویوتا زیر آنها را به دلیل سرعت بالا خالی کرد و همگی روی زمین افتادند . وقتی که برای کمک رفتیم همگی زنده ولی خیلی آسیب دیده بودند .
 8. جناب ابراهیمی سعید با درود مطالب ارزشمند شما همواره مورد توجه حقیر و دوستان بوده و هست . چنانچه گاهی در پاسخ مطلب شما سخنی بیان نمیکنم حمل بر بی ادبی نشود . سواد خود را در حدی نمی بینم که پاسخی درخور مطلب تان بنویسم . در خصوص نام زورو هم خیلی جالب و لذت بردم . بهرحال همانگونه که میدانید از سرگرمی های دوستان در جنگ یکی همین نامگذاری ها بود . دوستان نیروی هوایی هم نام میگ را روی این خودرو گذاشته اند . هر چند بنده و شما خاطرۀ خوبی از میگ نداریم . سربلند و سلامت باشید .
 9. جناب AH-1J با درود از قدیم گفته اند آب جلو خانه گندیده است . بی شک از هر فردی که ره صد ساله را یک شبه طی کند بیش از این نمیتوان انتظار داشت . آنچه عاقبت انقلاب و نظام را به اینجا کشانده و چنین اوضاع اسفباری را به ایران تحمیل کرده است استفاده از نالایق ترین و بی خاصیت ترین کسانی است که در حساسترین رده های مسئولیتی گمارده شدند . حقیرانی را در پست هایی گذاشتند که نه ایران میشناسد و نه ایرانی . به هرکسی حکم مسئولیت داده شد ابتدا به فکر توله های خود و سپس بستگان دیگرش افتاد . شما یک مسئول نشان بده که بستگانش از درجه 1 تا عمه عمو خاله و خالویش بی بهره مانده باشد . و ای عجبا که بستگان مسئولین از خود مسئولین حرام خورتر و فاسدتر هستند . یک نمونه پسر عمۀ حسن همین رئیس جمهور بی تدبیر و یگانه سرآمد ناامیدی را میگویم . این پسر عمۀ بیشرف ، این مردک از حیوان پست تر مسئول و مدیر و همه کارۀ سازمان هلال احمر بود که الان به جرم فساد در زندان است . یک انسان چقدر باید حقیر ، بی وجدان و بیشرف باشد که اموال و پولهایی که مردم برای کمک به سیل زده و زلزله زده به این ارگان میداده اند را این حیوان کثیف از آنها سوءاستفاده میکرده است . در زلزلۀ بم شنیدم چادرهایی را کشورهای اروپایی و آمریکا فرستاده بودند که تمام امکانات یک خانه را داشت . یکی از آن چادرها نصیب مردم بم نشد . شنیدم یک هموطن کیسۀ برنجی را میخرد . وقتی کیسه را باز میکند مبلغی پول همراه یک نامه خطاب به زلزله زدگان بم را می بیند . میدانید یعنی چی ؟ متوجه میشوید چه میگویم . حیوانات رذل مایحتاجی که مردم از شکم زن و فرزندشان زده و برای هموطن زلزله زده اش فرستاده را در بازار فروخته بودند . شما یک حیوان را با این مشخصات نشان بدهید . چند وقت قبل کلیپی دیدم از یک تمساح که یک حیوانی را شکار کرده بود . وقتی تمساح متوجه شد آن حیوان آبستن است او را رها کرد . هیچ حیوانی به حیوانی نمیدارد روا *** آنچه این نامردمان با جان انسان میکنند . این شکاف عمیق که امروز میان مردم و مسئولین واقع شده است نتیجۀ حماقت سران در گماردن پست های کلیدی به حیواناتی از نوع پسر عمه روحانی است . و امروز باید ناله های بچه های سیستانی را از رسانه های بیگانه و دشمن بشنویم و ببینیم که پسر خردسالی تا زانو میان آب ایستاده و با زبان کودکانه اش میگوید ما مردیم از سرما . اگر پسر عمه های مسئولین فاسد نبودند و مسئولین فاسدان را در مسئولیت های کلیدی قرار نمی دادند آیا خوراک تبلیغاتی برای رسانه های بیگانه و دشمن فراهم میشد ؟ مردم خیلی عاقل تر و فهمیده تر از تمام مسئولین هستند . مردم بخوبی بعد از چهل سال فهمیده اند که دشمن ما همینجاست * دروغ میگن آمریکاست . دشمن پسر عمه و عمو و خاله و خالوی مسئولین است نه آمریکا .
 10. قابل توجه هموطنان سیل زدۀ سیستانی از عمق وجودم با شما همدردم . به خدای ایران سوگند که کاری از من برنمی آید جز التماس به خدا که به شما در کنار مشکلات سیل ، صبر و قدرت تحمل بی کفایتی و نالایقی مسئولان را عنایت کند . مردم میهن پرست و با غیرت ایران همواره پشتیبان هموطنان هستند . ارتشیان دلاور نیز تا سرحد امکان و توانایی به کمک شما مظلومان میهنم خواهند آمد . با شما همدردم و نگران شما هستم . ضمنا تا روز شنبه منتظر کمک های دولت حسنک نباشید . تحمل بفرمایید تا صبح یا عصر جمعه خبر سیل را به حسن بدهند که بتواند برای روز جمعه با نیش باز و یا با درهم کشیدن سگرمه هایش برایتان پیامی بدهد . بیچاره چه کند بیش از این توانایی ندارد .
 11. استاد به نحوۀ پخش برنامه های تلویزیونی ایران و کانادا دقت کردین ؟ تی وی ما مدام تعدادی کارشناس درپیتی میاره و نشون میده . یکی میگه اونایی که نمیتونن این اوضاع را ببینند از ایران بروند . یکی میگه اگه ده تا از این اتفاق ها هم بیفته مهم نیست مهم حضور مردم در تشییع جنازه سلیمانی بود . گویی سرسوزنی شعور ندارند تا چند روز ابتدایی با مردم مصیبت زده همدردی کنند . امروز عکسی دیدم از نحوۀ مواجه نمایندگان دو کشور در مورد این اتفاق ناگوار . باورم نمیشه این همه فاصله فرهنگی و سواد بین نمایندگان دو کشور . در کانادا نمایندگان مجلس به احترام جانباختگان تمام قد ایستاده بودند و در مجلس ایران که از نظر من شبیه یک مهد کودکی هست که فقط عهده دار کودکان عقب مانده است نمایندگان به دور فرماندۀ سپاه حلقه و در حال دلجویی از او هستند . متأسفم که نمایندگان هنرپیشگانی هستند که تنها قادر به بازی در یک نقش تهوع آور هستند . متأسفم .
 12. استاد ابراهیمی سعید با درود و احترام مرا به یاد بی بی گل در گروهان2 انداختی . میدانید که دو نوع تویوتای لندکروز به یگانها داده بودند . نمونه قدیمی آن دماغ پهن بود و نمونه جدیدش خوشگل تر بود . این بی بی گل بود این هم نوع جدید انصافا با آن حجم استفاده از بی بی گل خوب طاقت آورد . با آن جاده هایی که تمام استخوان ها را جابجا میکرد . گاه بی بی گل کم میآورد . گاه تا چند روز برای یک قطعه که نه تنها در پارک موتوری گردان که در پارک موتوری تیپ هم پیدا نمیشد باید دوری بی بی گل را تحمل میکردیم . گاه تا چند ساعت باید برای رسیدن غذا منتظر می شدیم تا یگان مجاور غذایش را تقسیم کند و بعد برود از آشپزخانه ما غذا بیاورد . نکتۀ جالب ، مضحک و البته دردآور اینکه برای تهیه و خرید یک قطعه فلوس لاموجود . بودجه نبود . اینجا بود که فرماندهان به ناچار دست یاری و گدایی به سوی سربازانی که از نظر مالی قادر به کمک بودند دراز میشد . بعد از شناسایی سرباز مورد نظر با او وارد مذاکره می شدند و برای اینکه سرباز برود و قطعه را خریداری کند امتیازاتی به او میدادند . مصیبت های بیشماری را یادآوری کردید . خدا خیرتان بدهد که روز خوبی را با خواندن این مطلب شما شروع کردم . بیاد دوستان افتادم و بیاد بی بی گل نازنین افتادم که روح و قلبی از آهن داشت ولی وفاداریش از تمام مسئولین نظام بیشتر بود . یاد بی بی گل گرامی باد
 13. بی خاصیت ترین دولت ربیعی سخنگوی دولت گفت : هیچ یک از مقامات دولت از جمله شخص رئیس‌جمهور تا عصر روز جمعه از علت اصلی سقوط هواپیما که همان آتش پدافند غیرعمدی خودی بوده مطلع نبودند و تا آن ساعت همان‌گونه که سردار حاجی‌زاده هم عنوان کردند صرفاً بر اساس اطلاعات و داده‌های موجود همان موقع اظهار نظر می‌کردند . معنی و مفهوم این جملات سخنگو این است که رئیس جمهور که عنوان دهن پرکن رئیس شورای امنیت کشور را هم یدک میکشد به اندارۀ یک مترسک جالیز هم کارایی ندارد . سه روز دولت خبر نداشته است که چه حادثۀ رسوا کننده ای در کشور رخ داده است . خدا را سپاس که در زمرۀ 23,549,616 نفری که در سال 96 به حسن (کبریت بی خطر) رأی دادند نیستم وگرنه بدجور ماتم میگرفتم . ربیعی در ادامه گفته : واقعیت این است که دولت خود گرفتار این چرخه معیوب اطلاع‌رسانی و کسب اطلاعات است. برخی انتقاد می‌کنند که "چرا قبل از اعلام موضع تحقیق بیشتری به‌عمل نیاوردی؟" اما واقعیت این است که پیش از اظهار نظر از همه مسئولان ذی‌ربط استعلام کردم و آنها هم همگی براساس اطلاعاتی که داشتند اطمینان دادند که موشکی در کار نبوده است . سخنگوی دولت ادامه داد : در این میان نباید فراموش کنیم ریشه این اتفاق ناگوار در کجا بود و از کجا آغاز شد . از همان شبی بود که رژیم آمریکا تصمیم به ترور بزدلانه سردار سلیمانی گرفت و سایه جنگ را بر سر این کشور گستراند و یک اضطراب و فشار روانی سنگین اجتماعی و سیاسی بر جامعه ما تحمیل کرد . بیچاره مردم ایران که پس از این در خوف و رجای انتقام سخت باید زندگی کنند . بدبخت کسانی که بعد از این میخواهند با هواپیما به مسافرت بروند . ایکاش دلاوران انتقام گیرنده از این تصمیم خود (انتقام گیری) به نفع مردم ایران منصرف شوند . ضمن اینکه باید به حسن بابت این همه ارزشی که دارد غبطه بخوریم . چه حسنی شده این حسن کلیدساز . https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/10/23/2180966/سخنگوی-دولت-با-اشاره-به-سقوط-هواپیمایی-اوکراینی-عذرخواهی-می-کنیم-بیانیه-ستادکل-قابل-تقدیر-بود
 14. درود بر تمام کسانی که در این روزها و مقاطع حساس در کنار مردم سوگوار می ایستند تا از درد و غم مردمشان بکاهند .
 15. اینانی که چنان ادعاهایی داشته و دارند امروزه چنان رسوا شدند که حتی خودشان هم باور نمیکنند . اینان تنها در در اوج ذلتی خودساخته قادر هستند حماسه های مردم را به نفع وجود ناوجودشان مصادره کنند . آنقدر بیشعور و خرفت هستند که نمیدانند کمتر کسی باور میکند اینان برای مردم و برای میهن قدم از قدم بردارند . دنیا میداند که در مقاطع حساسی که ایران ما تهدید میشد و میشود تنها فرزندان راستین ایران و آریایی های دلاور حامی ایران بوده اند . اینان خیلی زرنگ باشند بر پیشانی خود که بزرگترین داغ ننگ که همانا ترس از بیان حقیقت است پیشانی بند و سربندی میزنند تا دیدن داغ ننگ شان را مخفی کنند .