Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

تلخک

یادگار دفاع مقدس
 • Content count

  1,153
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by تلخک

 1. دیروزمان به سکوت گذشت . همان سکوت بیجا سبب شد امروز گوش های ناشنوا با کوچکترین صدا و چند فریاد دنیا را به چشم خود سیاه و تباه ببینند . امروز نباید سکوت کرد . هرچند سکوت امروزمان رساتر از هر فریادی است . دیروز با شکار تانک های دشمن حامی مردم بودید و امروز باید با سکوتی به بلندای رساترین فریادها به یاری ایران برخیزید . جسارتم را عفو کنید نگفتم سکوت بفرمایید گفتم فریادی از سر دادخواهی برکشید . برای دلاوری چون شما زیبنده نمی بینم در لفافه فریاد برآورد . روزگار مماشات سپری شده است . بر شاگردتان ببخشایید گستاخی اش را .
 2. جناب ابراهیمی سعید با درود دلنوشته هایتان برای مردم زجر کشیده همچون مرهم است . نظر شاگردتان این است که درج چنین مطالب که تنها از عمق جان ستم دیده ای برمیآید نه تنها به دل ستمگر و ظالم نخواهد نشست که او را تشویق به ادامۀ ظلم میکند . بنده در ازای نوشتن مطلبی وقت گیر تنها با یک بیت شعر نظر کلی خود را خدمتتان عرض میکنم . که همین شعر برای شناساندن مسئولین بی کفایت کفایت میکند . ما خراب غم و خم‌خانه ز می آباد است *** ناصح از باده سخن کن که نصیحت باد است خیز و از شعله می آتش نمرود افروز *** خاصه اکنون که گلستان ارم شداد است سیل کُهسار خم از میکده در شهر افتاد *** وای بر خانه پرهیز که بی بنیاد است بجز از تاک که شد محترم از حرمت می *** زادگان را همه فخر از شرف اجداد است گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من *** آنچه البته به جائی نرسد فریاد است گفته‌ای نیست گرفتار مرا آزادی *** نه که هر کس که گرفتار تو شد آزاد است چشم زاهد بشناسائی سِرّ رخ و زلف *** دیدن روز و شب و اعمی مادر زاد است گفتمش خسرو شیرین که ای دل بنمود *** کانکه در عهد من این کوه کَنَد فرهاد است هر که یغما شنود ناله‌ی گرمم گوید *** آهن سرد چه کوبی دلش از فولاد است شاعر: یغمای جندقی
 3. از آنجا که جهان فعلی و دنیای کنونی شاهد حوادث تلخ و شیرین فراوانی در تمام زمینه های اجتماعی / فرهنگی / بهداشتی / سیاسی / نظامی و . . . میباشد با کسب اجازه از مدیریت محترم انجمن و سروران و بزرگان حاضر در انجمن چنانچه صلاح میدانید این پُست راه اندازی و نسبت به رویدادهای جاری روزانه در حد استطاعت اعضا نظرات پیرامون خبر منتشر شود . گرچه در اکثر کشورها نظامیان نباید در پیرامون سیاست و سیاستمداران وارد و اظهار نظر کنند ولی منفکین از سازمانهای نظامی و انتظامی از این قانون مستثنی میباشند . البته قرار نیست فقط خبرهای آتشین سیاست را مرور کنیم . هر خبر جالبی در سایر زمینه ها میتواند بعنوان خبر سوزان روز در این پست منتشر شود . انتظار میرود که در خصوص اخبار منتشره در سایر رسانه ها برای نشر در این پست محدودیتی قائل نشویم و از حرارت خبر کم نکنیم . در خصوص انتخاب نام برای این پست عارضم که اولا خواستم این کمی جنبۀ طنز داشته باشد و دوما چون در پاره ای از رسانه ها واژۀ اخبار داغ استفاده شده است بندۀ از کلمۀ سوزان که معنی با داغ میباشد بهره بردم . که مدیر گرامی و سایر دوستان در صورت مخالفت مجاز به تغییر نام میباشند . این پست تنها پیشنهاد میباشد و ادامۀ آن منوط به صدور مجوز از سوی مدیرجان است . با تشکر
 4. بیاد پلاسکو پنجشنبۀ فراموش نشدنی سال 95 هنوز برای خیلی از مردم زنده است . بخصوص خانواده ها و بازماندگان آتش نشانان قهرمان که باید گفت دلاوران عرصۀ خطرهای زیادی بوده و هستند . ساختمان پلاسکو برای خیلی از ایرانیان خاطرات زیادی بهمراه داشت . یکی از نشانه های پیشرفت ایران در سالهای نه چندان دور پلاسکو بود که با قد رعنایش آنروزها خودنمایی میکرد . مردم در سال 95 هنوز در خصوص مرگ رفسنجانی صحبت و تبادل نظر میکردند که خبر آتش گرفتن و نابود شدن پلاسکو از راه رسید . البته مسئولین قول دادند که یکساله یا نهایت دو ساله پلاسکو را بهتر از اول سرپا کنند . مگر ساخت استادیوم آزادی سالها قبل در کمتر از 17 ماه محقق نشد ؟ پلاسکو را هم دو ساله خواهند ساخت . اصلا نباید نگران بود . مهم همان دو سال است .
 5. دستاورد پشت دستاورد حواستان هست چند ساله در دیماه از در و دیوار برایمان فقط مصیبت میبارد . دیماه امسال که تا الان رکورد زده است . بعد از اتفاقات مصیبت بار یکی دو هفتۀ گذشته که آخرین موردش تحریم آسمان ایران از سوی شرکت های مسافربری بود جدیدا فوتبال هم افتخاری بزرگ برایمان بهمراه آورد . البته مهم نیست . فقط تیم های ایرانی در خانه و در ایران نمیتوانند بازی کنند . این تصمیم بدین جهت اتخاذ شده که ظاهرا بازیکنان و داوران فوتبال گفته اند مگه مغز خر خورده ایم برای یک بازی برویم ایران و یهویی تیر غیبی بیاید و ما را شتل پتل کند . ایرانی ها میخواهند بازی کنند بیایند یک کشوری که امنیت دارد . چه آدمهای ترسویی هستند . اصلا از این رفتار خارجی ها خوشم نیامد . چه فیس و افاده ای دارند این عربهای تازه به دوران رسیده . یکی نیست به این نسناسها بگوید خیلی هم دلتان بخواهد با موشک های ساخت ایران بمیرید . اینجوری تا مدتها اسم و رسمتان بر سر زبانها خواهد بود . واقعا که چه آدمهایی در دنیا پیدا میشه .
 6. از بزرگترین مشکلات و معضلاتی که ما ایرانیان داریم بها دادن بیش از اندازه به مسئولین و یا قهرمان سازی از بعضی افراد است . ما اینگونه نبودیم . اغلب برای تحمیل یک عمل و اقدام همواره چند نفر پیش قدم میشوند و ما هم زود جوگیر و دنباله روی میکنیم . بعنوان مثال شما به یک مراسم قهرمانی ورزشی دقت کنید . مثلا در پایان لیگ فوتبال میخواهند جام قهرمانی را به تیم قهرمان بدهند . زمان اهدای جام همه داخل زمین هستند و تنها کسانی که دیده نمیشوند نفرات تیم هستند . یا به سفر مسئولان به شهرها نگاه کنیم . مسئولی به شهری میرود و مردم به دنبالش می دوند . حرکتی که اصلا شایستۀ مردم بزرگ ایران نبوده و نیست . چند سال قبل در مهمانی بودم و تلویزیون هم روشن بود . اخبار که شروع شد اولین خبر استقبال پرشور مردمی از فلان مسئول بود . از دیدن صحنۀ استقبال از خودم بدم آمد . هر نفر تکه کاغذی در دست به دنبال ماشین مسئول دوان بودند . عزیزی در مجلس گفت یکی نیست به این مردم بگوید این رئیس جمهورها اگر عرضۀ گره گشایی از مشکلات داشتند که امروزه در یک شهر کوچک این همه کاغذ به دست نبودند که دنبالش بدوند . جالب اینکه خبرنگار دویدن مردم را به دنبال ماشین مسئول و رساندن کاغذ و مشکل شان را به او استقبال پرشور میدانست مردم ایران ذر نهایت نجابت بسیار فهمیده و باهوش هستند . این مسئولین هستند که گمان میکنند خیلی زرنگ تشریف دارند . حتما دقت کردید گاهی که اخبار پخش میشود و از قول مسئولی وعده ای داده میشود شنوندگان در همان مجلس چه پاسخ هایی میدهند . آره جان عمت ، ارواح شکمت ، قبل از تو هم از این چرندیات زیاد گفته اند و . . . . مردم می فهمند ولی مسئولین خود را به نفهمی میزنند . مردم از ابتدا می فهمیدند . افسوس که نجابت بیش از حد مردم نتوانست مسئولین را به صراط مستقیم بازگرداند . امروز نتیجۀ چهل سال نجابت مردم و لجاجت و حماقت مسئولین از ایران چیزی باقی نگذاشته است . افسوس
 7. وضعیت و چهره ای که در جهان داریم . عشق میکنم ایران فقط برای خودمان است و بس . راستی من معنی انزوا را نمیدانم . میشه یکی از دوستان معنی انزوا را ارائه نماید ؟
 8. با درود دقیقا نکته ای را اشاره کردید که خودم چندباری شاهد بودم . البته میگ شما و زوروی استاد ابراهیمی سعید و بی بی گل بنده در جبهه بسیار کارایی هم داشت . سرعت بالا و تیز بودن فرمان این تویوتا ها سبب شهادت خیلی از دوستان شد . بخصوص زمانی که باید با سرعت بالا از دید و تیر مستقیم دشمن فرار میکرد . در منطقۀ دارخوین از ایستگاه حسینی به سمت دارخوین خودم یک نمونه از همین اتفاقی که فرمودید را دیدم . تویوتایی با سرعت بالا در حرکت بود و گویا متوجه دست انداز نشد . چند نفر در قسمت بار نشسته بودند . وقتی تویوتا به دست انداز رسید تمام سرنشینان عقب پریدند بالا و تویوتا زیر آنها را به دلیل سرعت بالا خالی کرد و همگی روی زمین افتادند . وقتی که برای کمک رفتیم همگی زنده ولی خیلی آسیب دیده بودند .
 9. جناب ابراهیمی سعید با درود مطالب ارزشمند شما همواره مورد توجه حقیر و دوستان بوده و هست . چنانچه گاهی در پاسخ مطلب شما سخنی بیان نمیکنم حمل بر بی ادبی نشود . سواد خود را در حدی نمی بینم که پاسخی درخور مطلب تان بنویسم . در خصوص نام زورو هم خیلی جالب و لذت بردم . بهرحال همانگونه که میدانید از سرگرمی های دوستان در جنگ یکی همین نامگذاری ها بود . دوستان نیروی هوایی هم نام میگ را روی این خودرو گذاشته اند . هر چند بنده و شما خاطرۀ خوبی از میگ نداریم . سربلند و سلامت باشید .
 10. جناب AH-1J با درود از قدیم گفته اند آب جلو خانه گندیده است . بی شک از هر فردی که ره صد ساله را یک شبه طی کند بیش از این نمیتوان انتظار داشت . آنچه عاقبت انقلاب و نظام را به اینجا کشانده و چنین اوضاع اسفباری را به ایران تحمیل کرده است استفاده از نالایق ترین و بی خاصیت ترین کسانی است که در حساسترین رده های مسئولیتی گمارده شدند . حقیرانی را در پست هایی گذاشتند که نه ایران میشناسد و نه ایرانی . به هرکسی حکم مسئولیت داده شد ابتدا به فکر توله های خود و سپس بستگان دیگرش افتاد . شما یک مسئول نشان بده که بستگانش از درجه 1 تا عمه عمو خاله و خالویش بی بهره مانده باشد . و ای عجبا که بستگان مسئولین از خود مسئولین حرام خورتر و فاسدتر هستند . یک نمونه پسر عمۀ حسن همین رئیس جمهور بی تدبیر و یگانه سرآمد ناامیدی را میگویم . این پسر عمۀ بیشرف ، این مردک از حیوان پست تر مسئول و مدیر و همه کارۀ سازمان هلال احمر بود که الان به جرم فساد در زندان است . یک انسان چقدر باید حقیر ، بی وجدان و بیشرف باشد که اموال و پولهایی که مردم برای کمک به سیل زده و زلزله زده به این ارگان میداده اند را این حیوان کثیف از آنها سوءاستفاده میکرده است . در زلزلۀ بم شنیدم چادرهایی را کشورهای اروپایی و آمریکا فرستاده بودند که تمام امکانات یک خانه را داشت . یکی از آن چادرها نصیب مردم بم نشد . شنیدم یک هموطن کیسۀ برنجی را میخرد . وقتی کیسه را باز میکند مبلغی پول همراه یک نامه خطاب به زلزله زدگان بم را می بیند . میدانید یعنی چی ؟ متوجه میشوید چه میگویم . حیوانات رذل مایحتاجی که مردم از شکم زن و فرزندشان زده و برای هموطن زلزله زده اش فرستاده را در بازار فروخته بودند . شما یک حیوان را با این مشخصات نشان بدهید . چند وقت قبل کلیپی دیدم از یک تمساح که یک حیوانی را شکار کرده بود . وقتی تمساح متوجه شد آن حیوان آبستن است او را رها کرد . هیچ حیوانی به حیوانی نمیدارد روا *** آنچه این نامردمان با جان انسان میکنند . این شکاف عمیق که امروز میان مردم و مسئولین واقع شده است نتیجۀ حماقت سران در گماردن پست های کلیدی به حیواناتی از نوع پسر عمه روحانی است . و امروز باید ناله های بچه های سیستانی را از رسانه های بیگانه و دشمن بشنویم و ببینیم که پسر خردسالی تا زانو میان آب ایستاده و با زبان کودکانه اش میگوید ما مردیم از سرما . اگر پسر عمه های مسئولین فاسد نبودند و مسئولین فاسدان را در مسئولیت های کلیدی قرار نمی دادند آیا خوراک تبلیغاتی برای رسانه های بیگانه و دشمن فراهم میشد ؟ مردم خیلی عاقل تر و فهمیده تر از تمام مسئولین هستند . مردم بخوبی بعد از چهل سال فهمیده اند که دشمن ما همینجاست * دروغ میگن آمریکاست . دشمن پسر عمه و عمو و خاله و خالوی مسئولین است نه آمریکا .
 11. قابل توجه هموطنان سیل زدۀ سیستانی از عمق وجودم با شما همدردم . به خدای ایران سوگند که کاری از من برنمی آید جز التماس به خدا که به شما در کنار مشکلات سیل ، صبر و قدرت تحمل بی کفایتی و نالایقی مسئولان را عنایت کند . مردم میهن پرست و با غیرت ایران همواره پشتیبان هموطنان هستند . ارتشیان دلاور نیز تا سرحد امکان و توانایی به کمک شما مظلومان میهنم خواهند آمد . با شما همدردم و نگران شما هستم . ضمنا تا روز شنبه منتظر کمک های دولت حسنک نباشید . تحمل بفرمایید تا صبح یا عصر جمعه خبر سیل را به حسن بدهند که بتواند برای روز جمعه با نیش باز و یا با درهم کشیدن سگرمه هایش برایتان پیامی بدهد . بیچاره چه کند بیش از این توانایی ندارد .
 12. وقتی که مطمئن شدم پدافند سپاه پاسداران مسئولیت سرنگونی هواپیمای اکراینی را که با شلیک موشک سرنگون کرده را بر عهده گرفته است به معنای واقعی هنگ کردم . از این همه بیشرمی که در میان مسئولین ریز و درشت میهنم موج میزند شرمنده شدم . آنقدر فکر و اعصابم آشفته بود که نمیدانستم چه باید کرد . برایم عجیب است که مسئولین در ملاقات با مسئولین سایر کشورها این دروغگویی سه روزه را چگونه میخواهند توجیه کنند . گرچه مرگ هر انسانی سخت و دشوار است ولی من خدا را سپاس گفتم از اینکه در این هواپیما فقط هموطنان ایرانی نبوده و چند همنوع دیگر از سایر کشورهای دیگر هم بوده اند که اگر فقط ایرانیان در این حادثۀ بزرگ تنها بودند همچون بسیاری از هموطنان خون و حق و حقوقشان پایمال حماقت و نادانی میشد . من از ایران از کشورم شرمنده ام . شرمنده ام که این روزها از در و دیوارش مرگ بر سر ایرانیان میبارد . من شرمنده ام که بنام انتقام سخت از دشمن انتقام سهمگین از ایرانیان میگیرند . میخواستند در تشییع جنازۀ سلیمانی شکوه و اقتدار مردمی را به دنیا نشان دهند و مأمورانی با بستن خیابان و کوچه های فرعی نگذاشتند از بار خیابان کم ظرفیت کاسته شود و 60 انسان را به کشتن دادند . شکوه و اقتدارشان را در جهان به سخره گرفتند . آری مسخره است وقتی از برگزاری یک مراسم تشییع جنازه درمانده اید چرا ادعاهای آنچنانی میکنید . میخواستند از دشمن چهل ساله برای اولین بار انتقام سخت بگیرند . از ترس برخورد و پاسخی دندان شکن چند ساعت به شلیک موشک هایی که کمترین خسارت ها را ببار آورد به دشمن چهل ساله خبر دادند . آنقدر ترس به جانشان افتاده بود که موشک هایی را که آمادۀ مقابله با موشک و هواپیمای دشمن کرده بودند را به هواپیمای مسافربری کوبیدند . آنقدر اقتدار دارند که سه روز نه تنها در مقابل ننگ و خفتی که ببار آوردند سکوت کردند که با سربلندی اراجیفی گفتند که امروزه تنها مایۀ شرمساری من است که چنین مسئولین نالایقی دارم . ایرانم کاش کور بودم و شرمساری تو مردمان نجیبت را نمی دیدم .
 13. استاد به نحوۀ پخش برنامه های تلویزیونی ایران و کانادا دقت کردین ؟ تی وی ما مدام تعدادی کارشناس درپیتی میاره و نشون میده . یکی میگه اونایی که نمیتونن این اوضاع را ببینند از ایران بروند . یکی میگه اگه ده تا از این اتفاق ها هم بیفته مهم نیست مهم حضور مردم در تشییع جنازه سلیمانی بود . گویی سرسوزنی شعور ندارند تا چند روز ابتدایی با مردم مصیبت زده همدردی کنند . امروز عکسی دیدم از نحوۀ مواجه نمایندگان دو کشور در مورد این اتفاق ناگوار . باورم نمیشه این همه فاصله فرهنگی و سواد بین نمایندگان دو کشور . در کانادا نمایندگان مجلس به احترام جانباختگان تمام قد ایستاده بودند و در مجلس ایران که از نظر من شبیه یک مهد کودکی هست که فقط عهده دار کودکان عقب مانده است نمایندگان به دور فرماندۀ سپاه حلقه و در حال دلجویی از او هستند . متأسفم که نمایندگان هنرپیشگانی هستند که تنها قادر به بازی در یک نقش تهوع آور هستند . متأسفم .
 14. استاد ابراهیمی سعید با درود و احترام مرا به یاد بی بی گل در گروهان2 انداختی . میدانید که دو نوع تویوتای لندکروز به یگانها داده بودند . نمونه قدیمی آن دماغ پهن بود و نمونه جدیدش خوشگل تر بود . این بی بی گل بود این هم نوع جدید انصافا با آن حجم استفاده از بی بی گل خوب طاقت آورد . با آن جاده هایی که تمام استخوان ها را جابجا میکرد . گاه بی بی گل کم میآورد . گاه تا چند روز برای یک قطعه که نه تنها در پارک موتوری گردان که در پارک موتوری تیپ هم پیدا نمیشد باید دوری بی بی گل را تحمل میکردیم . گاه تا چند ساعت باید برای رسیدن غذا منتظر می شدیم تا یگان مجاور غذایش را تقسیم کند و بعد برود از آشپزخانه ما غذا بیاورد . نکتۀ جالب ، مضحک و البته دردآور اینکه برای تهیه و خرید یک قطعه فلوس لاموجود . بودجه نبود . اینجا بود که فرماندهان به ناچار دست یاری و گدایی به سوی سربازانی که از نظر مالی قادر به کمک بودند دراز میشد . بعد از شناسایی سرباز مورد نظر با او وارد مذاکره می شدند و برای اینکه سرباز برود و قطعه را خریداری کند امتیازاتی به او میدادند . مصیبت های بیشماری را یادآوری کردید . خدا خیرتان بدهد که روز خوبی را با خواندن این مطلب شما شروع کردم . بیاد دوستان افتادم و بیاد بی بی گل نازنین افتادم که روح و قلبی از آهن داشت ولی وفاداریش از تمام مسئولین نظام بیشتر بود . یاد بی بی گل گرامی باد
 15. بی خاصیت ترین دولت ربیعی سخنگوی دولت گفت : هیچ یک از مقامات دولت از جمله شخص رئیس‌جمهور تا عصر روز جمعه از علت اصلی سقوط هواپیما که همان آتش پدافند غیرعمدی خودی بوده مطلع نبودند و تا آن ساعت همان‌گونه که سردار حاجی‌زاده هم عنوان کردند صرفاً بر اساس اطلاعات و داده‌های موجود همان موقع اظهار نظر می‌کردند . معنی و مفهوم این جملات سخنگو این است که رئیس جمهور که عنوان دهن پرکن رئیس شورای امنیت کشور را هم یدک میکشد به اندارۀ یک مترسک جالیز هم کارایی ندارد . سه روز دولت خبر نداشته است که چه حادثۀ رسوا کننده ای در کشور رخ داده است . خدا را سپاس که در زمرۀ 23,549,616 نفری که در سال 96 به حسن (کبریت بی خطر) رأی دادند نیستم وگرنه بدجور ماتم میگرفتم . ربیعی در ادامه گفته : واقعیت این است که دولت خود گرفتار این چرخه معیوب اطلاع‌رسانی و کسب اطلاعات است. برخی انتقاد می‌کنند که "چرا قبل از اعلام موضع تحقیق بیشتری به‌عمل نیاوردی؟" اما واقعیت این است که پیش از اظهار نظر از همه مسئولان ذی‌ربط استعلام کردم و آنها هم همگی براساس اطلاعاتی که داشتند اطمینان دادند که موشکی در کار نبوده است . سخنگوی دولت ادامه داد : در این میان نباید فراموش کنیم ریشه این اتفاق ناگوار در کجا بود و از کجا آغاز شد . از همان شبی بود که رژیم آمریکا تصمیم به ترور بزدلانه سردار سلیمانی گرفت و سایه جنگ را بر سر این کشور گستراند و یک اضطراب و فشار روانی سنگین اجتماعی و سیاسی بر جامعه ما تحمیل کرد . بیچاره مردم ایران که پس از این در خوف و رجای انتقام سخت باید زندگی کنند . بدبخت کسانی که بعد از این میخواهند با هواپیما به مسافرت بروند . ایکاش دلاوران انتقام گیرنده از این تصمیم خود (انتقام گیری) به نفع مردم ایران منصرف شوند . ضمن اینکه باید به حسن بابت این همه ارزشی که دارد غبطه بخوریم . چه حسنی شده این حسن کلیدساز . https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/10/23/2180966/سخنگوی-دولت-با-اشاره-به-سقوط-هواپیمایی-اوکراینی-عذرخواهی-می-کنیم-بیانیه-ستادکل-قابل-تقدیر-بود
 16. درود بر تمام کسانی که در این روزها و مقاطع حساس در کنار مردم سوگوار می ایستند تا از درد و غم مردمشان بکاهند .
 17. اینانی که چنان ادعاهایی داشته و دارند امروزه چنان رسوا شدند که حتی خودشان هم باور نمیکنند . اینان تنها در در اوج ذلتی خودساخته قادر هستند حماسه های مردم را به نفع وجود ناوجودشان مصادره کنند . آنقدر بیشعور و خرفت هستند که نمیدانند کمتر کسی باور میکند اینان برای مردم و برای میهن قدم از قدم بردارند . دنیا میداند که در مقاطع حساسی که ایران ما تهدید میشد و میشود تنها فرزندان راستین ایران و آریایی های دلاور حامی ایران بوده اند . اینان خیلی زرنگ باشند بر پیشانی خود که بزرگترین داغ ننگ که همانا ترس از بیان حقیقت است پیشانی بند و سربندی میزنند تا دیدن داغ ننگ شان را مخفی کنند .
 18. مسافران آسمانی پرواز 572 شما در زمرۀ بزرگترین شهیدان ایران در چهل سال گذشته هستید . روح آسمانی تان در آسمان میهن ، به اوج بلندای تاریخ پرواز کرد . روحتان قرین آرامشی ابدی که پروازتان رسوا کننده بود . با پروازتان از فرش به عرش خیلی از مغروران خودخواه را از عرش خود ساخته شان به فرش و ذلت کشاندید . و جهان شاهد بی سابقه ترین رسوایی در چهل سال گذشته بود . برای شما پرستوهای مظلوم رحمت و آمرزش و همجواری با سربلندان درگاه الهی و برای بازماندگان داغدارتان صبر و طاقتی بس بزرگ آرزو میکنم .
 19. میان خار من تا ماه گردون * تفاوت از زمین تا آسمان است جاستین ترودو ، رهبر کانادا یک به یک به خانه قربانیان رفت و به آن‌ها تسلیت گفت . او از پدر راستین مقدم پرسید وقتی قرار بود او بزرگ شود می‌خواست چکاره بشود و پدر او پاسخ داده او می‌خواست جاستین ترودو بشود . مردم دنیا هم مسئول دارن ما هم مسئول داریم . خدایا بازم شکرت .
 20. گاهی بی دلیل دل بهونه میگیره . این روزها دلها خیلی بهونه گیر شدن نازنینم . کجایند آن شهیدان سربلند که روزگار مردم خود را بنگرند . روحشان شاد
 21. کرونوس جان صدای آژیر قرمز رو میشنوی ؟ به پناهگاه برو
 22. نازنین AH-1J با درود گرچه غم و غصه و مصیبت برای ایرانمان از در و دیوار میریزد و روزگار نامناسب مجال یک لبخند تصنعی هم برای دلخوشی نمیدهد ولی وقتی گفتار و رفتار مسئولین را در قبال اقدامات سخت و دشمن شکن شان میخوانم از خنده روده بر میشوم . نمیدانم این همه قباحت و بیشرمی را چگونه یکجا در خود احتکار کرده اند . اون از موشک هایی که برای گرفتن انتقام سخت به سمت پایگاه آمریکا شلیک کردند . چند ساعت قبل از شلیک خبر داده اند که حواستان باشد ما میزنیم بدجور هم میزنیم و شما برای اینکه خون از دماغ یک آمریکایی نریزد بروید پناه بگیرید که موشکهای ما سخت انتقام میگیرد . همان سیاست خانمانسوزی که در جنگ هشت ساله پیش گرفتند و در نهایت بعد از هشت سال چون شتری آبستن دنیایی از بدبختی در مقابل عراق زانو زدند . مقابله به مثل اینها هم مثل آدمیزاد نیست . هنوز بیاد دارم رفسنجانی همان فردی که روزگاری خدا را بنده نبود و این روزها برای این نظام آنقدر ارزش دارد که مراسم سالگردن مردنش را یک هفته عقب انداختند وقتی ایران میخواست پاسخ موشک و بمباران عراق را بدهد بیست و چهار ساعت قبل اعلام میکرد که ما کدام شهرها را میخواهیم بزنیم . نه جرأت و جسارت کارهای بزرگ را دارند و نه از رو میروند و به درماندگانی خود اعتراف نمیکنند . اما در خصوص هواپیمای اکراینی ترجیح میدهم تا اعلام نظر کارشناسان خبرۀ بلاد فرنگ صبوری کنیم . فعلا که مسئولین در جواب ادعاهای کشورهای پیشرفته زمین و زمان را بهم میدوزند که ثابت کنند مرتکب خطا و اشتباهی نشده اند . من خودم شخصا در اولین ساعات سقوط هواپیما شنیدم که یکی از مسئولین هواپیمایی بطور قطع و با صراحت میگفت نقص فنی تنها دلیل سقوط بوده است . امروز هم که شنیدم محل سقوط را قبل از اینکه کارشناسان بیایند بازدید کنند مثل دستۀ گل تمیز کرده اند . این را هم بگویم که بنده در خصوص مباحث هوایی و هواپیما هیچ اطلاعاتی ندارم . این موضوع را باید دوستان مطلع در نیروی هوایی دنبال کنند . فعلا که همه چی آرومه
 23. همه چی آرومه دوستان عزیز از آنجا که این روزها هیچ خبر ناگوار و تلخی در کشور رخ نداده و نمیدهد فعلا خبری نیست که جهت اطلاع ارائه کنم . ببخشید
 24. از آنجا که مسئولین درگیر دودوتا چهارتای موشک بازی با آمریالیسم بوده و هستند بنده به نمایندگی از این مسئولین ول معطل به عموم مردم شریف ، حامعۀ دانشگاهی و فرهنگی و بخصوص خانواده های محترم این عزیزان جان باخته تسلیت عرض میکنم . ضایعۀ بزرگ و جبران ناپذیری بر کشور وارد شد . روحشان شاد خوشحال میشوم وقتی می بینم افرادی چون دوست ارجمند M60 گرامی سخن از آیندۀ مملکت و آینده سازان میگویند . من که چیزی بنام آینده و آینده ساز نمی بینم الّا اینکه با این اوضاع ، آینده ای تاریک و مبهم در انتظار ایران است . آینده سازان هم که اقامت در کشورهای دیگر را بر ماندن در میهن ترجیح میدهند .
 25. بیش از 50 کشته و دویست زخمی در تشییع جنازۀ سردار سلیمانی خبر آمد در تشییع یک جنازه دهها نفر کشته شدند . وقتی اینگونه و به این راحتی ایرانیان میمیرند آمریکا مگر دیوانه است که به ایران حمله کند ؟ واقعا چرا حتی از برگزاری یک مراسم تشییع جنازه هم ناتوان هستیم . آیا این اتفاق تلخ را باید افتخاری دیگر برای مسئولین بدانیم یا به ناتوانی آنان از یک برنامه ریزی ساده ایمان بیاوریم . براستی ما به کجا میرویم . این همه بگیر و ببند برای چیست ؟ آیا همین سردار سلیمانی که برای حفاظت و امنیت ایرانیان کیلومترها خارج از ایران میجنگید راضی است که در این اوضاع نابسامان اقتصادی این همه هزینۀ چرخاندن پیکرش شود ؟ در حالی که میلیون ها ایرانی نان شب ندارند این چه نمایشی است که برگزار کرده اند ؟ آیا سردار راضی است که اینگونه دهها نفر از نعمت زندگی محروم شوند ؟ نام این کشته شدگان را چه باید بگذاریم . چرا مسئولین به جان انسان و شهروندان ایرانی به چشم شلغم و چغندر مینگرند . خط فکری مسئولین از کجا سرچشمه میگیرد ؟ مرد باشید و در این اوضاع درماندگی مردم هزینۀ برگزاری مراسم تشییع پیکر سردار را در کاظمین و بغداد و کربلا و نجف و اهواز و مشهد و تهران و قم و کرمان اعلام کنید . این حرکات خیانت بزرگ و آشکاری است به همین سرداری که حتی جنازه اش را هم برای نمایش تفکرات مسخرۀ قرون وسطایی رها نمیکنید . مگر نمیدانید که جنازۀ مؤمن حرمت دارد و باید در حداقل زمان به خاک سپرده شود ؟ مگر مسلمان نیستید و نشنیده اید روایاتی که از پیامبر (ص) نقل شده است که فرمودند : مبادا کسی از شما را بیابم که مرده‌ای داشته باشد که شب از دنیا رفته و او انتظار صبح را بکشد تا او را تجهیز و تدفین کند یا کسی مرده‌اش در روز از دنیا رفته و او انتظار فرا رسیدن شب را بکشد و کاری برای میت انجام ندهد . برای مردگان خود انتظار طلوع و یا غروب آفتاب را نکشید ، بلکه در مورد آن شتاب و عجله کنید و بزودی آنها را به آرامگاهشان برسانید تا خداوند عزوجل شما را مورد رحمت خود قرار دهد . آیا مسئولین با این اعمال ، خود را لایق رحمت خدا هم میدانند ؟ و در روایتی دیگر رسول رحمت (ص) میفرماید : بزرگداشت و کرامت میت آن است که او را هر چه زود‌تر تجهیز کرده و به قبر برسانید و کار او را پایان بخشید . روایتی هم از امام رضا (ع) نقل شده که می‌فرمایند : همانا امر شده‌اید به دفن میت تا اینکه ظاهر نشود برای مردم فساد جسد و زشتی قیافه وی ، و اذیت نشوند افراد جامعه از بوی بد او ، و نیز متأذی نگردند از بیماری و آفت و فساد و بوی تعفنی که جنازه میت چه بسا در پی داشته باشد و برای اینکه بدن میت از دید دوستان و دشمنان وی مخفی باشد تا دوستان محزون نشوند و دشمنان شماتت و خوشحالی نکنند . مسئولین بدانند که دانسته یا ندانسته از سوی دیگر بام در حال سقوط هستند . از صبح روز جمعه 1398/10/13 تمام مسئولین سخن از انتقام گرفتن خون سردار میگویند . باورش سخت است مسئولینی که قادر به برگزاری یک مراسم تشییع جنازه نیستند بتوانند حرفی برای گفتن و انتقام گرفتن داشته باشند . تنها هنر مسئولین این است که با سخنان مشمئز کننده و رفتارهای عجیب مایۀ شرمساری شوند .