Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

kaveh

کاربر
 • Content count

  131
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1105 Excellent

About kaveh

 • Rank
  کاربر فعال

Contact Methods

 • جنسیت مرد
 1. ببخشید این عکس برای سال 2013 هست و توش پر از کشورهای غیراسلامی.
 2. ارتش امریکا ساختار خودش رو تغییر داده و به جای واحدهای زرهی و پیاده، از واحدهای مکانیزه استفاده می کنه. احیانا نوعی تقلید نیست؟ بعد وضع امکانات ارتش اینقدر خوبه که می خواد واحدهای مکانیزه تشکیل بده با کدوم تانک و نفربر؟
 3. به نظر من این موضوع هم مثل خرید تانکهای T-90 فقط ژست تبلیغاتی هست.
 4. کسی هست که از شنیدن این خبر تعجب کنه؟ البته که با نفت زیر 30 دلار، نبایدم انتظار چنین خریدهایی رو داشت.
 5. 39M Csaba Armored Car
 6. به نظر من، بعضی دوستان اجازه وقوع این جنگ رو نخواهند داد، کسی دوست نداره نفت 28 دلاری رو 150 دلار یا بیشتر بخره. ضمن اینکه به نظر من، ارتش عربستان در یمن نشون داد که فقط تجهیزات داره، نه نیروی زبده و این طرف هم ...، کاش اونقدر که ادعا داشتن، قدرت داشتن.
 7. تو همین سریال کیمیا، ژ-3 و M113 رو دست ارتش عراق می بینیم. کلا این سریال اشتباهات فاحشی در روایت تاریخ داره، مثلا اون دوره ای که کیمیا مشغول درس خوندن تو دانشگاه بوده، دانشگاه ها به خاطر انقلاب فرهنگی تعطیل بودن.
 8. سپاس فراوان از بزرگوارانی که راهنمایی فرمودن.
 9. BMP-1 های ایران همه غنیمتی بودن؟ عکسی از این نوع نفربر با علایم نظامی ارتش یا سپاه هست؟ ممنون میشم اگر تصاویری از m-60 و m-47 ارتش ایران که نشان و علایم ارتش هم روش مشخص باشه به اشراک بزارید.
 10. دو نفر فیزیکدان بلژیکی ثابت کردن که هم روسیه و هم ترکیه در مورد حادثه دروغ میگن، براساس بررسی این دو نفر، مشخصه که ترکیه از قبل آماده بوده و هواپیمای روسی رو شکار کرده. ضمنا فکر می کنم ترکمنها هم توان سختی بدن (مخصوصا که گوشمالی دادنشون ساده تره و دم دست تر هستن)
 11. 1) اغلب جاسوسان دوران جنگ سرد به خاطر اشتباه نیروی انسانی (خود جاسوس یا افراد مرتبط) به دام افتادن و نه به خاطر قدرت ضدجاسوسی حریف. به همه دقت و هوش بالا، جاسوسان هر دو طرف، گاهی اشتباهات مهلکی داشتن. 2) در مورد مسائل افشا شده در مورد جاسوسها، هیچ اطمینان خاطری نیست، ممکنه سیا برای مخفی موندن روش کشف یا فردی که این جاسوس رو لو داده یا حتی مخفی کردن ضعف خودش در تشخیص به موقع این فرد، این داستان رو سر هم کرده باشه. مثلی هست که میگه آخرین ماموریت یک جاسوس، منتشر کردن کتاب خاطراتشه (هر چیزی که در مورد مسائل جاسوسی افشا میشه یا هدف و منظوری پشتش هست)
 12. شهید فضیلت همون بزرگواری هستن که ابتدای انقلاب (به دروغ) شایع شده بود با یکی از هواپیماهای نیروی هوایی از کشور فرار کردن؟
 13. در اینکه روسیه تاثیرگذاری شوروی رو نداره یه حقیقت مسلمه. ولی اینجور هم نیست که توان و امکان "هیچ عکس العمل مستقیم یا غیرمستقیم" را نداشته باشه. در هر موقعیتی یه طرف می تونه ضربه اول رو بزنه ولی باید دید ایا تحمل عکس العمل حریف رو داره یا نه. صدام هم به کویت حمله کرد و به راحتی این کشور رو گرفت اما در ادامه....
 14. این رو باید آورد گذاشت توی موزه تا بعضی چیزا یادمون نره.
 15. به نظر میاد روسها اصلا انتظار چنین حرکتی رو نداشتن به همین خاطر با خیال راحت از هواپیماهای قدیمی، بدون پشتیبانی جنگنده های مدرنشون استفاده می کردن. حرف پوتین که این کار رو خنجر از پشت دونسته نشون میده که اصلا تو محاسباتشون چنین حرکتی رو در نظر نگرفته بودن.