Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

کلیپ دیدنی: پاسخ فرماندهان سابق ارتش به سه دهه تحریف جنگ

35 posts in this topic

پاسخ فرماندهان سابق ارتش به سه دهه تحریف جنگ در مصاحبه ای با شبکه ۱ سیما (این ویدیو ۲۰ دقیقه ای را امروز برای انجمن اپلود کردم)

http://www.aparat.com/v/AitMs

http://host3.aparat.com//public/user_data/flv_video_new/544/203d40cac86f6b927956864da9d298f51629823.mp4

حتما ببینید. ایکاش همه فرماندهان ارتش اینگونه از نقش ارتش دفاع میکردند

21

ایکاش فرماندهان ارتش را کراراً اینگونه دعوت می کردند که دفاع کنند!!!

کاپیتان مهران، این دو مجری جوان همانهایی هستند که با جناب رفیق دوست صحبت کردند؟

16

بله، البته خدائیش این دو مجری خیلی خوب آقای رفیقدوست رو به چالش کشیدند و بسیارهم با معلومات بودند

18

زنده باد ارتش 

16

وهمینطورجانبازان شهدا ایثار گران  اسرا و تمامی قهرمانان ارتش؛ ارتشی که دردوران انقلاب تا آستانه فروپاشی پیش رفت ولی باوجود این همه  بی مهری در دفاع از مرزها ومنافع کشورمان همیشه سربلند بوده وخواهد بود.

17

ای کاش فرماندهان کنونی هم زبان داشتند و اینقدر ساکت نبودند

18

تو انقلاب خیلی دم از انحلال ارتش زدند که خدا به این مملکت رحم کرد و ماند تا هشت سال دفاع از این مملکت را در کارنامه درخشان چند هزار ساله خود ثبت کند و الا الان خیلی ها حتی پایتخت نشین ها برادرانی داشتند به نام عبود و جاسم و اینها . نیروی دریایی ارتش در همان روزهای اول جنگ نیروی دریایی صدام رو نابود کرد و پرداخت به اسکورت کشتی های نفتکش و صیانت ار خلیج همیشه فارس . نیروی هوایی برتری خود را در صیانت از اسمان ایران به اثبات رساند و ضربات سنگینی را در عمق خاک عراق بر صدام وارد نمود . هوانیروز که برای صغیر و کبیر این مملکت نام آشناست . توپخانه . تکاروان . هوابرد . پیاده های قهرمان و زرهی های پر توان و همه و همه که در این لباس مقدس خدمت می کردند . اما باز هم هفته دفاع مقدس و صد ها و هزاران پوستر و نماد دفاع مقدس در سرتاسر اصفهان و دریغ از یک عکس A4 از یک ارتشی با درجه ارتش که انگار اصلا ارتشی در جنگ نبوده است . افسوس 

22

نمیدونم این فیلم همون برنامهی سطرهای ناخوانده  هست که جناب سپید قرار دادند یا نه

من خودم بزنامه امشب اش رو دیدم که مهمان اش محسن رضایی بود ، که خیلی از موارد رو پیچوند

و یکه تیکه یه کلیپ پخش شد که یکی از امرای ارتش ( متاسفانه اسم این بزرگوار یادم رفته ) داشت در مورد عملیات رمضان صحبت کرد که ما تا تهران هم رفتیم که بگیم این عملیات شدنی نیست که بنا به دلایل دیگه عملیات رو انجام داداند

و من منتظر بودم وقتی برنامه دوباره شروع شد آقای محسن رضایی جواب بدهد ، ولی کلا چیز دیگه ای گفت

20

نمیدونم این فیلم همون برنامهی سطرهای ناخوانده  هست که جناب سپید قرار دادند یا نه

من خودم بزنامه امشب اش رو دیدم که مهمان اش محسن رضایی بود ، که خیلی از موارد رو پیچوند

و یکه تیکه یه کلیپ پخش شد که یکی از امرای ارتش ( متاسفانه اسم این بزرگوار یادم رفته ) داشت در مورد عملیات رمضان صحبت کرد که ما تا تهران هم رفتیم که بگیم این عملیات شدنی نیست که بنا به دلایل دیگه عملیات رو انجام داداند

و من منتظر بودم وقتی برنامه دوباره شروع شد آقای محسن رضایی جواب بدهد ، ولی کلا چیز دیگه ای گفت

بله، دقیقاً همین برنامه سطرهای ناخوانده است، و امشب ساعت 23 ادامۀ گفتگو با محسن رضائی انجام خواهد شد.

در برنامه گفتگو با محسن رضائی، صحبت‌های امیر سرتیپ بازنشسته عبدالحسین مفید پخش شد که در برنامۀ دیشب هم حاضر بود. به نظرم حتماً فیلم کامل این برنامه را ببینید.

16

جایی که مجری پرسید چرا در سال اول جنگ ارتش پیروزی نداشت و تیمسار بختیاری با صدایی رسا در مقام پاسخ برامدند واقعا احساس شرم کردم که تیمسار مجبور بود جانفشانی یگان های مختلف آجا در دوران دفاع مقدس را اثبات کند...

احساس شرم کردم از شهدای نیروی زمینی قهرمان که با تمام وجود نگذاشتند عراق از کرخه عبور کند... احساس شرم کردم از شهدای پایگاه چهارم از پرسنل این پایگاه از جمله 104 خلبانی  که در پایگاه ماندند و با با انجام صدها سورتی نگذاشتند دزفول و اندیمشک به اشغال درآیند... احساس شرم کردم از شهید چنگیز سپهر که با هواپیمایش به درون کرخه رفت اما نگذاشت بعثی ها از کرخه عبور کنند... اصلا اگر عملیات های آفندی انجام شده را کنار بگذاریم مگر دفاع  4 لشگر - ان هم نه با استعداد کامل - در برابر 12 لشگر پیروزی محسوب نمی شود؟ همان طور که تیمسار بختیاری درست اشاره کردند مگر قرار بود عراق پشت کرخه بماند؟

اساتید بزرگوار خاطرشان هست وقتی که فرماندهان بعثی به یکباره و از سر ترس از کرخه عبور نکردند - چرا که باور نمی کردند آن سوی رودخانه نیرویی همطراز با یگان های عمل کننده  وجود نداشته باشد - تحلیلگران رادیو بی بی سی مکرر اشاره می کردند که نیروی ایرانی برای مقابله وجود ندارد و در واقع صدام را تشویق می کردند تا دستور عبور نیروها  را از رودخانه صادر کند! اما به واقع لطف الهی باعث شد که فرماندهان بعثی چند روز درنگ کنند و با استفاده از همین فرصت  خطوط پدافندی تیپ 2 لشگر 92 با گردان هایی از لشگرهای 21 حمزه (ع) و 77 پیاده خراسان تقویت شود و حتی تاکتیک ها تغییر کرده و منجربه انجام عملیات آفندی شود..

در پایان به این نکته اشاره کنم که تمام پرسنل بعد از دیدن این برنامه روحیه عجیبی گرفته بودند و از این که جاپای بزرگانی همچون امیر مفید و امیر بختیاری گذاشته بودند احساس غرور می کردند

اگر قرار هست امشب جناب رضایی درباره علل شکست عملیات رمضان صحبت کنند باید فرصتی را هم در اختیار ارتش قرار دهند بسیار عالی خواهد بود اگر این افراد دو استاد برجسته دافوس آجا  تیمسار عبدالحسین مفید و تیمسار مسعود بختیاری باشند

21

شکی نیست در شکستهای پیاپی 120 روز پایان جنگ ارتش نقشی نداشت و همه شکستها به علت قصوردر مسئولیت ،عدم مدیریت و هماهنگی در فرماندهی و پرداختن به سیاست بجای فرماندهی (برخلاف خواسته امام و قانون اساسی )متوجه فرماندهان سپاه بوده و امام خمینی (ره)طی نامه ای به سرتیپ ظهیرنژاد ایشان را بعنوان نماینده خود علت شکستها را جویا میگردد تا خائنین را معرفی و اعدام شوند .چیزی که در خاطرات آقای رفسنجانی هم آمده .جالب اینه که در زمان شکست فاو همه فرماندهان رده بالای سپاه در یک سمینار سیاسی در کرمانشاه بسر میبردند تا در مورد انتخابات مجلس یارگیری کنند و این باعث شد ما در یک روز 24 هزار اسیر بدیم و فاو را با آن سرمایه گذاری سنگینی که در آنجا کرده بودیم راحت از دست دادیم و در عملیاتهای خیبر بعلت نبود هماهنگی در بین فرماندهان سپاه 4 گردان قتل عام شدن و در این عملیاتها بود که باکری و همت شهید شدند!!!!

19

تا حالا از خودتان پرسیده اید چرا نیروی بسیج را در اختیار ارتش نگذاشتند ؟ آیا اگر بسیجی ها را در اختیار هوابرد می گذاشتند اینقدر شهید می دادند ؟ آیا اگر بسیج در اختیار ارتش بود جنگ اینقدر طول می کشید ؟ فرمانده یک گردان بسیجی یک ستوان یا استوار هوابرد بود بهتر بود یا ............... ؟ یکی از همین روزهای خدا در منطقه یه بسیجی لیسانسه به پست من خورد و گریه میکرد . می گفت هر چی طبق قوانین و مقررات فیزیک و ریاضی و غیره و ذالک به فرماندمون میگم اینکار را بکنیم و نیروها رو اینجوری حرکت بدیم تلفات زمانی و خستگی افراد رو نخواهیم داشت به خرجش نمیره و باز هم بجای دور زدن تپه شیب رو میگیره و افراد رو میبره بالای ازتفاعات و زمانی افراد به دشمن می رسند که دیگه نای راه رفتن ندارند  . بهر حال با همان بسیجی های دلاور و قهرمان و از جان گذشته با یک فرماندهی منطقی و قوی و مدیریت درست میشد در همان اوایل جنگ تا قلب بغداد رفت و کار را تمام کرد .  حتی من معتقدم که باید بچه های سپاه را هم می سپردند به ارتش چون آنها هم دست کمی از بسیج نداشتند و ما می دیدیم که چقدر دلاورند . بطور کلی نیروی احتیاط در همه کشور ها در زمان جنگ می روند زیر نظر ارتش اون کشور چرا که این ارتش ها هستند که در دوران صلح نبردهای متعارف و غیر متعارف را یاد می گیرند و در مانورها بکار می برند . نیروهای مخصوص و هوابرد و تکاوران و چریک ها و اینها برای همین سازماندهی شده اند . دو نیرویی بودن در زمام دفاع مقدس وحدت فرماندهی که یکی از اصول اولیه و اساسی نبردهاست را مخدوش کرده بود بخصوص که فرماندهان سپاه خیلی جوان بودند و شور انقلابی و شور نبرد داشتند اما باید این شور و هیجان کانالیزه میشد و بدرستی از آن استفاده میشد . من در بانه شاهد بودم که فرمانده اونجا سعید نامی بود که بچه اصفهان بود و همش هیجده سالش بود 

17

با درود فراوان خدمت دوستان  .خدمتتان عرض کنم   در یکی از عملیاتها  بسیج وسپاه بدون شناسایی  وکسب اطلاعات از زمین  عملیات اقدام به حمله میکنند غافل از اینکه عراقی ها با کندن خندق در مسیر نیروها وپر کردن آن با قیر وسیم کشی برق فشار قوی در آن اقدام به تله گذاری میکنند ونیروها نیز چون روی خندق وقیرها با خاک پوشانده شده بود اقدام به عبور از آن می کنند در همین هنگام دشمن با برقراری جریان برق در شیار باعث آب شدن قیرها میشود وخوب با این توضیحات نتیجه معلوم است چه میشود.

16

اینقدر امیر مفید و بختیاری زیبا و با منطق و دلیل صحبت کردند که کیف کردم.....اونجا که فرمودند 30 ساله که هی چماق شکست رو در سر ارتش میکوبند .....
به راستی اگر مجال صحبت به ارتش قهرمان داده شود چه ناگفته ها که گفته شود و چه دروغ ها که برملا نشود

15

دوستان عزیز حالا که این همون سطرهای ناخوانده هست از همه ی کسانی که به طور زنده ندیدند و فقط همین لینک جناب فونیکس رو نگاه کردند توصیه میکنم که اون یکی رو هم دانلود کنند چون به جز این 25 دقیقه ای یه 1 ساعت و 35 دقیقه ای دیگه با حجم 335 مگ هم هست اون رو هم بگیرند ، ببیند ، حالش رو ببرند

15