Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

سخنان امیر خلبان حسن شاهصفی فرمانده نیروی هوایی !

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: امروز بر خلاف ادبیات به ارث رسیده اجدادی سران استعمارگر که از وجود همه گزینههای روی میز صحبت میکنند، اطمینان داریم توان نظامی نیروهای مسلح ایران حتی فکر کردن به این موضوع را از آنها سلب کرده است.

روابط عمومی نیروی هوایی ارتش، امیر خلبان حسن شاهصفی فرمانده نیروی هوایی ارتش در جمع وابستگان نظامی کشورهای دوست و همسایه و فرماندهان عالی رتبه این نیرو که به مناسبت گرامیداشت روز نیروی هوایی ارتش در هتل نهاجا برگزار شد، گفت: متخصصان نیروی هوایی ارتش نه تنها در طول هشت سال دفاع مقدس بلکه تا به امروز با بهینه سازی تجهیزات موجود و تولیدات بومی دفاع هوایی سیطره خود بر آسمان جمهوری اسلامی را حفظ کرده اند.

وی افزود: این تجربه خودکفایی در نیروی هوایی ارتش بیانگر آن است که جهان امروز نیازی به اتاق فرمان دیکتاتوری چند کشور غربی ندارد.

شاه صفی گفت: امروز بر خلاف ادبیات به ارث رسیده اجدادی سران استعمارگر که از وجود همه گزینههای روی میز صحبت می کنند، اطمینان داریم توان نظامی نیروهای مسلح ایران حتی فکر کردند به این موضوع را از آن ها سلب کرده است.

فرمانده نهاجا ادامه داد: بدیهی است جنگهای آینده جنگهای هواپایه خواهد بود و با هجوم وسیع هواپیما و موشک صورت میگیرد. بنابراین نیروی هوایی ارتش با رویکردی جدید تمام توان داخلی خود را به صورت خودجوش و نظام مند بر ساخت هواپیما معطوف کرده است.

شاهصفی تصریح کرد: با نهادینه شدن جهاد خودکفایی پس از پیروزی انقلاب صدها پروژه هوایی به بهرهبرداری رسیده است و امروز شاهد آن هستیم که نیروی هوایی ارتش پس از سه دهه تلاش هواپیمای جنگی به روز خود را به نام صاعقه تولید کرده و مورد استفاده قرار داده است.

وی با اشاره به سطح بالای توان نظامی ایران به ویژه نیروی هوایی ارتش بیان کرد: درک صحیح از شرایط موجود و حرکت به سمت خودکفایی در حوزه تجهیزات و نیروی انسانی ما را به شرایطی رسانده که آمادگی کامل برای هرگونه دفاع هوایی در شرایط گوناگون را داریم.

فرمانده نهاجا اظهار داشت: نیروی هوایی ارتش در بخش های پژوهش و تولید تجهیزات آفندی با مد نظر قراردادن جدید و پیشرفتهترین تسلیحات به سمت قطع وابستگی با بیگانگان و بومی کردن سامانه های هوایی گام برداشته و ضمن بهینه سازی سامانه های قبلی اقدام به ساخت سامانه های روز دنیا کرده است.

وی گفت: نیروی هوایی ارتش به موفقیت چشمگیری در زمینه گسترش سامانه های الکترونیکی، تبدیل تجهیزات ارتباطی آنالوگ به دیجیتال، ایجاد شبکه های مایکروویو و فیبر نوری اختصاصی دست یافته است.

شاه صفی ادامه داد: ساخت انواع شبیه ساز هواپیماهای موجود، سوخت رسانی و سوخت گیری انواع هواپیماهای شکاری، طراحی و ساخت موشک های زمین و هواپایه و ساخت انواع رادارهای هوایی و سامانه های ناوبری گوشه ای از دستاوردهای پژوهشی نیروی هوایی ارتش است.

وی در پایان گفت: دکترین ما یک دکترین دفاعی است و قصد تعرض به هیچ کشوری نداشته و نخواهیم داشت. شاهد این موضوع میزان بودجه نظامی جمهوری اسلامی ایران است که کم ترین بودجه نظامی را در میان کشورهای منطقه به خود اختصاص داده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا[/size]

10

Share this post


Link to post
Share on other sites

يك چيزي توجه بنده رو جلب كرده است ، آيا در زمان جنگ هم فرماندهين آن زمان اين ميزان مصاحبه و سخنراني و ... انجام ميدادند ، بنده اصولا چنين چيزي را به ياد ندارم و در منابع هم مثلا به سخنراني يا چنين مصاحبه هايي از مثلا شهيد فكوري ، شهيد بابايي ، شهيد ستاري ، تيمسار صديق و ... بر نخورده ام و نديده ام ( اظهار نظري هم اگر بوده است در قالب گزارش دادن به مردم و از طريق رييس ستاد مشترك صورت مي گرفته ) اصولا اين همه اظهار نظر توسط فرماندهين نظامي كه ممكن است بر روي فعاليت هاي ديپلماتيك و سياسي تاثيراتي داشته باشد صحيح است يا خير !

17

Share this post


Link to post
Share on other sites

یکی از انتقادهای وارد به ایشون کم بودن فعالیت رسانه ای ایشون بوده و هست فکر کنم از زمان انتصاب دومین خبر سخنرانی امیر باشه که منتشر میشه برعکس بعضی از فرماندهان دیگر.

15

Share this post


Link to post
Share on other sites

استاد سانيولا ي عزيز ، البته بنده نمي دونم كه چندمين سخنراني تيمسار شاه صفي هست ، اما با اين اوصاف كه مي فرماييد ظاهرا مسابقه اي برگزار شده براي سخنراني بين فرماندهان نظامي ، كلا روزي نيست كه از يكي از فرماندهان ارتش يا سپاه البته بيشتر سپاه ، يك سخنراني در سايت هاي خبري منتشر نشود . سوال بنده در خصوص نفس اين حركت هست كه آيا به سود كشور است يا خير و به فرد مورد نظر كاري ندارم

14

Share this post


Link to post
Share on other sites

از این 10-12 فرمانده نیرویی که داریم ، بعضیاشون چهره ثابت رسانه ها بوده و در تمامی زمینه از جمله سیاست داخلی و خارجی ، روغن پالم در لبنیات ، آتش سوزی در جنگل ها و مراتع ، نزاع خیابانی در بورکینافاسو ، پوشش اهالی بومی جزایر فارو ، تندی غذاهای هندی ، موقعیت ژئواستراتژیک سواحل آنتالیا ، چروک های گردن خانم اشتون ، درگیری خونین برادران هابیل و قابیل ، روایات و احادیث صدر اسلام و ........ و هر آنچه که به ذهنتون نمی رسه ، اظهار نظر نموده و مباحثی مطرح می نمایند.

یکی دو نفرشون هم که کمتر اهل سخنرانی هستند ، عکس هاشون در نماهای مختلف زینت بخش سایت ها و رسانه هاست ، اونم با این تیترها : عکس یادگاری فلانی با ننش ، فلانی در حالیکه از خودش غضب در کرده ، فلانی کَت و کولشو پایین انداخته تا ستاره ها و گل گندم روی شونش پیدا باشه (برای ایجاد رعب و وحشت در دل دشمن) ، فلانی در حالیکه انگشت تو دماغش کرده !! ، فلانی در حالیکه پیژامه پاش کرده !! ، فلانی و فلانی در حال کباب کردن در جبهه ، .......

 

قصد بی احترامی و جسارت خدمت این فرماندهان ندارم چرا که معتقدم تحقیر و تضعیف هر کدومشون تضعیف قدرت نظامی کشور هست ، اما بنظر حقیر رفتار و سکنات و طرز برخورد یک فرمانده می بایستی در شأن و مقام یک فرمانده باشه و بسیاری از این دست مصاحبه ها و سخنرانی ها و حضور در رسانه ها بی مورد و زائد هست و از ابهت و پرستیژ یک فرمانده کم می کنه.

وقتی یکی از این فرماندهان نیرو در جمع نیروهاش (که بنده هم در اون زمان یکی از اون نیروها بودم) بمانند یک کودک حسود و ضعیف نیروی مسلح دیگر کشورمون رو خائن مورد خطاب قرار داد در دید بنده و بسیاری از نیروهاش دیگر پشیزی ارزش و احترام نداشته و نخواهد داشت. (البته بزودی برای این مورد و نیز سایر پرونده های فساد مالیش محاکمه خواهد شد)

22

Share this post


Link to post
Share on other sites

استراتژیست ها استراتژی یک مملکت را بر اساس نوع حکومت و اهداف و روابط بین الملل و طبق بند بند قانون اساسی  آن مملکت ترسیم می کنند و سیاستمداران سیاست را و نظامیان امنیت و تمامیت ارضی و سماوی و بهری آن مملکت را  . نظامیان اگر در دو مقوله اقتصاد وسیاست وارد شوند باید فاتحه آن مملکت را خواند . بنظر من فیگور و قدرتنمایی عیبی ندارد اگر به سیاست آلوده نشود . البته این را هم قبول دارم که نظامیان هر چقدر کمتر وارد قضایای رسانه ای شوند بهتر است اما در دورانی که منیت بیداد میکند و متاسفانه رقابت بی مورد و غیر منطقی در بیان عملکردها روز به روز افزون تر می شود ارتشی ها مجبورند بالاخره به حرف بیان و از خودشون دفاع کنند . این رویداد ریشه در ورود به اقتصاد دارد بدین معنی که یکطرف برای حفظ منافع مجبور است در تمامی رویکرد ها تمامیت خواهی را حفظ کند و برتری را برای امتیاز بیشتر بهر طریقی به رخ بکشد . سخن آخر اینکه هر وقت دیدید اینطرف از آنطرف و آنطرف از این طرف تعریف کرد آن روز اولین روز اقتدار منطقی و وحدت ملی خواهد بود . ترس از اینه که این دو نیرویی بودن کار دستمون بده . دور از جون 

19

Share this post


Link to post
Share on other sites

این واقعه را که برایتان مینویسم متأسفانه واقعی است و درروزنامه وقت همشهری و جام جم هم انعکاس یافت:

یکی از وزرا در دوره ریاست جمهوری پیشین برای افتتاح پروژه ای به یکی از شهرستانها سفرکرده بود هنگامیکه دوربینها و خبرنگارصدا وسیما آمادۀ ضبط گزارش بودند وزیرمحترم از خبرنگار میپرسد که این گزارش کی پخش خواهد شد و خبرنگار جواب میدهد برای خبر ساعت 21 ،یکباره وزیر عصبانی شده و فرمودند فقط درصورتی حاضر به مصاحبه هستند که برای اخبارساعت 14 پخش شود وقتی خبرنگارعلتش را سئوال کرد ایشان فرمودند چون رئیس جمهوراخبار ساعت 14 را حتماً نگاه میکند !!!!!!!!!

21

Share this post


Link to post
Share on other sites

با سلام :

بدون هیچ جناح بندی میگوییم که نیروی هوایی از تاریخ شروع جنگ تا به حال انقدر ضعیف نبوده !

10

Share this post


Link to post
Share on other sites

البته ، جناب لطافتی همان طور که خودتان بهتر مستحضر می‌باشید ضعیف یا قوی بودن نیروی هوایی یا هر نیروی دیگری را اینچنین و به صورت کلی نمی‌توان بیان نمود ، برای چنین اظهار نظری نیاز است تا فاکتورهای زیادی را از قبیل توان مدیریتی و فرماندهی ، میزان آمادگی تجهیزات ؛ میزان موجودی تجهیرات و .... اندازه گیری و مقایسه نمود.

17

Share this post


Link to post
Share on other sites

این گونه اظهارنظرهای خارج از قواره و مسوولیتهای یک فرمانده نظامی - حتا فرمانده نیرو - به دلیل وجود نداشتن پروتکل مشخصی برای حدود طرز برخورد و بیان آقایان فرمانده می باشد، که البته قابل گسترش به تمام کشور است. نوعی مسابقه هم بین آقایان برای هرچه بیشتر سخن گفتن اینچنینی وجود دارد به دلایل مشخص...  

11

Share this post


Link to post
Share on other sites

به دلیل وجود نداشتن پروتکل مشخصی برای حدود طرز برخورد و بیان آقایان فرمانده می باشد

 

بنده با این جمله جناب فرزین کاملا موافقم . متاسفانه این مطلب تنها در مورد نظامیان نیست بلکه همه مسئولین رده پایینی و میانی و بعضا بالایی سازمان ها را شامل می شود . بعضا اطلاعات غلط می دهند و در بیان آمار و ارقام و نمودارها غلو می کنند که همین مسئله ذهن تصمیم گیرندگان را هم مخدوش می کند . بهترین روش رسانه ای را غربیان مخصوصا آمریکائیان دارند . برای مثال معمولا میزگردی تشکیل می دهند و ژنرالی را در مقابل نمایندگان و احزاب و رسانه ها قرار می دهند و انها هزار و یک سوال از این ژنرال در مورد عملکردش می کنند و او را به چالش می کشند و او مجبور است جواب بدهد . روش انها انتخاب بر اساس عملکرد است بدین معنی که شهردار توسط مردم انتخاب می شود و انتخاب او بر اساس عملکردش است و نه بیاناتش . یکی از رموز موفقیت آنها قدرت رسانه هاست که مو را از ماست می کشند و مسئولین را به چالش می کشند . 

12

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0