Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

هوانیروز خدمات هوانیروز در زمان صلح

20 posts in this topic

امداد رسانی هوانیروز به زلزله زدگان (احتمالا) رودبار 

chinook-3.jpg

13 people like this

من هیچ وقت یادم نمیره صحنه هایی رو که هر روز صدای ملخهای این فرشتگان رو در آسمان تبریز که برای امداد رسانی زلزله زدگان آذربایجان پرواز میکردند

13 people like this

همین پس بقیه اش کو 

10 people like this

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی باشگاه خبرنگاران، امیر سرتیپ خلبان هوشنگ یاری فرمانده هواپیمایی نیروی زمینی ارتش (هوانیروز) در مراسم جشن فارغ‌التحصیلی 128 نفر از خلبانان و مهندسین پرواز این یگان که با حضور فرمانده نزاجا و تعدادی از پیشکسوتان و خانواده‌ةای معظم شهدای یگان پیش پرواز هوانیروز در دانشگاه افسری امام علی(ع) در حال برگزاری است، اظهار داشت: از این تعداد فارغ‌التحصیل، 79 نفر خلبان انواع بالگرد و 49 نفر مهندسین تعمیر پروازی هستند.

وی افزود: هوانیروز در طول دوران دفاع مقدس بیش از 300 هزار ساعت پرواز عملیاتی داشته و در تمام عملیات‌های آفندی، پدافندی و عملیات مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همکاری کرده است.

امیر سرتیپ خلبان یاری تصریح کرد: هوانیروز همزمان با بیست میلیون ساعت کار عملیاتی و تقدیم 246 شهید و 84 آزاده سرافراز و 600 جانباز عزیز در خدمت انقلاب اسلامی بوده است.

فرمانده هوانیروز ارتش گفت: هوانیروز بعد از جنگ نیز کار در دوران سازندگی و بازسازی کشور در پروژه‌های مختلف از جمله سدسازی، حمل و نصب دکل‌های مخابراتی، مأموریت‌‌های مردم‌یاری مانند کمک در حوادث سیل، زلزله، آتش‌سوزی، شرکت در انتخابات و جابه‌جایی مقامات کشوری و لشکری با انجام بیش از 25 هزار ساعت پرواز در خدمت انقلاب و آبادانی کشور بوده است.

وی خاطرنشان کرد: مبارزه با اشرار و سوداگران مرگ در کنترل عملیاتی شمال‌غرب و جنوب‌شرق قرارگاه‌های نبی اکرم صلوات‌الله و قرارگاه همزه سید‌الشهداء از جمله دیگر فعالیت‌های تیم‌های پروازی هوانیروز قهرمان بوده است.

Edited by صمد لطافتی
9 people like this

اماد رسانی زلزله بم 

1355888.jpg

11 people like this

اماد رسانی زلزله بم 

1355888.jpg

من اگر یک خلبان214 بازنشسته بودم با دیدن این عکس بغضم می ترکید اینطور نیست جناب سرهنگ ملایری؟ یک پرنده هیچگاه لذت پرواز رو فراموش نمی کنه 

11 people like this

در امداد رسانی بم mi های از ما بهتران(mi صحیح است نه mil) با ناوبری 214 های هوانیروز ناوبری می کردند و مسیر و نقاط مشخص شده برای فرود رو پیدا می کردند

13 people like this

یک فروند سی کینگ هوادریا هم تو امداد رسانی سانحه داد و کروی پروازی یکی دوروز تو محل سانحه مونده بودن تا بهشون کمک بشه !

12 people like this

با درود برهمگی عزیزان الخصوص جناب خلبان کیرای عزیز 

در مورد زلزله بم همانطور که عای اقای عزیز فرمودند یک فروند سی کینگ هوا دریا سقوط کردن که بصورت خیلی اتفاقی من به عنوان نیم رسکیو همراه با عزیزان می سوار به منطثه سقوط اعزام شدیم که تا 8 مایلی مخل سانحه رسیدیم که مهندس پروازکه نزد من امد گفت خلبان با شما کار داره البته ایشان یک چفیه دور کمرشان بسته بودند ویک عزیزی هم انجا بود که اتپاری با من پدر کستگی داشتند فکر کنم چند بار هم از خودشان به کلاتنری مخل شکاین کرده بودند خلاثه با اخم ایشانمن به مابین رفتم ونزد خلبان سرهنگ ح -ذ که ایشان ازمن پرسیدن باد خیلی شدیدی در منطقه است که واقعا ما هم انرا احساس می کردیم چون هلی کوپتر را بالا وپایین وچپ وراست می کرد ایشان پرسیدن ادامه بدهیم یا برگردیم که واقعا انجا اچ مچ شدم که خابان از من سوال می کنه من مسافر ورسکیو چه ارتیاطی به پرواز دارم .........خلاثه کمی شوخی با ایشان کردم گفتم اگر تا نزدیکیهای ان ارتفاع برید ومن را با وینچ پایین بدهید چون می گفتن احتمال خطر در زمان فرود هست البته کفته من در جایی که سرعت باد کمتر وخطر هنپر برای من کم باشه من می تئوانم خودم به هلی کوپتر سقوط کرده برسانم چون با اینکه کلی از لوازم من را دربم رد روزهای ائل از سوعد امده بودیم کار گرفته بودند ولی هنوز ببرای 3 روز غذا وکمکهای اولیه برای 8 نقر تا حد بستن شکستگی وحونریری در کوله پشتی هم وجود داشت خلاثه بعد ازکمی پرواز ودو تکمان مشتی همگی با اچازه کپ کردیم هلی کوپتر به بم برپشت در زمان نشستن هم لاستبک هلی کوپتر را با فنس تاچ کرد که خدا واقعا به ما رحم کرد والا اگه کمی پایین تر بود کار ما با کرم کاتابین بود بگذزیم نشستیم در موقع پیاده شدن هم که خلبان گفت بعدازظهر دوباره می خواهم برم برای نجاتشان همین دور ورا باش با هم بریم  که با موافقت بنده لفطی واز درون الفرار بود خلاثه مطلب نمی دانم بعد با تجربه پروار با دیگر عزیران فکر کنم اگه بجه های هوانیروز بودند در همان ساعت اولیه انها را نجات می دادیم یا همان بچه های هوادریا ولی عزیزان را در همان پرواز از ضعف شدید پروازی وناوبری براحتی درک می شد کرد که هلی کوپتر برا نها تسلط دارند نه انها .

این تجربه اول من بود با این عزیزان که بعدعا مجبور شدم چندین بار دیگه با انها پرواز را تجربه کنم وبا مقایسه به عزیزانی همچون لشکری وامثال پدر علی اقا گل وسرهنگ ذولفقاری ووووواقعا قابل مقایسه نبود 

13 people like this

با درود برهمگی عزیزان الخصوص جناب خلبان کیرای عزیز 

در مورد زلزله بم همانطور که عای اقای عزیز فرمودند یک فروند سی کینگ هوا دریا سقوط کردن که بصورت خیلی اتفاقی من به عنوان نیم رسکیو همراه با عزیزان می سوار به منطثه سقوط اعزام شدیم که تا 8 مایلی مخل سانحه رسیدیم که مهندس پروازکه نزد من امد گفت خلبان با شما کار داره البته ایشان یک چفیه دور کمرشان بسته بودند ویک عزیزی هم انجا بود که اتپاری با من پدر کستگی داشتند فکر کنم چند بار هم از خودشان به کلاتنری مخل شکاین کرده بودند خلاثه با اخم ایشانمن به مابین رفتم ونزد خلبان سرهنگ ح -ذ که ایشان ازمن پرسیدن باد خیلی شدیدی در منطقه است که واقعا ما هم انرا احساس می کردیم چون هلی کوپتر را بالا وپایین وچپ وراست می کرد ایشان پرسیدن ادامه بدهیم یا برگردیم که واقعا انجا اچ مچ شدم که خابان از من سوال می کنه من مسافر ورسکیو چه ارتیاطی به پرواز دارم .........خلاثه کمی شوخی با ایشان کردم گفتم اگر تا نزدیکیهای ان ارتفاع برید ومن را با وینچ پایین بدهید چون می گفتن احتمال خطر در زمان فرود هست البته کفته من در جایی که سرعت باد کمتر وخطر هنپر برای من کم باشه من می تئوانم خودم به هلی کوپتر سقوط کرده برسانم چون با اینکه کلی از لوازم من را دربم رد روزهای ائل از سوعد امده بودیم کار گرفته بودند ولی هنوز ببرای 3 روز غذا وکمکهای اولیه برای 8 نقر تا حد بستن شکستگی وحونریری در کوله پشتی هم وجود داشت خلاثه بعد ازکمی پرواز ودو تکمان مشتی همگی با اچازه کپ کردیم هلی کوپتر به بم برپشت در زمان نشستن هم لاستبک هلی کوپتر را با فنس تاچ کرد که خدا واقعا به ما رحم کرد والا اگه کمی پایین تر بود کار ما با کرم کاتابین بود بگذزیم نشستیم در موقع پیاده شدن هم که خلبان گفت بعدازظهر دوباره می خواهم برم برای نجاتشان همین دور ورا باش با هم بریم  که با موافقت بنده لفطی واز درون الفرار بود خلاثه مطلب نمی دانم بعد با تجربه پروار با دیگر عزیران فکر کنم اگه بجه های هوانیروز بودند در همان ساعت اولیه انها را نجات می دادیم یا همان بچه های هوادریا ولی عزیزان را در همان پرواز از ضعف شدید پروازی وناوبری براحتی درک می شد کرد که هلی کوپتر برا نها تسلط دارند نه انها .

این تجربه اول من بود با این عزیزان که بعدعا مجبور شدم چندین بار دیگه با انها پرواز را تجربه کنم وبا مقایسه به عزیزانی همچون لشکری وامثال پدر علی اقا گل وسرهنگ ذولفقاری ووووواقعا قابل مقایسه نبود 

دقیقا رضا جان حرف شما درسته و چون هلی کوپتر بر روی جایی فرود اضطراری انجام داده بود که فقط جا برای فرود یک هلی کوپتر بودش و خلبان هم با مهارت توانسته بود هلی کوپتر رو در آن نقطه فرود بیاره . البته مشکل پیدا نکردن هلی کوپتر و خبر نداشتن از سانحه بر می گشت به عدم هماهنگی در زمان امداد رسانی !

11 people like this

بت درود علی حان هما نطود که خاطرت باشه در انجمن قبلی توضیح دادم ماها توسط یکی  ار بچه های هوادریا متوجه سقوط شدیم وهیچ گونه اطلاع رسانی اعم از نوع هلی کوپتر تعدادنفرات ومیزان خسارت وارده وووووبه ما ندادن فقط هلی کوپترپرواز کرد به امید خدا و تنهامی دانستیم  که در مسیر بم به بندرعباس در میان کوه افتاده همین حتی فرود اظطراری را هم نمی دانستیم حالا اگر فرصت کردم یک بار دیگه خاطره را برای عزیزان بازگو می کنم 

11 people like this

رضا جان  !!!  قربان اون هیکل ورزشیت

جون عزیزات اگر ممکنه یه خورده غلط املایی هات رو کم کن

خداییش باید برای جایگزینی کلماتی که می نویسی با کلمات مفهوم دار کلی مخ تیلید کنم 

شاید بقیه مشکل نداشته باشن اما مراعات حال ما رو بکن برادر من  : PRETTINESS :

10 people like this

IMG-%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B1%DB%B0

مطلب فوق بریده روزنامه میباشد که بخشی ازآن (عکس فوق) را با اجازه ی اساتید بزرگوار در اینجا قرار دادم. وعنوان آن [ ازتولد در آسمان تا نقطه ی صفر مرزی] بود .

منبع:روزنامه ی همشهری سه شنبه 27/5/1394شماره ی 6609

7 people like this

با درود وعرض ادب خدمت همگی . دوستان همان گونه که اطلاع دارید زلزله ای به بزرگی حدود 6 ریشتر در استان خراسان رضوی وشهرهای اطراف آن رخ داد که  تعدادی کشته ومجروح برجای گذاشت . ضمن تسلیت به باز ماندگان این حادثه  خبری هم از امداد رسانی هوانیروز مشهد در پایگاه اطلاع رسانی نیروی زمینی ارتش آمده بود که خبر آن تقدیم دوستان عزیز میگردد . متأ سفانه این خبر تنها در پایگاه اطلاع رسانی نزاجا آمده بود ودر سایر خبر گزاریها این خبر اعلام نشده بود مگر در تعدادی از صفحات اینگرام . درپایان یک بار دیگر تسلیت عرض میکنم به باز ماندگان این حادثه ودرود میفرستیم بر دلاور مردان ارتش که خبر امداد رسانی این نیرو طبق معمول از رسانه میلی اعلام نشد ودرمقابل به امداد رسانی نیروهای .... سازمان موازی واسکان بازماندگان این حادثه در برخی ورزشگاهها وزیر نظر این سازمان از شبکه خبر پرداخته شد!!!!!

واما خبر مربوط به امداد رسانی هوانیروز تقدیم دوستان

کمک رسانی هوانیروز مشهد به مصدومان زلزله دقایقی پس از وقوع زمین لرزه در استان خراسان رضود بالگرد اورژانس پایگاه هوانیروز مشهد به همراه تیم پزشکی درمناطق زلزله زده حضور یافتند. دقایقی پس از وقوع زمین لرزه در استان خراسان رضود بالگرد اورژانس پایگاه هوانیروز مشهد به همراه تیم پزشکی درمنطقه زلزله زده حضور یافتند.
 تیم پزشکی اعزامی به وسیله بالگرد  در روستاهای چاهک، کلاته منار، 2 قلعه، سفید، سنگ آبروان و الغور حضور پیدا کرده و جهت  کمک رسانی به مصدومان احتمالی منطقه را مورد بررسی دقیق قرار دادند که به 2 نفر از مصدومان به صورت سرپایی توسط تیم پزشکی خدمات لازم ارائه شد.
لازم به ذکر است که ستاد بحران ارتش در منطقه شمال شرق به منظور انجام فعالیت های امدادی تشکیل جلسه داد و یکان های امدادی ارتش آماده امداد رسانی به هموطنان زلزله زده در استان خراسان رضوی هستند.

منبع:http://nezaja.aja.ir/Portal/home/?news/89271/89311/1382033/کمک-رسانی-هوانیروز-مشهد-به-مصدومان-زلزله

3 people like this

بالگردهای هوانیروز آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع مسجد سلیمان را خاموش کردند

آتش سوزی جنگلی

فرمانده هوانیروز ارتش گفت: بالگردهای هوانیروز ظهر امروز آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع مسجد سلیمان را خاموش کردند.

به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ دوم قربانی اظهار داشت: باتوجه به فصل گرما و احتمال آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌ها و به در خواست فرمانداری مسجد سلیمان ظهر امروز به از هوانیروز در خواست کمک جهت خاموش کردن آتش در مراتع و جنگل‌های سه راهی لالی در حوالی مسجد سلیمان ، بلافاصله برابر هماهنگی سلسله مراتب فرماندهی هوانیروز وارد عمل شد و به کمک مردم منطقه شتافت.

وی افزود: به علت گستردگی اتش در مراتع و جنگل های مسجد سلیمان هوانیروز با دو سورتی پرواز و با حضور دهها نیروی انسانی آموزش دیده وارد عمل شد که در نهایت آتش‌سوزی خاموش و از خسارت احتمالی زیاد جلوگیری کرد.

وی با بیان این‌که «هوانیروز در حال حاضر در آمادگی کامل بسر می‌برد» گفت:  در هر شرایطی هوانیروز این آمادگی را دارد که علاوه بر تامین امنیت در مرزها ، چنانچه اتفاقی برای مردم پیش آید به مردم یاری نیز می‌شتابد.

منبع:http://www.isna.ir/news/96040903759/بالگردهای-هوانیروز-آتش-سوزی-جنگل-ها-و-مراتع-مسجد-سلیمان-را-خاموش

2 people like this