Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

186 posts in this topic

خواهش می کنم لطف دارید  همین  که زحمت کشیدید و این عزیزان را معرفی کردید جای تشکر و قدردانی دارد . البته بهشت زهرا و گلزار شهدای تهران بسیار وسیع و بزرگ است و جست و جو در آنجا به دلیل وسعت زیاد و وجود قبور شهدا بسیار وقت گیر است .

2 people like this

در 4 دقیقه قبل، ناشناس عجیب گفته است :

خواهش می کنم لطف دارید  همین  که زحمت کشیدید و این عزیزان را معرفی کردید جای تشکر و قدردانی دارد . البته بهشت زهرا و گلزار شهدای تهران بسیار وسیع و بزرگ است و جست و جو در آنجا به دلیل وسعت زیاد و وجود قبور شهدا بسیار وقت گیر است .

خودشون که خیلی خوششون اومد ...

یه سرباز همراهم فرستادن که قبرارو نشون بده ...

برای شروع، عالی بود !!!

2 people like this

خیلی هم عالی خدارا شکر که حداقل از چنین حرکت هایی حمایت می شود و امید اینکه این حرکت های خدا پسندانه تداوم یافته و گسترش پیدا کند . تاجایی که بنده اطلاع دارم در بهشت زهرای تهران نیروی زمینی ارتش یگان دارد و دژبان های ارتش در آنجا حضور دارند . آیا برای تصویر برداری و یا عکس گرفتن نیاز به هماهنگی هم می باشد ؟و اگر بله با کدام بخش؟ و آیا سربازی که  شما را راهنمایی کرد از سپاه بود و یا ارتش ؟

2 people like this

در 4 دقیقه قبل، ناشناس عجیب گفته است :

خیلی هم عالی خدارا شکر که حداقل از چنین حرکت هایی حمایت می شود و امید اینکه این حرکت های خدا پسندانه تداوم یافته و گسترش پیدا کند . تاجایی که بنده اطلاع دارم در بهشت زهرای تهران نیروی زمینی ارتش یگان دارد و دژبان های ارتش در آنجا حضور دارند . آیا برای تصویر برداری و یا عکس گرفتن نیاز به هماهنگی هم می باشد ؟و اگر بله با کدام بخش؟ و آیا سربازی که  شما را راهنمایی کرد از سپاه بود و یا ارتش ؟

واقعاً از این استقبالشون، جا خوردم ...

اصلاً توقع این سطح بالای همکاری رو نداشتم.

بله. از دژبان ارتش هستن.

اون سرباز هم، دژبان بود.

من با مترو رفتم،

ساختمان مدیریت، قسمت روابط عمومی.

فقط پرسیدن برای روزنامه یا مجله هست که من گفتم برای سایت هست.

عکس گرفتن، بلامانع هست ولی فیلم برداری، محدودیت داره.

3 people like this

واقعاً از این استقبالشون، جا خوردم ...

اصلاً توقع این سطح بالای همکاری رو نداشتم.

با تشکر از  پاسخ شما شاید باور نکنید بنده هم جا خوردم  ای کاش ارتش باز هم از این کارها انجام دهد ای کاش خیلی خیلی زودتر از اینها ارتش و فرماندهان دست به کار می شدند تا شاهد گمنام ماندن ارتش نمی بودیم ولی بازهم جای شکرش باقیست که از این اقدام ارزشمند شما حمایت کردند و بازهم ایکاش این کارهای خداپسندانه تداوم یابد .

2 people like this

6390cv4.jpg

نقل قول

شهدا شرمنده ایم،.... از کی این عکس بالا رو یعنی عکس شهید سرگرد خلبان علاءالدین فراز رو گذاشتم تو دسکتاپم که اول اسفند روز شهادتش، یادش باشم، ولی تازه حالا یادم افتاد! شرمندم، الان البته سرلشکر خلبان هست ولی گفتم سرگرد تا بدونید سی و چهار، پنج سالش بود که شهید شد.

اول اسفند شصت و چهار منزل دایی بزرگم بودیم که رادیو از هدف قرار گرفتن هواپیمای حامل شهید محلاتی، نماینده امام تو سپاه توسط جنگنده‌های عراقی خبر داد، اسامی شهدا رو می خوندن که دیدیم اسم عمو علاء رو هم گفتن. هفت سالم بود. شهید علاءالدین فراز، داماد همسایمون و خلبان فانتوم بود. زمان جنگ چون همش مأموریت بودن، بیشتر خانوم و بچه‌هاش پیش پدرخانومش بودن یعنی طبقه چهارم ساختمان محل سکونت ما، ساختمانی که هنوز خراب تجمل گرایی نشده، ساختمان پلاک3 خیابان 37 ب، که شرق میدان کلانتری یوسف آباد بود. 

هر وقت که این شهید بزرگوار میومد، با همون لباس پروازش تو حیاط مشغول بازی با ما می‌شد و بعد می رفت خونه. اسم پسرش شاهین بود. موقع شهادت یه توراهی هم داشتن که باباشو ندید. اسمش شهاب بود.

شهید فراز به علت مجروح شدن در یک نبرد هوایی که داستان طولانی‌ای داره و خلاصش اینکه هواپیمای آسیب دیدشو از خاک عراق به سختی به ایران رسوند تا به دست عراقی ها نیفته و البته بعدها بازسازی هم شد، از خلبانی فانتوم به مسافربری فرانشیپ رفت.  اول اسفند هم وقتی شهید محلاتی و بقیه همراهانشون رو به اهواز می‌بره، دو تا میگه عراقی تو هوا قصد ربودن هواپیماشو داشتن که مردونه مقابلشون می‌ایسته و مسیر فرود هواپیما رو ادامه می ده، پدافند بخاطر وجود اونها تو هوا نتونسته بود به هواپیماهای عراقی شلیک کنه و اونها هم با شلیک دوتا موشک هوا به هوا مسافران اهوازی این هواپیما رو مسافران آسمانی کردند. یادش بخیر، روحش شاد.

http://baran-basirat.blogsky.com/1392/12/10/post-1128/page=screenwriter

4 people like this