Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

54 posts in this topic

با درود فروان حدمت تمامی سروران عزیز 

همانطور که می دانید یکی از وظایف نیروهای اتش نشانی نجات هموطنان ترسیده ویا گرفتار با حیوانات وحشی در مناطق شهری می باشد که از این حوادث که ینده در ان شرکت کرده ویا شنیده ام را برایتان بازگو می کنم .

در یکی از روزای گرم تابستان شهر تهران که برای بازدید به یکی از ایستگاههای منطقه شرق تهران رفته بودیم در حین کار صدای زنگ نجات ایستگاه بصدا درامد قابل توجه دوستان ایستگاههای اتش نشانی دارای دو وظیقه هستند و بعضی از ایستگاهها دومنظوره و با دونوع اژیر عملیات که ماها انها را می شناسیم وهمزمان هم در رادیو اعلام مشاهده خزنده مار در منزل مسکونی من هم بدلیل سر درد برای عملیات همراه بچه های نجات بمنزل مورد نظر اعزام شدیم در بین راه یکی از بچه های نجات می گفت که این ادرس را برای چندمین باره که اعزام می شویم وتا بحال ماری در انجا ما ندیدیم یا اگر بوده همیشه فرار کرده ما نتوانستیم ان را پیدا کنیم .

خلاصه به ادرس مورد نظر رسیدیم منزلی بسیار قدیمی که صاحبش پیرزن وپیرمردی بسیار خندان بودند که نوه شان که دختر خانمی دانشجو بود با سازمان تماس گرفته بودند منزل واقعه شده بود در باغی پر از میوهای فصلی قدیمی ولی بسیار زیبا !منزل هم کاه گلی بود و با سقف های تیر چوبی وحصیری البته اجر وروش کاه گل البته باغ دارای دو منزل بود که ما به این قسمت هدایت شدیم وتوسط دختر خانم هم به اشپزخانه رفتیم واخرین محل رویت مار را به ما ایشان نشان دادن و بچه ها با لوازم مارگیری و دستگاه خاموش کننده co2 بدنبال مار شروع شد یک ساعتی گشتیم خبری نشد البته زودتر از اینها بچه ها هی قصد ترک منزل را داشتن ولی با اسرار دختر خانم بچه ها مجددا بدنبال مار همه سوراخ سمبه ها را گشتند در همین حین هم بدلیل خصوصیات اخلاقی بنده یک روح در دو بدن با پیرمرد خوشرو شده بودم جای شما خالی یک هندوانه محصول باغچه منزل را هم قربانی ما کرد در همین حین وداستانها پیرمرد داستان ما گفت ببین جوان این مار نزدیک 60 سال اینجاست نه با ما کاری داره ونه ما با اون کاری داریم این نوه من تازه امده پبش ما از شهرستان وچندین بار اینو دیده هی شما ها وهمکارنتان می کشه اینجا به بچه هاتون بگید پیداش نکردید برید به کارتان برسید جان مردم نجات بدهید .

بخدا ما هیچ اتفاقی برایمان نمی افته خلاصه از ایشون اسرار از من انکار بعد ایشون بمن گفت تا ده سال دیگه اونجا بگیرید پسرم اون پیداش نمی کنی .من گفتم مگر می دانید اون کجاست البته بعد از کلی اسرار من گفت فقط بخودت نشون میدهم ولی قول مردونه اول میرید وبه هیج کدام از بچه هاتون هم نمیگی من هم قول دادم. گفت همراهم بیا ولی به هوای توالت منم به یکی از بچه ها گفتم رفتیم که کسی هم شک نکنه خلاصه اول بسمت دستشویی بعد به هوای نشان دادن محیط منزل من برد در قسمتی که ایشان یک تخت فلزی داشت بر روی ان می خوابید بعد گفت از این جلوتر خواهشند نیا گفتم باشه ایشان متکا را یلند کرد من در زیرش یک مار جعفری که جز یکی از سمی ترین مارهای مناطق ایران و در حدود 2متر بود دیدم که بدون هیچ حرکتی در کنار ان پیرمرد راحت چمباته کرده بود انگار ان پیرمرد پدرش ارام برای خودش چرت میزد .

خلاصه ایشان گفت راحت شدی منم گفتم بله گفت پس برو به امان خدا من گفتم باشه الان تیم جمع می کنم میرم گفتم ولی نوه تان گفت هیچ کس اجازه نداره به این اتاق بیاد بجر من وهمسرم و به پسر بزرگم وصیتم کرد که اگر مردم وصیتم بیرون در این اتاق توصندوق خانه است وتا پسرم نیامده و یا همسرم هیچ کس وارد این اتاق نشه و در داهل وصیت نامه اگر باز کنند وهیچ کدام انها نباشند داخلش راجب مار نوشتم که اون موقع از شما کمک بخواهند پس بریم هندوانه با بچه ها بزنید یا حق خلاصه بعد از خوردن هندوانه اون پیرزن مهربان با کلی خنده بمن دوتا سبد پر میوهای مختلف داد ما هم رفتیم تا به امروز که این حادثه را برایتان باز گو کردم به احدی راجبش نگفتم .

تا خاطره بعد از صید یک مار افعی در منظقه سوهانک 

19 people like this

انشا الله این سگ با وفا روحش با روح سگ اصحاب کهف مهشور بشن ( مهشور رو درست نوشتم آیا )

15 people like this

با اجازه جناب سرهنگ  بـــــــــــــــــلـــــــــــــه

اِاِاِاِ  بخشید این مال یه جای دیگه و شخص دیگه ای بود

اصل کلمه محشوره اما فکر کنم منظور جناب سرهنگ مشهور بوده اما در برخی کتب و اسناد تاریخی کهن ذکر کردن که در بین علما اختلافی بودندی بسی عمیق بین راستی کلمه محشور و مهشور و همچنان این داستان ادامه داردندی : SHOUT : 

13 people like this

کتاب جنگ انسان حیوان   چاپ دوم 

نویسنده : مرتضی سلطانی 

این کتاب در 304 صفحه و با قیمت 55000 ریال از انتشارات نشر صریر می باشد که به نقل خاطرات رزمندگان هوانیروز در دوران دفاع مقدس می پردازد

نشانی مرکز پخش: تهران خیابان انقلاب روبروی داشنگاه تهران پلاک 1396 

Scan1_c234a.jpg

15 people like this

با درود خدمت تمامی عزیزان الحصوص تیمسار ملایری وکرنوس جان 

اقا جان تا وقتی دیکشنری به نام رضا هست چرا سوال نمی فرماید عزیزان من با تمام توان فارسیم در خدمت شما هستم . : SLOBBER : 

16 people like this

با درود خدمت تمامی عزیزان الحصوص تیمسار ملایری وکرنوس جان 

اقا جان تا وقتی دیکشنری به نام رضا هست چرا سوال نمی فرماید عزیزان من با تمام توان فارسیم در خدمت شما هستم . : SLOBBER : 

والا چند نفر از بچه های انجمن تا الان بخاطر خوندن پستهای آقا رضا رباط صلیبی پاره کردند خود منم یکیشون

17 people like this

نمی دونید بهترین لحظه پرواز عبور از روی زمین های خربزه و هندوانه های شیرین و آبداره !!! البته فکر بد نکنید فقط فضا رو توصیف کردم !!!!!!!

15 people like this

بله استاد ممکنه درحین تمرین پرواز LOW LEVEL چندتا هندونه و خربزه هم به اسکید هلیکوپتر گیر کنه :1 (7): :1 (7):

16 people like this

والا چند نفر از بچه های انجمن تا الان بخاطر خوندن پستهای آقا رضا رباط صلیبی پاره کردند خود منم یکیشون

این یکی رو خیلی خوب اومدی

میترسم در صورت استفاده از فرهنگ فارسی رضا جان  کلا حرف زدن رو بیخیال بشم : SHOUT : 

14 people like this

با درود برهمه عزیزان اسیب دیده از فارسی رضا فلیش 

عزیزان می دانم که شدیدا دلتون برای نوشته های من تنگ شده ولی خواهشمندم مشکل خودتان در خواندن را به اینجانب بنده مظلوم خدا ربط ندهبد  : SLOBBER :  : SPOOK : والا من از همه شما شرمنده هستم بدلیل اینکه یا از گوشی موبیال استفاده می کنم ویا با کامپویونری که فارسی نویس نیست وبا کلی سعی تلاش وبا کمک یکی از دوستانم توانستم با حفظ کردن حروف بر روی کیبورد برای عزیزان مطلب بنویسم .

ولی یک مشکل بزرگ وجود داره وان کمبود وقت منه که با سرعت مطلبی را قرار می دهم وبا هزار اشکال واقعا از همه شما معذرت می خواهم .......ولی خیلی از دوستان برای من بطور خصوصی ایمل زدن و  خواهش کردن که من با همین فارسی بسیار سلیس خاص  برایشان مطلب قرار بدهم سوا بر اسیبهای جسمی این بنده های خدا از دل  درد وخنده روده بر شدن کمکی به کشور وخانواده این دوستان می کنم . بدلیل غمگین بودن کشور از این مطالب من برای خنده خانواده ودوستان استفاده شده وباعث شادی انها ودوستان می شود .

البته چندین در خواست از بیمارستنها ودکترها جراح هم خواهش به ادامه اینکار داشتند بدلیل افزایش مریضها پارگی رگهای قلب شکشتگی جمجه شکستن فک ودندان لگن خاصره وووووووووو : SLOBBER : 

18 people like this

بله استاد ممکنه درحین تمرین پرواز LOW LEVEL چندتا هندونه و خربزه هم به اسکید هلیکوپتر گیر کنه :1 (7): :1 (7):

کاپیتان جان گاهی پیش یاد دیگه ! : SLOBBER :

13 people like this

یادش بخیر چقدر با کاپیتان خانی اطراف اشتهارد و بوئین زهرا دنبال شترها میکردیم !!!!!!!!!!!! :1 (7)::1 (7)::1 (7):

15 people like this

یادش بخیر چقدر با کاپیتان خانی اطراف اشتهارد و بوئین زهرا دنبال شترها میکردیم !!!!!!!!!!!! :1 (7): :1 (7): :1 (7):

اونوقت با چی دنبال شتر میکردین ؟ 

14 people like this

سعی میکنم فیلمش روآپلود کنم ببینین

13 people like this

با سلام.

نمیدانم این بخش ( جنک . انسان . حیوان مربوط به معرفی  و مطالب کتاب است ؟ یا در کل به نقش حیوانات در جنگهای ما انسانها دارد ؟

در هر صورت من مطلب میگذارم تا اگر مدیریت خواست بخش جدا گانه ای   برایش در نظر بگیریم  یا اینکه به همین صورت مطالب مرتبط با نام این بخش را در ادامه همینجا قرار دهیم .

138824540043606_army_camels5.jpg

1388245554679_camel_gatling.jpg
138824546816589_army_camels8.jpg
138824550114809_army_camels13.jpg
138824521730845_Achaemenid%20Persian%20B
138824521923757_Achaemenid%20Persian%20B
13882452496139_arab_camel_corps.jpg
138824523442521_army_camels2.jpg

9 people like this