Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

نیروی هوافضا سپاه پاسداران (IRGCAF)

126 posts in this topic

حالا امكان داره مال نيروي انتظامي باشه يا سپاه به بزرگواري خودتون ببخشيد.

92599427890826238945.jpg

19 people like this

خدا ببخشه علی آقا .... ناجا و آجا نداره عزیز .... همش ماله سپاس !!

: SLOBBER :

در ضمن فلایت جکتشون درجه و علائم نداره ، پس شاید اصلاً نظامی نباشه !

...

دمت ولرم با این عکس گذاشتنت ، کلی با تصویر صفا کردم ، از اون آفتاب گیرش بگیر تا اون کمربند که نقش دستگیره رو بازی می کنه !! لابد وایبریشنش در حد زلزله بمه و خلبان مجبوره یه دست و یه پاشو یه جا گیره بده تا پرتاب نشه بیرون !! یاد مینی بوس بنزای قدیمی بین شهری بخیر !!

صندلیشم که با تسمه بستن جاکن نشه !!

پنکه سقفیش تو حلقم !! اولش فکر کردم عروسک خر یا موشه که از آینه وسط آویزونش کردن !!

جای زیرسیگاری و جا لیوانیشم یحتملناکاً آقارضا رسکیومن می دونه !!

رادیشوم که رو موج اف امه ردیف 837 داره رادیو ایران پخش می کنه (از ما نشنیده بگیرید ولی بفرموده رادیو پیام مورد شرعی داره)

: CRAZY :

20 people like this

با درود

اخ گفتي حالا تمام اين وباهاش توسرمون اون روشوي استليش با پنكه سقفي تو بيخ حلقمون ،من ماندم خوب اون كمربند ببند چيزي ازت كم ميشه خيلي ايمنه خلبان از اون بالا امده است براي فرار درب بازكنه الفرار جامب ،يادش بخير يك روز يك هد هد امد لاوان خلبانش گاهي مياميد پيش ما بچه محل قديمون بود البته بعد از اشنايي مقدماتي بچه خيابان پيروزي داش مشتي ،داش مشتي يك روكش صندلي انداخته بود روي سيت فقط مياميدي مي ديد پوست گوسفند بقليش از اين روكش مدل پوستيها سفيد ما رفتيم تو كابين از خنده افتادم گفتم مشت ح اين بجاي پيكان بابات اشتباه گرفتي جفتمون از خنده افتديم داداش مسافر كش ميدان امام حسين به سر نبرد بود گفت رضا پس اين داشته باش كه بيشتر بخندي خدا شاهد لنگ در اورد ديگه من تركيدم كلي باهم شوخي كرديم اخر سرم وادارم كرد بخاطر لنگم شده هلي گوبترش براش بشوريم البته پاشيدن ابش بام شستنش با خودشان من افتاده بودم از خنده ،براي اذيتش يك سطل و تايد هم اورده بودم اقا اينها جندتايي افتادن بودن روي اين ميل با عرق گير من كم سرم درد ميكنه براي مردم ازاري هي گاهي روشون يك اب مي گرفتم اونهام يك چيزي مي گفتن مي خنديدند من هي اذيت ازار ،اخرش صدام كرد گفت رضا بيا ببين مي پسندي من ساده تا رفتم چلو اقا كف تاييد ريختن روم همكار ناكسم اب با فشار روم ،جاتون خالي اي خنديدم انروز ،اخرشم لنگ كشي داخلي و خارجي ،ديگه شده بود كار تقريبا هر دفعه پرواز اين مشت ح ما سوژه من ،ولي اخر خنده اش صندليهاي حمل مسافرش مال همون ميني بوس بنزهاي تو جاده اي است

22 people like this

92599427890826238945.jpg

یه جورایی کنسولش منو یاد قاهر میندازه! :1 (19):

15 people like this

92599427890826238945.jpg

مطمئنید این هواپیماست؟ منو بیشتر یاد هلیکوپتر میندازه کاکپیتش!!!! اونم از نوع میل !!!

12 people like this

این عکس کاکپیت میل-17 میباشد

20 people like this

77777777777777777777777.jpg

20 people like this

10848818-631380550301108-726016297244621

20 people like this

کسی از دوستان از تفاوت قابلیت های پروازی توکانو و پی سی 7 پیلاتوس نیروی هوایی اطلاعی داره؟

برای اموزش خلبانی کدوم مناسبتره؟

17 people like this

کسی از دوستان از تفاوت قابلیت های پروازی توکانو و پی سی 7 پیلاتوس نیروی هوایی اطلاعی داره؟

برای اموزش خلبانی کدوم مناسبتره؟

دوست عزیز

پیلاتوس PC-7 سویسی یکی از نخستین هواپیماهای جت ملخی(توربوپراپ) اموزشی دنیا بوده است .در واقع با ورود این هواپیما به بازار صنعت هوایی ،بحث اموزش خلبانان متحول شد.تا پیش از ان دانشجویان خلبانی پس از اموزش پرواز با هواپیماهای ملخی عموما موتورپیستونی بلافاصله باید به یک جت جنگنده دو کابینه منتقل میشدند(مانند F-5B).ولی با ورود این هواپیما خلا بین یک هواپیمای ملخی و جت به طور کامل پر شد و خلبانان به صورت بسیار بهتر و کارامدتری اموزش خلبانی شکاری را طی میکردند.با فاصله تقریبا زیادی و هم دوره با پیلاتوسPC-9 شرکت امبرائر برزیل نمونه توکانو را به دنیا معرفی کرد که از نظر قابلیتهای پروازی بیشتر با PC-9 برابری میکرد تاPC-7 .ولی به دلیلی کارایی بالا و هزینه های پایین و خوش دستی PC-7 کاربران این هواپیما چندان تمایلی به جانشینی ان با PC-9گرانتر نشان ندادند.وPC-9 به اندازه PC-7  موفقیت در بازار نداشت.ولی از طرفی توکانوی ارزانتر برزیلی(در مقایسه با PC-9)با کارایی بالاتر پروازی نسبت به PC-7 و کابین با کانوپی یک تکه و شبیه جنگنده ها (بر خلاف نمونه سویسی)در کشورهای گوناگون بویژه جهان سوم مشتریهای زیادی یافت از جمله ایران.در کل نمونه برزیلی و سویسی قابلیتهای کمابیش یکسانی دارند ولی به نظر میرسد در زمینه یورش هوا به زمین نمونه برزیلی اندکی بهتر باشد.در ضمن به دلیل شکل ویژه اسمانه(کانوپی) در توکانو ،حس پرواز با جنگنده ها بیشتر در ان دیده میشودو همچنین دید استاد خلبان در کابین عقب به جلو ی هواپیمابسیار بهتر است.توکانو در حقیقت یک نسل جلوتر از PC-7 است.

ولی در کل به دلیل نوع ماموریت اصلی اموزشی انها ،هر دو نمونه PC-7 و توکانوی در خدمت ایران کارایی کمابیش یکسانی در اموزش خلبان دارند.

22 people like this

دوست عزیز

پیلاتوس PC-7 سویسی یکی از نخستین هواپیماهای جت ملخی(توربوپراپ) اموزشی دنیا بوده است .در واقع با ورود این هواپیما به بازار صنعت هوایی ،بحث اموزش خلبانان متحول شد.تا پیش از ان دانشجویان خلبانی پس از اموزش پرواز با هواپیماهای ملخی عموما موتورپیستونی بلافاصله باید به یک جت جنگنده دو کابینه منتقل میشدند(مانند F-5B).ولی با ورود این هواپیما خلا بین یک هواپیمای ملخی و جت به طور کامل پر شد و خلبانان به صورت بسیار بهتر و کارامدتری اموزش خلبانی شکاری را طی میکردند.با فاصله تقریبا زیادی و هم دوره با پیلاتوسPC-9 شرکت امبرائر برزیل نمونه توکانو را به دنیا معرفی کرد که از نظر قابلیتهای پروازی بیشتر با PC-9 برابری میکرد تاPC-7 .ولی به دلیلی کارایی بالا و هزینه های پایین و خوش دستی PC-7 کاربران این هواپیما چندان تمایلی به جانشینی ان با PC-9گرانتر نشان ندادند.وPC-9 به اندازه PC-7  موفقیت در بازار نداشت.ولی از طرفی توکانوی ارزانتر برزیلی(در مقایسه با PC-9)با کارایی بالاتر پروازی نسبت به PC-7 و کابین با کانوپی یک تکه و شبیه جنگنده ها (بر خلاف نمونه سویسی)در کشورهای گوناگون بویژه جهان سوم مشتریهای زیادی یافت از جمله ایران.در کل نمونه برزیلی و سویسی قابلیتهای کمابیش یکسانی دارند ولی به نظر میرسد در زمینه یورش هوا به زمین نمونه برزیلی اندکی بهتر باشد.در ضمن به دلیل شکل ویژه اسمانه(کانوپی) در توکانو ،حس پرواز با جنگنده ها بیشتر در ان دیده میشودو همچنین دید استاد خلبان در کابین عقب به جلو ی هواپیمابسیار بهتر است.توکانو در حقیقت یک نسل جلوتر از PC-7 است.

ولی در کل به دلیل نوع ماموریت اصلی اموزشی انها ،هر دو نمونه PC-7 و توکانوی در خدمت ایران کارایی کمابیش یکسانی در اموزش خلبان دارند.

فکر کنم اگر T-6 Texan II هم که نمونه (کپی) امریکایی هواپیمای PC-9 mk.2 هست (modified) -  تولید BeechCraft - را به جمع اضافه کنیم حدود ۳۰۰ فروند بیش از پی سی ۷ تولید شده اند. 

17 people like this

فکر کنم اگر T-6 Texan II هم که نمونه (کپی) امریکایی هواپیمای PC-9 mk.2 هست (modified) -  تولید BeechCraft - را به جمع اضافه کنیم حدود ۳۰۰ فروند بیش از پی سی ۷ تولید شده اند. 

فونیکس جان منظور من نمونه خالص PC-9 ساخت خود پیلاتوس بود نه نمونه مشتق شده T-6.

18 people like this

IMG-05591.jpg

21 people like this