Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

نیروی هوافضا سپاه پاسداران (IRGCAF)

131 posts in this topic

2669375.jpg

16 people like this

File-10021-185309.jpg

File-10021-185292.jpg

File-10021-185301.jpg

12 people like this

شکل و شمایل که کپی بچه های هوانیروز و بچه های نیروی هوائیه  . میگم یدفعه یا اونها رو بریزند تو اینا و یا اینا رو بریزن تو اونها و قال قضیه رو بکنن . الانم که بچه های هوانیروز که شاغلند استخدام بعد از انقلاب هستن . نسل قبل انقلابیها که منقرض شدند . فکر خوبیه نه . 

15 people like this

این کبری ها رو پنها برای سپاه ساخته؟

8 people like this

"ساخته؟"

!!!!

8 people like this

شکل و شمایل که کپی بچه های هوانیروز و بچه های نیروی هوائیه . میگم یدفعه یا اونها رو بریزند تو اینا و یا اینا رو بریزن تو اونها و قال قضیه رو بکنن . الانم که بچه های هوانیروز که شاغلند استخدام بعد از انقلاب هستن . نسل قبل انقلابیها که منقرض شدند . فکر خوبیه نه .

جناب سرهنگ میخواستند ما رو بریزند تو اونها اومدن بازدید گفتند که اینا رو بریزید دور چون با معیار ما گزینش نشدند و هنوز خلق و خوی طاغوتی دارند. دیدند نمیشه گفتن فعلا بیخیالش همون قطره چکونی بهشون آب بدین خودش خشک میشه میوفته.
16 people like this

یه مثال براتون میزنم تا آخرشو خودتون بخونید

شماماشینتون خراب میشه میاین تعمیرگاه ولی تعمیرگاهیه براتون خرج الکی میتراشه نمیتونید پولشو بدین میگی پس فردا میام حساب میکنم پس فردا میای میبینی طرف ماشینتو فروخته به یکی دیگه.دستتم بجایی بند نیست تا شکایت کنی.

18 people like this

حقیقت من کاملا متوجه شدم جریان رو ولی این واشینگتون چی بود دیگه؟

7 people like this

فکر کنم منظورشون ماشینتون هست که با اشتباه تایپی شده واشینگتون.... : SLOBBER :

8 people like this

ببخشید امان از word suggestions سیستم اندروید ماشینو تبدیل به واشینگتون میکنه.

9 people like this

چاره کار اینه که وقتی مطلبی رو می نویسید قبل از اینکه دکمه ارسال رو بزنید چکش بکنید . یه دفعه دیدی خدای نکرده کلمه ای اشتباهی تایپ شد که درد سر ساز شد . میگن نوشته رو ویرایش کنید قبل از اینکه پستش کنید و حرف رو هم قبل از اینکه بخواهید اداش کنید یه دو سه دور تو دهنتون بچرخونیدش و بعد اداش کنید . من خاطره ای یادم اومد که بد نیست به عرضتون برسونم . تو کرمانشاه خدمت می کردم . همه فرماندهان رو دعوت کرده بودند تو یه سالن بزرگ برای یه مراسم . نصف سالن رو ما فرماندهان ارتشی نشسته بودیم و نصف دیگه هم برادران فرمانده عزیز پاسدار جلوس فرموده بودند . ابتدا یکی دو نفر از اونها سخنرانی کردند اما خلاصه و مختصر و نوبت به ارتش رسید . میگن تو جمع سعی کنید خلاصه صحبت کنید که اگر لفت و لعابش بدهید اونوقت بالاخره یه سوتی می دهید . یکی از فرماندهان بلند پایه و محبوب ارتش شروع کرد به سخنرانی . بسیار خوب بود و نظامی وار و شق و رق و با ابهت . ما هم از تو صندلیهامون کمی اومده بودیم بالا تر و به برادران فخر می فروختیم که چشمتون روز بد نبینه سوتی داده شد اونهم چه سوتی وحشتناکی . یکدفعه بجای اینکه بگه امریکا هیچ غلطی نمی تونه بکنه اسم یکی دیگه رو آورد و اونهم بد بختانه سه بار گفت . ایندفعه ما تا کله رفتیم پایین تو صندلیهامون غرق شدیم و برادران اومدند بالا البته با نیشخند هایی که از صد تا فحش .خ...ر ..م...ر بد تر بود . گفتیم اون که بدبخت شد هیچی ما رو هم میگیرن . منکه نزدیک بود خودم برم خودم رو گیر بدم . دنبال یه آجان ( ببخشید گشت ارشادی ) میگشتم باهاش برم کلانتری . من که اگر این حرف رو زده بودم همونجا کلت رو در می اوردم یه گلوله میزدم تو ملاج خودم . کاری نداریم بعد دیدیم بابا این فرمانده واقعا که لیاقت داره . چقدر شهامت . بدون اینکه اصلا خم به ابرو بیاره و یا رنگش بپره و یا به تته پته بیفته با صدای غرا و بلند داد زد (  از نو ) و جمله درستش رو سه بار گفت و بعد هم جالبه که ادامه داد و چون خیلی مرد محترمی بود هیچی هم بعدا بهش نگفتند . بهر حال وصیت بنده رو که عرض کردم گوش کنید . وقتی تو جمع می خواهید صحبت کنید یه دور چیزی رو که می خواهید بگید تو مختون تکرارش کنید بعد بگید و نوشته را همینطور . یه خاطره دیگه که هنوز یادم نرفته مال دوران دبیرستان بود . با یه بنده خدایی دوست شدم . روی سکوی بیرون دبیرستان نشسته بودیم و گپ میزدیم . یه اقایی از دور میومد . به دوستم گفتم این یارو رو میبینی یک مرد .... یوسی ..پ.... یوسیه که خدا میدونه . گفت بله ولی اون بابامه . الانم که بعد از چهل و پنج سال ببینمش از خجالت اب میشم چه برسه به اون روز کذایی . بهر حال ................... 

17 people like this

تصویر پنجمی بالگرد میلمی-171 بروبچه های هواناجاست...

7 people like this

emdad-helikopter-balgard-deylaman-dar-si

20 people like this

از این سپاهی ها خیلی خوشم میاد واقعا بلدند . ما سال ها در مرکز آموزش هوانیروز دانشکده خلبانی رو آموزشگاه خلبانی می نامیدیم که یه بنده خدایی تابلوش رو عوض کرد و نوشت دانشکده خلبانی . برادران از همون اول می نویسند نیروی هوا فضا و بر اساس هوا و فضا بودجه می گیرند . دمشون گرم واقعا . نیروی هوایی ارتش با اونهمه عظمتش هنوز نیروی هوائیه و جرات نمیکنه بنویسه فضا . تا نکاری بر نداری و یا هر کسی بدرود در آخر کار هر آنچه که کشت 

20 people like this

نکته ای که برام جالبه اینه که جدیداً رنگ آمیزی و توجه به استتار پرنده ها براشون مهم شده

اون اوائل هدف از رنگ آمیزی ایجاد تمایز تجهیزات با وسایل ارتش بود بهمین خاطر از رنگ های مشکی و یا سبز تیره (یشمی) استفاده می شد و محل و نوع مأموریت اصلاً مهم نبود و حتی از آرم بزرگ سپاه با رنگ زرد (برای جلب توجه بیشتر) بر روی بدنه استفاده می شد

اما حالا کیفیت رنگ آمیزی بهتر شده و گاهاً دقیقاً همان رنگ استتار ارتش استفاده می شود و آرم هم یا حذف شده و یا با رنگ مشکی و در سایز کوچک استفاده می شه و سریال نامبر و شماره ها با فونت مناسب و به لاتین درج می شه

خلاصه کلاس کار رفته بالا

اما از اون طرف در ارتش متأسفانه اومده پایین

16 people like this