Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

سیمرغ" دیار سرلشکر شهید "احمد کشوری" .

موضوع مربوط به 2 سال پیش است !

من نمیدانستم گفتم شاید برای دوستانی که اطلاع ندارند جالب باشد

سیمرغ" دیار سرلشکر شهید "احمد کشوری"

سایت ساجد - شهرستان "سیمرغ" آذرماه سال 91 با تلاش‌های مادر شهیدان کشوری و دستور رئیس جمهور وقت تاسیس شد و به پاس دلاورمردی‌ها و رشادت‌های افسانه‌گونه سرلشکر شهید خلبان "احمد کشوری"، این شهرستان "سیمرغ" نام گرفت.

دیاری که به یاد شهید

14 کیلومتر بالاتر از قائمشهر، مرکز شهرستان تازه تاسیس سیمرغ است. شهرستانی که به یاد رشادت‌های سرلشکر شهید خلبان "احمد کشوری" نام سمیرغ گرفت. این شهرستان در آذرماه سال 91 با دستور محمود احمدی نژاد رئیس جمهور وقت از شهرستان قائمشهر انتزاع شد و با دو بخش مرکزی و "تالار پی" شکل یافت. دهستان‌های بخش مرکزی این شهرستان، "شهید کشوری" و "دشت کنار" نام دارد.

احمدی نژاد در سفری که آذرماه سال 91 به مازندران داشت، با خانواده شهیدان محمد و احمد کشوری دیدار کرد. در این دیدار، مادر شهید ضمن بیان خاطراتی از فرزندانش، درخواست ارتقای بخش کیاکلا به شهرستان را مطرح کرد. رئیس جمهور وقت بنا به کارشناسی‌های انجام شده با این پیشنهاد موافقت کرد و با خواست معتمدین و مادر شهید کشوری، این شهرستان تازه تاسیس به پاس رشادت‌های سرلشکر شهید خلبان احمد کشوری "سیمرغ" نام گرفت.

همچنین احمدی نژاد در این دیدار، چند جمله‌ای در دفتر یادداشت و دلگفته‌های شهید کشوری نگاشت.

سیمرغ نام یک چهره‌ی اسطوره‌ای و افسانه‌ای ایران است. شهید احمد کشوری از خلبانان هوانیروز را به دلیل رشادت‌هایی که در سال‌های دفاع مقدس و با پروازهایی که در راه دفاع از دین و میهن داشته است، سیمرغ می‌نامند. نقش او در آزادسازی پاوه و نجات شهید چمران و یارانش از محاصره‌ی ضد انقلاب یکی از عملیات‌های افسانه‌گونه سیمرغ ایران زمین است.

امیر پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش می‌گوید: شهید کشوری از یک خانواده متدین شمال کشور برای دفاع از کیان و ناموس خود به مرزهای غرب کشور رفت. در ابتدا با ارتباط با روحانیت شیعی، توانست فرهنگ دینی و اسلامی را در ارتش پیاده سازی کند.

وی ادامه می‌دهد: خصوصیات اخلاقی و مردمی بودن شهید کشوری سبب فتوحات بسیاری چون فتح شهر پاوه و کرمانشاه شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در جایی دیگر در رابطه با نقش شهید کشوری در آزادسازی پاوه می‌گوید: شهید فلاحی هنگامی که پاوه در آستانه سقوط بود به کرمانشاه رفت و در جمع هوانیروز خطر سقوط پاوه را خبر داد که در این میان شهید کشوری با شجاعت تمام نزدیک غروب آفتاب سوار بالگرد نظامی خود شد و به سمت ضد انقلاب در پاوه حمله کرد و نقشه سقوط پاوه را نقش بر آب کرد و همان شب نیز امام خمینی(ره)‌ پیام رفع سقوط پاوه را به مردم دادند.

فاطمه سیلاخوردی، مادر شهیدان محمد و احمد کشوری که این روزها در کیلاکلا زندگی می‌کند، نقش فوق العاده‌ای در ارتقا کیاکلا به شهرستان و نامگذاری آن سرزمین به نام "سیمرغ" داشت. او دیوار خانه‌اش را با عکس‌های شهیدان محمد و احمد تزیین کرده است. انگار نگارخانه‌ی شهداست.

مادر شهید می‌گوید: همواره انتظار شهادت احمد را داشتیم. او عملیات‌های زیادی می‌رفت. حتی سه بار هم زخمی شد. اما بار آخری که می‌خواست برود هادی به نظر نمی‌رسید. انگار با خبر شده بود که این آخرین دیدارش است.

او ادامه می‌دهد: احمد در آخرین دیدارش جور دیگری خداحافظی کرد، او که حتی از شهادت در منزل حرف نمی‌زد، لحظه آخر به پدرش گفت: پدر دیگه شما مرا نمی‌بینید. هنوز یک ماه از رفتنش نگذشته بود که خبر شهادتش را آوردند.

منبع: خبرگزاری دفاع مقدس

11 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0