Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

سرهنگ خلبان تقوی زاده

با سابقه درخشانی از رزم در میدان های نبرد هشت سال جنگ با عراق . از اولین کسانی بود که در خوزستان جلوی ارتش عراق ایستاد . شش بار سانحه که چهار بار آن صد در صد انهدام بود . منهدم کننده دو فروند هلی کوپتر عراقی در داخل خاک عراق . منهدم کننده بزرگترین و مهم ترین سایت راداری عراق . منهدم کننده ده ها تانک عراق . سابقه ای که فقط خدا می داند و خودش

اما او گمنام است و در گمنامی گذران زندگی میکند او به اندازه فوتبالیستهای میلیاردی هنرپیشه های مانکنی شهرت ندارد شناخته شده نیست . نامش را بخاطر بسپارید قهرمان گمنام هوانیروز سرهنگ خلبان حسین تقوی زاده

36225351892374463333.jpg

یک روز به من ابلاغ شد با شهید "محمد رضا نمکی " برای انجام مأموریتی به اطراف دزفول اعزام شویم. بلافاصله برای انجام مأموریت به نقطه مورد نظر به پرواز در آمدیم. در راه چشمم به یک کامیون افتاد. کامیون مشکوک به نظر می‌رسید. خود را به او نزدیک کردم. خدمه های آن از کامیون پیاده شدند و شروع به فرار نمودند. این وضع مرا بیشتر به شک وا داشت. خود را به خدمه در حال فرار نزدیک کردم، آنها یونیفورم نظامی عراقی به تن داشتند. بلافاصله آنها را به رگبار بستم. پس از آن دوری زده و کامیون مزبور را مورد هدف قرار دادم. راکت به کامیون اصابت کرد ولی انفجاری رخ نداد. با توجه به اینکه مهمات مان را برای مأموریت ابلاغی لازم داشتیم لذا صرف نظر کرده و به راه خود ادامه دادیم. پس از انجام مأموریت وقتی به پایگاه برگشتیم گزارش مأموریت و زدن کامیون را با هم دادیم. مسئولان عملیات با شنیدن موضوع کامیون بلافاصله عکسهایی برای من آوردند. من با دیدن عکسها و تطبیق ذهنی کامیونی که دیده بودم ، تأیید کردم که دقیقاً همان کامیون بوده است.مسئول عملیات بلافاصله با ستاد شهید دکتر چمران صحبت کرد و از آنها خواست که هر چه سریعتر برای تخلیه کامیون مورد نظر بروند.

از صحبت های افسر عملیات متوجه شدم کامیون مورد نظر سکوی سیار پرتاب موشک فراگ است که هر شب توسط آن شهر دزفول را نشانه می رفتند. از اینکه این توفیق اتفاقی نصیب من شده بود، شکر خدا را بجای آوردم .مسئول عملیات گفت:

* حسین آقا! اگر موشک شما بر روی کامیون منفجر می شد احتمال داشت موشک فراگ آن به طرف دزفول شلیک بشه و حتی ممکن بود خود شما هم آسیب ببینید.

با شنیدن حرفهای او متوجه شدم که از یک خطر حتمی نجات یافته بودم، لذا نذر کردم دو رکعت نماز شکر بجای آورم.

برای قهرمان بی ادعای هوانیروز جناب سرهنگ تقوی زاده آرزوی سلامتی و تندرستی داریم

25979465285403809833.jpg

 

90956750914149762994.jpg

 

10539512736855002982.jpg

 


شرح عکسها :

1- تایید سانحه های سرهنگ تقوی زاده توسط هوانیروز
2-لاشه بالگرد عراقی که سرهنگ تقوی زاده آن در خاک عراق ان را مهندم کرد
3- انهدام سایت راداری عراق و گرفتن عکس یادگاری نفر سمت چپ سرهنگ تقوی زاده

درود بر پهلوانان گمنام ایران زمین

14

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0