Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

91 posts in this topic

آمادگی خوبه و هشیار بودن در دنیای پر تلاطم امروز در الویت یکم است اما نمیدانم چرا اینقدر این داعش رو بزرگ می کنند . کشور بزرگی مثل ایران با مردمی استخوان دار و ملتی که از هزاران بلا در تاریخ چند هزار ساله بسلامت عبور نموده اند نباید داعش را بعنوان دشمن به حساب اورد و اصولا نباید در یک جمله قرار بگیرند چه رسد به اینکه بخواهیم از آنها بترسیم . داعش در کشورهای از هم پاشیده با مردمی بی بخار و ارتش هایی شکست خورده داعش است . چطور وحشیانی قرون وسطایی می توانند برای ما خطر باشند . وقتی مدرن ترین تسلیحاتی را که ارتش عراق برای انها بجای میگذارد و پا به فرار می گذارند و مردمی که به راحتی زیر بار آنها می روند نباید کمترین از این انتظار داشت . ملت ایران تحت هر شرایطی با ملت های عرب کشورهای عربی تفاوت دارند . شما فرض کنید همین وحشیان داعش از گوشه ای وارد ایران بشوند آیا شما با هر عقیده و مرامی در خانه خواهید ماند ؟ اتفاقا اگر این اشتباه را بکنند و وارد این سرزمین شوند بهتر است چون کلکشان زود تر کنده می شود . باید هوشیار بود اما نباید داعش را حتی بعنوان دشمن تلقی کرد چون انوقت بها دادن به آنهاست در حالیکه اصلا عدد و رقمی نیستند مگر اینکه ملت ایران بیکباره صبح بیدار نشوند و مملکت از بشر خالی باشد که تازه آنهم فکر کنم داعشی ها خوف کنند قدم بر خاکش بگذارند . ایران بزرگتر از اینهاست ولی ما قدرش را نمی دانیم . من یکی اگر بیایند با این فرسودگی جسمی و روحی از جا کنده خواهم شد و تلافی کم لطفی خودی ها را هم سر آنها در خواهم آورد چه رسد به اینکه ببینم به هموطنم بخواهد تلنگری بزند

خدا نگهدار شما باشه ..که دلگرم حضور نازنین بزرگانی چون شما هستیم...

اما در مورد مورد مطروحه کاملا با فرمایش شما موافقم...اصولا فرق بین ملتها رو بصورت محسوس توی همین عراق دیدیم..ارتش تا به دندان مسلح عراق با لباس مبدل از دست داعش در میره..اما تو بخش دیگه عراق کردهای اونجا زن و دختر با غیرت و تعصب جلوی داعش وایمیسن...هر چی باشه کردها یه رگ و ریشه شون ایرانیه..یا مثلا تو جنگ ایران و عراق بارها شنیدیم لشگر بعث تعصبی روی جنگیدن نداشت . و به راحتی قصه رو به حریف وا میذاشت..علی الحال ...

خدای رو شکر داعش تا اینجای کار که به نفع ایران کار کرده..در ثانی توی کوبانی دیدیم که داعش توان درگیری تو جوامع متحد رو نداره و به جاهایی چنگ میندازه که از قبل شیرازه وفاق و هندلی گسسته باشه..

که امید هیچ روزی ..هیچ روزی..شاهد نفاق بیم مردممون نباشیم..که در اون صورت خیلیها که ازمون کینه دارن..بدجور تقاص تو سری خوردنشون رو ازمون پس میگیرن..

چاکریم

15 people like this

رمز پیروزی داعش از سه مولفه اصلی و اساسی بوده است 

1. سوء استفاده از بلبشویی و نا فرجامی و تفرقه و هرج و مرج در عراق و سوریه و افغانستان و یمن و غیره

2. استخدام و جذب و گزینش آدم کشان . ناراضیان . افراطیون . خرافه پرست ها . کسانیکه نزدیکانشان توسط حکومت ها اعدام یا کشته شده اند . بیسوادان و غیره از این دست

3. ایجاد رعب و وحشت با کشتارهای فجیح و نمایش دادن آن در رسانه ها ( مخصوصا سر بریدن و سوزاندن ) با توجه به استفاده از بی انگیزگی و ترسو بودن نیروهای نظامی سوریه و مخصوصا عراق که باعث شده و می شود تا آنها به تسلیحات مورد نیازشان دسترسی پیدا کنند 

بهترین دلیل جهت اثبات اینکه داعش آنچنان که تبلیع می شود نیستند این است که وقتی در کوبانی با از جان گذشتگی و عدم تفرقه و انسجام کردها مواجه شدند شکست خوردند . کردهایی که آنچنان تسلیحاتی هم نداشتند و سلاح آنها انگیزه در بیرون راندن داعش از آن منطقه بود . برای نابودی داعش یک گروهان از تیپ هوابرد ارتش ایران کافی است البته با حمایت و پشتیبانی هوانیروز و اگر لازم شد نیروی هوایی والسلام 

22 people like this

جایی بهتر برای این مطلب پیدا نکردم!

برگرفته از مجله کمبات ایرکرافت.

Pages-from-Combat-Aircraft-Monthly-2015-

18 people like this

متاسفانه بابک خان سایه اشون سنگین شده..دلخوش به حضور ارزشمندشون بودیم..ظاهرا چشم خوردیم..

علی الحال....مخلصیم

11 people like this

منظورشون دقیقا از irigf یا نیروهای زمینی جمهوری اسلامی ایران چیه؟  چون نامی از army  یا ارتش برده نشده البته در قسمتی از متن اشاره ای به تیپ 55 هوابرد شده و همچنین در چند بخش اشاره به هوانیروز ارتش و هلیکوپتر های هوانیروز و همچنین جنگنده های فانتوم ارتش جهت پشتیبانی نزدیک شده ولی سوال من صرفا در مورد irigf  هست.

خوشحال میشیم نظرات اساتید دوستان رو بدونیم.

9 people like this

منظورشون دقیقا از irigf یا نیروهای زمینی جمهوری اسلامی ایران چیه؟  چون نامی از army  یا ارتش برده نشده البته در قسمتی از متن اشاره ای به تیپ 55 هوابرد شده و همچنین در چند بخش اشاره به هوانیروز ارتش و هلیکوپتر های هوانیروز و همچنین جنگنده های فانتوم ارتش جهت پشتیبانی نزدیک شده ولی سوال من صرفا در مورد irigf  هست.

خوشحال میشیم نظرات اساتید دوستان رو بدونیم.

احتمالا منظورشون تیپ 55 المهدی جهرم بوده 

10 people like this

نمیدونم والا ولی نوشته شده 55th airborne brigade  که مسشه تیپ 55 هوابرد ولی این irigf  کارو خراب کرده یعنی گنگش کرده

12 people like this

سلام

قربان تیپ جهرم 33 المهدیه نه 55

12 people like this

سلام

قربان تیپ جهرم 33 المهدیه نه 55

درست میفرمائید. بنده اشتباه کردم 

عذرخواهی میکنم 

12 people like this

IRIGF مخفف IRI Ground Force میباشد. Army جمع کلیه نیروهای سه گانه میباشد.

ارتش= Army

نیروی هوایی= Air Force

نیروی دریایی= Navy

نیروی زمینی= Ground Force

سالهای متمادی در پیش از انقلاب در تمامی اسناد موجود داخلی و خارجی از عبارت IIGF برای نامیدن نیروی زمینی ارتش ایران استفاده میشده است. چند سال پس از انقلاب نیز از عبارت IRIGF استفاده شد تا اینکه با گذر زمان این عبارت فراموش شده و کار به جایی رسیده است که پیش از رژه روز ارتش سال جاری، اتیکت های IRIAF برای یونیفرم های سربازان ارتش تهیه کردند. تصاویر آن در جریان رژه و رزمایشهای اخیر موجود است.

18 people like this

درست میفرمائید. بنده اشتباه کردم 

عذرخواهی میکنم 

سلام

جهت اطلاع بود قربان نیاز به عذر خواهی نیست

8 people like this

من یک دوست عرب دارم اهل خانقین عراق (دوستان آگاه میدونن که اهالی خانقین کرد هستن و لهجه آنها همان لهجه کرمانشاهیست).تازه از عراق اومده بحث هایی در مورد قضایای اخیر داشتیم.گفت که داعش حتی تا داخل شهر هم اومد که یهو ........

80047786-2390828.jpg

13931007180714453-PhotoL.jpg

میگفت ما مدیون نیروهای ایرانیم...

15 people like this

حالا واقعا این قضیه صحت داره؟

10 people like this

سلام ، اقا این نان خرمائیهای کرمانشاه که نان خانقی نامیده میشه هم ظاهرا اصلش نان خانقین بوده . دم همه بچه های با مرام وپهلوان کرمانشاه گرم.

13 people like this

ایول داره کرمانشان شهر شیرینم.....

10 people like this