Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

«نه و پنج‌دقیقه»

139312111312553144846963.jpg

مسعود نجف‌پور تهیه‌کننده «نه و پنج دقیقه» گفت: مراحل پایانی تصویربرداری فیلم تلویزیونی «نه و پنج دقیقه» با موضوع زندگی شهید یاسینی در صدا و سیمای بوشهر در حال انجام است.

 

تهیه کننده و کارگردان فیلم «نه و پنج دقیقه» گفت: این فیلم تلویزیونی برشی است از زندگی سرلشگر خلبان شهید سیدعلیرضا یاسینی از 31 شهریور 59 تا 15 مرداد 83 است.

به گفته مسعود نجف‌پور بوشهری مهم‌ترین بخش این فیلم 90 دقیقه‌ای بر محور حادثه‌ای حقیقی از اویل جنگ و سقوط هواپیمای شهید یاسینی در خاک عراق قرار دارد. در این حادثه وی توسط شیعیان و اهالی بومی منطقه نجات یافته و به کشور بازگردانده می‌شود.

نجف‌پور افزود: بخش‌های دیگر فیلم به صورت فلاش بک ابعاد دیگری از زندگی اجتماعی و نظامی این شهید بزرگوار را روایت می‌کند.

کارگردان فیلم «نه و پنج دقیقه» با اشاره به حجم کم دیالوگ‌ها و بهره گیری از تصاویر مهییج هوایی گفت: کار تحقیق این فیلم دو سال به طول انجامید که عمدتا در گفتگو با خانواده، همرزمان، دوستان و کنکاش در اسناد و کتاب‌های مختلف بوده است.

 

139312111314092454846994.jpg

 

نجف‌پور با قدردانی از پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر به خاطر در اختیار قرار دادن امکانات و تجهیزات نظامی به گروه سازنده فیلم گفت: تمام لوکیشن‌ها در استان بوشهر بوده و برخی از صحنه‌ها با پرواز همزمان چهار فروند هواپیمای می‌گ بازسازی شده است.

تهیه کننده «نه و پنج دقیقه» بیشترین حجم جلوه‌های ویژه را در بازسازی انفجار‌ها و صحنه‌های جنگی بیان کرد و افزود: با توجه به زمان بر بودن طراحی و اجرای این صحنه‌ها پیش بینی می‌شود پس از پایان فیلم برداری که تا نیمه اسفند ماه امسال به طول می‌انجامد، مراحل فنی تا بهار سال آینده پایان یابد.

وی افزود: همه عوامل و بازیگران از هنرمندان استان بوشهر هستند و نقش شهید یاسینی را ساسان جاهدین محمدی بازی می‌کند.

 

139312111313302594846974.jpg

 

عباس جوادی، منوچهر سلطانی، بنیامین معین کیا، مهدی جلالی، مجید فیلی، محمدرضا ملکی و مارال حدادی دیگر هنرپیشگان فیلم نه و پنج دقیقه هستند.

دیگر عوامل تولید این فیلم عبارتند از: مدیر تصویربرداری: آئین ایرانی، صدابردار: جمال دهقان، طراح صحنه و لباس: رضا قادری فر، تدوین: امیر میرزایی و مسعود نجف‌پور، مدیرتولید: عباس حیدری و طراح گریم: جلال امیری مرند.

سرلشکرخلبان «سیدعلیرضایاسینی» از سرمایه‌های هشت سال دفاع مقدس و یکی از فرماندهان لایق نیروی هوایی بود که ازدست مقام معظم رهبری مدال فتح دریافت کرده است، وی دارای 2759 ساعت پرواز ورکوردارپرواز با هواپیمای 4-F و یکی ازقهرمانان عملیات بزرگ 140 فروندی بود که درروزهای آغازین دفاع مقدس به اجرادرآمد.

21

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0