Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

هوانیروز شهید وطن پور اصفهان بزرگترین مرکز آموزش خلبانی هوانیروز خاورمیانه

67 posts in this topic

فونیکس جان ممنونم . دو بار جواب ایمیلم رو داد . بنده خدا خیلی خوشحال شد . فکر کنم بالای هشتاد سالش باشه . برام نوشت که اسم من و قریشی رو که شاگردش بودیم تو یکی از کتابهاش آورده . یه زنگ هم به قریشی زدم اونهم تعجب کرد و خوشحال شد . شانک از نظر هیکل خیلی درشت بود و قریشی بهش میگفت مستر شنوک . همیشه وقتی من و قریشی میخواستیم بیائیم تو هاور کج میومدیم بالا و شانک هم بهمون غر میزد . بهش میگفتیم بابا تو اینقدر گونده هستی که یکطرف سنگینی میکنه . نهایتا یاد گرفتیم قبل از اینکه اسکیدها از زمین جدا بشه سایکلیک رو کمی بدهیم بطرف راست تا هلی کوپتر میزون بیاد بالا و نمره بهمون کم نده . شانک با خانواده اش خیلی شبیه ما ایرانیان بود خونگرم و خوب مخصوصا خانمش . شانک خیلی مخش کار میکرد و فنی بود . تو خونه کارهای فنی میکرد . معمولا اونموقع ها فنی ها خیلی پیچ و مهره روی زمین جا می گذاشتنند و شانک همیشه سرش پایین بود و تا یه پیچی مهره ای میدید اون رو برمیداشت و مینداخت تو کیسه هلمتش . آقا ما هم یاد گرفتیم و عادت کردیم و این کار رو من سی سال انجام میدادم و الانم تا یه پیچی روی زمین میبینم برش میدارم . هزاران پیچ و مهره الان دارم و ازشون استفاده میکنم و یا به اطرافیانم میدم . براش ایمیل زدم که یادته پیچ و مهره جمع میکردی . جواب داد هنوز هم جمع میکنه و ازشون استفاده میکنه . من خیلی از شانک خوشم میومد . استاد بی نظیری بود . خوش اخلاق و صبور . بهر حال تاریخ زندگی پروازی ما رو اون شروع به نوشتنش کرد . از شما هم ممنون هستم که ایشون رو پیدا کردی . خیلی خاطره ها از انبار هارد دائم اومد تو انبار هارد موقت و منهم اونها رو سیو کردم تا یه مروری روشن بکنم ............

جناب ملایری

خوشحالم با استاد قدیمی خود ارتباط دارید. بنده کاری نکردم و وظیفه ام را انجام دادم

15 people like this

با سلام.

فکر میکنم جناب سرهنگ خیلی خوشحال باشن واقعا کار آسانی نبود حقیقتا ما به اینها مدیونیم !

12 people like this

فونیکس جان از اینکه می بینم موجبات خوشحالی جناب ملایری،این سرباز دلیر و سرفراز و کم توقع این مرز و بوم را فراهم کردی ،بسیار خوشحالم.براستی که دست مریزاد!

استاد ملایری گرامی و دوست داشتنی،سربلند و تندرست و پاینده باشید.

14 people like this

با تشکر از دستان عزیز 

خداوند رفتگان این تیمسار باقری فرمانده گروه پشتیبانی عمومی اصفهان رو بیامرزه و از خدا میخوام هر چی میخواد بهش بده . چقدر این مرد نازنینه و چقدر حیفه بازنشسته بشه . ایشان فرمانده مرکز اموزش بود و به گروه پشتیبانی عمومی منتقل شد . ما پیر و پاتال ها رو ماهی یکبار دور هم جمع میکنه و یه نهاری میده و یه استخری میبره . در جلسه گذشته یه سخنرانی کرد که من مو بر تنم راست شد . باور کنید این مرد اینقدر با متانت و شمرده و منطقی و محکم و با محبت صحبت کرد که تا حالا ندیده بودم یه مقامی اینقر قشنگ شروع کنه و تموم کنه . فرمود که من شاگرد کسانی بوده ام که تو این جلسه حضور دارند . خلاصه حیف شد که ضبطش نکردم که براتون بگذارم . نه پسر خالمه و نه فامیل دور و نه بهش بدهکارم و نه بستانکار . یه سلام و علیکی با هم داریم دورادور و اونهم به این خاطر که در کرمانشاه با هم همسایه بودیم یعنی هم بلوکی . حالا هم چند روز دیگه جمعمون میکنه . باید باشید ببینید چه حال و هوایی داره . فقط میبینی همدیگر رو بغل میکنند و می بوسند و تازه وقتی میایم بیرون مثل خانم ها که بعد از خروج از مهمونی تازه ساعتی تو کوچه با هم صحبت میکنند ساعتی تو خیابون همدیگه رو ول نمیکنیم . قول و قرارها گذاشته میشه و مثلا فلانی داره سخنرانی میکنه اما کی گوش میده . میشنوی که بهم میگن فلانی راستی بهمانی کجاست . یادته بازی دراز . ای بابا کی مرد . نه بابا دمش گرم چطوری اینکار رو گرفته . اره حسن هم داره میپره . بله منهم شنیدم و کلی غصه خوردم ...............و  خلاصه کلی انرژی مثبت . بهر حال من کمترین در همین انجمن در حضور سروران با تمامی توان از این بنده خدا و این فرمانده خوش اخلاق کمال تشکر و قدردانی رو دارم و ارزو دارم پسر و دختر گلش و همسر مهربونش در پناه خداوند ایرانیان نهایت ترقی و تعالی رو داشته باشند 

21 people like this

دیدار رئیس ستاد هوانیروز شهید وطن‌پور اصفهان از خانواده شهید کریمی

در تاریخ 1394/03/17  رئیس ستاد مرکز آموزش هوانیروز شهید وطن‌پور اصفهان و خلبانان این مرکز با حضور در شهر گلپایگان با خانواده خلبان شهید ابراهیم کریمی دیدار کردند.

13940317000564_PhotoA.jpg

•  

به گزارش خبرگزاری فارس از گلپایگان، رئیس ستاد مرکز آموزش هوانیروز شهید وطن‌پور اصفهان ظهر امروز به همراه 42 نفر از خلبانان آموزشی این مرکز برای ادای احترام و تجدید میثاق با شهید خلبان ابراهیم کریمی به شهرستان گلپایگان وارد شدند.

پس از استقرار هشت بالگرد هوانیروز، فرماندار گلپایگان، فرماندهی انتظامی گلپایگان و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گلپایگان و جمعی از مردم به استقبال عقابان تیزپرواز هوانیروز رفتند.

13940317000562_PhotoL.jpg

رئیس ستاد مرکز آموزش هوانیروز شهید وطن‌پور اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هدف از این دیدار ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و تجدید میثاق با آرمان‌های همرزمان شهیدمان در دوران دفاع مقدس است.

علی‌کرم نوری با بیان اینکه امروز خلبانان آموزشی مرکز آموزش هوانیروز با 6 فروند بالگرد 206 و دو فر‌وند بالگرد 214 به شهرستان گلپایگان پرواز داشته‌اند، تصریح کرد: عرض ادب و دیدار با خانواده شهدایی که در شهر اصفهان هستند به طور مرتب صورت می‌گیرد و به طور متوسط هر دو تا سه ماه یک‌ بار دیداری با خانواده‌های خلبانان شهید که در سایر شهرهای استان حضور دارند، انجام می‌شود.

وی غبارروبی و عطرافشانی از قبور مطهر شهدا را از دیگر برنامه‌های امروز برشمرد و گفت: پیام ما به شهیدان این است که ما ادامه‌دهنده راه شما هستیم و با چشمان تیزبینمان از مرز و بوم ایران اسلامی دفاع می‌کنیم.

13940317000570_PhotoL.jpg

رئیس ستاد مرکز آموزش هوانیروز شهید وطن‌پور اصفهان ادامه داد: هر خلبان باید 200 ساعت پرواز آموزشی داشته باشد و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از سال گذشته تا امروز به 10 شهرستان کشور پرواز داشته‌ایم و شهر گلپایگان دومین شهری است که امسال برای پرواز انتخاب کرده‌ایم.

پس از این گفت‌و‌گو رئیس ستاد مرکز آموزش هوانیروز به همراه مسئولان شهرستان گلپایگان و هیئت همراه ‌برای ادای احترام به خانواده شهید همرزمشان در منزل خلبان شهید ابراهیم کریمی حضور یافتند.

13940317000560_PhotoL.jpg

مادر خلبان شهید ابراهیم کریمی در این دیدار صمیمانه اظهار کرد: فرزندم در سال 1339 در هرستانه سفلی از توابع شهرستان گلپایگان به دنیا آمد.

وی با بیان اینکه فرزندم از سن 18 سالگی در ارتش استخدام شد، تصریح کرد: فرزند شهیدم در شهرهای اصفهان و تهران خدمت می‌کرد و با آغاز جنگ تحمیلی به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شد و در چندین ماموریت شرکت کرد.

مادر شهید کریمی افزود: فرزند شهیدم در منطقه کردستان و دزفول چندین ماموریت پروازی با موفقیت داشت اما روز دهم مرداد ماه سال 1361 برای پاک‌سازی منطقه از ضد انقلابیون و اشرار ماموریتی در زاهدان داشت.

وی خاطر نشان کرد: در این ماموریت هلی‌کوپتر آنان مورد اصابت تیر منافقان قرار می‌گیرد و با آتش گرفتن هلی‌کوپتر او نیز به درجه رفیع شهادت نائل می‌شود و از او یک دختر به یادگار مانده است.

13940317000558_PhotoL.jpg

پس از این دیدار صمیمانه رئیس ستاد مرکز آموزش هوانیروز شهید وطن‌پور اصفهان و خلبانان این مرکز در گلزار شهدای گلپایگان حضور یافتند و با شهیدان والامقام دوران دفاع مقدس تجدید میثاق کردند و سپس عقابان تیزپرواز ارتش جمهوری اسلامی سوار بر بالگردهای خود شدند و گلپایگان را به سمت اصفهان ترک کردند و مردم گلپایگان زیر لب دعای سفر را برای آنان زمزمه کردند و بر خود می‌بالیدند که چگونه فرزندان سلحشور ایران اسلامی با چشمان تیزبین خود از هوا و زمین از مرز و بوم ایران اسلامی‌ دفاع می‌کنند.

11 people like this

دیدار خلبانان هوانیروز مرکز شهید وطن پور اصفهان با خانواده خلبان شهید یعقوب حسنی

تعدادی ازخلبانان هوانیروز اصفهان با خانواده خلبان شهید یعقوب حسنی دیدارکردند.
درآستانه سالگرد شهادت شهید یعقوب حسنی (1394/01/29) تعدادی خلبانان هوانیروز اصفهان  با 8 فروند هلی کوپتر با سفر به شهرستان محلات با خانواده این شهید بزرگوار دیدارکردند.
سرهنگ خلبان معصومی نژاد فرمانده اسکادران آموزشی هوانیروز اصفهان هدف از این اقدام را تاکید بر اهمیت قدردانی از مقام شهیدان وتکریم خانواده شهدا عنوان کرد وگفت :این اسکادران پرواز متشکل از دانشجویان هوانیروز ضمن شرکت دریک برنامه پروازی آموزشی با حضور درمنزل خلبان شهید حسنی به مقام این شهید بزرگوار هوانیروز ادای احترام کردند.
شهید یعقوب حسنی از شهدای هوانیروز درسال 1363 براثر اصابت موشک به بالگردش در هورالهویزه به شهادت رسید.

635580507412455899.jpg

635580507420879913.jpg

635580507425247921.jpg

havanirooz.JPG?t=1422507345519&imageThum

10 people like this

اساتید گرانقدر اگر کتاب pdf خاطرات اساتید خلبان وکارکنان بل هلیکاپتردر اصفهان رو در دسترس دارید لطفا اپلود کنید.

.

بعد از پیدا شدن جناب شانک کنجکاو شدیم بدونیم روزگار امریکایی ها تو اصفهان چه شکلی می گذشته  : SHOUT :

جناب سرهنگ ملایری عزیز بزرگوارهم اگر خاطراتی از اون دوران دارند لطفا ما جوون ها رو بی بهره نگذارند.

8 people like this