Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

اما . اگر . مگر . شاید . چرا ؟

32 posts in this topic

سلام و درود بر هم انجمنیان گرانقدر و نازنین 

خوب درسته این انجمن رسالت معرفی رشادت ها و ایثارگریها و از خود گذشتگیها و مظلومیتهای ارتش جمهوری اسلامی رو بعهده داره . میدونیم که اصل وظیفه ارتش حفظ امنیته . خوب اگر جامعه اگر با افول اخلاقیات رو به انحطاط بره امنیت هم بخطر می افته . شاید در کنار تعریف موارد فوق مثل معرفی ایثاریها تلنگری هم به اخلاقیات غیر استاندارد اجتماعی بزنیم  تا ضمن پربار نمودن انجمن و متنوع نمودن موضوعات مشکلات مبتلابه هم عنوان بشه . شاید بگوش کسی برسه و یه فکری بکنند شاید 

جامعه مملکت فخیمه مملو از اماها . اگر ها . مگر ها . شاید ها و چراهاست که زمان کش و وقت هدر ده و اعصاب خرد کن و مغز تیلیت کنه و همچنین در دنیای مدرن آبرو بره . اگر تو این تاپیک بدون اینکه وارد سیاست بشیم بتوانیم فقط اخلاقیات رو در قالب اما و اگر و مگر و شاید و چرا ها رو بیاریم و تلنگری به مردم بزنیم و نه مسئولین تا حدودی به تعهد اجتماعی عمل کرده باشیم که خودش به نوعی امر به معروفه و نهی از منکره چون بهر حال باید منکرات تعریف بشه . متاسفانه ما منکرات رو فقط در مسائل لهو و لعب میدونیم و یا در سکس میدونیم در حالیکه مثلا کم کاری خودش نوعی منکراته 

بهر حال بریم سر اصل مطلب . مثلا من برای نمونه یه چرا رو مطرح میکنم ببینم این موضوع چه جوابی میده و اصلا تونسته ام منظورم رو بیان کنم 

چرا ؟ 

راستی چرا دکترها بد خط نسخه می نویسند . انگلیسی نوشتن که کاری نداره . باور کنید ما که به سن بیماری رسیده ایم هر روز با این مسئله درگیریم و تازه صفحه ای که برای خودمون میمونه اصلا پیدا نیست و این مسئله به این کوچیکی و کم اهمیتی یک مشکل اجتماعی است . راستی چرا ؟ دلیلش چیه ؟ چرا کسی به این دکترها تذکر نمیده ؟ میدونید در کل مملکت روزانه چند نفر در اثر این ناخوانا بودن داروی اشتباهی میخورند و بعضا قبض رو از عزرائیل میگیرند ؟ 

اگر دیدم این موضوع جا نیفتاده خوب حذفش میکنم . اما بنظرم رسید مطرحش کنم . یعنی یه تیر تو تاریکی شاید به یکی برخورد 

22 people like this

جناب سرهنگ بعد از اندکی غیبتم دوباره سلام!

در مورد این دستخط محشر جامعه پزشکی یه بار ینده هم دچار مشکل شدید شده بودم از اونجایی که پدر بنده جراحی قلب داشتند و معاون اداره پدر هم خودشون پزشک بودند که از دوستان نزدیک متخصص قلب پدر بودند گاهی که داروهای پدر تمام میشد و متخصص قلبشون در دسترس نبود این معاون ادارشون با صحبت تلفنی و مشورت با پزشک متخصص دارو هاشو مینوشتن و چون پزشک عمومی بودند مجبور بودیم نسخه رو ببریم بیمه تایید کنه یادمه یه بار که برده بودم تایید مسئول تایید نتونست نسخه رو بخونه بعدش که آوردم اصلاح کنه گفت سید خودم هم نمیتونم بخونم  : STARTLE :

منم که واقعا عصبی شدم گفتم دکتر خب مث بچه آدم بنویسین دیگه از اون به بعد چون دیده بود تو اینجور مواقع زود از کوره در میرم خطش رو خوب کرده بود ! الانم هر وقت میرم کلینیک اداره اگه بدونم شیفت ایشونه از بیمارای قبلی دفترچه رو میگیرم ببینم چطور نوشته خوشبختانه دستخطشو درست کرده

21 people like this

حالا پزشک یه بخش مشکله ...باید ببینیم چی باعث تمام قضایای اموره...
اجازه میخوام مطلبی رو عرض کنم..بنظر من تا وقتی فرهنگ این مردم عوض نشه بقول قدما اش همون اش و کاسه همون کاسه...
اول یاد بگیریم به حقوق هم دیگه بها بدیم ...حق طرف مقابل رو به رسمیت بشناسیم و کارمون رو درست انجام بدیم بنحوی که رضایت ارباب رجوع حاصل بشه بخدا بیشتر مشکلات حله...
مردم ماهم ذاتا ادمای خوبین...نمونه اش همین فضای سایبری..اکثرا هوای همو دارن و به حقوق هم بها میدن ..اما همین ادم با جدا شدن از این فضا دقیقا یه ادن دیگه میشه...
یه نمونه جالبش که برای خودم حادث شده...راه دوری نریم همین دبی خودمون...عمر این حکومت چندساله..؟ با اینکه اکثر مردم بومی اونجا تفکر وهابی دارن ..اما برای رشد و پیشرفت کشورشون به قوانین احترام میزارن..

اخه لامصب ما چیمون از اینا کمتره که دخترای هموطن من اونجارو مامن خودشون میدونن و سرمایه گذارای با وجدانمونم امنیت سرمایشون رو اونجا میبینن..حالا گور نداشته جون هموطنش که بیکاره ویا....
شرمندم ادامه نمیدم....

15 people like this

فرمایش شما کاملا درسته ولی در مورد سرمایه گذاران تا حدی(میگم تا حدی) بهشون باید حق داد چون هر سرمایه گذاری به فکرسود و بازگشت سرمایه خودشه. یه مثال بزنم ، بهتر از من میدونین که منطقه زابل و میل نادر دومین مکان مناسب برای پایلوت های توربین بادی در دنیاست( سرعت باد.جهت ثابت باد و ممتد بودن باد { اسما باد 120 روزه هست ولی تقریبا در 300 روز سال باد مناسب داره}). سرمایه گذاری بود که شدیدا پیگیر بود و قرار بود با یه شرکت خارجی با ترفندی اونجا پایلوت بادی بیاره که به ازای هر کدومش 25 نفر مستقیم و 150 نفر غیر مستقیم مشغول کار می شدند و به قول محلی ها لبخندی به منطقه زده میشد. وقتی کار مناسب داشته باشی و کنار خونواده ات باشی هیچ شخص عاقلی دنبال قاچاق نمیره و گروه های سلفی جرات نفوذ پیدا نمی کنند. خلاصه اینکه  5 سال تمام اینقدر این سرمایه گذار رو درگیر بوروکراسی اداری و بهانه های واقعا مضحک کردند که طرف گفت اقا ... خوردم و رفت توی  دبی و شارجه دنبال برج سازی. جالبه که به دلیل نظرات کارشناسی آقایئن متخصص منطقه خواف رو قطب انرژی نو اعلام کردند که تنها 25% کارایی  منطقه زابل رو داره!!. شاید چند تا سرمایه گذار کلان  با کمک ارگان های دولتی باعث می شدند موج وحشتناک مهاجرت از سیستان کمی تعدیل بشه و خطر بسیار مهم خالی شدن مرز از سکنه بومی تا حدی رفع بشه. در مورد دبی فرمایش شما کاملا متینه مردم ما ذاتا ادمای خیلی خوبین  دوست عزیز. وقتی توی دبی هستی چیزی که حداقل بارها به چشم خودم دیدم یه شخص عرب با بنزی که توی ایران حداقل 1 میلیارد و .. قیمتشه دقیقا قبل از خط کشی وایمیسه ولی من که یه پراید که کف زمین خوابیده دارم و صدای ضبطم تا لب مرز میره وقتی میبینم یه زن یا دختری یا  مرد مسنی داره رد میشه  از روی خط کشی، میلیمتری از کنارش رد میشم و یه بوق هم میزنم که بترسه و منم با دوستام بخندم. چون عادت نکردم که باید به قانون احترام بذارم. قصد تعریف و تمجید الکی از اونور رو اصلا ندارم چون مشکلات خاص خودشون رو دارند.

19 people like this

جناب سرهنگ بعد از اندکی غیبتم دوباره سلام!

سلام مهدی جان علت غیبتت چیه؟؟؟؟

13 people like this

حساس نباش عزیزم

9 people like this

داره زن میگیره

9 people like this

اعظی پرسید از فرزند خویش

هیچ میدانی مسلمانی به چیست؟

صدق و بی آزاری و خدمت به خلق

هم عبادت،هم کلید زندگیست

گفت: "زین معیار اندر شهرما،

یک مسلمان هست آن هم ارمنیست" !!

15 people like this

واقعا قشنگه بخونید......!!!!!////

چه آمد بر سر اقوام و خویشان.

که گردید جمعشان اینطور پریشان.

چرا فامیلها از هم جدایند.

چرا مردم به این حد بی وفایند./

چرا خواهر ز خواهر می گریزد

برادر با برادر می ستیزد./

چرا دختر ز مادر ننگ دارد./

پدر با بچه هایش جنگ دارد./

چرا مهر و محبت کیمیا شد

رفاقتهای دیرینه ریا شد./

برای اغنیا هم لذتی نیست./

فقیران را به جایی عزتی نیست./

به ظاهر خانه هامان کاخ شاه است./

درونش یک جهان اندوه و آه است./

در و دیوارها کاشی و سنگ است./

ولی هر خانه یک میدان جنگ است

دگر از بذل و بخششها اثر نیست./

ز انصاف و مروتها خبر نیست./

عموجان، خاله جان، دیگر نگوئیم./

برای مرگ هم در آرزوئیم./

یکی حج می رود سالی دو سه بار./

کنارش خواهرش نادار و ناچار./

یکی با سود اموال نزولی./

رود مکه به امید قبولی./

یکی از کربلا و شام گوید./

یکی از فخر بر اقوام گوید./

یکی نازد به ماشین و به باغش./

یکی باشد تکبر در دماغش./

یکی وقتی به ماشینش سوار است./

فقط مثل بتی از زهرمار است./

خلاصه وضع تعریفی نداریم./

همگی بر خر شیطان سواریم./

11 people like this

من یه بار یه گواهی از دکتر برا پزشک معتمد بردم... دکتر سوال پیچم کرد اخرش فهمیدم به خط خوب گواهی شک کرده بود :دی

مدرسه که بودم منم اکثرا دست خطم خوب بود و بچه درس خون بودم

فقط سر امتحانای سخت و نفسگیر یکم مشکل ساز میشد و بیشتر به خاطر نمرات بالام تصحیحش میکردند و دبیرمون میگفت برگه اشفته نشان از درون اشفته ای دارد :دیی

واقعا راست میگفت حالا به نظرتون دکترا اغلب درونشون اشفته است؟؟

9 people like this

?realy way 

%D9%BE%DB%8C%D9%86%D9%87.jpg

لابد دم در مسجد وانتیه هندوانه حراجی داشته 

photo-2015-08-21-21-36-20.jpg

11 people like this

?realy way 

%D9%BE%DB%8C%D9%86%D9%87.jpg

بدون شرح

phoca-thumb-l-001.jpg

16 people like this

سيد جان تا شيرينى ندى دست از سرت بر نميداره:)

9 people like this

%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%B3%D8%A7%D9%84.jp

7 people like this

سلام دوستان و هم گروهیهای عزیز . سال نو مبارک . عکس بالا رو گذاشتم تا دوستان یه بحث سازنده داشته باشند و بدور از تنش و یا بی احترامی بتوانیم با خرد جمعی به یه نتیجه ای برسیم . توی این مملکت کسی نیست که واقعا مشکلات رو ریشه یابی کنه ببینیم علت ها چیست . خوب رهبر مملکت برای هر سال نامی را اختصاص می دهند باید ببینیم چرا شعار ها و نام های سال های گذشته بوقوع نپیوسته است . البته بحث درون گروهی و بین خودمان است چرا که ما در رده ای نیستیم که بتوانیم یا بخواهیم تغییراتی ایجاد کنیم ولی بهر حال ورود به این بحث ها لا اقل ذهن خودمان را باز خواهد نمود با تشکر 

10 people like this