Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

صندلی داغ

مهمان صندلی داغ   23 members have voted

1. 1. مهمون بعدی صندلی داغ؟؟؟

• IRIAF
    • اسماعیل
    • صمد لطافتی
    • hossein......you
      0

Please sign in or register to vote in this poll.

198 posts in this topic

استاد ابراهیمی عزیز

ایشون همه پست ها رو جواب میدن الا پست خودشون

لطفا حکم قضایی ایشون جهت اجرا امر به ابلاغ بفرمایید 

4 people like this

در 21 ساعت قبل، ناشناس عجیب گفته است :

با سلام وعرض ادب خدمت استاد عزیز جناب ابراهیمی سعید ارجمند  خیلی خیلی ممنون از لطفتان  طبق همین چهار چوب که شما فرمودین به امید خدا و با یاری شما ودیگر دوستان  ادامه میدهیم . بنده هم منظورم همین بود  چون می ترسیدم خدای نا کرده سهواً سوالی مطرح نمایم که زبانم لال باعث رنجش دوستان و بخصوص شما اساتید و قهرمانان میهن شوم این شد که گفتم با کمک شما اساتید این پست اداره شود با این وصف بنده اطاعت امر کرده به سوالاتی که مطرح شده پاسخ میدهم البته با کسب اجازه از محضر اساتید گرامی

1- کدامیک از عملیاتهای دوران دفاع مقدس را موفق تر می دانید؟چرا ؟ ضمن تشکر از شما به نظر بنده موفقترین عملیات در طول جنگ آزاد سازی خرمشهر و سپس  شکست محاصره آبادان  بود چرا که در این عملیات ها  دشمن به خواسته خود که همان جدایی خوزستان بود نرسید و بعداز پیروزی در این عملیات ها نیرو های مسلح ازحالت پدافند به حالت آفندی و تهاجمی دست زدند ضمن این که در این عملیات ها  واوایل جنگ بود که سازمان ملل  با صدور قطعنامه خواستار پایان جنگ ایران و عراق شد . شاید به نظر بنده مثالی که بتوانم در این رابطه بزنم بازی فوتبال باشد در شروع جنگ بخش هایی از خاک کشور عزیزمان اشغال شد یعنی مثل تیم مقابل که در زمین خودی حضور دارد  و دروازه خودی را تهدید میکند ولی با اتخاذ یک تاکتیک مناسب حریف از زمین خودی دور شده و درمقابل این در وازه حریف است که مورد تهدید واقع خواهد شد

2-کدامیک از عملیاتها دوران دفاع مقدس ،موفق نبود. به نظر بنده کربلای 4 و 5  که در نتیجه این عملیات ها تعداد زیادی از هموطنان به شهادت رسیدن که روی روحیه هر 2 طرف جنگ تآ ثیر گذاشت  دشمن روحیه گرفت ودر جبهه خودی کمی از روحیه ها کمرنگ شد . البته عملیات رمضان و هویزه نیز بودند . در عملیات هویزه اگر اشتباه نکرده باشم و حافظه یاری کند این عملیات ابتدا موفق بود ولی به دلیل عدم پشتیبانی این عملیات باشکست مواجه شد .

3- کدام سلاح ضد زره، در نبردهای کلاسیک مثمر ثمرتر است ؟ به نظر بنده تاو مقام اول را کسب خواهد کرد . البته اگر منظور نبرد ضد زره باشد  اگر نفرات پیاده دشمن باشند آر پی جی  وگرنه در مقابله با ادوات دشمن به خصوص زرهی تاو گزینه مناسبی میباشد .  چون  اولاً مأ موریت تخصصی تاو نبرد ضد زره تعریف شده و هدایت آن به نسبت موشکی مثل مالیوتکا  دقیقتر است . ضمن اینکه موشکی مثل دراگون تا جایی که بنده اطلاع دارم به نسبت تاو موفقیت نداشته

4- میگویند، مادر برای فرزندش مهر وعشق بی پایان داره،،،، ولی در میدان نبرد، همرزمان برای همدیگر جان فدا میکنند و مهرشان فراتراز تصور هست(هنوزتحقیقی در این مورد من ندیده ام) به نظر شما چرااین مهر از مهر مادری بالاتر است؟؟؟؟؟؟؟ به نظر بنده محبت مادر غریزی است که حتی در سایر  جانداران نیز وجود دارد اما در بین همرزمان یک جور حس انسان دوستی  وفدا کاری به نفع و برای دیگری باشد در اینجا وجدان است که تصمیم می گیرد که فرد در چنین شرایطی دست به چنین کاری بزند

5-اهل دعوا هستی؟؟ در دعوا می زدی یا میخوردی؟؟؟ خیر به هیچ عنوان اهل دعوا نیستم نهایتاً  بگو مگو ونه کتک کاری و اگر هم کار به جای باریک کشید بیشتر کتک میخورم

6-آیا آرزویی داشتی که به او نرسیدی؟؟؟ بله آرزو ی بچگی من این بود که خلبان شده و به ارتش بپیوندم که نشد

7- اهل گوش کردن به موسیقی هستید،، چه سبکی  بله  بیشتر آهنگ های غمناک  وسپس حماسی  ومعمولاً سنتی

8- آشپزی میکنی ، چه نوع غذایی می توانی در حد لالیکا بپزی؟؟؟   آشپزی به شکل حرفه ای بلد نیستم درحد غذا های سرخ کردنی و یا آبپز وگرنه غذاهیی مثل خورشت ویا سوپ  اصلاً بلد نیستم

9- چه نوع غذایی را دوست دارید در منزل پخت شود . هر غذایی باشد فرقی ندارد ولی غذا هایی مثل اسفناج  ویا سوپ را دوست ندارم

10--در محیط مجازی چقدر راستگو ودارای صداقت هستید  تاحد امکان راستگو هستم واگر مجبور باشم حرفی بزنم که به نفعم نباشد سعی می کنم جواب ندهم  تا اینکه خدای نا کرده دروغ بگویم  و سکوت را ترجیح می دهم

11-- اسمها را می بینید اولین جواب که به ذهنت می رسه
1-تهران به نظر بنده  خانه  ای که تمامی قومیت های کشورمان در آن نماینده دارند  وگرنه   بیشتر شهر ها واستانها مختص همان  قومیت  میباشند.
2-ایران  بسیار زخم خورده از دشمنان خارجی و داخلی
3-شهیدان دفاع مقدس  باعث اعتبار وطن 
4- شهدای مدافعین حرم  ادامه دهنده شهدای دفاع مقدس
5-امریکا   دلار
6-عراق  همسایه ی غربی
7-عربستان  چاه های نفت
8-جنگ  بسیار وحشتناک
9-دفاع مقدس  تجربه تلخ که هنوز تا حدی از آن عبرت گرفته نمیشود

سلام

ممنونم که جواب دادید

سؤال دارم اما آسیاب به نوبت

ارادت

4 people like this

در 14 ساعت قبل، Pz.Jager Fuhrer گفته است :

سلام.

جسارتاً بهتر نیست برای هر نفر، یه تاپیک بزنیم ؟؟؟

فکر نکنم کل کاربرای فعالمون، به 15 نفر هم برسن !!! (متاسفانه)

منهم موافق پیشنهاد استاد گرامی هستم

البته به طبعیت از پستهای قبلی ،، من ادامه را در پست قرار دادم

اما برای هرشخص جدا باشد بهتر هست

جناب کلاف عزیز تصمیم گیرنده هستند و تصمیمات را می فرمایند

ارادت

4 people like this

در 12 ساعت قبل، تلخک گفته است :

وامصیبتا وافریادا وا انجمنا . اینو کجای دلمون بذاریم  ؟ تجاوز ؟ آنهم به حریم خصوصی و شخصی ؟ آنهم توسط مدیر انجمن ؟ کلافه جان داشتیم ؟

استادتلخک عزیز

مدیریت محترم دارند پرونده پرسنلی را تکمیل می فرمایند

ارادت

3 people like this

در 10 ساعت قبل، kalafe2006 گفته است :

شما منتظر صندلی خودتون باشید استاد 

اون دیگه از این هم بدتر

چه رومانیک خواهد بود

3 people like this

در 28 دقیقه قبل، kalafe2006 گفته است :

استاد ابراهیمی عزیز

ایشون همه پست ها رو جواب میدن الا پست خودشون

لطفا حکم قضایی ایشون جهت اجرا امر به ابلاغ بفرمایید 

بزرگوار سلام

نه آقا فکر نمیکنم اینهمه بی تفاوت باشند

البته جوابهای ایشان را باید با دقت و برای دو سه بار خواندو از جوابهایش هم سؤال در آورد تا کاملا فیتیله پیچ شوند

ارادت

3 people like this

سلام

ممنونم که جواب دادید

سؤال دارم اما آسیاب به نوبت

ارادت

با سلام وعرض ادب استاد امر فرمودین بنده گردنم  از مو هم باریکتر اطاعت امر کردم وپاسخ سوالهایی که مطرح فرمودین دادم البته نمیدانم پاسخ هایم کافی بودند یا خیر؟ مخصوصاً راجب عملیاتها

4 people like this

در 34 دقیقه قبل، ناشناس عجیب گفته است :

با سلام وعرض ادب استاد امر فرمودین بنده گردنم  از مو هم باریکتر اطاعت امر کردم وپاسخ سوالهایی که مطرح فرمودین دادم البته نمیدانم پاسخ هایم کافی بودند یا خیر؟ مخصوصاً راجب عملیاتها

سلام

ممنونم

بسیار عالی

5 people like this

با سلام مجدد وممنون از لطفتان استاد عزیز  بنده منتظر اوامر شما هستم  . ارادت

5 people like this

با اجازه دوستان وسروران گرامی  راجب این سوالات که جناب مدیر مطرح فرمودن عرض کنم بنده به خاطر نام کاربری که دارم نامم و مشخصاتم را نگفتم  وامید وارم از این بابت ازدست بنده رنجیده خاطر نشوید چون بنده  به شهرت علاقه ندارم و  از پاسخ دادن به برخی سوالات این چنینی بنده را معذور بدارید .

1. اسم و فامیل شما چیه 

2. اهل و ساکن کجا هستی

3. چندسالته و تحصیلات چقدر و در چه زمینه ای داری

4.  خدمت رفتی یا نه؟ کجا؟ 

5. به چه شیطنتی معروف بودی یا هستی؟ بنده  اصولاً در دوران تحصیل منهای دوران ابتدایی بسیار ساکت و آرام بودم . در خانه ولی  چون بیشتر احساس راحتی میکنم بیشتر شوخی می کنم که گاهاً آزار دهنده ممکن است باشند

6. نظرت در مورد من چیه؟ به نظرت چجور اخلاقی دارم ؟ به نظر بنده اگر اشتباه نکرده باشم شما جناب مدیر عزیز آدم رکی  هستید برعکس بنده که زیاد در رودربایستی گیر می کنم . به نظرم خیلی خوب است که آدم لاقل تا حدی رک باشد بنده به شخصه  از آشنایی باشما خیلی خیلی خوشحال  هستم وممنون از این که به بنده ی حقیر لطف کردین  عضویت بنده را در انجمن قبول فرمودین  بنده سوای مدیر بودن شما به شما ارادت دارم و خیلی خیلی خوشحالم که دوستی مثل شما دارم  و لی کمی هم دلهره واسترس دارم که مبادا از دست بنده حقیر خشمگین بشوید : SLOBBER :که در این صورت فرار را برقرار ترجیح میدهم

6 people like this

سلام و روز به خیر ...بنده هم خدمت شما سلام دارم

چرا این اسم کاربری رو انتخاب کردید ؟؟؟  چون معرف بنده هست  چند سوال اول که جناب مدیر پرسیده بودند به همین دلیل بی پاسخ ماند و فقط اول کمی توضیح دادم . وعلت را بیان کردم . چون بنده بنا بر عادت شخصی  می خواهم  از شهرت فاصله بگیرم وعلاقه ای به شهرت ندارم .

تو انجمن دیگه ای هم فعالیت می کنید ؟؟؟ (منظورم، فعال بودن هست، نه صرفاً عضویت(فقط آره یا نه)) خیر مگر یکی 2 بار که پست  که ارسال کردم و تعدادی هم پیغام خصوصی

نظرتون راجع به این جمله چیه:

یادگرفتن یک زبان جدید، شروع یک زندگی جدید هست  به نظر بنده میتواند شروع یک زندگی جدید نیز باشد  چون برای ارتباط بر قرار کردن با دیگران  تأثیر مثبتی خواهد داشت

چند زبان بلدید ؟؟؟ بازبان مادری 2 زبان با انگلیسی هم آشنایی محدودی دارم

در آینده قصد دارید، چه زبانی رو یاد بگیرید ؟؟؟ زبان انگلیسی را به صورت کامل  چون کاربردیست و یادگیری آن نیز راحتتر است   

نظرتون در مورد زبان رومانیایی چیه ؟؟؟ متأسفانه با این زبان آشنا نیستم   و کوچکترین اطلاعی از این زبان ندارم 

8 people like this

با سلام.

من از سوالاتی شروع میکنم که با کمک یکی از دوستان  تغریبا از همه دیگر دوستانی که قبلا در روی این صندلی نشسنه اند نیز کرده ام شروع میکنم  ممکن است سوالی تکراری باشد که جواب دوم را هم میتوانی انتخاب  و خواهش میکنم سر فرصت و بدون عجله پاسخ  دهید چون فقط برای هر سوال  همان  جواب اولی و دومی به ترتیب ملاک قبول  همه ما هست.

1-ماشین شخصی داری؟اگه داری چیه؟

2-غذای مورد علاقت چیه؟

3-از اسمت راضی هستی؟اگه دست خودت بود دوست داشتی اسمت چی بود؟

4-پسر بچه بانمکه یا دختر بچه؟

5-دوست داشتی بعد از  شهر محل زندگس در کدوم منطقه یا شهری زندگی کنی؟

6-اگه بیرون خونه کاری نداشته باشی تا چند روز میتونی بیرون نری؟

7-نظرت راجب به خودت چیه؟از خودت راضی هستی؟از 1 تا 20 به خودت چند میدی؟به تیپ و قیافت هم از 20 چند میدی؟

8-چه برنامه ای برای آینده داری؟

9-به شانس اعتقاد داری؟

10-الان بزرگترین آرزوت چیه؟

11-بدترین نمره ای که گرفتی تا الان چند بوده؟

12-هدفت چیه تو زندگیت؟(آخرش که چی؟)

13-برای چی زنده هستی و دنبال چی هستی؟

14-بابایی هستی یا مامانی؟چرا؟

15-تو چه سایتی بجز اینجا عضوی؟

16- بهترین  سالهای عمر گذشته ؟

17-زود جوش میاری یا نه؟اهل دعوا و کتک کاری هستی؟

18-به چه کسی خیلی نزدیکی؟

19-تو رهروان دوست داری با چه کسایی در ارتباط باشی و چرا؟( پنج تا ده  نفر )

20-اهل چه سبک از موسیقی هستی؟چه آهنگیو دوست داری؟اسمشو بگو...چه خواننده ای رو دوست داری؟

21-از چه فیلمی خیلی خوشت اومده و از چه فیلمی متنفری؟چرا؟

22-میخوای چندتا بچه داشته باشی؟دختر یا پسر؟اسمشونم بگو؟ :)

5 people like this

در 16 ساعت قبل، ناشناس عجیب گفته است :

صرفاً جهت نقل قول

سلام و وقت به خیر .

لطفاً نظرتون رو مورد همسایه های ایران، بنویسید به این فرمت:

اسم کشور - سیاسی - نظامی - تاریخی - فرهنگ و هنر - ورزش - متفرقه

از عراق و ساعت گرد شروع کنید.

هر کدوم رو هم نمیدونستید یا اطلاعی نداشتید، همون کلمه رو بنویسید.

سیاسی - نظر شما - نظر شما - نظر شما - ورزش - متفرقه

5 people like this

با سلام وعرض ادب خدمت جناب لطافتی بزرگوار  بنده در خدمت هستم اما پاسخ سوالهایی که زحمت ارسال آن ها را کشیدید

1-ماشین شخصی داری؟اگه داری چیه؟  خیر

2-غذای مورد علاقت چیه؟ معمولاً غذا های سرخ کردنی از هر نوع که باشد  مثل انواع کوکو

3-از اسمت راضی هستی؟اگه دست خودت بود دوست داشتی اسمت چی بود؟ از اسم شخصی خودم بله اگر دست خودم بود باز هم همین اسم را انتخاب می کردم

4-پسر بچه بانمکه یا دختر بچه؟ فرقی ندارد ولی به نظر دختر بچه ها بانمکترند

5-دوست داشتی بعد از  شهر محل زندگس در کدوم منطقه یا شهری زندگی کنی؟ انتخاب سخت است  چون از محیطی که به آن عادت کردی دل کندن سخت است و بنا بر این به این موضوع فکر نکردم 

6-اگه بیرون خونه کاری نداشته باشی تا چند روز میتونی بیرون نری؟ شاید نهایتاً 2 روز یا 3 روز

7-نظرت راجب به خودت چیه؟از خودت راضی هستی؟از 1 تا 20 به خودت چند میدی؟به تیپ و قیافت هم از 20 چند میدی؟  راجب خودم دیدگاه خوبی ندارم و دیدگاه منفی به خودم دارم . از خودم راضی نیستم وبنا بر این از 20 به خودم با ارفاق 2 میدهم هم تیپ هم قیافه!!!!

8-چه برنامه ای برای آینده داری؟  ارتقاء وضعیت معیشتی 

9-به شانس اعتقاد داری؟ بله تاحدی اعتقاد دارم

10-الان بزرگترین آرزوت چیه؟ برای خودم پول دار شدن و ثروتمند شدن و برای کشورم پیشرفت و عزت و افتخار  در سطح  دنیا

11-بدترین نمره ای که گرفتی تا الان چند بوده؟ 0  چون  استرس داشتم و   دست و پایم را گم کرده بودم

12-هدفت چیه تو زندگیت؟(آخرش که چی؟) شغل مناسب  و آینده دار  و از همه مهمتر خدمت به مردم و کشور

13-برای چی زنده هستی و دنبال چی هستی؟ نمی دانم شاید قسمت بوده و گرنه در دوران کودکی  حوادثی برایم اتفاق افتاد که ممکن بود در پی آنها  جان خود را ازدست بدهم و همان بچه گی  راهی دیار باقی بشوم . اما اینکه دنبال  چه هستم به طور حتم  خدمت به کشورم ومردم و پیشرفت کشورم

14-بابایی هستی یا مامانی؟چرا؟  مشکل است انتخاب بین پدر و مادر ولی میتوانم بگویم مامانی  آنهم به دلیل رو دربایستی با پدر

15-تو چه سایتی بجز اینجا عضوی؟ در  برخی انجمن های عمومی و برخی انجمن های تخصصی هوانوردی و  نظامی

16- بهترین  سالهای عمر گذشته ؟ بله

17-زود جوش میاری یا نه؟اهل دعوا و کتک کاری هستی؟ بیشتر زود رنج و حساس هستم  و معمولاً دیر عصبانی میشوم اهل دعوا وکتک کاری به هیچ عنوان نیستم مگر خیلی خیلی به ندرت مثلاً یک در 1000

18-به چه کسی خیلی نزدیکی؟ جواب دقیقی ندارم به این سوال چون  از نظر بنده این موضوع نسبی است

19-تو رهروان دوست داری با چه کسایی در ارتباط باشی و چرا؟( پنج تا ده  نفر ) با جناب نریمان  با قهرمانان جنگ مثل شما  جناب ابراهیمی سعید جناب تلخک جناب مازندرانی جناب ملایری جناب کیسان همچنین  جناب مدیر  و تک تک اعضای انجمن که دوست دارم  این عزیزان را از نزدیک زیارت کنم وفقط محدود به انجمن نباشد 

20-اهل چه سبک از موسیقی هستی؟چه آهنگیو دوست داری؟اسمشو بگو...چه خواننده ای رو دوست داری؟  موسیقی آهنگ های سوزناک وغمگین و سپس حماسی واکشن  چندین آهنگ  , سرود , نماهنگ و تعدادی هم سمفونی خواننده مرحوم بنان  واز آهنگ سازان  اساتید عزیزجناب انتظامی و مرحوم بیات 

21-از چه فیلمی خیلی خوشت اومده و از چه فیلمی متنفری؟چرا؟ فکر می کنم فیلم  ایتالیایی مردی به سان باد  و فیلم هایی با بازی آلن دلون هنرمند مورد علاقه بنده  و  چند فیلم کمدی با هنر پیشگی  شخصیت پا گنده و فیلم های حادثه ای مثل گودزیلا و... از فیلم های هندی و باسبک ورزشهای رزمی چینی و کره ای دل خوشی ندارم  در این فیلم ها معمولاً دروغ پردازی  زیادی دارند که با عقل جور در نمی آیند مثل برخی فیلم های ایرانی   با موضوع جنگ و  وبا حضور برادران !!!!!

22-میخوای چندتا بچه داشته باشی؟دختر یا پسر؟اسمشونم بگو؟ :) واقعیت امر آمادگی ندارم  که فرزندی داشته باشم ضمن اینکه تمایلی هم ندارم چون ازدواج یعنی قبول مسئولیت

7 people like this

سلام و وقت به خیر .

لطفاً نظرتون رو مورد همسایه های ایران، بنویسید به این فرمت:

اسم کشور - سیاسی - نظامی - تاریخی - فرهنگ و هنر - ورزش - متفرقه

از عراق و ساعت گرد شروع کنید.

هر کدوم رو هم نمیدونستید یا اطلاعی نداشتید، همون کلمه رو بنویسید.

سیاسی - نظر شما - نظر شما - نظر شما - ورزش - متفرقه

با سلام و وقت شما هم بخیر  خیلی خیلی ببخشید که دیر جواب شما را دادم چون ابتدا استاد ارجمند جناب لطافتی  زحمت کشیده بودند و سوال پرسیده بودند به همین خاطر اول سوال های ایشان را پاسخ دادم . واما پاسخ سوالهای شما دوست نازنین که تقدیم حضورتان می گردد که امید وارم پاسخ سوال هایتان را بگیرید

1- عراق : از نظر سیاسی  فکر می کنم  عراق فعلی با زمان صدام فرق کرده وبه خاطر جنگ های داخلی این کشور  وهمچنین  تردد زوار  شاید اگر رابطه سیاسی قوی شکل بگیرد شاید در درجه اول به نفع ملت عراق باشد  . ازنظر نظامی نیز ارتش عراق سعی در آمریکایی شدن دارد !!! برخلاف زمان صدام که سیستم ارتش بعث عراق عمدتاً شرقی بود . وباز هم بر خلاف شرایط فعلی ارتش کشورمان که حدود 3 دهه  قبل بر مبنا ی غربی به خصوص آمریکایی شکل گرفته بود ولی حالا سعی در شرقی شدن دارد . از نظر تاریخی هم که سرزمین عراق جزئی از کشورمان بوده که بعد ها جداشد . ازنظر فرهنگ و هنر نیز آشنایی با آداب ورسوم مردم عراق ندارم ولی با توجه به اکثریت عرب زبان واکثریت شیعه مراسمات ماه محرم پخت نظری ویا مراسمی مثل عید فطر وامثالهم نیز دارند . از نظر ورزشی هم چون موضوعات ورزشی را پی نمی گیرم اطلاعی ندارم ولی فکر می کنم در فوتبال از تیم های عراقی قوی تر باشیم . ازنظر متفرقه هم  بابت غرامت جنگ 8 ساله به ملت ما بدهکار هستند .

2-ترکیه : ازنطر سیاسی  به واسطه دولت اردوغان میتواند  برای کشور  مشکل ساز باشد  و همچنین اینکه بایستی قبول کنیم دروازه ورود به اروپا از ترکیه می گذرد که بازهم یک امتیاز برای دولت اردوغان محسوب میشود. اما دولت ترکیه هم مانند ما چالش مبارزه تجزیه طلب ها را دارد . که از این نظر دیدگاه 2 طرف به هم تاحدی نزدیک است البته فقط تا حد کمی . ازنظر نظامی هم ترکیه قدرتمند ترین ارتش را آن هم با تجهیزات غربی و عمدتاً آمریکایی دارد ضمن اینکه به فکر ساخت در داخل و تولید تحت امتیاز نیز هست و تحریم خاصی روی این کشور نیست پس دست این کشور برای خریداری تجهیزات جدید نظامی باز است بر خلاف ارتش ما که default_1%20%2813%29.png

از نظر تاریخی حکومت های قبلی جنگ ها ونبرد هایی با عثمانی ها داشتند که اگر درست به خاطر داشته باشم جنگ چالدران از آن جمله است در این جنگ ها حکومت های گذشته  کشورمان  تاحدی مقابل عثمانی ها کم آوردند و...  در زمینه فرهنگ و هنر متأسفانه هنوز اختلافاتی وجود دارد از جمله آنها مراسم عید نوروز که به نام ترکیه ثبت شد !!!!!!!!!!! و  مولانا جلاالدین  بلخی که مقبره آن در گونیه وبه نام ترکیه میباشد!!!!!!!  از نظر ورزشی هم متأسفانه اطلاع چندانی ندارم ولی فکر می کنم در زمینه کشتی حرفی برای گفتن داشته باشد . ازنظر متفرقه و کلی هم به نظر بنده بایستی از گذشته کشورمان و ترکیه عبرت بگیریم در زمان شاه ترکیه ازنظر اقتصادی وضعیت جالبی نداشت و گاهاً پیش می آمد که بعضی از مردم ترکیه برای کار به کشورمان می آمدند و آرزو داشتند کشورشان به اندازه کشور ما پیشرفت داشته باشد ولی حالا همین که به عنوان یک ایرانی به کشور ترکیه برویم یک سعادت بسیار بزرگ خواهد بود البته اگر اجازه بدهند !!!!!!!!!

3- جمهوری آذزبایجان : ازنظر سیاسی  فکر می کنم آقای  الهام علی اف بر خلاف پدر مرحومش آقای حیدر علی اف زیاد دیدگاه مثبتی نسبت به ما ندارد و خوهان برقراری رابطه با اسرائیل میباشد !!! ازنظر نظا می همچنان ستون فقرات ارتش این کشور را  تجهیزات روسی تشکیل میدهند و حتی تعدادی هنوز یادگار دوران شوروی سابق هستند . در کل ارتش این کشور چندان حرفی برای گفتن ندارد حتی بیشتر آموزش های ارتش این کشور بر مبنای روسی ویا حتی یادگار دوران جنگ سرد میباشد . اما به نظر می رسد در راستای تقویت ارتش این کشور از مستشاران اسرائیلی نیز کمک گرفته شده از جمله ارتقاء سامانه های الکترونیک جنگنده های روسی این کشور و یا خریداری پهپاد از اسرائیل . ازنظر تاریخی هم که آذربایجان جزئی از خاک سرزمین ما بوده که به وسیله استعمار روسیه از خاک ما جداشد . ازنظر فرهنگ وهنر هم تا حد زیادی ازنظر زبان مشابه هموطنان آذری ما صحبت می کنند و حتی موسیقی سنتی نیز به سبک هم وطنان آذری ما دارند . از نظر ورزش نیز ورزش کشتی این کشور حرف های زیادی برای گفتن دارد وکشتی یکی از ورزشهای پرطرفدار دراین کشور محسوب میشود . اما در زمینه چوگان متأ سفانه ورزش چوگان که یک ورزش ایرانی است به نام آذر بایجان ثبت شده  !!!!!!! متفرقه هم به نظر میرسد مردم این کشور به دلایلی نگاه مثبتی به مردم کشورمان ندارند .

4-ارمنستان : ازنظر سیاسی به نظرم منزوی . ازنظر نظامی ستون فقرات ارتش این کشور بر مبنای روسی و شوروی بوده ازنظر تاریخی  این کشور جزء کشورمان بوده از سایر موارد نیز اطلاعی ندارم

5- ترکمنستان : ازنظر سیاسی منزوی  ازنظر نظامی ارتش این کشور بر مبنای روسی تجهیز شده  ولی اطلاع چندانی از وضعیت فعلی ارتش این کشور ندارم فقط اینکه ارتش چندان قوی ندارد . ازنظر تاریخی هم این کشور جزء کشور ما بوده  که بیش از یک قرن است که از کشورما جداشده ازنظر فرهنگ وهنر  در ترکمنستان هم  عید نوروز جشن گرفته میشود . ازنظر ورزشی ورزشی هایی مثل بز اندازی ویا کورس سوار کاری ازجمله ورزشهای با اهمیت در این کشور هستند.

6- افغانستان : از نظر سیاسی رابطه چندان خوبی با ما ندارند !!!! ازنظر نظامی نیز ارتش این کشور حرف چندانی برای گفتن ندارد ولی با این حال بر خلاف سابق که یک ارتش با تجهیزات روسی داشت در حال حاضر ارتش این کشور رو به غرب و آمریکا آورده وآموزش نیرو های ارتش این کشور نیز توسط مستشاران غربی به خصوص آمریکایی انجام می پذیرد . ازنظر تاریخی این کشورهم جزء سرزمین ما بوده . ازنظر فرهنگ و هنر عید نوروز وتاحدی زبان جزء مشترکاتمان محسوب میشوند . ازنظر ورزشی هم افغانستان راه طولانی برای مطرح شدن دارد . ازنظر متفرقه هم نظری ندارم

7- پاکستان ازنظر سیاسی اطلاع چندانی ندارم و موردی به ذهن بنده نمیرسد از نظر نظامی ارتش پاکستان یکی از ارتش های قوی را در منطقه دارست که موشک های هسته ای نیز به قدرت ارتش پاکستان افزوده ازنظر تاریخی این کشورهم زمانی جزء سرزمین ما بوده  که بعد ها جدا شده . از نظر فرهنگ وهنر نیز تاحد کمی از نظر زبان و فرهنگ تشیع دارای اشتراکاتی با کشور ما میباشد . از نظر ورزشی نیز حرف چندانی برای گفتن ندارد شاید در حد بازی گلف ویا کریکت  یا دو میدانی حرفهایی برا ی گفتن داشته باشد البته شاید نظر خاصی که متفرقه باشد راجب اکشور پاکستان ندارم .

ا

4 people like this