Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

اسطوره های ایران

37 posts in this topic

امروز بیستم دی ماه سالروز شهادت امیرکبیر است ، مردی که هم‌زمان با اروپا کمر به اصلاح ایران و ترقی آن بسته بود اما کمرش را شکستند و رگش را زدند تا داغ عقب‌ماندگی بر پیشانی ملت ایران بماند . با درود به روح میرزا محمدتقی خان امیر کبیر یاد و نامش را با چند سخن حکیمانه اش گرامی میداریم .

دورانِ عقب ماندگی ملت ما زمانی آغاز شد که جایِ اندیشیدن را تقلید ، جایِ تلاش و کوشش را دعا ، جایِ فکر کردن به آرزوهایِ بزرگ را قناعت ، جایِ اراده برای رفتن را قِسمت و جایِ تصمیمِ عقلانی را استخاره گرفت .

اگر  من دزدی میکردم تا اخر دزدی میکردند و کشور میشد دزدخانه ! همه هم دنبال دزد میگشتیم و چون همه دزد بودیم هیچ دزدی را محکوم نمیکردیم .

افسوس که در تمام ادوار تاریخ انسانهای زبون و ددمنشی بوده و هستند که تحمل وجود مردانی بزرگ همچون امیرکبیر را نداشته و ندارند . بدخواهانی که همواره سنگ انداز پیشرفت ایران بودند .

براستی آیا میتوان امید داشت تا یکبار دیگر امیرکبیری بیاید و به فکر ساختن ایران باشد ؟ روحت شاد که امروز محتاج امیرکبیرانی چون تو هستیم . شادی روحش صلوات

5

و در این میان چه دستها که در کارند تا نام و یاد اسطوره هایی چون امیر کبیر از یاد ها برود . الآن رسانه ملی کلی تبلیغ 40 سالگی می کند ولی از امیر کبیر کسی که حتی مزارش نیز به درستی معلوم نیست درکجا قرار دارد یادی نمی کند.

3

هیچ تغییری در کشور به وجود نخواهد امد تا زمانی که بنده، خودم ا تغییر دهم 

از کوچکترین حرکات هم شروع خواهد شد

2

یه چیزی من بگم

توی دانشگاه با نسلی مواجه هستیم که نه تنها تمایل به درس خواندن ندارن که حتی حال تقلب رو هم ندارن بلکه توقع نمره بالا دارن ولو با تهدید و تحقیر استاد و مراقب

تو لا هر سطحی از مطالعه و هر کیفیتی از مراقبت سر کلاس و آزمون حاضر بشی بازم نمیتونی این لایه ی بوگندوی کسل جامعه رو که نسل بعدی متخصصین جامعه رو تشکیل میدن؛ در اونها تغییری ایجاد کنی

نمونه بارزش یک سونو گرافی رو پیش 3 تا پزشک بردم و 3 تا تشخیص مختلف رو دریافت کردم تنها اتفاقی که با کیفیت حاصل میشه دریافت ویزیت بود متخصص کلیه در مورد مغز و اعصاب نظر داد و مغز و اعصاب در مورد کلیه

یک آزمون رو با دغل بازی و تقلب ریز شروع میکنن و تا نیم ساعت بعد کار با دعوا و مرافه با مراقب ادامه پیدا میکنه و تا انتهای ازمون با تهدید و گاها کتک کاری به پایان میرسه  و در انتها هم با کلی کانال و رابطه نمره قبولی بالا میگیرن

یک نمونش جلوی جشم خودم به دستور شفاهی ریاست(که مدرکی علیه ش باقی نمونه) دستور گرفتم تا مجوز برای ورود نمره ترم قبل یک استاد رو صادر کنم و روی سیستم به چشم خودم دبدم که نمره دانشجوی غایب رو 17 رد کرد و تهش سیستمش رو بست

این از خود شروع کردن شامل حال این افراد بعید میدونم بشه اینها با خودشون من و شما رو پایین میکشن و تاثیر حدمات مون رو هم کم رنگ میکنن

البته منم کوتاه نیامدم و کابوس هر دانشجویی در کلاس و امتحان هستم اما فرسایش روند خلاف حرکت جامعه خیلی بالاست

کسی که برای یک امنحان اینقدر تقلای تقلب و رابطه داره حتما در کارهای مهم تر نیز دست به تبهکاری بیشتری میزنه

اینها به کنار درد اینجاست که این افراد با همین روحیه فرزندان بهتر از خودش تربیت نخواهد کرد و در نسل بعدی افول اخلاق و دانش و انحراف زیادی رو شاهد خواهیم بود

مگر اینکه روشها و استراتژی ها تغییر کنه

3

متأسفانه شرایط الآن جامعه طوری شده که لایی کشیدن در هرزمینه وتخصصی , زیر میزی گرفتن و زیر میزی دادن دزدی و ... مواردی از این دست جزء افتخارات و زرنگ بازی شده !! این نکته بسیار درناک می باشد که تخلف در جامعه ای جزء ارزشها تلقی گردد . و اگر کسی تخلف نکند مورد سرزنش دیگران قرار گرفته و بی عرضه خطاب شود .

2

من این رو ربط میدم به ضریب هوشی افراد

وقتی شما با استفاده از یک روش به جواب نمیرسی و روشت رو عوض نمیکنی مجبور میشی از راهکارهای غیر متعارف برای رسیدن به نتیجه استقاده کنی چون بهره هوشی ت اجازه فکرکردن به چیز دیگه رو نمیده

این تجربه چند سال کار بنده در دانشگاه با دانشجوهای امروزیه

فقط باهوش ها برای نمره گرفتنشون عادی امتحان میدن و با شرایط آزمون و درس خواندن کنار میان

2

من این رو ربط میدم به ضریب هوشی افراد

وقتی شما با استفاده از یک روش به جواب نمیرسی و روشت رو عوض نمیکنی مجبور میشی از راهکارهای غیر متعارف برای رسیدن به نتیجه استقاده کنی چون بهره هوشی ت اجازه فکرکردن به چیز دیگه رو نمیده

این تجربه چند سال کار بنده در دانشگاه با دانشجوهای امروزیه

فقط باهوش ها برای نمره گرفتنشون عادی امتحان میدن و با شرایط آزمون و درس خواندن کنار میان

چیزی که متأسفانه برعکسش درجامعه جا افتاده . یعنی طرف هرچقدر از راه های نا متعارف کاری را انجام بده میشه آدم زرنگه و وقتی کاری را قانونی انجام بده میشه آدم بی دستو پا و بی عرضه !!!  درصورتی که اصلاً اینطوری نیست.

2