Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

توطئه غائله کردستان به همت دلاورمردان هوانیروز خنثی شد

یشکسوت هوانیروز در گفتگو با خبرگزاری دفاع مقدس:  

توطئه غائله کردستان به همت دلاورمردان هوانیروز خنثی شد


پیشکسوت هوانیروز با بیان نقش این نیرو در دوران دفاع مقدس و پایان دادن به غائله کردستان گفت: توطئه منافقان در کردستان با همکاری و همت دلاورمردان هوانیروز خنثی شد.

24252_orig.Png

 

 

سرهنگ نصرالله نارویی با بیان نقش ارزشمند هوانیروز در عملیات های 8 سال دفاع مقدس به خبرگزاری دفاع مقدس گفت: من در زمان دفاع مقدس در بخش فنی هوانیروز فعالیت می کردم و نحوه اعزام به عملیات در هوانیروز با نیروی هوایی متفاوت است.

وی در این باره تصریح کرد: در عملیات های هوانیروز در دوران دفاع مقدس تیم فنی به همراه تیم پروازی در عملیات ها شرکت می کرد، درست برخلاف نیروی هوایی که کادر فنی تا قبل از پرواز در پایگاه مادر حضور دارند.

نارویی گفت: سال 57 قبل از پیروزی انقلاب اسلامی پرسنل هوانیروز در پایگاه اصفهان آموزش می دیدند و تنها پایگاه کرمانشاه از آمادگی خوبی برخورداربود.

پیشکسوت هوانیروز با اشاره به واقعه تاریخی غائله کردستان گفت: در 28 اسفند سال 57 برای ختم قائله کردستان هوانیروز وارد عمل شد. در آن زمان کوموله ها جاده ها و پادگان ها را گرفته بودند و هوانیروز پادگان کرمانشاه تمام موارد مورد نیاز آن دیار و کمک رسانی به مردم بی دفاع را انجام می دادند و تنها نیرویی که می توانست برای نجات مردم و پایگاه ها تلاش کند هوانیروز به همراه بالگردها بود.

وی با تاکید بر اینکه از دفاع مقدس درس های بسیاری گرفتیم افزود: امام(ره) فرمودند جنگ حکم دانشگاه را دارد و یک نعمت محسوب می شود از این رو تجربه هشت سال دفاع مقدس منجر به رسیدن به جهاد خود کفایی که از تاکیدات مقام معظم رهبری است ، شد.

نارویی خاطرنشان کرد: در دوران پس از دفاع مقدس بالگردهای هوانیروز نیاز به تعمیر و به روز رسانی داشتند بنابراین از تجربیات دوران دفاع مقدس  بهره گیری شده است.

...

 

7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now