Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

حسین آرام جانم ، حسین روح و روانم

16 posts in this topic

images-Copy.jpg

با سلام و گرامیداشت سالگرد قیام مردانه و خونین سید و سالار شهیدانِ غافلۀ عشق ، محرم ماه عشق است . ماهی که حسین (ع) و یاران با وفایش عشق و عاشقی را نهادینه کردند . ماهی که حسین (ع) بهترین و زیباترین درس تمام تاریخ بشریت را به آیندگان آموخت و با خون سرخش پایان نامۀ عاشقان همراهش را گواهی کرد . 

آزاده باشید

آیا درسی از این زیباتر سراغ داریم ؟ نفرمود مسلمان باشید ، فرمود اگر دین هم ندارید آزاده و مرد باشید . و آیندگان بعد از او چه زود راه را گم کردند . معلم عشق را بزرگ مردی خواندند که غریب است ، بی کفن است ، بی یاور است ، تنها و تشنه است و . . . . . تمام نسبت های ترحم آمیز را به آن سرور مردان و شاه شجاعان داده و می دهند الّا آزاده بودن  . حسین (ع) را نشناختیم . نمی دانیم و نمی خواهیم باور کنیم که حسین تنها ، تشنه و غریب نبود . حسین خدایی را داشت که بهای خون شریفش را عهده دار شد . حسین (ع) اگر در برابر عراقیان بدعهد و عربهای بادیه نشین و ملخ خور صحبت از همراهی کرد ، میخواست به آیندگان ثابت کند که در میان اعراب کمتر مردی وجود دارد که از حق و حقیقت پشتیبانی کند . حسین هرگز مظلوم نبود و نیست . چرا که به وسعت تاریخ عاشق دارد . طرفدار دارد . مرید و پیرو دارد . سالهاست که در ایّام محرم و شهادت این آقای بزرگ بر مظلومیت و بی کفن بودنش و بر تشنگی و حنجر به خنجر سپردنش اشک نمیریزم . من درسهای حسین (ع) را پاس میکنم . درسهای خونینش را پاس میدارم . حسین تشنۀ آب نبود ، چرا این حقیقت را قبول نکرده و نمیکنیم ؟ مریدان حسین ، والله حسین تشنۀ آب نبود بلکه تشنۀ قطره ای مردانگی و آزادگی بود که در میان عربها نیافت . ایّام شهادت سیّد و سالار کاروان عشّاق کربلا بر شما دوستان و تمام مریدان و پیروان اباعبدالله الحسین (ع) تسلیّت باد . ارادتمند : تلخک  

17

محرم اینجاست . نذری اینجاست . یاد محرم های اونموقع بخیر که چقدر ساده و صادق بود و کم هزینه بود . امسال با توجه به رقابت بین هیئت ها میلیاردها هزینه بنر ها شده است . بنر هیئت ما بزرگ تره ده متر طول و عرض داره . هزاران هزار متر پارچه و طاق نصرت های عظیم و خلاصه ......................... نمیدانم فکر نمیکنم امام حسین ( ع ) و خدا راضی باشن وقتی اینهمه نیازمند تو جامعه هست و باز هم نذری های آنچنانی برای کسانی که سیرند 

hf6e_%D9%86%D8%B0%D8%B1%DB%8C.jpg

22

این شعر رو فی البداهه گفتم و نوشتمش کنار این عکس 

%D9%86%D8%B0%D8%B1%DB%8C.jpg

19

این شعر رو فی البداهه گفتم و نوشتمش کنار این عکس 

%D9%86%D8%B0%D8%B1%DB%8C.jpg

جناب سرهنگ دست مریزاد . همواره نانت داغ ، آبت سرد و نفست گرم باد . ارادتمند : تلخک

17

با سلام . از نکات مبهم و تاریک عزاداری های ما شیعیان همین عزاداری برای شاه شهیدان امام حسین (ع) است . یکی به من بگوید چرا هر ساله قبل از اینکه مولایمان اباعبدالله الحسین (ع) به شهادت برسد بر سر و سینه میزنیم و همین که کاروان شهیدان و اسیران به راه می افتند هر کسی به دنبال کار خود میرود ؟ آیا کسی هست پاسخ این سئوال را بدهد و مرا راهنمایی کند ؟     هل من ناصر ینصرنی ؟

14

یک نکتۀ دیگر اینکه اول محرم عید است!

7

شاعر چه زیبا گفت:

دلخوش به آنیم که به حج می رویم

غافل ازآنیم که راه را کج می رویم

7

فاجعه نزدیک است . وقت جنایت شان رسیده است . میدانید چرا خداوند بهترین بندگانش { پیامبر (ص) و آل نبی (س) } را در سرزمین بدترین و بی شرم ترین و قسی القلب ترین و نامرد ترین و کثیف ترین و . . . . . . مردم روی زمین کرد ؟ جواب خیلی ساده و سهل است . با نگاهی به اعمال عربها در طول تاریخ به راحتی میتوانید پاسخ این سئوال را بیابید . خداوند میخواست به تمام بندگانش بفهماند که این قوم بویی از مرام و معرفت و شرف نبرده و نمی برند . حالا دست خود را تا آرنج در ظرف عسل فرو کنند و در دهان این دون صفتان بکنند . خداوند هرآنچه امکانات بود به این قوم بدتر از مغول عنایت فرمود تا شاید این قوم را بتواند عوض کند . کعبه را در سرزمین اعراب بنا فرمود . آخرین پیامبر خود را از میان اعراب برگزید . به این قوم ناسپاس علی و فرزندانش را عنایت فرمود . برای تأمین مخارج این بیابانگردهای ملخ خور ، در زیر سرزمین آنها نفت قرار داد . 

ایکاش خدایم تنها به این سئوالم پاسخ میداد که خدایا قصد و مشیّت الهی تو از خلق کردن این قوم چه بود ؟ اگر اشتباه نکنم پاسخ پروردگار این خواهد بود که : من که خود میدانستم و می دانم عربها هیچگاه به اصول شرافت و انسانیت پایبند نبوده و نیستند . تمام این امکانات را به آنها دادم تا تمام بندگانم بدانند این قوم چه مردم بد عهد و دون پایه ای هستند . هیچ خوبی را قدر نمی دانند و خوبی را همواره به بدی و با جنایت پاسخ می دهند . من محمدم را بهترین و شریف ترین بنده و رسولم محمد (ص) را در سرزمین آنها مبعوث کردم ، به آنان علی (ع) را با عدالت و مردانگی اش از میان آنان برگزیدم و فرزندان علی (ع) را برای هدایت آنها یکی پس از دیگری به امامت رساندم . اما این قوم ناسپاس با برگزیدگان من بد کردند . 

براستی قوم و فردی را سراغ دارید که اصلا خوبی و نیکی را نفهمد ؟ علی (ع) لقمۀ غذای خود را در دهان بچه عربهایی میگذاشت که سر فرزندش حسین (ع) را از تن جدا کردند . علی (ع) دست نوازش بر سر کودکان یتیمی کشید که گوشواره از گوش فرزندانش کشیدند . علی (ع) نان بیوه زنی را پخت که فرزندانش از دادن لقمه ای نان به فرزندان اسیر علی (ع) خودداری کردند . 

خدا اراده فرمود تا اعراب را اینگونه به بندگانش بشناساند تا هیچ عذری برای فرار آنان از پاسخگویی به اعمال ضد انسانی خود نداشته باشند . و عاشورا نزدیک است . هزاران عرب بد عهد و مکار در برابر اندک یاران حسین (ع) صف آرایی کرده اند . آب را مانع میشوند . فاجعه نزدیک است . بزرگترین جنایت تاریخ در شُرف اتفاق افتادن است . و باید عاشورا را زنده نگه داریم نه اینکه تنها بر سر و سینه بزنیم و گریه کنیم و اشک بریزیم . بلکه برای شناختن بیشتر اعراب و معرفی این قوم زشت چهره ای که لکۀ ننگی در میان جوامع بشری بوده و هستند . و ما خود شاهدیم که این قوم با مردم ما چه کردند . همین دیروز بود که وقتی مردان شجاع ایرانی عرصه را در میدان جنگ بر آنها تنگ میکردند این قوم جنایتکار نیمه های شب بر سر زن و فرزندان ایران موشک و بمب می ریخت تا حقارت خود را اینگونه جبران کند . اسیران ما را در بدترین شرایط نگه داشته بود . همین مردمی که امروز از آنان حمایت میشود چنانچه فرصتی بدست آورند در هجوم دوباره به کشورمان لحظه ای درنگ نخواهند کرد . اینان شرف و شرافت را نمی شناسند . قومی که با علی (ع) و فرزندانش آنگونه رفتار کردند ترسی از جنایت مکرر ندارند . 

و نکتۀ آخر اینکه : این قوم نفرین شده هستند . قومی را که علی (ع) و حسین (ع) و زینب (ع) نفرین کرده اند هرگز شاهد سعادت و کامروایی نخواهند بود . آنان قدر رهبرانی چون علی (ع) و فرزندانشان را ندانستند و برای همیشه با نفرین علی (ع) اسیر حاکمانی سنگ دل و مکار و جانی شده اند . و هیچ کس جز خدا قادر نبوده و نیست این قوم را سعادتمند کند . پس بیهوده تلاش میکنند تا این قوم را از شر داعش رها کنند . صدام و داعش نباشد یکی بدتر از آنها سراغ این مردم خواهد آمد . آیا کسی قادر بوده و هست تا خواست و مشیّت خداوند را تغییر دهد ؟ ارادتمند تلخک 

7

با درود خدمت جناب تلخک

حرفهای شما تفسیر این ایه بود

" وسیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون"

واز ابتدا  چه بد سرنوشتی برای این قوم رقم خورده 

اما تا این افراد نباشند ؛ فرق بین امثال شما با اونها در میدان نبرد مشخص نمیشد

تا اونها نباشن فرق بین فرمانبری از امام و طاغوت مشخص نمیشد

وجود این تاریکی ها باعث میشه تا مردم قدر روشنایی هدایت رو بهتر بدونن

پاینده باشید

5

با عرض سلام خدمت دوستان گرامی

بنده هم با توجه به بلاهایی که از طریق کشورهای عربی بر سر ایران در طول تاریخ آورده اند ناخوشایند هستم . حمله اعراب در بدو تولد اسلام و حکومت های اعراب مثل امویان و عباسیان و تحقیر ها و توهین هایی که به ایرانیان وارد کرده اند و در دوران اخیر حمله عراق به ایران . با این وصف عرب ستیزی و ایران ستیزی همچنان در منطقه ادامه دارد و اخیرا تخم نفاق را بین شیعه و سنی کاشته اند . ایران ستیزی با همین شدتی که ما عرب ستیزی داریم در بین اعراب وجود دارد . اگر نفرت را کنار بگذاریم و علمی و منطقی به قضیه نگاه کنیم میبنیم این احساسات ناسیونالیستی می تواند آتش جنگ را شعله ور نگهدارد که سودش به جیب غرب خواهد رفت و زیانش متوجه ما خواهد شد . غرب نقاط بحران می خواهد تا میلیتاریسم به حیات خود ادامه بدهد . از سویی دیگر ما چند میلیون عرب هم وطن داریم که از بوشهر تا خوزستان زندگی می کنند و خواهی نخواهی هم وطن هستند و لذا بکار بردن عرب و عربی می تواند بر قومیت گرایی بیفزاید که نتیجتا فراهم نمودن بستری خواهد شد که سران اعراب برای منطقه نقشه های شوم در سر بپرورانند . حاکمان دوبی به این نتیجه رسیدند که در جهان امروز نمی تواند بر اساس قومیت گرایی باشد لذا مهاجر پذیر شد و اینچنین ترقی کرده است که شاهد هستید در حالیکه منطقه ما مخصوصا کیش می توانست اینگونه شود . درست است ما زخم خورده از اعراب هستیم ولی این تنشهایی که بوجود اورده اند و ما خود بستر ساز شده ایم نمی تواند اینده روشنی داشته باشد و خطرناک است . شاید بتوانیم بجای بکار بردن عرب از حجاز استفاده کنیم و یا بگوئیم سران اعراب . شما در همین عراق ملاحظه کنید هر خانواده ای داغ دار است در حالیکه شاید گناهکار نباشند . البته قصد دفاع ندارم اما اینده روشنی از این اختلافات منطقه ای نمی بینم . دوربرد این اختلافات و ایران حراسی و اعراب حراسی خوب نیست . حمله صدام به ایران را خود ما بستر سازی کردیم . بهر حال من فکر میکنم باید بگونه ای دیگر به قضیه نگاه کرد خارج از احساسات و من همیشه به این اعتقاد دارم که در جهان مدرنیته و قرن بیست و یکم هیچ کشوری با هیچ کشوری دشمن نیست و هیچ کشوری با هیچ کشوری دوست نیست بلکه منافع ملی هر کشوری ایجاب می کند که کی و با چه کسی دشمنی کند و یا دوستی کند لذا احساسی فکر کردن به ضرر است . بهترین راه دیپلماسی است . ببخشید این نظر بنده بود 

9

این را یادم رفت عنوان کنم که ما نام عربی بر بچه های خود میگذاریم . نام عربی روی تولیدات نظامی می گذاریم . کوچه و خیابان را نام عربی میگذاریم . در معاملات و نوشتن قولنامه و سند از کلمات عربی استفاده می کنیم . با خدا به عربی راز و نیاز میکنیم . دعاهای ما به زبان عربی است . و خلاصه نود و نه در صد ادبیات و مراودات ما عربی است و آنوقت از نام خلیج ع ر ب ی وحشت داریم و فقط در آخر عرب ستیزی داریم به حرف و نه به عمل 

8

عرض ادب خدمت جناب سرهنگ عزیز

وقتی یک درخت در قد وقواره یک نهال باشه به راحتی میشه ازدل زمین  ریشه کن کردش

اما وقتی که نزدیک به 1400 سال در دل جامعه رخنه کرده باشه اونوقت انتظار نداشته باشید که یک شبه ریشه کن کردش

بله 

ما از کلمات عربی خیلی زیاد استفاده میکنیم 

مشکل استفاده کردن نیست مشکل نحوه و هدف استفاده کردن هست

مثلا ما در بخش اسیای میانه که بخشی از خراسان قدیم بود مردم درسته که اسلام رو به زور پذیرفته بودن اما تا مدتها نماز شون رو به فارسی ادا میکردن و برای تشکیل صف جماعت ؛ به هرکسی که شرکت میکرد یک سکه پول میدادن اما به مرور ورق برگشت و مردم نماز رو به عربی خوندن و از پول هم خبری نبود

هندی ها هم زبانی دارن که بیشترین تاثیر رو از فارسی و انگلیسی داشته و اگر شما به حرف هاشون با دقت گوش کنید تا حدی متوجه میشید

اما ایا اونها با این زبان مشکل دارن ؟؟؟؟

این قضیه کاملا به خودمون بستگی داره

7

با سلام . درست میفرمائید جناب مهندس . منهم اعتقاد دارم که نبایستی دنبال دور ریختن کلمات عربی از زبان فارسی باشیم چون بهر حال کلیه زبانهای دنیا از همدیگر تاثیر گرفته اند اما مسئله اینه که در انتخاب کلمات بیگانه افراط می کنیم . بهر حال تا جایی که امکان داره باید از کلمات و جملات ملموس زبان خودمون استفاده کنیم چون در آوا شناسی به این مسئله اشاره شده است . مثلا چه لزومی دارد هرچی موشک و هواپیما و تانک میسازیم اسم عربی روش بگذاریم . غیر از این هست که سازندگانش می خواهند با چاپلوسی و گره زدن قضیه به ایدئولوژی که مورد پشند مسئولین هست نان را به نرخ روز بخورند ؟ البته عرض کنم که مشکل از خودمونه ولی وقتی خودمون از بیخ عربیم چه می شود کرد . 

9

الهی به خون گلوی حسین

به آشفتگیهای موی حسین

الهی به عباس آب آورش

به خون گلوی علی اصغرش

الهی چنان کن   سرانجام    کار   تو    خوشنود     باشی و   ما   رستگار . . .

4