Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

حسین آرام جانم ، حسین روح و روانم

16 posts in this topic

میتوان در خانه و در خلوت خود به استقبال کاروان حسین ابن علی (ع) رفت . در خلوت و تنهایی ، به دور از شورهایی که هیچ نشانی از شعور ندارند بهتر میتوان پیرامون فلسفۀ قیام ثارالله کنکاش کرد . از عاشورای61 هجری قمری 1380 سال گذشته است . نمیدانم در تمام این سالها آیا عزاداری و سوگواری برگزار می شده یا نه ؟ اما خودم در تمام سالهایی که بیاد دارم برای حسین ابن علی (ع) مراسم برگزار شده است . جالب اینکه هر سال تمام گفته ها تکراری بود . هر سال بیخ گوشم گفتند : حسین (ع) مظلوم ، غریب ، بی کفن ، بی وطن ، بی یاور و . . . . بوده است . گاهی فکر میکنم وضعیت حسین (ع) در 1380 سال قبل چقدر شبیه اوضاع ما ایرانی ها بوده است .

ما هم مانند پسر فاطمة الزاهرا (س) بسیار مظلوم هستیم . در کشور خود غریبیم . بعضی از ما واقعا از بی کفنی زنده هستیم . در حال اشغال وطن ما هستند . و ما هم یاوری نداریم . تصمیم گرفته ام امسال همچون چند سال اخیر نه بر سر بزنم و نه بر سینه . نه چای عزای حسین (ع) را بخورم و نه قیمه و آبگوشتش را . امسال از خانه بیرون نخواهم رفت . به مهمانی حسین (ع) نخواهم رفت . امسال میخواهم میزبان حسین (ع) باشم . میزبان کاروانش و تمام همراهانی که با حسین (ع) پای به کربلا گذاشتند .

میخواهم سنت شکنی کنم و تا قبل از عاشورا که حسین (ع) زنده است با او حرف بزنم و از او هزاران سئوال بی جوابم را بپرسم و از ظهر عاشورا شروع به عزاداری کنم . دیگر بس است جهالت . این چه جهلی است که تا قبل شهادت مولایم بر سر و سینه می کوبیدم و ظهر عاشورا که باید آغاز عزاداری برای شهیدان کربلا باشد با خوردن آخرین قیمه و آبگوشت بساط عزاداری جمع و نخود نخود هر که رود خانۀ خود . گاه فکر میکنم تمام عزاداری هایم پوچ و بی معنی بوده است . چه دل خجسته ای داشتم که هنوز برف نیامده پارو بدست میگرفتم .

امسال را همچون اکثر هموطنانم برای حفاظت و حراست از جان انسانها به هیچ تجمع عزاداری نخواهم رفت . جان هموطنانم را از عزاداری ریایی و تظاهر مهمتر میدانم . میتوان در خانه هم به تنهایی نوحه خواند و اشک ریخت . هرچند حسین (ع) نیازی به اشک من و تو ندارد .

تذکر : منظور از من و تو شبکۀ من و تو نیست . منظورم من و دوست و رفیق و همراه و هموطنم است .

حسین (ع) را تشنۀ اشک شیعه نمیدانم . حسین (ع) تشنۀ قطره ای شعور بود و هست . حسین (ع) تشنۀ ذره ای شرافت و آزادگی از سوی مردمی بود که نه شرف داشتند و نه شعور . که اگر شعور می داشتند باید می فهمیدند در کربلا مقابل نوۀ پیامبر گرامی اسلام (ص) ایستاده اند . باید درک میکردند روبروی پسر علی (ع) صف آرایی کرده اند . مردم کوفه شعورشان را به چند سکۀ زرین یزید فروختند . رسول خدا (ص) و علی (ع) و حسین (ع) را خیلی راحت با چند سکه معاوضه کردند . کوفیان با حضورشان به آیندگان پیام دادند که بابت ترس از حاکمی جبار و خون ریز و یا در مقابل چند سکه و یا چند وعده غذا میتوان بی خیال شعور شد و در مقابل خود را به شورهای ریاکارانه مجهز کرد .

امسال به رسم ادب و به پاس قدردانی از کادر پزشکی و درمانی ، این فرشتگان حقیقی خداوند بر روی زمین از حضور در تجمعات و هیئات خودداری خواهم کرد . از ابتدای واقعۀ کرونا تا امروز این ناجیان بیماران مبتلا به کرونا ، علی رغم تمام کمبودهای ناشی از بی کفایتی دولت ، با وجود اینکه حق و حقوق شان تمام و کمال پرداخت نشده و نمی شود ، جانانه از هموطنان مراقبت کرده و میکنند . به همین حسین (ع) سوگند روا نیست که ما با جهل و خرافات خود ، باری بیش از توان این فرشتگان را بر آنان تحمیل کنیم .

تقاضایم این است که امسال را در خلوت خود به فلسفه و حقیقت کربلا و عاشورای 61 بیندیشیم . باشد تا بعد از سالها خرافه پرستی ، گوشه ای از حقیقت محرم را دریابیم . در پایان پیشاپیش شهادت امام آزاده و معلم آزادگی و یاران باوفایش را به دوستداران آن بزرگواران تسلیت عرض میکنم .

z341_محرم_1399.jpg

2