Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

حالا هواپیما مسافربری چی بخریم ؟؟؟؟

114 posts in this topic

هواپیمای A380 در بعضی از فرودگاههای اروپایی،قابلیت  پرواز ندارد، حالا اگه این هواپیما واقعا خریداری شود چطور میخواهد در فرودگاه امام که شاهکار مهندسی است استفاده شود؟

9 people like this

هواپیمای A380 در بعضی از فرودگاههای اروپایی،قابلیت  پرواز ندارد، حالا اگه این هواپیما واقعا خریداری شود چطور میخواهد در فرودگاه امام که شاهکار مهندسی است استفاده شود؟

فرودگاه امام تهران توانایی پذیرش هواپیمای A380 را دارد همینطور مطابق قراردادهای بسته شده با شرکت های فرانسوی فرودگاه مشهد و اصفهان نیز برای این قابلیت ها ارتقا خواهند یافت

9 people like this

بنظر من رفع نیازها و جبران عقب ماندگی چندین ساله ما مهمتر از هر چیزی هست.

حال اگر اقتصادشون داغون باشه چه عیبی داره؟ بهتر اگر زرنگ باشیم این موضوع باعث میشه بنفع خودمون استفاده ببریم.

این فرصت پیش اومده که معلوم نیست چند صباح دووم بیاره اسون و ارزون بدست نیومده کلی منابع ملت تا الان بخاطر بیلیاقتی و خط و نشون کشیدن واسه کل کاینات به باد رفته و سابقه نشون داده انسان نماهای زیادی در میهن هستند که دیر یا زود اندک ارتباط و گشایش ایجاد شده رو نابود خواهند کرد.

پس بهتره که حداکثر استفاده اطین فرصت برده بشه.

7 people like this

فرودگاه امام تهران توانایی پذیرش هواپیمای A380 را دارد همینطور مطابق قراردادهای بسته شده با شرکت های فرانسوی فرودگاه مشهد و اصفهان نیز برای این قابلیت ها ارتقا خواهند یافت

امیدوارم

ولی من یادمه چند سال پیش اخبار اعلام کرد در باند فرودگاه مزبور دوهواپیما یک برخورد جزئی داشته اند. حالا خودتون قضاوت کنید

8 people like this

ایشالا که این ۳۸۰‌ها زنونه مردونه نشان،،خانمها طبقه پایین و آقایون طبقه بالا

9 people like this

امیدوارم

ولی من یادمه چند سال پیش اخبار اعلام کرد در باند فرودگاه مزبور دوهواپیما یک برخورد جزئی داشته اند. حالا خودتون قضاوت کنید

باند فرودگاه امام مشکلی برای پذیرش A-380 نداره ولی دو نکته هست یکی اینکه برای سوار شدن مسافرین حتما باید داکت بزنند

L360-A380.jpg

dqrfyksbcc0ffijxyisk.jpg

و دیگر اینکه اگر فرودگاه امام مشکلی بوجود بیاد این هواپیمای پهن پیکر کجا باید بره بشینه ؟

6 people like this

البته ناگفته نماند استقبال وزیر خارجه فرانسه از رییس جمهور توهین نیست.....کما اینکه در دیدار پوتین از ایران یکی از وزرا به استقبال ایشون در فرودگاه رفتن.....

پس این عرف دیپلماتیکه....

در ضمن استقبال رییس جمهور از رییس جمهور یک کشور در فرودگاه بسیار نادر هست....نه اینکه نبوده و نباشدددد.....ولی معمولا برا زمانی است که شخص میمان نزد میزبان بسیار عزیز بوده باشه...یا قبلا از خود رییس جمهورن به این شکل استقبال شده باشه...

در زمن( ضمن)اولاند تا پله های پایین الیزه پایین اومد جهت خیر مقدم و خوشامدگویی....و این اتفاق هم خیلی نادره...

دوستان توجه داشته باشن که

1- این که تا پایین پله های کاخ اومده که در زمان خاتمی هم انجام شد و دوستان بهتر از من به خاطر دارن

2- این میزان خرید باعث فعال موندن خط تولید در فرانسه میشه که این یعنی تداوم اشتغال اونها نه کارگرای ما

همین ماجرا در زمینه تولید 200 هزارتایی ماشین هم رخ میده 

3- هروقت که بخوان میتون ماجرای تحویل رو هم کش دار بکنن تا جایی که خودشون میدونن و متاسفانه پول ماست که همیشه خدا دست به نقد به حسابهای اونها سرازیره

4- چی میشد بجای خرید پرنده و ماشین ؛ خط تولیدش رو میخریدیم یا مشارکت در تولیدات جهانی داشتیم مثل 206 های ما که به فرانسه هم میره (البته اوجا دیگه زیاد رایج نیست)

5-در کشور ما برخی سیستمهای پیشرفته و خودکار از روی پرنده هامون باز میشه (قبلا هم گفتم) مثل سیستم اطفا حریق و .... 

اگر این روش همچنان ادامه داشته باشه که طبیعتا بخاطر ابعاد بزرگ و نداشتن ایمنی و .....  هم بیمه نمیشه و هم درصورت بروز سانحه که ما 500 تا 500 تا میریم اون دنیا و اضافه کاریش میره تو جیب جناب عزراییل 

6- تا بحال پرنده نداشتیم الان هم نمی گرفتیم آسمون به زمین که نمی اومد

میرفتیم سراغ بدنه اقتصادی کشور و این پولهای قلمبه رو میزدیم به یه زخمی باهاش چاله چوله های اقتصاد مقاومتی و تولید رو صاف میکردیم بعدا برای خرید یه منتی هم میشد به سرشون گذاشت

7 people like this

مهندس جان،

این نیازمند زیرساخت، آموزش و مهمتر از همه مدیریت است.  متأسفانه اجرای تمامی آنها مستلزم پیش نیاز فرهنگ سازی است!

7 people like this

00006000.jpg

جناب صادقی،

یک توضیحی هم زیرنویس می کردید قربان. :1 (8):

6 people like this

Airbus-A380-861-MAHAN-ATD.jpg

به احتمال قوی a-380 ها به ماهان داده خواهد شد .از همه لحاظ شرایطش را داره ولی ایران ایر نه آشیانه شو داره و نه کیفیت خوبی

7 people like this

عالی قربان!

دوستان نظری در مورد configuration مناسب برای صندلیهای 380 دارند؟

7 people like this

این پولها اگر به جای خرید هواپیما و قرارداد با پژو و غیره در داخل کشور هزینه میشد به دلیل فساد داخلی فقط تعداد پورشه سواران در داخل افزایش پیدا میکرد و تورم و اختلاف طبقاتی افزایش پیدا میکرد و احتمالا چندتا بابک زنجانی جدید به لیست بلند بالای مفسدان اقتصادی اضافه میشد !

10 people like this

جالبه علیرضا جان من دقیقا همین حرف را از 3-2 نفر دیگه شنیدم که دولت از ترس اینکه پولها هپولی هپو شوند فوراً خرجشان کردند!!

8 people like this

عالی قربان!

دوستان نظری در مورد configuration مناسب برای صندلیهای 380 دارند؟

بله من دارم

مثل مینی بوسها یکه چندتا چارپایه هم توی راهرو بزارن که ظرفیتش از 500 نفر به 700 نفربرسه و یک میله ای هم باشه که ملت ایستاده هم اون رو بچسبن دیگه حله حله  : SHOUT :

علیرضا جان اگه همون موقع که نفر اول اختلاس کرد اونجاش رو با سیخ داغ  آشنا میکردن 

الان کسی رکورد اختلاس نفرات قبلی رو نمیزد

7 people like this