Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

حالا هواپیما مسافربری چی بخریم ؟؟؟؟

125 posts in this topic

تو اینترنت یه چرخی زدم و ظاهراً ماکسیمم ظرفیتش (تمام صندلی اقتصادی!) بیش از 850 نفر است که فکر کنم 2-1 تا این مدلی خیلی بدرد سفرهای حج یا زیارتی بخوره! 

7 people like this

هواپیمایی ماهان دولتی هستش یا خصوصی؟ اگر خصوصی باشه که هیچ هواپیمایی نباید بهش تعلق بگیره چون این هواپیماها از منابع مالی دولتی و ملی خریداری شده همچنین بهتره این هواپیماها مخصوصا A380 ها به هواپیمایی ملی ایران که نماد کشور و وجهه ی هوانوردی ایران می باشد تعلق بگیرد

9 people like this

البته این عکسها مربوط به هواپیمایی امارات هستش.

3 people like this

هواپیمایی ماهان دولتی هستش یا خصوصی؟ اگر خصوصی باشه که هیچ هواپیمایی نباید بهش تعلق بگیره چون این هواپیماها از منابع مالی دولتی و ملی خریداری شده همچنین بهتره این هواپیماها مخصوصا A380 ها به هواپیمایی ملی ایران که نماد کشور و وجهه ی هوانوردی ایران می باشد تعلق بگیرد

ماهان خصوصی هستش یا لااقل اوایل بوده.  بعید بدانم برای هواپیماهای خصوصی دولت هواپیما بخرد.  تمامی منابع این خریدها برای شرکتهای خصوصی از طریق خود شرکت تأمین می گردد.  کمااینکه تعدادی بوئینگ 737 سفارش یکی از خطوط داخلی از ماه ها پیش آماده خرید بوده ولی بانک مرکزی در تأمین منابع ارزی آن مشکل داشته و قرارداد pending مانده.  انشاءالله که تأمین ارز شده باشد و شاهد ورود این هواپیماهای نو به ناوگان هوایی باشیم.  

6 people like this

تو سایت ایرباس زده این هواپیماها خریداری شده ایران ایر هست .

یعنی میگین به ماهانم میدن بعید بدونم.

بنظرم تا یک دو ماه دیگه علاوه بر انعقاد چند قرارداد کوچیک توسط شرکت های خصوصی برای هواپیمای نو منتظر خرید تعداد زیادی هواپیمای دست دو از طرف این شرکتها باشیم.

ای کاش با خرید تعداد مناسب هواپیمای کوتاه برد و توربوتراپ مثل atr و ... تعداد پروازهای بین شهرها بیشتر بشه مردیم از بس زمینی سفر کردیم.

بنظر من شرکتهای هواپیمایی باید بیشتر به برقراری پروازهای بین شهری با هواپیماهای سبک و ارزان بپردازند. نظر شما چیه؟

7 people like this

اینهم از نظرات گوهربار دوستانی که دلواپسند . 

با اینکه وضعیت ناوگان هواپیمای داشت به موزه های زنده تبدیل می شد و علیرغم اهمیت موضوع . دوستانی که گویا از حجم پولهای هدفگذاری شده شان جهت اختلاس و دزدی کم شده بشدت اعلام نگرانی نموده و این خرید را دورریختن پول میدانند؟

بنظر شما این پول صرفه خرید ماشین و ویلا و عشق و حال آقازاده هایشان شود بهتر است یا سرمایه گزاری در سیستم حمل و نقل که از سودده ترین سرمایه گزاری هاست .

وای برما که با این عزیزان در یک هوا نفس می کشیم .

G9QNV.jpg

10 people like this

تو سایت ایرباس زده این هواپیماها خریداری شده ایران ایر هست .

یعنی میگین به ماهانم میدن بعدی بدونم.

بنظرم تا یک دو ماه دیگه علاوه بر انعقاد چند قرارداد کوچیک توسط شرکت های خصوصی برای هواپیمای نو منتظر خرید تعداد زیادی هواپیمای دست دو از طرف این شرکتها باشیم.

ای کاش با خرید تعداد مناسب هواپیمای کوتاه برد و توربوتراپ مثل atr و ... تعداد پروازهای بین شهرها بیشتر بشه مردیم از بس زمینی سفر کردیم.

بنظر من شرکتهای هواپیمایی باید بیشتر به برقراری پروازهای بین شهری با هواپیماهای سبک و ارزان بپردازند. نظر شما چیه؟

-این دو تا عکس مربوط به 380 امارات است که یکسال و اندی پیش اولین پروازش را به ایران انجام داد.  در داخل هواپیماها روکش صندلیها مختص خطوط هوایی امارات است و لوگوی مربوطه برروی راهنمای خروجهای اضطراری و غیره در جیب جلو مشخص است.

-بسیاری از مواقع میتوان هواپیماهای نو را از طریق اشخاص ثالث و به قیمت پایین تر از کارخانه خریداری نمود.

-فکر کنم خرید توربوپراپها بستگی به شرایط هر منطقه دارد و اصولا از قدیم هواپیماهای کوچک جت مانند فوکر، 737، ایرباس 320 و . . . ترجیح بیشتری در ایران داشته.  کاپیتان مهران بهتر میدانند.

-دقیقاً هم با خرید هواپیماهای ایرباس 320 و احیاناً 737 این امر تحقق می پذیرد.

8 people like this

با سلام 

حقیقتا وقتی نظرات دوستان بزرگوار رو میخونم بسیار لذت میبرم . بنده به لحاظ اطلاعات کم نمیتوانم در این خصوص بحث ها شرکت کنم . اما یک نظر دارم که اگر دوستان رخصت دهند عرض میکنم . 

بدون شک یکی از معضلات بزرگی که گریبانگیر کشور و مردم فهیم ایران عزیز شده است همانا فقدان مسئولین و مدیران با تجربه و کفایت است . سالها بخاطر هیچ تحریم ها را تحمل کردیم و بعد از رفع تحریم ها باید کوله بار چه کنم چه کنم را بر دوش بکشیم . بنده در خصوص برقراری ارتباط با دنیا و خرید مایحتاج ضروری که الحق و والانصاف لازم است که داشته باشیم یک نکته را عرض میکنم . 

بنده الان خلأ وجود افرادی همچون زنده یاد امیرعباس هویدا را بخوبی حس میکنم . سیاستمدار و اقتصاد دان بزرگی که در طول سیزده سال نخست وزیری خود هنر میهن پرستی و اقتصاد خود را نشان داد . تردید ندارم که مسئولینی که امروزه در صدد خرید و تهیّۀ مایحتاج میهن مان ایران هستند ، قبل از اینکه به فکر مردم و ایران باشند دنبال این هستند که از این نمد برای خود کلاهی بدست آورند . ارادتمند : تلخک

10 people like this

دوستان توجه داشته باشن که

1- این که تا پایین پله های کاخ اومده که در زمان خاتمی هم انجام شد و دوستان بهتر از من به خاطر دارن

2- این میزان خرید باعث فعال موندن خط تولید در فرانسه میشه که این یعنی تداوم اشتغال اونها نه کارگرای ما

همین ماجرا در زمینه تولید 200 هزارتایی ماشین هم رخ میده 

3- هروقت که بخوان میتون ماجرای تحویل رو هم کش دار بکنن تا جایی که خودشون میدونن و متاسفانه پول ماست که همیشه خدا دست به نقد به حسابهای اونها سرازیره

4- چی میشد بجای خرید پرنده و ماشین ؛ خط تولیدش رو میخریدیم یا مشارکت در تولیدات جهانی داشتیم مثل 206 های ما که به فرانسه هم میره (البته اوجا دیگه زیاد رایج نیست)

5-در کشور ما برخی سیستمهای پیشرفته و خودکار از روی پرنده هامون باز میشه (قبلا هم گفتم) مثل سیستم اطفا حریق و .... 

اگر این روش همچنان ادامه داشته باشه که طبیعتا بخاطر ابعاد بزرگ و نداشتن ایمنی و .....  هم بیمه نمیشه و هم درصورت بروز سانحه که ما 500 تا 500 تا میریم اون دنیا و اضافه کاریش میره تو جیب جناب عزراییل 

6- تا بحال پرنده نداشتیم الان هم نمی گرفتیم آسمون به زمین که نمی اومد

میرفتیم سراغ بدنه اقتصادی کشور و این پولهای قلمبه رو میزدیم به یه زخمی باهاش چاله چوله های اقتصاد مقاومتی و تولید رو صاف میکردیم بعدا برای خرید یه منتی هم میشد به سرشون گذاشت

درود....من همون موقعی که این متنو نوشتم بعد از چند دقیقه ویرایشش کردم....و زمن رو به (ضمن)تغیییر دادم....حالا نمیدونم چطوری اینطوری شده.....در ضمن ادبیات رو تو کنکور 80 زدم....و این اشتباه فقط تایپی بود.... که بابت غلط املایی ویرایش شده پوزش میخوام

دوست عزیز....موارد بالا که لازم نمیبینم بحث کنیم....اما با کمال احترام مورد 6 رو شاخ درآوردم....تا حالا نداشتیم الان هم نمیگرفتیم....اگه تفکرتون بر این اساسه فکر میکنم بحث بیمورد باشه....

با تشکر

9 people like this

اسماعیل جان !!! ای کسی که ویرایش میکنی  !! ای کسی که کنکور دادی !! ای کسی که ادبیات 80 درصد زدی !! ای کسی که درد مردم داری  !!ای کسی که شاخ داری !! ای کسی که بحث نمیکنی : SHOUT :

من و شما و همه دوستان میدونیم که نیروی محرکه در صنعت ؛ موتور هر وسیله ای هست 

حال اگه بنا به هر علتی کار نکنه کل مجموعه می خوابه 

وقتی شما بهترین وسیله رو هم که داشته باشی باز نتونی روی تولید موتور و بهینه سازیش در داخل کاری بکنی  چه فایده ای میتونه برامون داشته باشه

فرض کن بجای این پرنده ها اونها 200 تا هدیه میدادن آخرش چی طبیعتا بعد از چند سال که به پایان عمر خودشون میرسیدن ما برای دریافت خدمات و خرید باید به اونها دوباره رو میزدیم

من اگه میخواستم به کشوری ضربه بزنم حتما همینکار رو میکردم

بهشون ارزان قیمت میدادم تا صنایع اونها رو بخوابونم و وقتی کامل صنعتشون رو کنار گذاشتن اونوقت قیمتها رو میکشیدم بالا که جبران اون سالها هم بشه

خب !!!!  ببینم به نظرت بازم جای بحث نداره ؟؟؟؟!!!

راستی !!! آخرش نگفتی شاخت ساده هست یا طرح دار : SHOUT :

شرمنده یه خورده شوخی باهات کردم

چون احساس نزدیکی و رفاقت باهات میکنم 

بازم شرمنده 

6 people like this

شرکت «ای‌تی‌آر» ایتالیا اعلام کرد که یک قرارداد یک میلیارد یوروریی با ایران برای خرید بیش از 40 فروند هواپیما 600-72 منعقد کرده است.

به گزارش فارس، شرکت ایتالیایی سازنده هواپیما «آی‌تی آر» در وب‌سایت خود طی بیانیه‌ای اعلام‌ کرد این شرکت یک قرارداد یک میلیارد یورویی با ایران برای بیش از خرید 40 هواپیما پس از لغو تحریم‌ها منعقد کرده است.

بر اساس این توافق منعقده در تهران، ایران سفارش 20 هواپیمای ای‌تی‌آر 600-72 را به این شرکت داده است و گزینه هایی برای خرید 20 هواپیمای دیگر وجود دارد.

بر اساس این قرارداد جدیدترین نسل ای‌تی‌آر به ایران وارد خواهد شد. برای نخستین بار این نوع هواپیما در سال 1992 به ایران وارد شده است.

ای‌تی آر در این بیانیه افزود: «این بازار تازه گشایش یافته پتانسیل قوی برای توسعه و گسترش ترافیک داخلی را دارد.»

ای‌تی‌آر متعلق به شرکت اروپایی ایرباس و ایتالیایی فینمسانسا است.

پاتریک دی کاستلباجاک، مدیر ارشد شرکت ای تی آر گفت: «افتخار ماست که از طریق تامین هواپیما برای خطوط هواپیمایی ملی ایران در دوران جدید این کشور حضور داشته باشیم. این هواپیماها به شدت حمل و نقل منطقه ای از طریق ایران را تقویت خواهد کرد.»

ویژگی های هواپیماهای 600-72:

ظرفیت مسافر: 68 تا 78 صندلی

حداکثر قدرت در زمان بلند شدن: 2750 اسب بخار در هر موتور

حداکثر وزن در زمان بلند شدن: 23 هزار کیلو

حداکثر بار: 7500 کیلو

حداکثر مسافت پروازی با تمام ظرفیت مسافری: 1665 کیلومتر

7 people like this

بنظر این بنده حقیر

باتوجه به زیرساخت های فرودگاهی کشور و تعداد نسبتا مناسب فرودگاه در شهرها و از طرفی تعداد محدود مشتری مسافرت های هوایی مشتمل بر قشرهای مشخص و محدود البته همیشگی مثل دانشجویان، سالمندان و شاغلین شهرهای دیگر و...

سرمایه گذاری روی هواپیماهای زیر 100 نفر ارزان قیمت و افزایش خطوط پروازی گزینه مناسب و اولویت داری برای شرکت های فعال هواپیمایی است.

8 people like this

تنوع در ناوگان پرواز مون هم جزو الزامات هست

اگر میخواهیم پروازهای بهینه و متناسب داشته باشیم

وگرنه یک 747 یا 380 میدونیم که در مسیر تهران اصفهان اصلا عقلانی نیست

درست مثل ناوگان جاده ای که اتوبوس و سواری و قطار .... داره 

7 people like this

تو اخبارظهررادیو گفته شد هواپیماهای جدیدی که قراره از فرانسه و ایتالیا تهیه بشن ، اجاره به شرط تملیک هستن ، حالا دقیق مشخص نکرد که  ای تی ار ها منظورش بود یا همشون . اون توپولوف ها هم یادمه اجاره به شرط تملیک بودن ، البته اونا دست دوم بودن .

8 people like this