Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

ادوات ضدزره

94 posts in this topic

اشتباه از من بود اون Spike ATGM بوده ولی سه پایه تاو !

نظرتون چیه واسه چی کپسول به کار بردن تو این مدل موشک انداز.

spike_650_1.jpg

8 people like this

جسارتا برای اطفا حریق و آتش سوزی های احتمالی نیست؟؟؟؟

4 people like this

جسارتا برای اطفا حریق و آتش سوزی های احتمالی نیست؟؟؟؟

آتش سوزی کجا؟؟؟

امکان نداره

6 people like this

استاد ارجمند جناب ابراهیمی سعید ، وقت بخیر، دو سوال از محضرتون داشتم ، جنابعالی طبق تجربه شخصی معتقد هستید که کدام قسمت تانک در برابر موشک ضد زره اسیب پذیر تر است و چه تمهیداتی هم از لحاظ موشک و هم دفاع تانک پیشنهاد می دهید . دوم اینکه ، عاملی که باعث می شود به قول معروف برجک تانک بره روی هوا ، چیست ؟ ایا ارتعاش شدید ناشی از برخورد و انفجارموشک بر بدنه تانک و تاثیر ان برمهمات داخل تانک است ، یا اینکه  شکافت زره و نفوذ انفجارموشک به داخل تانک و...... ، در صورتیکه صلاح می دانید پاسخ بفرمایید.

7 people like this

موشک ضد زره هم غنیمت گرفتید ؟ غنیمتی مال یگان بود اگه نبود کجا می رفت ؟ عراق هم تاو داشت؟

5 people like this

موشک ضد زره هم غنیمت گرفتید ؟ غنیمتی مال یگان بود اگه نبود کجا می رفت ؟ عراق هم تاو داشت؟

موشک مالیتوتکا بی اندازه بود

نه موشک میلان فرانسوی داشت با مالیتوتکای روسی

8 people like this

استاد ارجمند جناب ابراهیمی سعید ، وقت بخیر، دو سوال از محضرتون داشتم ، جنابعالی طبق تجربه شخصی معتقد هستید که کدام قسمت تانک در برابر موشک ضد زره اسیب پذیر تر است و چه تمهیداتی هم از لحاظ موشک و هم دفاع تانک پیشنهاد می دهید . دوم اینکه ، عاملی که باعث می شود به قول معروف برجک تانک بره روی هوا ، چیست ؟ ایا ارتعاش شدید ناشی از برخورد و انفجارموشک بر بدنه تانک و تاثیر ان برمهمات داخل تانک است ، یا اینکه  شکافت زره و نفوذ انفجارموشک به داخل تانک و...... ، در صورتیکه صلاح می دانید پاسخ بفرمایید.

استاد عرض میکنم

1-تمامی نقاط تانک در حد خود در برابر موشگ ضد زره ، آسیب پذیرند

لذا برجک از همه قسمتها آسیب پذیرتر است

2-تمهیداتی که الان دنیا به آن رسیده اند مثل ایجاد ونصب کفشک انفجاری انحرافی ، یا ایجاد حایل با تور سیمی ومواد سخت ، ویا نصب لیزرهایی برای هدف قرار دادن موشک قبل از اصابت،

ولی باز هم کافی نیست چون به موازات این کارها، موشکهایی با دقت وقدرت کشنده در راه است

فقط شوروی سابق در خصوص یک سیستم روی تانکها کار میکرد که بعداز فرو پاشی متوقف شد چون هزینه هایی به مراتب بالاتر از حد تصور داشت(نیاز بود در چند جمله عرض میکنم)

3-پریدن برجک را میشه انفجار کلوله های داخل تانک را هم گفت اما

توجه داشته باشیم که موشگ ضد زره مثل تاو، میلان، آرپی جی ،و..

50/7سانتی متر در زره نفوذ میکنه

اول باید بدانیم سوراخی که ایجاد میشه اندازه 40م م است پس زیاد نیست

دوم باید بدانیم که انفجار موشک باعث ایجا سوراخ نمیشه

سوم اینکه،سر جنگی موشک ضد زره را طوریدرست کرده اند که به محض انفجار خرج گود (خرج انفجاری موشکهای ضد زره)حرارتی ایجاد میشه که باعث ذوب شدن نقطه ای محل اصابت میشه،

پس بر اثر انفجار سوراخ ایجاد شده وهمان انفجار قصد داره 50/7 سانتی متر در زره نفوذ کنه اما زره بیش از 8 الی10 سانتی متر نیست پس حرارت وحشتناگ حاصله به یکباره تمامی داخ برجک را فرا میگیره ودر یک آن تمامی وسایل قابل اشتعال به یکباره آتش میگیرند که مهمات داخل برجک هم شامل میشه.

و به این ترتیب ....

10 people like this

اقای ابراهیمی هر وسیله غنیمتی ،جزء اموال یگانی که غنیمت می گرفت می شد؟ اگه اشتباه نکنم یگانی داشتیم که فقط غنیمت جمع می کرد نه؟

8 people like this

اقای ابراهیمی هر وسیله غنیمتی ،جزء اموال یگانی که غنیمت می گرفت می شد؟ اگه اشتباه نکنم یگانی داشتیم که فقط غنیمت جمع می کرد نه؟

سلام

ممنونم که اطلاعات مورد نیاز خود و دوستان را از این حقیر می پرسید

من که لذت می برم

اگثر وسایل غنیمتی مثل سلاح انفرادی ، در یگان می ماند اما سلاحهایی هم که سازمانی در رده یگان نداشت به عقبه ارسال می شد

فقط درسپاه بودند که دنبال غنیمت بودند

از انواع جنگ افزار برای سازمان رزمی خودشان تا الومنییوم ....

11 people like this

واقعا خوشحال شدم که شما از سوالات ما (کلیه بچه های انجمن) خوشنود هستید .تشکر می کنم از تون که وقت وحوصله می زارید.

پاینده باشید.

9 people like this

http://www.aparat.com/v/UpfiG

یه فیلم بالا درمورد  جمر موشک تاو (یا هر نوعی که کنترل سیمی است).   یه چراغ در طیف نوری چراغ موشک تاو اما با توان بالاتر .(لفظ چراغ درسته دیگه؟)

ii_acfd1.jpg

کادر بنفش چراغ

سوال اول اینکه عراق هم چنین جمر داشت ؟ واسه اینکه جمر رو بی فایده کنید چه نظری دارید؟

به نظر من گوشه های تانک چه دید از جلو چه پهلو خوبه چون اون جمر وسط تانک رو پوشش می دهه , خورشیدی تانک هم بزنه که بازم خوبه ؟ یا اگه چشم گول نخوره موشک رو بزنی به خود جمر که فکر کنم کار خیلی سختی باشه .

6 people like this

یه فیلم بالا درمورد  جمر موشک تاو (یا هر نوعی که کنترل سیمی است).   یه چراغ در طیف نوری چراغ موشک تاو اما با توان بالاتر .(لفظ چراغ درسته دیگه؟)

سلام

آونی که میبینید نور چراغ نیست

نور حاصل از خرج پرواز موشگ هست

سوال اول اینکه عراق هم چنین جمر داشت ؟ واسه اینکه جمر رو بی فایده کنید چه نظری دارید؟

متوجه منظور شما نشدم

به نظر من گوشه های تانک چه دید از جلو چه پهلو خوبه چون اون جمر وسط تانک رو پوشش می دهه , خورشیدی تانک هم بزنه که بازم خوبه ؟ یا اگه چشم گول نخوره موشک رو بزنی به خود جمر که فکر کنم کار خیلی سختی باشه .

خواهش میکنم سوالتان را واضح بپرسید

5 people like this

کار جمر اینکه میاد شبیه نور شعله انتهای موشک رو با جمری که بالای تانک قرار دارد تولید می کند و اپراتور موشک انداز تاو تفاوت بین دو نور(نور ساطع شده از انتهای موشک و نور ساطع شده از جمر بالای تانک) متوجه نمی شود . و فکر می کند نور انتهای موشک ( اصلی) همان نور بالای تانک است و دست به تصحیح  فرامین موشک که رو هواست نمی زند و موشک خطا می رود . فکر کنم اصول این باشه تو نت که چیزی نیست .

اگه این کار کنند نظرتون چیه این روش رو بی فایده کنید؟

چراغ پشت موشک واسه چیه هست؟

عراقی تو جنگ تونستند از چنیین روشی , وسیله شبیه این استفاده کردند؟

8 people like this