Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

سوال

98 posts in this topic

با سلام و احترام

از دوستانی که به سئوالاتم پاسخ دادند ممنونم . در خصوص اینکه کمپین در چه رابطه ای باشد و نیاز به چه تعداد از اساتید و هم انجمنی های نازنین است امید به خدا بعد از تجمیع نظرات شما بزرگواران به اطلاع خواهم رساند . از دوستانی که تمایل به همکاری و شرکت در کمپین احتمالی را دارند تقاضا دارم در صورت تمایل آمادگی خود را اعلام تا موضوع کمپین را به اطلاع حضرات برسانم . با تشکر ارادتمند : تلخک

7 people like this

در 1 ساعت قبل، تلخک گفته است :

ا سلام و احترام

از دوستانی که به سئوالاتم پاسخ دادند ممنونم . در خصوص اینکه کمپین در چه رابطه ای باشد و نیاز به چه تعداد از اساتید و هم انجمنی های نازنین است امید به خدا بعد از تجمیع نظرات شما بزرگواران به اطلاع خواهم رساند . از دوستانی که تمایل به همکاری و شرکت در کمپین احتمالی را دارند تقاضا دارم در صورت تمایل آمادگی خود را اعلام تا موضوع کمپین را به اطلاع حضرات برسانم . با تشکر ارادتمند : تلخک

من گوشی پیشرفته ندارم

اما اگر اینترنتی باشد در خدمتم

6 people like this

یک سؤال از دوستان

دوستان بفرمایند که علت چیست که جوانان کشور باروحیه مناسب به سربازی فکر نمی کنند و آن را اتلاف وقت جوانی و یک مورد ضاید واضافه می دانند و در شرایط کنونی به سربازی رفتن افتخاری نمی کنند؟؟؟

خواهش میکنم جوابها منطقی و با تجربه خود و یا دوستان همراه باشد

ارادت

6 people like this

عرض سلام و وقت به خیر خدمت جناب سروان عزیز.

نکاتی به ذهنم میرسه که پراکنده نوشتم در انجمن،

و شما هم اشاراتی داشتید ...

ولی به صورت کلی، حرفم رو با یک جمله میگم ...

نقل قول

21 ماه حبس در پادگان، کادوی 18 سالگیم ...

حتماً این جمله رو روی در و دیوار پادگان ها، مشاهده کردید؛

تجزیه و تحلیلش با بزرگواران ...

5 people like this

با سلام خدمت استاد نازنین جناب ابراهیمی سعید به نظر بنده ی حقیر عدم آشنایی صحیح با دوران سربازی است واینکه به نظر حقیر ترس ودلهره ای است که قبل از اعزام وجود دارد  که به به نظر بند ه همین عمده دلیل در تضعیف روحیه ی مشمولین میتواند باشد دیگر دلیل به نظر بنده این دیدگاه است بخصوص برای قبل از اعزام  که مشمولین سربازی را محدودیت  ودانسته ومیپندارند که سربازی فقط وفقط بیگاری کشیدن از سرباز است وتمام .

5 people like this

ما همچیمون باید به همچیمون بیاد و سربازی هم خارج از این همه چیمون نیست . در همین آمریکای کهکشان خوار سربازی شغل محسوب میشه و حقوقی مثل کادریها داره و اگر خواستند و بهشون خوش گذشت که خوش هم خواهد گذشت بصورت پیمانی بعضا تا آخر عمر در ارتش بعنوان سرباز میمانند و حتی سرباز خلبان دارن . ای بابا همینجوری که الان ما هستیم خوبه و دور هم خوشمونه . خدایا این خوشی رو از ما نگیر و خدایا ملت ما رو برای مرگ بر آمریکا گفتن حفظ بفرما 

8 people like this

دوستان

ایکاش آسیب شناسی کشور خودمان را دقیق انجام بدهیم تا بجواب در چند کلمه ای برسیم

ارادت

4 people like this

در 48 دقیقه قبل، حسنعلی ابراهیمی سعید گفته است :

دوستان

ایکاش آسیب شناسی کشور خودمان را دقیق انجام بدهیم تا بجواب در چند کلمه ای برسیم

ارادت

مرحوم پروین اعتصامی می فرمایند که:

"پروین، سخن از راستی به کج روا، چه سود ؟؟؟

کو آنچان کسی که نرنجد ز حرف راست ؟؟؟"

ما بگیم ولی وقتی هیچ تلاشی برای رفع مشکل نمیشه، چه سودی داره ؟؟؟

6 people like this

در ۱ ساعت قبل، Pz.Jager Fuhrer گفته است :

مرحوم پروین اعتصامی می فرمایند که:

"پروین، سخن از راستی به کج روا، چه سود ؟؟؟

کو آنچان کسی که نرنجد ز حرف راست ؟؟؟"

ما بگیم ولی وقتی هیچ تلاشی برای رفع مشکل نمیشه، چه سودی داره ؟؟؟

سلام استاد

وقتی دردی را می بینم و در راستای رفع درد کاری از من بر نمی آید بسیار افسرده می شوم اما برای رفع این غم ،، با کسی درد دل کنم حالم خوب می شود

وقتی دریادار مدنی ، سربازی را گاهش داد و متعاقب آن ، جنگ شروع شد، چه زجری از کمبود وظیفه را متحمل شدیم

حتی موقعی را یادم می آید که چون سرباز نداشتیم نگهبان اسلح خانه می ایستادیم!!!!!!!!!!!!

پس هم درد را گفتن و هم از درد شنیدن، حال مرا خوب میکند

ارادت

7 people like this

چطوری میشه رو هواپیمای اف -4 موشک ضد کشتی سوار کرد اما هیچ پادی برای هدایت موشک  روش نیست . یعنی چیکار کردند ؟ دست به رادارش زدن ؟ چطوری ؟ موشک برای هدف یابی از رادار هوا به هوای استفاده می کنه !؟ بعد شلیک موشک تصحیح داده میشه ؟

یعنی اف-4 فقط موشک حمل میکنه بعد شلیک !

5 people like this

در 16 دقیقه قبل، حبیب گفته است :

چطوری میشه رو هواپیمای اف -4 موشک ضد کشتی سوار کرد اما هیچ پادی برای هدایت موشک  روش نیست . یعنی چیکار کردند ؟ دست به رادارش زدن ؟ چطوری ؟ موشک برای هدف یابی از رادار هوا به هوای استفاده می کنه !؟ بعد شلیک موشک تصحیح داده میشه ؟

یعنی اف-4 فقط موشک حمل میکنه بعد شلیک !

حبیب میشه سوال رو بیشتر باز کنی ؟

5 people like this

با سلام  در رابطه با موشک های ماوریک که خیر  در رابطه با موشک کروز دریایی نصر که بر روی فانتوم های نوع ایی نصب شده قطعاً یک سری تغییرات صورت پذیرفته گزارشی هم در رابطه با نصب این نوع موشک کروز در ماهنامه ی صنایع هوایی آمده بود

5 people like this

در ۱ ساعت قبل، Mojalli گفته است :

حبیب میشه سوال رو بیشتر باز کنی ؟

منظورم این بود یه رادار هوابرد داریم روی اف-4 . یه موشک ضد کشتی داریم رو هواپیما . چطوری راداری که هوابرد است کشتی که روی سطح دریا قرار دارد رو شناسایی میکنه؟ چطوری این اطلاعات انتقال می ده به موشک؟ .

تو نمونه دریا به دریا ما هم رادار جستجو دریایی و رادار ردگیری دریایی رو شناور داریم . ما بروی هواپیما با توجه به ظاهر هیچ تغییر ظاهری رو اف-4 صورت نگرفته ! همون نمونه اولیه است . با توجه به اطلاعات قبلی بنده هیچ تغییری رو رادار اف- 4 از نظر سخت افزاری مانند انتن ان صورت نگرفته  (تازه داشتن انتن و گیرنده و فرستنده  رادار رو تغییر می دانند که تو نمایشگاه بزرگ نیروی هوایی یه پوستر ازش در اومده بود که من با هاشون صحبت هم کردم  )

حالا بگیم نیازی به مد ردگیری نداره موشک (موشک نور احتمال زیاد در فاز میانی به بعد، رادار داخلی خودشو روشن می کنه و بی نیاز میشه از اطلاعات رادار مادر ) چطوری شناسای می کنه کشتی رو با همون رادار قبلی؟

یه پنل رابط تو کابین اف -4 سوار کردن که اطلاعات کشتی رو  نشون می ده ؟ (احتمال خیلی زیاده. البته تصویری از داخل کابین  نیست باید ببینم نمونه چینی ها که از موشک رو هواپیما سوار کردن پنل داخلش چطوریه )

رادار چند کابرده شده (هوا به هوا ، هوا به دریا) ؟

با توجه به نمونه سطح به دریا که یه رادار جستجو بروی سکو هست میشه اینو حدس زد که حتما به یه رادار جستجو اولیه  لازم داره (٪100 معقوله !)

6 people like this

به نکته جالبی اشاره کردین . من یکی که همیشه فکر می کردم هر ماموریت و سلاحی به فانتوم بدن ، نه نمی گه !

4 people like this

یه پنل رابط تو کابین اف -4 سوار کردن که اطلاعات کشتی رو  نشون می ده ؟ (احتمال خیلی زیاده. البته تصویری از داخل کابین  نیست باید ببینم نمونه چینی ها که از موشک رو هواپیما سوار کردن پنل داخلش چطوریه )

با سلام خدمت دوستان و جناب حبیب عزیز قربان بنده هم تاجایی که اطلاع دارم تعدادی از فانتومهای نهاجا باکمک چینی ها به روز شده اند حتی لینک آن را در پستی جداگانه قرار داده بودم که خود لینک را بناچار حذف نمودم لینک به زبان انگلیسی وفکر میکنم مربوط به وزارت دفاع چین بود . یکی از اقدمات برای به روز نمودن فانتومها نصب موشکهای دریا پایه وبهینه سازی این موشکها برای استفاده در مأ موریتهای هوابه سطح دریا پایه میباشد . در رابطه با رادار فانتومها اطلاعی ندارم اما حداقل به نظر میرسد که یک سری تغییر ها درداخل کابین فانتومها وبا کمک  چینی ها صورت گرفته که بنده اطمینان ندارم . در رابطه با مأ موریت های ضد شناور نیز معمولاً به کمک همین رادار فعلی فانتوم و البته موشک ماوریک در مقابله با ناوچه های دشمن میتواند موثر واقع گردد . ونیاز به تعویض رادار نیست . موشکهای ضد شناو بستگی به نوع آن میتواند داشته باشد به این ترتیب که یا خود موشک خود دارای رادار باشد ویا باکمک رادار هواپیما روی هدف قفل وبه سمت آن هدایت شود باذکر این نکته که امروزه ودرجنگهای نوین استفاده از موشکها وسلاحهای هوشمند که کارایی بیشتری در نبردهای امروزی دارند در اولویت قرار دارد .درنتیجه شاید موشکهایی مثل نصر یا نور و... از نوع راداری باشند البته احتمالاً!

6 people like this

You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead