Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

ایده ایده نوین برای پدافند

50 posts in this topic

ایده بستن شکاف بین کوه ها با سیم که ایده ی قدیمی ای هست و تو جنگ خودمون هم از طرف خودمون و هم از طرف عراق بسیار استفاده شده

خیلی کار خوبی هم هست منتها چون ثابته و به کوه میخ شده خیلی کار و نصبش راحت هست

حالا فکر کن همچین چیزی رو ببری تو هوا

اولین مشکلش وزن خیلی بالاش هست

مورد بعد موتوری که بخواد این رو بالا ببره

و ...

خلاصه هزینه شلیک موشک های پدافندی خیلی ارزونتر و کم دردسر تر هست

6 people like this

قرار نیست که خیلی وزن داشته باشه 

همونطور که قبلا گفتم قراره با سیمهای نازک ساخته بشه و توسط بادکنکهایی با گاز هلیوم هوا بره و توسط کابلهای رابط به زمین متصل بشه 

مسلما وزن زیادی یک سازه ی سیمی نباید داشته باشه 

7 people like this

اتفاقا با همون سیم نازک هم کلی وزن خواهد داشت

مگه بادکنک چقدر قدرت لیفت داره ؟

اصلا ایده بادکنک عملی و شدنی نیست

نه سرعت اوج گیری مناسب داره ، نه سرعت و قدرت مانور مناسب داره

شاید داخل فیلم همدی شدنی باشه ولی در واقعیت خیر

همین صفحه قبل هم گفتم چیزی که هیچ پارامتریش دست ما نیست و نمیشه لوش حسای کرد و کوچکتریچیز ها مثل باد و بارون و ... روش تاثیر گذار هست رو نمیشه روش توی مواقع لزوم حساب باز کرد

6 people like this

خب شما یک سازه بزرگ مثل زیپلین رو در نظر بگیرید که به خودی خود وزن زیادی داره اما وقتی که با گاز هلیوم یا هیدروژن پر میشه در مجموع وزنی کمتر از هوا به خودش میگیره و تا ارتفاع معینی هم میتونه اوج بگیره که این میتونه الگوی ما باشه اینجا هم ما مشابه اون هستیم 

با این تفاوت که مخازن گاز بصورت سلولهای کوچک و مستقل هستن نه یکپارچه

(توهین نیست و روی حرفم با شما نیست اما دو جلسه با مدیر گروه و معاون آموزشی و ریاست دانشگاه مون بحث کردم که فن خلافگرد عملیه اما باور نمیکردن حتی وقتی که کلیپ پرواز انتونوف 12 رو دیدن)

فقط کافیه چارچوبهای ذهنی رو کمی تغییر بدیم

7 people like this

من هم با تغییری که کرونوس میگه موافقم 

به نظر من هم اگر بادکنک ها به حالت ثابت در ازتفاع های متفاوت و بصورت شفاف که دید کمتری داشته باشند، قرار داده بشه میتونه موثر باشه 

ابتدا باید ببینیم که مثلا مکعبی به ابعاد یک متر مربع که از گاز هیدروژن یا هلیوم پرشده باشه یک وزنه مثلا دو کیلوگرمی رو تا چه ارتفاعی میتونه بالا ببره . ضمن اینکه گاز هیدروژن خالص قدرت اشتعال بسیار بالایی داره 

** وزن مولکولی هلیم 4 گرم بر مول و وزن مولکولی هوا 29 گرم بر مول هست اختلاف این دو مورد 25 گرم میشه اگه بخواهی 1 کیلو گرم را بلند کنی باید 40 مول گاز هلیم را با فشار 1 اتمسفر داخل 1 محفظه جمع کنی تا این نیرو را داشته باشه که تقریبا محفظه 900 لیتری لازمه البته وزن بالنت (محفظه)را باید به وزنه اضافه کنی

8 people like this

ضمن اینکه با افزایش ارتفاع ؛ بادکنک ها منبسط تر میشن و چگالی کمتری پیدا می کنن که به نوبه خودش در لیفت بیشتر تاثیر داره 

6 people like this

ضمن اینکه با افزایش ارتفاع ؛ بادکنک ها منبسط تر میشن و چگالی کمتری پیدا می کنن که به نوبه خودش در لیفت بیشتر تاثیر داره 

فکر کنم شما چون نقاشی بهتر میکشی بهتر یه کم مسئله رو بازتر کنی (تصویری البته ) 

در ضمن باید به فرمول بالا وزن سیم رو هم اضافه کرد 

7 people like this

سلام . بدبختانه مملکت ما دنبال همه چیز هست الا امورات اساسی مخصوصا مسئله دفاع ملی و پدافند غیر عامل و اینگونه قضایا . چهار تا و نصفی ارتشی هم که می توانستند ایده بدهند با توجه به تجربه ای که دارند نسلشون الحمد الله داره منقرض میشه . الان بهتر بود حمله نیروهای ناتو را به افغانستان و عراق و بوسنی بر رسی می کردند بلکه بتوانند در موقع لزوم آمادگی لازم رو داشته باشند مثلا در مورد بمب های کربنی بر علیه نیروگاههای برق و شبکه برق رسانی که یک افند تمام عیار است و کارایی بسیار بالایی دارد . شما حساب بفرمانیئ از راه دور و یا نزدیک برق تهران را بزنند . فقط خودتان در دنیای مجازی مختون همه چیز رو تجسم کنید بعد نتیجه گیری کنید 

7 people like this

یک سیستمی درحال آزمایش اولیه هست که با ایجاد یک حفاظ امواجی، از نوع لیزری، مانع از نفوذ فشنگ ویا هرنوع وسیله ای به داخل مانع هست در واقع با ساخت ونصب آن روی یک تانگ ویا یک ساختمان ، آن امواج که مثل یک آتمسفر بالای هدف هست هیچ وسیله ای نمی تونه نفوذ داشته باشه وهدف قرار بدهد

8 people like this

سلام . بدبختانه مملکت ما دنبال همه چیز هست الا امورات اساسی مخصوصا مسئله دفاع ملی و پدافند غیر عامل و اینگونه قضایا . چهار تا و نصفی ارتشی هم که می توانستند ایده بدهند با توجه به تجربه ای که دارند نسلشون الحمد الله داره منقرض میشه . الان بهتر بود حمله نیروهای ناتو را به افغانستان و عراق و بوسنی بر رسی می کردند بلکه بتوانند در موقع لزوم آمادگی لازم رو داشته باشند مثلا در مورد بمب های کربنی بر علیه نیروگاههای برق و شبکه برق رسانی که یک افند تمام عیار است و کارایی بسیار بالایی دارد . شما حساب بفرمانیئ از راه دور و یا نزدیک برق تهران را بزنند . فقط خودتان در دنیای مجازی مختون همه چیز رو تجسم کنید بعد نتیجه گیری کنید 

تو جنگ بوسنی بوسنی ها برای جلوگیری از این قضیه تا اونجا که تونستن تجهیزات رو قیر ریختن روش

البته دیگه کار از کار گذشته بود و دیر شده بود :)))

ایران چند ساله که میکنه زیر خاک ( البته مسلمه که یه نیروگاه یا پالایشگاه رو باید زیر خاک کرد که نمیشه ) :)))

ولی میشه گگفت تاسیسات مخابراتی کلا رفته زیر خاک و در برابر این حملات ایمن . البته نیاز به حمله آمریکا نیست خودمون با یه بیل مکانیکی کل مسیر رو قطع میکنیم :)))

البته این هم تقصیر پیمانکار نفهم هست که پول کار اصلی رو میگیره ولی سمبل کاری میکنه

خب شما یک سازه بزرگ مثل زیپلین رو در نظر بگیرید که به خودی خود وزن زیادی داره اما وقتی که با گاز هلیوم یا هیدروژن پر میشه در مجموع وزنی کمتر از هوا به خودش میگیره و تا ارتفاع معینی هم میتونه اوج بگیره که این میتونه الگوی ما باشه اینجا هم ما مشابه اون هستیم 

با این تفاوت که مخازن گاز بصورت سلولهای کوچک و مستقل هستن نه یکپارچه

(توهین نیست و روی حرفم با شما نیست اما دو جلسه با مدیر گروه و معاون آموزشی و ریاست دانشگاه مون بحث کردم که فن خلافگرد عملیه اما باور نمیکردن حتی وقتی که کلیپ پرواز انتونوف 12 رو دیدن)

فقط کافیه چارچوبهای ذهنی رو کمی تغییر بدیم

بحثی با وزنش ندارم

بحث اینه که سازه فلزی با اون حجم اول رادار های خودمون رو کور میکنه دوم مثل سیبل تو رادار های دشمن میدرخشه و میبیننش و میدونن تو چه ارتفاعی هست و به خاطر کند بودنش راحت مسیرشون رو تغییر میدن

دوم این سازه ها سازه های ثابت هستند و پدافند ثابت خیلی وقته دوره اش تموم شده چون دشمن میدنه داریش و براش برنامه میریزه

مثلا موشک با کلاهک ترموباریک شلیک میکنه و بایک موشک کل سازه رو به فنا میده یه خیلی راحت دورش میزنه

اتفاقا تفکر استفاده از بالون هایی مثل زیپلین ها رو خودم خیلی وقته دارم و میشه ازشون استفاده کرد و رادار روشون نسب کرد و اینطوری یه آواکس با هزینه خیلی کم داش و ارتباطاتش رو با فیبر نوری انجام اد تا روش اخلال نشه

یه لب مرز دوربین و جهیزات اپتیکی روش ببندیم و روی پاستگاه هامون بلندش کنیم و فضای زیادی رو زیر نظر داشته باشیم اینطوری گروهکی مثل جند شیطان هم نمیتونه پاسگاه های مار وقافلگیر کنه

هزینه اش هم خیلی خیلی خیلی کم خواهد بود

ولی همچین طرحی با سازه فلزی دقیقا مثل این هست که رو نقطه حساسی که میخوای ازش محافظت کنی یه نقطه کور راداری بزرگ ایجاد کنی

10 people like this

احساسم میگه که منظورم رو خوب نرسوندم 

اگر فاصله بین گره های این توری بزرگ به 2 متر برسه 

اگر بجای اویزان بودن از بالونهای کوچیک ، روی چند بالون متوسط شفاف سوار باسه 

اگر اونطور که من مدنظرم هست از نازکترین سیمها برای ساختش استفاده بشه 

اگر توسط کابلهای رسانه به زمین وصل بشه 

اونوقت میشه گفت که اکوی امواج راداری توسط این توری دفع نمیشه بلکه جذب میشه و مهاجمین عملا روی اسکوپ چیزی نمیبینن چه برسه به اینکه بخوان بهش حمله موثری بکنن

شفافیت بالونها و نازکی  شبکه مانع از دید صحیح چشمی میشه و برای همین در اثر برخورد با اون به راحتی اسیر مواد منفجره نیم پوندی میشن

برای همین مابقی چون دلیل سرنگونی پرنده های پیشتاز رو نمیدونن یا با ترس و دستپاچگی حمله رو ادامه میدن یا از ادامه حمله منصرف میشن

معمولا حمله توسط بمب افکنها و کروز ها انجام میشه و تاپ کاورش احتمالا بر عهده اف 22 هاست پس در مدتی که بمب افکن ها در حال سانحه دادن هستن امکان داره که رپتورها هم سعی در تمرکز روی عامل ناشناخته سرنگونی بکنن که همین مساله فرصت کافی رو برای سرنگونی رپتورها هم فراهم میکنه

البته قبول دارم که اگر بمب اکنهای زیادی در اثر برخورد با توری سرنگون شدن  مابقی توری ممکنه تحمل وزن خودش رو نداشته باشه و سقوط میکنه که در این صورت باید چاشنی بمبهای نیم پوندی توسط ارسال سیگنالی حتما خاموش بشه 

ضمنا با سقوط توری عظیم ما تازه سیستمهای پدافندی ما میتونن بصورت اکتیو وارد مدار بشن و حالت تهاجمی به خودشون بگیرن

اگه ایراد داره حتما بگید

8 people like this

احساسم میگه که منظورم رو خوب نرسوندم 

اگر بجای اویزان بودن از بالونهای کوچیک ، روی چند بالون متوسط شفاف سوار باسه 

اگر اونطور که من مدنظرم هست از نازکترین سیمها برای ساختش استفاده بشه 

اگر توسط کابلهای رسانه به زمین وصل بشه 

اونوقت میشه گفت که اکوی امواج راداری توسط این توری دفع نمیشه بلکه جذب میشه و مهاجمین عملا روی اسکوپ چیزی نمیبینن چه برسه به اینکه بخوان بهش حمله موثری بکنن

شفافیت بالونها و نازکی  شبکه مانع از دید صحیح چشمی میشه و برای همین در اثر برخورد با اون به راحتی اسیر مواد منفجره نیم پوندی میشن

برای همین مابقی چون دلیل سرنگونی پرنده های پیشتاز رو نمیدونن یا با ترس و دستپاچگی حمله رو ادامه میدن یا از ادامه حمله منصرف میشن

معمولا حمله توسط بمب افکنها و کروز ها انجام میشه و تاپ کاورش احتمالا بر عهده اف 22 هاست پس در مدتی که بمب افکن ها در حال سانحه دادن هستن امکان داره که رپتورها هم سعی در تمرکز روی عامل ناشناخته سرنگونی بکنن که همین مساله فرصت کافی رو برای سرنگونی رپتورها هم فراهم میکنه

البته قبول دارم که اگر بمب اکنهای زیادی در اثر برخورد با توری سرنگون شدن  مابقی توری ممکنه تحمل وزن خودش رو نداشته باشه و سقوط میکنه که در این صورت باید چاشنی بمبهای نیم پوندی توسط ارسال سیگنالی حتما خاموش بشه 

ضمنا با سقوط توری عظیم ما تازه سیستمهای پدافندی ما میتونن بصورت اکتیو وارد مدار بشن و حالت تهاجمی به خودشون بگیرن

اگه ایراد داره حتما بگید

نمیدونم هدف های دریایی که برای تست موشک هست رو دیدی یا نه مثل داربست ساختمون میمونن یه اسکلت فلزی ولی کلی فضای خالی در بینش

میشه 4 متر مربع اکثر موشک ها خیلی کوچکتر از این هستن و راحت از وسطش رد میشن

همین هدف های دریایی که گفتم خودش کلی برگشت موج از خودش داره

آمریکا تا خیالش از سرکوب پدافند یا نیروی هوایی طرف مقابل راحت نشه بمب افکن های استراتژیکش رو به منطقه نمیفرسته

به قول سر طراح طرح . سطح مقطع اف 117 اندازه چشم عقاب هستاگه اشتباه نکنم 0.5 متر مربع
اف 22 خیلی کمتر یعنی 0.02 متر مربع ( عددش الان شک دارم ولی همین حدود بود ) حالا خودتون مقایسه کنید که همین سیم های نازک که میگید چقدر سطح مقطعشون از این جنگنده ها بیشتره
بالن ها جای خود

هر چند میشه از نخ های فیبر کربن استفاده کرد که فلزی نیستن تا این مشکل هم برطرف بشه منتهاکلا این ایده مشکل زیاد داره و من نمیتونم باهاش رابطه برقرار کنم
8 people like this

فعلا تا همینجا رو داشته باشید تا ان شالله در فرصت مناسب دربارش بحث کنیم

پیشاپیش عید همه عزیزانم رو تبریک میگم و براتون آرزوی سلامتی و سعادت و سربلندی دارم

خداحافظ همه تون تا فرصتی مناسب

تا درودی دیگر بدرود

7 people like this

این طرح معادل اب بستن رو زمین اول جنگه . دشمن نمی تونست بیاد جلو اما ما هم نمی تونستیم بریم جلو!!

7 people like this

از نظر هزینه به نظرتون چقدر در میاد؟

چند نفر باید واسه راه اندازی این روش لازم میشه و چقدر زمان؟

جابه جای سیستم چقدر طول میکشه؟ کل سیستم، توپ ها و..

چقدر مساحت و چه ارتفاعی رو با چه تعداد توپ میتونه پوشش بده؟ (میخوایم مثل یه دیوار باشه دیگه)

از کجا بدونیم چند تا توپ سالم به اون ارتفاعی که می خواستیم رسیده؟

باد و بارون و رعد برق و...بماند.

7 people like this