Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

ایده ایده نوین برای پدافند

50 posts in this topic

هدف پایین آوردن هزینه است 

اگر سیستم به نتیجه مطلوب برسونیم و تایید بشه، قرار نیست دستگاه رو جابجا کنیم و در یک جا ثابت میمونه و نفرات زیادی هم نمیطلبه 

این کلمه توپ رو از کجا آوردید؟؟؟ توپی در کار نیست 

یک روزی هم میگفتن پرواز کردن غیر ممکنه ، یک روزی هم میگفتن به کره ماه رفتن محال ...

6 people like this

پس قرار چی رو باد کنید بره بالا؟

یه حساب ساده کنید ببینید چقدر درمیاد.

5 people like this

: NINJA :  : NINJA :

یکبار دیگه از اول بخون 

3 people like this

فرض کنید چیزی شبیه بادکنک اما ضحیم تر و با خاصیت چسبندگی بالا وارد ورودی هوای موتور بشه ؟ احتمالا میتونه باعث سقوط هواپیما بشه. درسته ؟ 

پس احتیاج به طراحی وسیله ای داریم که بتونه به کمک گاز هلیوم یا گازهای مشابه با سرعت بالایی اقدام به باد کردن (فرض کنید) بادکنک کنه و اونها رو در هوا رها کنه. اونوقت چی داریم ؟ یک آسمون پر از بادکنک ضخیم و چسبناک که بصورت پرده ای جلوی هواپیمای دشمن کشیده شده. حالا هواپیمای دشمن باید چکار کنه ؟ وارد این پرده بشه و خودش رو به کشتن بده و یا دور بزنه و برگرده.

این که منطقه رو چجوری بکنیم پر از بادکنک باشه برای بعد که کارایی این روش تایید شد. 

اگر جنس این بادکنک ها از مواد خاص و چسبناک باشه میتونه کارکرد موشک های دوربرد و کروز رو با مشکل اساسی مواجه کنه ( با انعکاس های زیاد پرتوهای راداری و خاصیت چسبندگی که میتونه روی رادار موشک بشینه) 

بادکنک ها که باید به سرعت و در سطح زمین باد بشن و تا نزدیکی های جو برسن

اتفاقا برای پرواز نکردن پرنده ها مطرح شده و بادکنک ها اونقدر بالا میرن تا از جو خارج بشن و از بین برن. قرار نیست دائما در حال تولید بادکنک باشیم . باید زمان حمله سیستمی باشد تا به سرعت شروع به باد کردن و به فضا فرستادن این بادکنک ها باشه

والله من برداشت  کردم توپ یا بادکنک یا هر وسیله باد شونده سبک! منظورتونه .اگر اشتباه می کنم شما تصحیح کنید

3 people like this

قراره این بادکنک ها در ارتفاع معینی ثابت بمونن

این بادکنکها اگر به مواد منفجره و یا فرستنده مجهز بشن خیلی عالی میشه 

درست مثل ایده بمباران امریکا به کمک بادکنکهایی که با جریانات جوی حرکت میکردن که در جنگ دوم جهانی توسط ژاپن اجرا شد

4 people like this

احسنت کرونوس من می خواستم همون ایده ژاپنی ها رو  بگم . اما دقت کنی می بینی که ژاپنی ها از جریان هوا استفاده کردن برای فرستادن بالن های خودشون به امریکا.که کلا سمت شرق ژاپن اب هسته .حالا اومدیم چندتا ازاین بالن ها  به تور اتفاقی  یا بر اثر پاره شدن اتصالات رفت تو کشور خودمون اومد پایین ! یا رفت تو کشور های های همسایه چند تا بی گناه رو کشت!

یکی از مشکلات اینه.

5 people like this

برای همین در تکمیل این طرح من میگم از تور سیمی استفاده کنیم که علاوه بر حفظ بالنها در یک منطقه خاص  برخی سیگنالهای جنگال و مهاجم رو هم فیلتر کنیم

5 people like this

یه جمع بندی ابتدای کنیم :

از نظر هزینه به نظرتون چقدر در میاد؟   

چند نفر باید واسه راه اندازی این روش لازم میشه و چقدر زمان؟   

چقدر مساحت و چه ارتفاعی رو با چه تعداد بالن میتونه پوشش بده؟ 

از کجا بدونیم چند تا بالن سالم به اون ارتفاعی که می خواستیم رسیده؟ 

اگه از تور سیمی استفاده کنیم اولین دشمن ما  رعد برق  میشه.   

6 people like this

یک فید بک به طرح ژاپنی میزنیم بعد ادامه میدیم 

نیروی انسانی طرح بمباران امریکا به کمک بالن رو بچه های مدرسه ابتدایی یک یا چند مدرسه تامین کردند که در سالن امفی تئاتر مدرسه جمع میشدن و به کمک کاغذهای آهار خورده با نشاسته این بالنها رو میساختن

هر بالن پس از باد شدن مجهز به یک ژیروسکوپ و ارتفاع سنج و یک بمب اتشزا بود که در صورت برخورد به مواد قابل اشتعال میتونست آتش سوزی بزرگی به راه بندازه

این طرح هرچند بصورت استراتژیک روی امریکا تاثیر نداشت اما همواره هراس انفجار یکی از این بالنها در سرزمین امریکا تا پایان جنگ وجود داشت

چند یگان گشتی همواره کار مراقبت از اسمان غربی امریکا رو برعهده داشتن و موفق شدن چندین بالن سرگردان بر فرار امریکا رو نابود بکنن

چند بالن در نهایت به خاک امریکا فرود امدن و در چند مورد مثل یک مرزعه باعث اتش سوزی بزرگی شد

--------------------

در این ایده ما میخواهیم به کمک برخورد بالونهای کوچک با اهداف مهاجم مانع اونها از رسیدن به هدفشون بشیم 

اینکار باعث میشه 

1- امواج راداری در هیچ فرکانسی از سوی ما ساطع نشه

2- جمر ها و جنگالها روی تاسیسات دفاعی ما بی تاثیر خواهد بود

3- دشمن  به هیچ وجه دلیل عدم اصابت به اهداف رو نخواهد فهمید مگر در اخرین لحظات و بصورت چشمی

4- برای برپایی اون به هیچ تجهیزات حساس و گرانقیمتی نیاز نیست و تحریمها و کارشکنی ها و حتی جاسوسی های الکترونیکی و .....  وضعیت دفاعی ما رو مشخص نمیکنه و تحت تاثیر قرار نمیده

-------------

الزامات و ویژگیهای فنی :

1- این بالونهای کوچک باید در منطقه مورد نظر ثابت بمونن

2- توری سیمی  حتما باید نازک باشه تاوزن سازه در کمینه مقدار باشه

3- توری باید به زمین متصل باشه تا برخورد هر گونه امواج به اون رو به صورت سیگنال الکتریکی به زمین منتقل بشه (اثر رعد و برق هم به همین روش دفع میشه )ضمن اینکه بخشی از ابر باردار در اثر مجاورت با این توری تخلیه میشه و دیگه رعدوبرقی درکار نخواهد بود

4- بالونها باید بی رنگ و شیشه ای باشن تا اثر دیداری ناچیزی داشته باشن

5- جهت اثر گذاری بیشتر بالنها میتونن مجهز به یک یا نیم پوند ماده منفجره باشن که فقط بر روی بلعیده شدنش به موتور اتکا نداشته باشیم

6- اگر بالونها زیر توری باشن کنترلشون بهتر انجام میشه

7- میشه ابعاد سوراخهای توری رو طوری تنظیم کرد که طول امواج نظامی رو تحت تاثیر قرار بده و جذب کنه

8- به کمک موتورهای الکتریکی روی زمین میشه ارتفاع کاری این چتر دفاعی رو کم و زیاد کرد تا در زمان بروز پدیده های جوی مثل طوفان ، بیشترین حفاظت رو ازش داشته باشیم و یا اینکه کاربری اون رو از پدافند در برابر بمب افکنها به پدافند در برابر کروزهای سینه مال تغییر بدیم

این بود انشای من

4 people like this

به نظر تون فاصله دو بالن از هم دیگر چقدر باید باشه ؟اندازه قطر هواپیما ؟ (تا بتونه یکی از انها بتونه داخل دهانه موتور وارد بشه)

4 people like this

همونطور که قبلا هم گفتیم و بحث شد اندازه سوراخها نهایتا باید کمتر یا نهایتا دو متر باشه 

چون اندازه های بزرگتر احتمال عبور موفقیت امیز کروزها رو بالا می بره و همینطور امواج رایدویی زیادی هم جذب نمیشه

هرچند بالنهای متصل به نودها(NOD) در صورت انفجار ؛ بقیه بالنها رو تحت تاثیر قرار نمیده ؛ که من معتقدم با کوچکتر گرفتن حجم مواد منفجره میشه شوک کمتری به بقیه شبکه وارد کرد و  پایداری اون رو بالا برد

البته مهم ورد بالون به ورودی موتور نیست بلکه انفجار بمب  همراه بالون در مجاورت بمب افکن یا کروز هست که بیشترین تاثیر رو خواهد داشت

لطفا به صفحه دوم این بحث نگاهی بندازید

حتما متوجه میشید که دهانه ورودی دارای توری محافظ هست و به سادگی نمیشه چیزی رو توش فرستاد مگر اینکه انفجاری درونش اتفاق بیفته تا از کار بیفته

ضمنا از نظر من  این مجموعه دفاعی بیشتر به تور های استتار توپخانه شباهت داره که در صورت داشتن اکو در رادارهای دشمن در واقع سطحی صاف و یکنواخت و غیر قابل ارزش برای تهاجم نشان میده 

4 people like this

استادان گرامی سلام

هدف از پدافند فوق الذگر اگر پدافند غیر عامل باشه یک بحث و یک نگرش هست

اگر عامل باشه بحث جداگانه است

فرض شود بادکنکها را پراز مواد مورد نطرشما کردیم و فرستادیم هوا

تغییرات هوا را چه کنم

باد را چی کار باید کرد

رطوبت وگرما را چی

تغییر مسیر هواپیمای دشمن را چه جوری پیش بینی کنیم

توپها و موشکهای پدافندی را باید تعطیل کرد چون خودما ناچارآ واجبارآ در حین پدافند آنها را هدف قرار خواهیم داد

و...هزار داستان دیکر

ودر نهایت

اگر دشمن به تکنولوژی جدیدی دست یابد که دارد

با امواج صوتی و یا لیزر ، قبل از رسیدن هواپیما به محل مد نظرش ، آنها را بپوکاند

و....

ایده جدید را من داشتم و یکبار به آقای رفسنجانی گفتم اما نمی دانم چرا پیگیری نکردند

شایدهم....

سلام و عرض ادب اگر لطف بفرمایید و ایده ای که داشتید را مطرح کنید ممنون میشم

یا علی

6 people like this

من به شخصه از این ایده دل سرد شدم .واقعا به این ایده فکر کردم.

رای منفی می دم به این ایده.

6 people like this

حبیب جان این طرح که توش همه چی واضح و روشنه 

چرا ناامیدی برادر؟؟؟؟

اگر میتونی ایرادها رو بگو تا ببینیم از دید شما کجای کار نقص داره

5 people like this

راست میگه برادر 

مشکلات کار رو بگو تا برطرف کنیم و یه طرح آبدیده از توش در بیاریم 

6 people like this