Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

سوالات تخصصی نیروی زمینی

172 posts in this topic

درود بر استاد ابراهیمی عزیز 

یک سوال رو همیشه فراموش میکنم بپرسم

بعد از شلیک تاو چه زمانی کابل رو باید قطع کرد؟ اگر بعد از برخورد به هدف کابل قطع نشه مشکلی پیش میاد ؟ 

7 people like this

در در ۱۳۹۶/۲/۲۸ ه‍.ش. در 8:31 AM، kalafe2006 گفته است :

درود بر استاد ابراهیمی عزیز 

یک سوال رو همیشه فراموش میکنم بپرسم

بعد از شلیک تاو چه زمانی کابل رو باید قطع کرد؟ اگر بعد از برخورد به هدف کابل قطع نشه مشکلی پیش میاد ؟ 

سلام

ممنونم که با سؤال خودتان این پست را به تحرک وا می دارید

استاد تا رسیدن و اصابت موشک به هدف، دو رشته سیم وصل خواهند بود

بعداز اتمام عمل تیراندازی،با بالابردن تستگیره قفل موشک،، سیم اتوماتیک قطع کی شود

7 people like this

با عرض سلام استاد  در خاطرات یکی از خلبانان هوانیروز این طور ذکر شده بود که عراقی ها با به کار بردن چوب ویا میله سعی داشتند با اختلال در  سیم هدایت ,موشک های تاو را که از کبرا های تاو  شلیک شده بود منحرف نمایند ! آیا چنین موردی برای شما یا همرزمانتان در یگان های  ضد زره تاو به وجود آمده یا اصلاً امکان پذیر است که با میله ویا چوب و اختلال در سیم  موشک تاو شلیک شده ,آن را منحرف کرد ؟

7 people like this

در 5 دقیقه قبل، ناشناس عجیب گفته است :

با عرض سلام استاد  در خاطرات یکی از خلبانان هوانیروز این طور ذکر شده بود که عراقی ها با به کار بردن چوب ویا میله سعی داشتند با اختلال در  سیم هدایت ,موشک های تاو را که از کبرا های تاو  شلیک شده بود منحرف نمایند ! آیا چنین موردی برای شما یا همرزمانتان در یگان های  ضد زره تاو به وجود آمده یا اصلاً امکان پذیر است که با میله ویا چوب و اختلال در سیم  موشک تاو شلیک شده ,آن را منحرف کرد ؟

سلام و عرض ادب

نه استاد

چنین چیزی امکان نداره

اصلا فرصت نمی شه

دل شیر می خواد در چنان شرایطی به موشک نزدیگ شوند که یهویی پودر شوند

بشنو ولی باور...

7 people like this

با درود وعرض ادب خدمت استاد نازنین نظر شما در رابطه با روش به روزتر هدایت موشک تاو چیست ؟ مثلاً هدایت لیزری  ویا هدایت رادیویی و... یعنی به جای هدایت سیمی از روشهای دیگری برای هدایت موشک تاو استفاده شود . ظاهراً نسخه های جدید موشک تاو از روشهای دیگری برای هدایت استفاده می کنند و آیا خود شما از نسخه های جدید تاو مثلاً احیاناً در رزمایشها یا برای تمرین استفاده کرده اید ؟ به خصوص  نوع بومی موشک تاو که به نام توفان میباشند .

7 people like this

در 3 ساعت قبل، ناشناس عجیب گفته است :

با درود وعرض ادب خدمت استاد نازنین نظر شما در رابطه با روش به روزتر هدایت موشک تاو چیست ؟ مثلاً هدایت لیزری  ویا هدایت رادیویی و... یعنی به جای هدایت سیمی از روشهای دیگری برای هدایت موشک تاو استفاده شود . ظاهراً نسخه های جدید موشک تاو از روشهای دیگری برای هدایت استفاده می کنند و آیا خود شما از نسخه های جدید تاو مثلاً احیاناً در رزمایشها یا برای تمرین استفاده کرده اید ؟ به خصوص  نوع بومی موشک تاو که به نام توفان میباشند .

سلام بزرگوار

متاسفانه حتی نوع بومی را برای ما نشان ندادند چه رسد تیراندازی

بحث هدایت موشگ با نوع سیمی و یا رادیویی یک بحث تخصصی هست که شاید از من حقیر بر نیاید

اما هدایت موشک باسیم،،هرچند برای تیرانداز خطرات وحشتناگی داره اماراحت تر و بهترین هست

چون بی سیم مثل آرپی جی می شود مگر از تکنولوژی فوق پیشرفته ای که حالت تیراندازی کن و فراموش کن طبعیت کنه

که باز ایرادات خودش را خواهد داشت

اگر برد موشک ونیز تامین باطری را بدون نیاز به شارژ مداوم و نیز بدون نیاز به باطری خودرو ابداع کنند فوق العاده خواهد بود

اگر برد بین 3/500 الی 4000 باشد که حرفی نیست

ارادت

6 people like this

با سلام  خدمت استاد نازنین جناب ابراهیمی سعید عزیز  بله اتفاقاً بنده هم می خواستم به همین نکته اشاره کنم چون نوع هدایت سیمی طوری است که  تیر انداز تا آخرین لحظه  بایستی  هدف را در سایت نشانه روی داشته باشد که خطرات خاص خود را دارد ولی اگر موشک از نوع شلیک کن فراموش کن باشد تیر انداز بعد از شلیک موشک می تواند یا بلا فاصله هدف بعدی را انتخاب نماید ویا دست کم سنگر بگیرد وکمتر در معرض گلوله های دشمن واقع شود .

6 people like this

درود و عرض ادب خدمت استاد ابراهیمی عزیز 

اسلحه هایی مانند تاو، آیا سر جنگی های متفاوتی دارند ؟ 

کمی هم در مورد کارایی خودروهای زرهی مهمات بر لطفا توضیح بدهید 

6 people like this

در در ۱۳۹۶/۲/۳۰ ه‍.ش. در 9:25 PM، kalafe2006 گفته است :

درود و عرض ادب خدمت استاد ابراهیمی عزیز 

اسلحه هایی مانند تاو، آیا سر جنگی های متفاوتی دارند ؟ 

کمی هم در مورد کارایی خودروهای زرهی مهمات بر لطفا توضیح بدهید 

سلام

چشم

از فردا شروع میکنم

4 people like this

سلام

چشم

از فردا شروع میکنم

با سلام خدمت استاد نازنین  وبا آرزوی قبولی طاعات وعبادات شما  بی صبرانه منتظریم  ماهم به  مرور شروع به پرسیدن سوالات تخصصی خواهیم کرد ومنتظر پاسخ های شما استاد ارجمند خواهیم بود ارادت

3 people like this

در 17 ساعت قبل، ناشناس عجیب گفته است :

چشم

از فردا شروع میکنم

با سلام خدمت استاد نازنین  وبا آرزوی قبولی طاعات وعبادات شما  بی صبرانه منتظریم  ماهم به  مرور شروع به پرسیدن سوالات تخصصی خواهیم کرد ومنتظر پاسخ های شما استاد ارجمند خواهیم بود ارادت

سلام

ممنون از لطف شما

من فقط در خصوص سؤالات تخصصی رزم مقدماتی می توانم جواب دهم و در دیگر موارد سعی میکنم اظهار نظر نکنم که شاید از سطح من بالاتر هستش

ارادت

3 people like this

سلام

ممنون از لطف شما

من فقط در خصوص سؤالات تخصصی رزم مقدماتی می توانم جواب دهم و در دیگر موارد سعی میکنم اظهار نظر نکنم که شاید از سطح من بالاتر هستش

ارادت

با سلام خدمت استاد نازنین سعی ماهم بر این است که سوالها یی پرسیده شود که درتخصص شما باشد اگر هم احیاناً سوالهایی سهواً پرسیده شود که در تخصص شما نبود میتوانید پاسخی که صلاح میدانید بدهید . اما حالا که این تایپیک بالا آمده یک سوال به ذهن بنده حقیر رسید اصولاً به نظر شخصی شما استاد ارجمند بین موشک مالیوتکا و موشک تاو کدام یک را کارا  میدانید ازنظر برد ازنظر قدرت تخریب .البته اگر اشتباه نکرده باشم دقت موشک مالیوتکا به پای تاو نمیرسد البته اگردرست حدس زده باشم.

3 people like this

در 2 ساعت قبل، ناشناس عجیب گفته است :

با سلام خدمت استاد نازنین سعی ماهم بر این است که سوالها یی پرسیده شود که درتخصص شما باشد اگر هم احیاناً سوالهایی سهواً پرسیده شود که در تخصص شما نبود میتوانید پاسخی که صلاح میدانید بدهید . اما حالا که این تایپیک بالا آمده یک سوال به ذهن بنده حقیر رسید اصولاً به نظر شخصی شما استاد ارجمند بین موشک مالیوتکا و موشک تاو کدام یک را کارا  میدانید ازنظر برد ازنظر قدرت تخریب .البته اگر اشتباه نکرده باشم دقت موشک مالیوتکا به پای تاو نمیرسد البته اگردرست حدس زده

سلام

ارادت دارم

ممنونم

بعرض می رسد که هر دو دارای سه کیلومتر برد و هردو از سرجنگی خرج گود استفاده میکنند

اما دقت تیر تاو بسیار بالاست

لازم به ذگر هست که در اصول آموزش مالیتوکا آمده است که باید تداوم آموزش باشد یعنی برنامه هفتگی آموزش و مرور تخصص قبلی باید باشد

در چنین شرایطی تیرانداز بسیار ماهر خواهد شد که پا بپای تاو بالا می آید

از اینکه پرسیدید ممنونم

3 people like this

با سلام مجدد خدمت استاد نازنین جناب ابراهیمی سعید عزیز  وتشکر از لطفتان  به نظر بنده اگر درست حدس زده باشم علت دقیق بودن تاو به دلیل برخورداری از دستگاه نشانه روی دقیق میباشد . حالا ازنظر قدرت تخریب  چه طور ؟ به نظر شمال استاد نازنین آیا قدرت تخریب تاو بیشتر است ویا مالیوتکا ؟

2 people like this

سلام

عرض کردم هر دو از خرج گود بهره می برند و قدرت نفوذ در زره برای هردو50/8سانتی متر هست

3 people like this