Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

از خرمشهر خونین چه خبر ؟

سوم خرداد روزی است که تاریخ ایران و ایرانیان آریایی تا ابد به این روز افتخار خواهند کرد . سوم خرداد روزی بود که ارتش ایران و تمام آنهایی که در عملیات آزادسازی خرمشهر حضور داشتند ، بر قلّۀ افتخار و اقتدار جاودانه قامت رشید خود را به رخ جهانیان کشاندند . باور کنیم : 

خرمشهر را دلاوران ارتش و نیروهای مردمی و بومی با توکل بخدا آزاد کردند .

لازم به ذکر نیست که یادآوری شود خرمشهر شاهد چه حماسه هایی در زمان اسارت و اشغال و در زمان رهایی از چنگال عربهای بادیه نشین و سوسمارخور عراقی بود . خرمشهر اسارتش هم همراه با سربلندی بود ، آزادی اش نیز با غرور همراه بود . آنهایی که در سالهای 1362 و 1363 خرمشهر را بعد از آزاد شدنش دیده اند خوب میدانند منظور تلخک چیست . 

دیماه 1362 که برای اولین بار پای در این شهر خونین گذاشتم مشاهدۀ موانع بجا مانده از اشغال دشمن سبب حیرتم شده بود . نمی توانستم باور کنم هم میهنان شجاع من از میان این موانع عبور کرده و خرمشهر را از زیر چکمه های نجس عراقی ها بیرون کشیده اند . در کنار پلی که بین خرمشهر و  آبادان بود گلهای زیبایی روییده بود که هیچگاه نمی توانست جای زیبایی حماسه های دلاوران هموطنم را بگیرد . با دیدن آثار جنایات دشمن از خود بیخود شدم و همچون دیوانه ای مجنون در کوچه پس کوچه های خرمشهر براه افتادم . دوربین زینتی همراه داشتم و از جنایات پَست ترین مردم عکس میگرفتم . تعدادی از آن عکس ها را به احترام خون دلیر مردان و شیرزنان هموطن و جهت تجدید خاطرات تقدیم میکنم . 

001_030ae.jpg

002_2c872.jpg

003_27c55.jpg

خرمشهر در سوم خرداد 1361 با جانفشانی های دلیر مردان ارتش و رزمندگان مردمی و بومی آزاد شد . طعم شیرین آزادی خرمشهر کام مردم ایران را شیرین کرد . هنوز صدای گویندۀ رادیو که خبر آزاد شدن خرمشهر را اعلام کرد برای خیلی از مردم ایران خاطره انگیز و جاویدان مانده است . تمام این سخنان را گفتم تا به این شاه بیت سخن برسم که عده ای مثلا نظامی و شبه نظامیانی که در زمان آزادی خرمشهر در مناطق جنگی بودند یا از دور دستی به آتش داشتند گمراهی پیشه کردند . شیطان به راحتی آنان را فریب داد . تعدادی بودند که جنبۀ دیدن و درک حماسه ها ، رشادت ها ، شجاعت ها ، شهادت ها ، جراحت ها ، اسارت های جوانان و دلاوران ایران را در آزاد کردن خرمشهر را نداشتند . عده ای که سابقۀ نظامی گری اکثرشان به دوران دو سالۀ سربازی و احیانا چند درگیری شهری و چریکی ختم میشد . افرادی که جنگ میان دو کشور را دعوای دو قبیله فرض کردند . این تعداد اندک و انگشت شمار شیرینی و شهد پیروزی بزرگ مردم ایران را در رها کردن خرمشهر ، به کام هم میهنان زهر کردند .

بعد از آزادی خرمشهر زمان گذاشتن پا بر روی پدال ترمز ماشین جنگ بود . ماشینی که ایران و ایرانی را به درهای مرگ و نیستی میکشاند . بعد از آزادی خرمشهر نه تنها کسی ترمز نکرد بلکه پا را بر پدال گاز گذاشتند . چنان به سرعت جنگ افزودند که در سالهای پایانی جنگ ، برای توقف ماشین جنگ حتی خودی ها را نیز زیر چرخهای ماشین جنگ انداختند تا شاید فدا کردن رزمندگان سبب توقف ماشین جنگ شود . کاری از سیاستمداران ( سیاست بازان) ساخته نبود . آنان در شش و هشت تفکرات منسوخ شدۀ خود گرفتار شده بودند . و این دشمن بود که عاقبت ترمز دستی ماشین جنگ را کشید .

جنگ تمام شد . حالا خرمشهر مانده بود و دنیایی از ویرانی . خرمشهر ماند و مردمی که بعد از هشت سال آوارگی باید تا سالها در ویرانه های به جا مانده از جنگ زندگی کنند . اما بعد از جنگ هنوز خرمشهر زخمی است . جراحت های خرمشهر را هیچ کسی تیمار نکرده و نمیکند . نام خرمشهر سالی یکبار در سوم خرداد شنیده میشود آنهم برای مقاصدی که کاملا مشخص است . در برابر این همه جفایی که به خرمشهر شده و می شود تنها میتوانم بگویم خرمشهر سلام .

004_31953.jpg

005_d9551.jpg

006.jpg

007.jpg

008.jpg

009.jpg

0010.jpg

هم میهنان خرمشهری سلام . سلام بر شما که سالها آوارگی را بجان خریدید و سالها زندگی در ویرانه های بجا مانده از جنگ را تجربه کردید . سلام بر شما که با صبوری جفای مسئولین را تحمل کرده اید . مسئولینی که تنها به نام شهر شما خرمشهر بسنده کرده و میکنند . مسئولینی که تنها نام خرمشهر را میشناسند و از دردهای خرمشهر غافل شده اند . سلام ایرانیان بر شما جفا دیدگان نجیب باد . سالگرد آزادی خرمشهر این شهر خونین از خون جوانان ایران بر هموطنان بخصوص مردم خرمشهر خجسته باد .

آزادی خرمشهر بر دلاوران ارتش که با جانفشانی های خود زنجیر از پای این عروس شهرهای خلیج فارس باز کردند خجسته باد . سلام بر شهیدان خرمشهر ، آنان که بیش از سی و چهار روز مانع از اشغال خرمشهر شدند و آنان که ناباورانه خرمشهر را رها کردند . آسمان ایران همیشه نیلگون باد و پرچم خوش رنگ ایرانم همیشه در اهتزاز باد . ارادتمند : تلخک   

12 people like this

سلام استاد

من حضور بسیار فعال داشتم و افتخار این را هم داشتم که تانکها و نفربرهای قابل توجهی را شکار کردم و اینکه خدا توفیق داده بود اولین نفر بر زرهی ارتش ایران باشم که از پل پی ام پی پیروزی در دارخوین عبور کردم تا امنیت را برای دیکر نفرات گردانمان را تامین کنم

9 people like this

درود وعرض ادب فراوان خدمت شما دو استاد نازنین جناب تلخک وجناب ابراهیمی سعید بیشک اگر فداکاریهای شما عزیزان نبود نه تنها خوزستان بلکه کل ایران به اشغال بعثی ها در می آمد . حقیقتاً که زبان قاصر است ازبیان آن همه ایثارگریها وازخود گذشتگی ها .آرزوی سلامتی برای شما بزرگواران داریم . هرچند که درگم نامی هستید ولی بدانید جناب ابراهیمی سعید وجناب تلخک بزرگوار شما وامثال شما درارتش نقش به سزایی در دفاع از این آب وخاک داشته اید .درپایان یادی هم کنیم از شهدا جانبازان وایثارگران مخصوصاً عزیزان ودلاور ان ارتش وژاندارم مری سابق

8 people like this

هنوز هم می توان اثار ترکشها را در قسمتهایی از محله های خرمشهر دید , شهر تا حد زیادی بازسازی شده ولی به راحتی می توان دریافت زمانی این شهر دستخوش جنگ و ویرانی بوده , نکته دیگر سکوتی است که در این شهر قابل توجه است , ابادان و خرمشهر هیچگاه به شکوه گذشته نرسیدند هر چند اکنون در ابادان بیشتر می توان رفت و امد وعبور و مرور شهروندان را نسبت به خرمشهر دید.

هشت سال کوبیندش و 20 خوردگی سال ولش کردن . بایدم اینطوری بشه

4 people like this

ارتش قهرمان ایران با توکل به خدای ایران خرمشهر را آزاد کرد . آدرس را اشتباه دادند .

do.php?filename=55e9-خرمشهر.mp4

اگر فیلم باز نشد لطفا در گوگل سرچ کنید سخنان سرهنگ دلاور علی قمری تنها فرماندۀ بازمانده از گردان پهلوانان دژ خرمشهر و یکی از مفاخر بزرگ ارتش را در خصوص فاتحان راستین خرمشهر .  سرهنگ علی قمری مدتی قبل به رحمت الله رفت . روحش شاد

1 person likes this