Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

طرح های فنی هواپیما و هلیکوپتر

109 posts in this topic

دوست عزیز شما دیگه چرا!!!!

شما که سه تا انجمن پابه پای هم اومدیم و با اخلاق من به خوبی آشنایی داری چرا؟؟؟

این رو عمدا گذاشتم تا انتقادها رو بشنوم و یه خورده جوانب کار رو بسنجم

اون موقع که داشتم این رو طراحی میکردم در نظر گرفته بودم که پرنده تک موتوره باشه و هر جور که حساب میکردم بهترین محل برای ورودی هوا زیر شکم بود اما برای جلوگیری از FOD تصمیم گرفتم که یک درچه متحرک داشته باشه و از دو طرف مجرای ورودی مجهز به سنسور داشته باشه تا در ار تفاع نزدیک به سطح زمین از اونجا هوای موتور تامین بشه (شبیه میگ 29)

ضمنا در ارتفاعات مختلف با تغییر و تنظیم حجم هوای ورودی بهترین کارایی رو برای موتور فراهم کنه

بعد از اینکه طرح خروجی متحرک برای تغییر بردار رانش این پرنده توسط بزرگترهای فن ثابت شد که امکان نداره و کلی بساط تفریح براشون فراهم شد (چند سال بعد ایکس 35 با همین اگزاست متحرک پرواز کرد) تصمیم گرفتم از بالچه های کوچکتر که در فاصله مشخصی از دهانه خروجی قرار دارن ، کارایی و مانورپذیری پرنده رو بالا ببرم ضمنا این طرح عمدا بیرون در نظر گرفتم که در اخرین فاز دفاعی پرنده از ورود موشک به محفظه موتور هم ممانعت کرده باشم 

ضمنا روی پشت این پرنده چند مکان برای نصب موشک درون بدنه و در خلاف راستای پرواز هم لحاظ کرده بودم تا در صورت رهگیری نیازی به مانورهای سنگین نباشه و مستقیما با شکاری های نزدیک شونده درگیر بشه 

ضمنا اون بالچه های انتهای بدنه بخشی از مخزن سوخت ایرو دینامیک هست و زمانی که بال متغیر در انتهای پسگرایی خوش قرار میگیره با اون تشکیل یک سطح رو میده (اون زمان به نظرم باعث میشدمساحت بال به این صورت افزایش پیدا میکرد و کارایی و مانورپذیریش رو بالا می برد)

ضمنا این کاغذ و خط مورب رو پدرم کشید و انتظار داشت که من مثل یک طراح صنعتی بتونم رسم فنی انجام بدم 

هرچند سه نمای درخواستی ش رو کشیدم اما به روش خودم انجام شد نه بر اساس اصول  : SHY : 

برای این پرنده در یک سوم جلویی بدنه و در دوطرف طرحی رو در نظر داشتم مبنی بر اینکه مکانیزمی مشابه روولور برای شلیک راکت نصب کنم

اگر شما غلاف راکتهای روسی رو دیده باشید از کشیدگی رو به جلویی بهره میبرن که کمترین مقاومت در برابر جریان هوا رو شامل میشه 

حال اگر اون ر به دو نیم تقسیم کنید و در دو طرف بدنه بچسبونید میشه همین طرح ولی در نمای خیلی ساده ش

بازم انتقادی هست بفرمایید در خدمتم

5 people like this

http://soviethammer.devhub.com/img/upload/nhyjhghmhy.jpg

6 people like this

http://forum.keypublishing.com/attachment.php?attachmentid=235239&d=1423515411

f-5f

11 people like this

http://www.k2x2.info/transport_i_aviacija/ayerohobbi_1993_01/pic_31.jpg

tu-22m3

7 people like this