Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

نقاط ضعف ارتش و لزوم به روز رسانی

142 posts in this topic

بنده یک هفته نبودم ، چرا این پست ادامه پیدا نکرده ؟؟؟ 

: ANGRY :

8 people like this

دریک جمع بندی به نظر بنده ی حقیر  بحث آموزش  در ارتش بایستی استاندارد شود  یعنی هم به روز شوند هم اینکه تاحد امکان مشترک بدین معنی که بطور مثال وقتی سربازان بعد از تقسیم وپایان دوره ی آموزش ومعرفی به یگان  ازنظر آموزش درحد قابل قبولی بلاشند . اینطور نباشد که بطور مثال در نیرو ی زمینی یکی چون در 05 کرمان خدمت کرده با جنگ افزار آشنایی داشته باشد ولی در نظام جمع وصف جمع ضعیف باشد ودرمقابل یکی در بطور مثال در 04 بیرجند آموزش دیده باشد در بحث نظام جمع خوب عمل کند ولی در بحث سلاح سازمانی ضعیف !

7 people like this

در 48 دقیقه قبل، kalafe2006 گفته است :

بنده یک هفته نبودم ، چرا این پست ادامه پیدا نکرده ؟؟؟ 

: ANGRY :

ماشاالله حبیب امان نمیدهد. یکسره پست جدید میفرسته......

5 people like this

در در 9/24/2016 در 11:33 PM، M60 گفته است :

ماشاالله حبیب امان نمیدهد. یکسره پست جدید میفرسته......

حالا شما هم یه چند تا پست بذار تا عقب نمونی عوض اسپم دادن 

*-*-*-*-*-*-

و اما بعد

با این اوصاف یک سرفصل خوب جهت آموزش سربازان رو شامل چه چیزهایی میدونید که هم به روز باشه و هم کارآمد ؟

7 people like this

نقاط ضعف ارتش ؟؟؟

اگر بخوام فقط نظرات شخصی خودمو بنویسم،

400 - 500 صفحه، میشه !!!

فقط یه چیزی رو مقایسه می کنم:

اون موقعی که ایران بودم، پیشنهاد داده بودم که

با توجه به موجود بودن مقادیر زیادی سلاح ، مهمات و یونیفرم مربوط به جنگ جهانی دوم،

یک گرد همایی تشکیل بشه، و حتی تمام هزینه هاش هم از جیب خودم میدم،

حتی جاشو هم در نظر گرفتم، گفتم که چقدر مساحت و چه قدر نیرو و امکانات میخواد !!!

اما با مخالفت 100% روبرو شدم !!!

در حالی که دولت من، کلی هزینه می کنه که سرباز و افسر و درجه دارش،

بیان با تمام سلاح های موجود آموزش ببینن، تمام تاریخ کشورشونو از نزدیک ببینن و لمس کنن

تو اون شرایط زندگی کنن و ...

کلی پول و تسهیلات رفاهی برای وترن ها میذاره تا بیان تجربیاتشونو یاد بدن و خاطراتشونو بگن ...

ولی تو ایران چی ؟؟؟

اسلحه میذارن پشت سر طرف، حرف نزن ...

برای اینکه از قدرت ارتش می ترسن !!!

برای اینکه میدونن هنوز مردم ب............

5 people like this

در در ۱۳۹۵/۷/۵ ه‍.ش. در 2:06 AM، kalafe2006 گفته است :

و اما بعد

با این اوصاف یک سرفصل خوب جهت آموزش سربازان رو شامل چه چیزهایی میدونید که هم به روز باشه و هم کارآمد ؟

سلام

من مشتری بحث آموزش هستم

1-آموزش در مراگز آموزشی سربازان ایران، در حد صفر هست

چون همه فکر میکنیم که وقتی سرباز نشست و مشخصات و مختصات ژ3 را گفت داستان تمامه.

2-علت ضعف آموزش هم کارکنان پایور باید بدانیم چون خودشان که آموزش ندارن ویا اگرهم داشته باشند با بی حوصله گی از کنارش رد می شوند و سربازان را به دست کمک مربیانی می سپارند که دوره های قبلی آموزشی خودشان بودند و چیزی یاد ندارند

کمک مربی وظیفه بجای آموزش که خودش بلد نیست، شروع به تنبیه انظباطی و بدو بایست سربازان می کنه چون آموزش نمی داند که ارایه بدهد پس بهترین گزینه برای سرگرم کردن سرباز، تنبیه آن هست.

3-داستان اصلی ،طرح درس هست که باید مبتنی بر عمل تهیه شوداما متاسفانه ، طرح درسهای همیشه گی و گلیشه ای ،همیشه در سرکلاس هست.

4-زمانبدی طرح درس برای 5اصل تدریس، مهمتراز همه چیز هست که من تاکنون ندیدم رعایت شود (جسارت نباشه ،استخدامی های بعد انقلاب اصلا نمی دانند که چگون باید رعایت کنند و برای هر بخش چند درصد از کل زمان تدریس باید اختصاص یابد)

5-دروس عملی اصلا نداریم چون بجای دروس عملی ، سرباز در آشپزخانه ویا .... مشغول همکاری فعلی و بیکاری قدیم هست

6-وقتی هم آموزش مناسب می دهید باب میل فرماندهی که آموزش ندارد نیست(من یکبار مورد غضب واقع شدم اما توانایی آن را داشتم که ثابت کنم حق با من هست.....در  داستان تعریف خط الرآس نظامی) (اگر خواستید توضیح می دهم)

7-چون سطح آموزش کارکنان پایور پایین هست جوابگوی سؤالات سربازان تیز هوش نیستند پس اجازه سؤال جواب نمی دهند

8- مقوله آموزش عقیدتی خود توضیحات خاص خودش را دارد که در اینجا مد نظر بحث نیست

9- ایرادات زیاده با این حال اگر سؤالی بود در خدمتم.

ارادت

7 people like this

با سلام خدمت استاد ابراهیمی سعید عزیز که نکات اساسی را بیان می نمایند بنده هم با اجازه ی شما استاد نازنین نکاتی را در بحث آموزش بیان میدارم البته نظر شخصی بنده بوده وخالی از اشکل نمی باشد وامیدوارم اشکالاتی وایراداتی  که نظر بنده دارد بیان کنید وما را از نظرات زیبایتان بهره مند گردانید  در بحث آموزش 2 نکته به نظر بنده ی حقیر می رسد :

1.استاندارد باشند

2.به روزباشند

اینکه آموزشها استاندارد باشند به نظر بنده اینکه هدفمند کاربردی تخصصی وتاحد امکان مشترک باشند بطوری که فقط به بحث بازو بست ژ-3  منتهی نشود ورزش وتمرین امادگی جسمانی به تمامی پرسنل وظیفه وپایور  کمک های اولیه وتمرین عملی و زنده ماندن در شرایط سخت و... از این دسته آموزشهای مهم وکاربردی میتوانند باشند که بایستی جدی گرفته شوند . در رابطه با مشترک بودن هم قیلاً توضیح دادم ولی بازهم  با مثال توضیح میدهم مثلاً در رابطه با پرسنل وظیفه و بخصوص نیروی زمینی اینطور نباشد که مثلاً نفراتی که در بطور مثال در 01 آموزش دیده باشند در زمینه ی نظام جمع قوی باشند در جنگ افزار شناسی ضعیف وگروهی که بطور مثال در 05 کرمان آموزش دیده باشند در جنگ افزار شناسی قوی ودر نظام جمع ضعیف

در بحث به روز بودن آموزشها هم که نیاز به توضیح خاصی نیست وفقط اشاره کنم مطابق روز باشند و از سنتی بودن تاحد امکان فاصله داشته باشند چرا که تقریباً ماهیت جنگ ها نیز دچار تغییر شده

4 people like this

با درود جناب ابراهیمی

همه را با یک چوب نزنید. بعد از انقلاب هم افراد شایسته و عشق ارتش کم نبودند که جذب ارتش شدند که هم توانایی داشتند و هم علاقه بکار داشتند، یعنی باید بگویم که بعضی افراد  ارتشی بودن و نظامیگری تو ذات و خونشان است. صحبتهای شما کاملا متین است ، به نظر من اگر مزایای ارگانهای آموزشی که متاسفانه کمترین مزایا در ارتش است تا حد قابل قبولی افزایش پیدا کند ( حرفم بیشترشبیه جوک بود: SHOUT :) ضعف ارتش تا حدودی جبران میشود . بفرض اینکه این مشکل حل شد، متاسفانه آنقدر سازمان آجا دچار فساد و باند بازی است که اگر مثلا مزایای آموزش بالا برود هرچی آدم نالایق است وارد عرصه آموزش میشود و دوباره روز از نو و روزی از نو . . .

اگر این باندبازی نبود همین افراد شایسته و قدر که عرض کردم در دوران بعد از انقلاب کم نبودند براحتی میتوانستند از پس امور برآیند و خودشان را نشان دهند .

فعلا این موارد در ذهنم بود که خدمت دوستان ارائه دادم .

از همه این موارد گذشته باید قبول کنیم که سرنوشتی که گریبانگیر ارتش شده است همان سرنوشتی است که مملکت ما دچار آن شده است و این تقدیر ارتش و ایران است . آیا در کشور ما فقط ارتش دچار انحطاط شده است ؟ هیچ چیز دیگری دچار رکود و پسرفت نشده است؟ این تقدیر کشور ما و ارتش ما بوده است. بعنوان مثال آیا کودکان و بچه های امروز با بچه های دیروز که روی حرف بزرگتر ، نفس نمیکشیدند و رکن اول هر خانواده ای احترام  به پدر و مادر و کلا افراد بزرگ جامعه بود ، قابل مقایسه هستند؟ الان کجا انضباط وجود دارد؟ اصلا مردم امروز میتوانند انضباط را معنی کنند؟ همه خود را شاهزاده میدانند و بر زمین و زمان فخر میفروشند طوری که حاضر نیستند به سلسله مراتب در هر زمینه ای احترام بگذارند چه برسد به اینکه به قوانین ارتش احترام بگذارند حالا  اینچنین افرادی اگر قرار باشد جذب ارتش شوند که الان کم نیستند خود به خود باعث فساد در ارتش میشوند ( جای بحث زیاد دارد )

نکته در همین باب این است که جوانان نسل نو ارتش فقط و فقط بخاطر فرار از بیکاری بدون هیچ علاقه ای وارد ارتش میشوند و همانطور که امام رضا علیه السلام فرمودند: آفت کار علاقه نداشتن به آن است:

آری کشور دچار چنین بدبختی شده است و ازین رو گریبان ارتش را گرفته است فقط بخاطر اینکه ارتش امروز یادگار شاهان دیروز بوده است نگاه آحاد جامعه بویژه مسئولین به آن نگاه  ارتش بی دین و کافر است که باز هم شوربختانه این هم از تبلیغات و سم پاشی همانهایی است که میدانیم و این عوامل اثر سوء بر روحیه پیشکسوتان ارتش و نسل جوان دارد.

چون مسائلی همچون وطنپرستی و احترام به تاریخ پرشکوه هزاره های ایران که تنها 2500 سال آن تاریخ سیاسی مدون است ( تاریخ سیاسی ایران یعنی از زمان تاجگذاری کوروش کبیر که رسما شاهنشاهی هخامنشی تشکیل شده است و رسما سرزمین فلات ایران بعنوان کشور مستقل دارای حد و مرز با یک قوانین خاص و به طبع آن اولین دولت مستقل سیاسی در دنیا به شیوه سیاست امروز بنا نهاده شد ) به انزوا کشیده شده است و بدبختانه این افکار جزء اندیشه های ضد خدا و پیغمبر شناخته شده است و تاریخ ایران به همین سی و هشت سال یا هزار و چهارصد سال محدود شده است باعث شده است که افکار و اذهان مردم  راجع به وطن پرستی فقط در دفاع از انقلاب خلاصه شود ( خواهش میکنم فکر بد در مورد من نداشته باشید من یک شهروند میانه رو هستم و به نظام جمهوری اسلامی مثل شما احترام میگذارم ) در نتیجه وقتی فکر دفاع از انقلاب مطرح میشود این مسئله در ذهن تداعی میشود که همه کاره و نگهبان این کشور از گزند دشمنان فقط برادرانی هستند که خود را پاسدار انقلاب میدانند و چپیه به گردن میاندازند .و آنها هم به همین بهانه دفاع از کشور تمام امور اقتصادی مملکتی را بدست میگیرند و سرمایه های مالی را روز به روز افزونتر میکنند ودر جامعه امروز هم هرکس پول بیشتری داشته باشد حرفش برش بیشتری دارد و دوباره این عامل باعث تضعیف ارتش که خار چشم آنهاست میشود چرا که بوسیله پول  و شعار دفاع از انقلاب براحتی میتوانند حرف خود را به کرسی بنشانند و دست به تعرضات شدیدی  علیه تمامیت ارتش که آنرا رقیب سرسخت نظامی خود میدانند ، میزنند .از اینرو که بتوانند روزی یکه تاز نظامی کشور شوند و تا امروز تا حدود شاید 95% به اهداف خود دست یافته اند. همین میشود که میتوانند در دستگاه سیاسی بر خلاف قانون اساسی نفوذ کنند ( در قانون و آیین نانه انضباطی نیروهای مسلح فرمانده ارتش ارشد تر از فرمانده سپاه است ) ، طوری که در انتخاب فرماندهان ارتش هم دخالت میکنند و افرادی  بر سلسله مراتب ارتش گماشته میشوند که هیچ شناختی از ماهیت و اقتداری که ارتش باید داشته باشد ندارند و مدیریتی که به این جهت باید داشته باشند ندارند و به جای دلسوزی برای ارتش و پرسنل ارتش فقط با تدابیر خود باعث زوال بیشتر میشوند. نمونه آن هم مستقل کردن تیپای لشگری است که قبلا در همین موضوع و موضوع "پیشنهاد برای زنده نگه داشتن ارتش قهرمان" بیان کردم .

فعلا این موارد به ذهنم رسد که ارائه دادم و همینجا از جناب مدیر تقاضا دارم که برای این تایپک و تایپکهای مشابه که جنبه انتقادی علیه ارتش دارد محدودیت و فیلتر ایجاد شود که ضعفهای ارتش کمتر در فضای مجازی نمود پیدا کند . با تشکر فراوان

5 people like this

موضوع بحث" پاسخ‌های ارتش ایران به اتهام 'ناکارآمدی در جنگ با عراق" بی ارتباط با این تایپک نیست

3 people like this

دوستان عزیز و گرامی لطفا این موضوع را فراموش نکنید

3 people like this

در در 9/13/2016 در 5:26 PM، akalantari گفته است :

با درود به خدمت سروران گرامي... حيف نيست بحث به اين مهمي راكد بمونه؟ پس من استارتشو ميزنم تا ديگر عزيزان نيز همراهي كنن البته من حقير در برابر سروران گرامي كه از دلاوران ارتش هستند قطره اي در برابر دريا هم به حساب نميام  ولي به هر جهت بايد گستاخي منو ببخشيد كه با وجود استادان مسلم دارم در اين بحث شركت ميكنم ....چند روز پيش كانال منوتو يك مستند از نحوه آموزش هنگ 75 رنجرهاي ايالات متحده آمريكا رو پخش ميكرد كه واقعا جالب و ديدني بود در عرض 8 هفته نفر داوطلب از يك نيروي صفر غير نظامي تبديل به نيروي عملياتي در هنگ 75 رنجر ميشد كه عملياتهاي ويژه انجام ميداد مثلا يكي از داوطلبها كارمند يه شركت بود كه استعفاء داده و داوطلب استخدام در اين نيرو شده بود .برام جالب و در عين حال غير قابل باور بود كه چطور ميشه در مدت 8 هفته يك نفر غير نظامي تبديل به يه نظامي نيرو ويژه بشه خب مسلما آموزش در اين موارد تنها موردي هست كه در حداعلاي درجه و به صورت بسيار علمي وپيشرفته در مورد اين نيروها اعمال ميشه . يا يه مستند ديگه كه چند ماه پيش از همين كانال پخش شد كه در مورد آموزش كماندوهاي دريايي سلطنتي انگلستان بود كه در مدت سه ماه آموزش تبديل به نيروي عملياتي مي شدند .اينها همش نشانگر اهميت بحث آموزش در نيروهاي مسلح مي باشد همان مسئله اي كه در ارتش ما در درجه دهم اهميت هم نيست با اين اوصاف مگه ميشه يه ارتش نيرومند داشت . دقيقا يادمه در اين مستند نشون ميداد كه چند تا روانشناس همراه دسته هاي آموزشي بود كه در كليه مراحل آموزش نفرات رو از لحاظ روانشناختي زير نظر داشتن و روحيات آنها رو بررسي ميكردن يني اينا تا اين حد براي نفراتشون ارزش و اعتبار قائل اند ولي در ارتش ما سر يه مرخصي دو سه روزه جد آباد سربازه بيچاره بايد بياد جلو چشاش و خدا ميدونه چند تا از موردهاي نافرماني و تيراندازي به مافوق فقط به خاطر بازي با اعصاب سربازها و ندادن مرخصي اتفاق افتاده .ميگن ارتش خونه خاله نيست اينو همه ميدونن ولي نه تا اين حد كه از يه جواني كه هنوز الفباي نظاميگري رو نشنيده و قراره ياد بگيره يه ديوانه بسازي كه مثل آب خوردن دست به خودزني يا كشتن نفرات ديگه بزنه ...به نظر من ديد كلي ارتش بايد به مقوله آموزش خصوصا در سطوح وظيفه بايد عوض بشه و از همه مهم تر طرز فكر نفرات كادر ارتش بايد نسبت به نفرات وظيفه تغيير كنه و گر نه اين ره كه ما مي رويم به تركستان هم ختم نميشه . 

6 people like this

با عرض سلام و درود فراوان خدمت شما جناب کلانتر ام 16 از اینکه در این انجمن عضو شده اید خیلی خوشحال هستم از اینکه این پست را ادامه دادید بازهم خوشحال اما نکاتی درکامنت شما وجود دارد که با اجازه ی شما دوست بزرگوار مطرح میکنم اولین نکته ومهمترین نکته که در رابطه با آن اتفاق نظر وجود دارد بین اعضای محترم انجمن همان بحث آموزش است که شما استاد نازنین به درستی به آن اشاره فرمودید نکته ی بعدی در بحث همین آموزش مدت زمان آن میباشد آنجا که شما از مستند مورد نظر خود تعریف کردید مدت 8 هفته برایم تلنگری شد چرا ؟ بدلیل اینکه اتفاقاً مدت آموزش پرسنل وظیفه البته دیپلمه ها نیز 2 ماه ویا به عبارتی 8  هفته میباشد در مورد پرسنل وظیفه ی زیر دیپلم نیز 3 ماه حال نکته ای که میخواهم اشاره کنم این است که در مستندی که شما یبه آن اشاره فرمودید  مدت آموزش8 هفته ودر کشور ماهم 8 هفته یا 2ماه ولی به قول معروف این کجا و آن کجا ! حتی در بعضی سایت ها ی اینترنتی چه داخلی وچه خارجی تصاویر  سربازان آمریکایی  وجود دارد که با کنده های درخت ودر جنگل نیز مشغول تمرین بودند ! ودر پایان یک بار دیگر از اینکه در این انجمن حضور دارید به شما خیر مقدم عرض مینمایم  با آرزوی سلامتی وموفقیت روز افزون برای شما  :140016094434711::140016094434711::140016094434711::140016094434711: ارادتمند

3 people like this

در در ۱۳۹۵/۷/۶ ه‍.ش. در 11:34 AM، ناشناس عجیب گفته است :

با سلام خدمت استاد ابراهیمی سعید عزیز که نکات اساسی را بیان می نمایند

سلام از بنده قربان

بنده هم با اجازه ی شما استاد نازنین نکاتی را در بحث آموزش بیان میدارم البته نظر شخصی بنده بوده وخالی از اشکل نمی باشد وامیدوارم اشکالاتی وایراداتی  که نظر بنده دارد بیان کنید وما را از نظرات زیبایتان بهره مند گردانید  در بحث آموزش 2 نکته به نظر بنده ی حقیر می رسد :

در خدمتم

1.استاندارد باشند

در واقع شما می فرمایید که برحسب طرح درس مصوب باشد که خیلی خوبه

2.به روزباشند

با دستورالعمل جدید ،،، ارتش را پا به رکاب نگه دارد،، بسیار جالب

اینکه آموزشها استاندارد باشند به نظر بنده اینکه هدفمند کاربردی تخصصی وتاحد امکان مشترک باشند بطوری که فقط به بحث بازو بست ژ-3  منتهی نشود ورزش وتمرین امادگی جسمانی به تمامی پرسنل وظیفه وپایور  کمک های اولیه وتمرین عملی و زنده ماندن در شرایط سخت و... از این دسته آموزشهای مهم وکاربردی میتوانند باشند که بایستی جدی گرفته شوند . در رابطه با مشترک بودن هم قیلاً توضیح دادم ولی بازهم  با مثال توضیح میدهم مثلاً در رابطه با پرسنل وظیفه و بخصوص نیروی زمینی اینطور نباشد که مثلاً نفراتی که در بطور مثال در 01 آموزش دیده باشند در زمینه ی نظام جمع قوی باشند در جنگ افزار شناسی ضعیف وگروهی که بطور مثال در 05 کرمان آموزش دیده باشند در جنگ افزار شناسی قوی ودر نظام جمع ضعیف

به علت تعدد مراکز آموزشی و استادان متفاوت ،، این کار که مشترک در نحوه اموزش باشد که امکان نداره

آموزش همه اش ورزش و رژه و آماده جسمانی نیست.. همه دروس باید خوب،بهینه،مستمر،با امکانات آموزشی خوب و مرتبط و... انجام گیرد

در بحث به روز بودن آموزشها هم که نیاز به توضیح خاصی نیست وفقط اشاره کنم مطابق روز باشند و از سنتی بودن تاحد امکان فاصله داشته باشند چرا که تقریباً ماهیت جنگ ها نیز دچار تغییر شده

شما همزمان دو مطلب فرمودید:  1-به باشدو از حالت سنتی خارج شود  2- ماهیت جنگها دچار تغییر شده است

بند اول همان تهیه طرح درس هست و بند دوم بر می گردد به فرمانده هان و سیاست گذاران کشور

در خدمتم

2 people like this

در در ۱۳۹۵/۷/۶ ه‍.ش. در 0:02 PM، M60 گفته است :

با درود جناب ابراهیمی

سلام

همه را با یک چوب نزنید.

آقا این چه فرمایشی هست؟؟؟من ارادت دارم

بعد از انقلاب هم افراد شایسته و عشق ارتش کم نبودند که جذب ارتش شدند که هم توانایی داشتند و هم علاقه بکار داشتند، یعنی باید بگویم که بعضی افراد  ارتشی بودن و نظامیگری تو ذات و خونشان است. صحبتهای شما کاملا متین است ، به نظر من اگر مزایای ارگانهای آموزشی که متاسفانه کمترین مزایا در ارتش است تا حد قابل قبولی افزایش پیدا کند ( حرفم بیشترشبیه جوک بود: SHOUT :) ضعف ارتش تا حدودی جبران میشود .

دقیق ، دقیق می فرمایید اگر علت را بخواهید عرض میکنم ویا در جواب دوستان عرض خواهم کرد

بفرض اینکه این مشکل حل شد، متاسفانه آنقدر سازمان آجا دچار فساد و باند بازی است که اگر مثلا مزایای آموزش بالا برود هرچی آدم نالایق است وارد عرصه آموزش میشود و دوباره روز از نو و روزی از نو . . .

به عین در لشکر21 دیده ام حرف شما متین

مثال هم می توانم بزنم اگر نیاز بود

اگر این باندبازی نبود همین افراد شایسته و قدر که عرض کردم در دوران بعد از انقلاب کم نبودند براحتی میتوانستند از پس امور برآیند و خودشان را نشان دهند .

قبول کنید که درصد بالایی از همان عزیزان هم انگیزه خود را از دست داده اند

فعلا این موارد در ذهنم بود که خدمت دوستان ارائه دادم .

از همه این موارد گذشته باید قبول کنیم که سرنوشتی که گریبانگیر ارتش شده است همان سرنوشتی است که مملکت ما دچار آن شده است و این تقدیر ارتش و ایران است . آیا در کشور ما فقط ارتش دچار انحطاط شده است ؟

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

هیچ چیز دیگری دچار رکود و پسرفت نشده است؟

چون فرمانده هان ترسو داریم

این تقدیر کشور ما و ارتش ما بوده است. بعنوان مثال آیا کودکان و بچه های امروز با بچه های دیروز که روی حرف بزرگتر ، نفس نمیکشیدند و رکن اول هر خانواده ای احترام  به پدر و مادر و کلا افراد بزرگ جامعه بود ، قابل مقایسه هستند؟

؟؟؟!!!!!!!؟؟

الان کجا انضباط وجود دارد؟ اصلا مردم امروز میتوانند انضباط را معنی کنند؟ همه خود را شاهزاده میدانند و بر زمین و زمان فخر میفروشند طوری که حاضر نیستند به سلسله مراتب در هر زمینه ای احترام بگذارند چه برسد به اینکه به قوانین ارتش احترام بگذارند حالا  اینچنین افرادی اگر قرار باشد جذب ارتش شوند که الان کم نیستند خود به خود باعث فساد در ارتش میشوند ( جای بحث زیاد دارد )

نکته در همین باب این است که جوانان نسل نو ارتش فقط و فقط بخاطر فرار از بیکاری بدون هیچ علاقه ای وارد ارتش میشوند و همانطور که امام رضا علیه السلام فرمودند: آفت کار علاقه نداشتن به آن است:

پس به حرف و عرایض من رسیدید که آموزش و علاقه صفر

آری کشور دچار چنین بدبختی شده است و ازین رو گریبان ارتش را گرفته است فقط بخاطر اینکه ارتش امروز یادگار شاهان دیروز بوده است نگاه آحاد جامعه بویژه مسئولین به آن نگاه  ارتش بی دین و کافر است که باز هم شوربختانه این هم از تبلیغات و سم پاشی همانهایی است که میدانیم و این عوامل اثر سوء بر روحیه پیشکسوتان ارتش و نسل جوان دارد.

چون مسائلی همچون وطنپرستی و احترام به تاریخ پرشکوه هزاره های ایران که تنها 2500 سال آن تاریخ سیاسی مدون است ( تاریخ سیاسی ایران یعنی از زمان تاجگذاری کوروش کبیر که رسما شاهنشاهی هخامنشی تشکیل شده است و رسما سرزمین فلات ایران بعنوان کشور مستقل دارای حد و مرز با یک قوانین خاص و به طبع آن اولین دولت مستقل سیاسی در دنیا به شیوه سیاست امروز بنا نهاده شد ) به انزوا کشیده شده است و بدبختانه این افکار جزء اندیشه های ضد خدا و پیغمبر شناخته شده است و تاریخ ایران به همین سی و هشت سال یا هزار و چهارصد سال محدود شده است باعث شده است که افکار و اذهان مردم  راجع به وطن پرستی فقط در دفاع از انقلاب خلاصه شود ( خواهش میکنم فکر بد در مورد من نداشته باشید من یک شهروند میانه رو هستم و به نظام جمهوری اسلامی مثل شما احترام میگذارم ) در نتیجه وقتی فکر دفاع از انقلاب مطرح میشود این مسئله در ذهن تداعی میشود که همه کاره و نگهبان این کشور از گزند دشمنان فقط برادرانی هستند که خود را پاسدار انقلاب میدانند و چپیه به گردن میاندازند .و آنها هم به همین بهانه دفاع از کشور تمام امور اقتصادی مملکتی را بدست میگیرند و سرمایه های مالی را روز به روز افزونتر میکنند ودر جامعه امروز هم هرکس پول بیشتری داشته باشد حرفش برش بیشتری دارد و دوباره این عامل باعث تضعیف ارتش که خار چشم آنهاست میشود چرا که بوسیله پول  و شعار دفاع از انقلاب براحتی میتوانند حرف خود را به کرسی بنشانند و دست به تعرضات شدیدی  علیه تمامیت ارتش که آنرا رقیب سرسخت نظامی خود میدانند ، میزنند .

سروان فروزش خوب جواب داد اما سریع داستان را دور زدندبا بی تفاوتی شدید ستاد مشترک

از اینرو که بتوانند روزی یکه تاز نظامی کشور شوند و تا امروز تا حدود شاید 95% به اهداف خود دست یافته اند. همین میشود که میتوانند در دستگاه سیاسی بر خلاف قانون اساسی نفوذ کنند ( در قانون و آیین نانه انضباطی نیروهای مسلح فرمانده ارتش ارشد تر از فرمانده سپاه است ) ، طوری که در انتخاب فرماندهان ارتش هم دخالت میکنند و افرادی  بر سلسله مراتب ارتش گماشته میشوند که هیچ شناختی از ماهیت و اقتداری که ارتش باید داشته باشد ندارند و مدیریتی که به این جهت باید داشته باشند ندارند و به جای دلسوزی برای ارتش و پرسنل ارتش فقط با تدابیر خود باعث زوال بیشتر میشوند. نمونه آن هم مستقل کردن تیپای لشگری است که قبلا در همین موضوع و موضوع "پیشنهاد برای زنده نگه داشتن ارتش قهرمان" بیان کردم .

حرفی ندارم

فعلا این موارد به ذهنم رسد که ارائه دادم و همینجا از جناب مدیر تقاضا دارم که برای این تایپک و تایپکهای مشابه که جنبه انتقادی علیه ارتش دارد محدودیت و فیلتر ایجاد شود که ضعفهای ارتش کمتر در فضای مجازی نمود پیدا کند . با تشکر فراوان

ممنونم

ارادت.ممنونم

3 people like this

در 7 ساعت قبل، kalantar M16 گفته است :

با درود به خدمت سروران گرامي...

سلام

حيف نيست بحث به اين مهمي راكد بمونه؟

از اینکه آسیب شناسی می فرمایید جای قدر دانی داره

پس من استارتشو ميزنم تا ديگر عزيزان نيز همراهي كنن البته من حقير در برابر سروران گرامي كه از دلاوران ارتش هستند قطره اي در برابر دريا هم به حساب نميام  ولي به هر جهت بايد گستاخي منو ببخشيد كه با وجود استادان مسلم دارم در اين بحث شركت ميكنم ....

در خصوص آموزش تا آخر هستم در خدمت دیکر عزیزان که جای استاد تلخک را خالی می بینم

چند روز پيش كانال منوتو يك مستند از نحوه آموزش هنگ 75 رنجرهاي ايالات متحده آمريكا رو پخش ميكرد كه واقعا جالب و ديدني بود در عرض 8 هفته نفر داوطلب از يك نيروي صفر غير نظامي تبديل به نيروي عملياتي در هنگ 75 رنجر ميشد كه عملياتهاي ويژه انجام ميداد مثلا يكي از داوطلبها كارمند يه شركت بود كه استعفاء داده و داوطلب استخدام در اين نيرو شده بود .برام جالب و در عين حال غير قابل باور بود كه چطور ميشه در مدت 8 هفته يك نفر غير نظامي تبديل به يه نظامي نيرو ويژه بشه خب مسلما آموزش در اين موارد تنها موردي هست كه در حداعلاي درجه و به صورت بسيار علمي وپيشرفته در مورد اين نيروها اعمال ميشه .

باید واقعیت را قبول کنیم:

در کشور ما مشکل اقتصادی آنقدر زیاد هست که سرباز یا پایور نظامی مرتب ساعت خود را نگاه می کنه که کی از پادگان خارج خواهد شد تا دنبال شغل دوم برود

با این اوصاف هرکس در هر زمانی با هر علمی و با هر امکاناتی و..آموزش ارایه بکند بازده صفر خواهد بود

چون نظامی در ایران صاحب ندارد

در یک مقاله ای خواندم

روزی یکی از نظامیان امریکایی مستقر در منطقه ویتنام، نامه ای دریافت میکنه که همسرش بزودی فارغ خواهد شد .

از فرمانده خود تقاضای مرخصی میکنه و مرخصی موافقت می شود وکارمند نظامی با پرواز به کشورش می رودوقتی وارد خانه می شود می بیند همسرش را به بیمارستان برده اند و وضع حمل کرده و به خانه انتقال داده اند و یک پرستار هم در منزل برایش گذاشته اند.

نظامی بدون اینکه جتی پوتین خود را در آورد فقط فرزندش را بغل می گیرد و بوس میکنئدسپس از خانه خارج و با همان پروازی که آمده بود بر می گردد

به محض ورود به یگانش ، با انفصال از خدمتش مواجه می شود علت را جویا می شود که فرمانده می گوید

توکه به ارتش خودت اطمینان نداری نمی توانی در این ارتش جانفشانی کنی

حال می پرسم ارتش ایران برای ما که بیش از 110ماه در منطقه عملیاتی بودیم چه کرده که برای جدیدالورودها بکنه؟؟؟؟

يا يه مستند ديگه كه چند ماه پيش از همين كانال پخش شد كه در مورد آموزش كماندوهاي دريايي سلطنتي انگلستان بود كه در مدت سه ماه آموزش تبديل به نيروي عملياتي مي شدند .اينها همش نشانگر اهميت بحث آموزش در نيروهاي مسلح مي باشد همان مسئله اي كه در ارتش ما در درجه دهم اهميت هم نيست با اين اوصاف مگه ميشه يه ارتش نيرومند داشت . دقيقا يادمه در اين مستند ن

توضیح دادم فکر میکنم

ارادت

4 people like this