Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

نقاط ضعف ارتش و لزوم به روز رسانی

142 posts in this topic

با عرض سلام خدمت شما استاد نازنین جناب ابراهیمی سعید بزرگوار وتشکر فراوان از پاسخ شما استاد گرانقدر در رابطه با اینکه آموزشها تاحد امکان مشترک باشند  نکته ای که به نظر بنده میرسد این است که آموزشها بر اساس آئین نامه هایی میباشد که  حدود 4 دهه یا به عبارتی 40 سال پیش تدوین وبصورت کتب در اختیار مربیان آموزشی قرار گرفته حال به نظر بنده تمامی مراکز آموزشی بصورت آیین نامه ای آموزش دهند واینکه این آیین نامه ها به روز گردند . دیگر اینکه آموزش ها فقط به مراکز آموزشی منتهی نگردد وبصورت دوره ای در سطح یگانها نیز این آموزشها تکرار گردند چرا که آموزشها میتوانند به مرور زمان فرار گشته وافراد تحت آموزش آموزشها ی اولیه را فراموش کنند.

5 people like this

در 3 ساعت قبل، ناشناس عجیب گفته است :

ا عرض سلام و درود فراوان خدمت شما جناب کلانتر ام 16 از اینکه در این انجمن عضو شده اید

منهم خوشحالم از آشنایی با چنین عزیزانی

خیلی خوشحال هستم از اینکه این پست را ادامه دادید بازهم خوشحال اما نکاتی درکامنت شما وجود دارد که با اجازه ی شما دوست بزرگوار مطرح میکنم اولین نکته ومهمترین نکته که در رابطه با آن اتفاق نظر وجود دارد بین اعضای محترم انجمن همان بحث آموزش است که شما استاد نازنین به درستی به آن اشاره فرمودید نکته ی بعدی در بحث همین آموزش مدت زمان آن میباشد آنجا که شما از مستند مورد نظر خود تعریف کردید مدت 8 هفته برایم تلنگری شد چرا ؟ بدلیل اینکه اتفاقاً مدت آموزش پرسنل وظیفه البته دیپلمه ها نیز 2 ماه ویا به عبارتی 8  هفته میباشد در مورد پرسنل وظیفه ی زیر دیپلم نیز 3 ماه حال نکته ای که میخواهم اشاره کنم این است که در مستندی که شما یبه آن اشاره فرمودید  مدت آموزش8 هفته ودر کشور ماهم 8 هفته یا 2ماه ولی به قول معروف این کجا و آن کجا !

فکر میکنم کوچکترین مشکل را عرض کرده ام

حتی در بعضی سایت ها ی اینترنتی چه داخلی وچه خارجی تصاویر  سربازان آمریکایی  وجود دارد که با کنده های درخت ودر جنگل نیز مشغول تمرین بودند !

ورزش انگلیسی هست به نام

استک لوکل

ودر پایان یک بار دیگر از اینکه در این انجمن حضور دارید به شما خیر مقدم عرض مینمایم  با آرزوی سلامتی وموفقیت روز افزون برای شما  :140016094434711::140016094434711::140016094434711::140016094434711: ارادتم

ارادت

4 people like this

در 4 دقیقه قبل، ناشناس عجیب گفته است :

با عرض سلام خدمت شما استاد نازنین جناب ابراهیمی سعید بزرگوار وتشکر فراوان از پاسخ شما استاد گرانقدر در رابطه با اینکه آموزشها تاحد امکان مشترک باشند  نکته ای که به نظر بنده میرسد این است که آموزشها بر اساس آئین نامه هایی میباشد که  حدود 4 دهه یا به عبارتی 40 سال پیش تدوین وبصورت کتب در اختیار مربیان آموزشی قرار گرفته حال به نظر بنده تمامی مراکز آموزشی بصورت آیین نامه ای آموزش دهند واینکه این آیین نامه ها به روز گردند . دیگر اینکه آموزش ها فقط به مراکز آموزشی منتهی نگردد وبصورت دوره ای در سطح یگانها نیز این آموزشها تکرار گردند چرا که آموزشها میتوانند به مرور زمان فرار گشته وافراد تحت آموزش آموزشها ی اولیه را فراموش کنند

من عرض کردم که النه کسی نمی تواند طرح درسی مبتنی بر عمل و پا به رکاب بودن طرح کنه که تعبیر شده بود همه را به یک چوب زدن

موضوع آموزش مشخص

ساعت مشخص

محل آموزش مشخص

شاگردان معلوم

استاد منتخب

طرح درس(چی عرض کنم)

زمانمبندی که صفر

و...

6 people like this

استاتيد ارجمند و سروران گرامي همه فرمايشات شما در مورد كاستي آموزش در ارتش و نقاط ضعف آن متين و قابل قبول است وليكن مطلب مهمتر بحث فرهنگ عمومي جامعه ميباشد همه ما فارغ از هر پست و مقامي كه داريم يا هر نقشي كه در جامعه ايفا ميكنيم تحت تاثير فرهنگ عمومي جامعه هستيم .در ابتدا همه افراد جامعه در خانواده و سپس در محيط هاي مختلف ارزشها و ضد ارزشهاي جامعه را فراميگيرند و با خرده فرهنگهاي جوامع كوچك اعم از خانواده ، انواع محيطهاي آموزشي و خود جامعه در بعد كلان آن و حتي فرهنگ عمومي سياسي حكومت آشنا و تربيت مي شويم  ..اينكه ما در ايفاي نقش اصلي خود در جامعه با چه سليقه و روشي عمل ميكنيم ريشه در آموزش ما در اين محيطها دارد . زماني كه يك شخصيت سياسي اجتماعي در محاورات روزانه خود دچار مشكل است و نميتواند جانب ادب را حفظ كند و با شور و حرارت اقدام به حتاكي مي نمايد و اين اعمال را در برابر رسانه هاي جمعي و مردم انجام ميدهد شما از ساير اقشار جامعه چه انتظاري داريد ؟ در جامعه اي كه دزدي زرنگي محسوب شده و جرم ديگر جنبه حقوقي و قضايي خود را از دست داده و با هزاران ترفند و لابيگري مجرم آزادانه در حال عيش و نوش است و جالب است مجرم ديگر مجرم نيست و جرم قبح و زشتي خود را از دست داده و تنها حرف زدن و انتقاد از جرم ، جرم و گناه محسوب ميشود چه انتظاري از پزشك ، معلم ، داروساز ، بقال ، راننده تاكسي ، كارگر ، يا يك نظامي مي توان داشت . جامعه اي كه دچار سقوط و انحطاط اخلاقي و ارزشي شده فرقي نمي كند چه نظامي باشي چه كارگر همراه با اين كشتي غرق خواهي شد . زماني بود كه همين مردم كشته شدن در راه وطن و دفاع از نواميس هموطنانشان را افتخار مي دانستند و لي حالا چه بر سر ما آمده كه اينطور به مرگ هم راضي شديم ؟بله عزيزان به نظر اين حقير فرهنگ عمومي جامعه در هر زمان نشئات گرفته از سياستهاي اعمال شده حكومت آن جامعه است. گناه انحطاط و سقوط فكري و اخلاقي جامعه ما كه اندك وجدانهاي بيدار جامعه را هم دعوت به خواب و سكوت ميكند بر گردن مردان حكومتي است .مرداني همانند آن آقايي كه تصور حاله نور داشت قبح دروغگويي در انظار مردم را ازبين برد و دروغ گفتن را كه ريشه تمامي ناهنجاريهاست تبديل به ارزش كرد. دوستان گرامي مگر ميشود در سراب به دنبال اب بود و سيراب شد ؟ جامعه ما سراب آرمان شهري است كه همگان از فرط تشنگي انسانيت رو به موت اند .... دست آخر مخلص كلام اينجانب آن است كه تا فرهنگ عمومي جامعه اصلاح نشود هيچ انتظاري از هيچ فردي از افراد اين جامعه نمي توان داشت و اين مهم فقط و فقط به دست سردمداران نظام قابل اجرا است . في الحال حرف زدن از نقصان آموزش در ارتش يا وزرات آموزش و پرورش يا آموزش عالي يا ساير زمينه ها و انداختن گناه آن بر گردن مجريان پايين دست ظلمي فاحش در حق آنان است  و نميتوان گفت مربيان آموزشي كوتاهي مي كنند درست تر آن است كه بگوييم مربيان آموزشي با اين مسائلي كه در جامعه واقع ميشود ديگر انگيزه اي چه مادي و چه معنوي در جهت انجام وظايف خود ندارند وقتي حقوق يك گروهبان سپاه به اندازه يك ستوان ارتش است مگر ديگر انگيزه اي باقي مي ماند ؟ همين لباس كار ارتشي ها را ببينيد لباسي كه در حكم كفن است براي مدافعان جان و مال و ناموس و تماميت عرضي اين كشور چنان بي ارزش شده كه بعنوان لباس كار ، كارگران فصلي يا مكانيكهاي خودرو و ... مورد استفاده است ...چه گويم كه ناگفتنم بهتر است . ( خانه از پاي بست ويران است ....خواجه درفكر نقش بند ايوان است )  

6 people like this

در 13 ساعت قبل، حسنعلی ابراهیمی سعید گفته است :

ارادت

از بذل توجه شما دلاور قهرمان ارتشي كمال امتنان را دارم ...ما نسل جديد يا همان نسل سوخته وامدار جانفشاني ها و رشادت هاي سروراني همچون شما هستيم . انشاالله هميشه زنده باشيد و سايتون بالا سر خانواده محترمتون مستدام باشه 

6 people like this

در 17 ساعت قبل، ناشناس عجیب گفته است :

با عرض سلام و درود فراوان خدمت شما جناب کلانتر ام 16 از اینکه در این انجمن عضو شده اید خیلی خوشحال هستم از اینکه این پست را ادامه دادید بازهم خوشحال اما نکاتی درکامنت شما وجود دارد که با اجازه ی شما دوست بزرگوار مطرح میکنم اولین نکته ومهمترین نکته که در رابطه با آن اتفاق نظر وجود دارد بین اعضای محترم انجمن همان بحث آموزش است که شما استاد نازنین به درستی به آن اشاره فرمودید نکته ی بعدی در بحث همین آموزش مدت زمان آن میباشد آنجا که شما از مستند مورد نظر خود تعریف کردید مدت 8 هفته برایم تلنگری شد چرا ؟ بدلیل اینکه اتفاقاً مدت آموزش پرسنل وظیفه البته دیپلمه ها نیز 2 ماه ویا به عبارتی 8  هفته میباشد در مورد پرسنل وظیفه ی زیر دیپلم نیز 3 ماه حال نکته ای که میخواهم اشاره کنم این است که در مستندی که شما یبه آن اشاره فرمودید  مدت آموزش8 هفته ودر کشور ماهم 8 هفته یا 2ماه ولی به قول معروف این کجا و آن کجا ! حتی در بعضی سایت ها ی اینترنتی چه داخلی وچه خارجی تصاویر  سربازان آمریکایی  وجود دارد که با کنده های درخت ودر جنگل نیز مشغول تمرین بودند ! ودر پایان یک بار دیگر از اینکه در این انجمن حضور دارید به شما خیر مقدم عرض مینمایم  با آرزوی سلامتی وموفقیت روز افزون برای شما  :140016094434711::140016094434711::140016094434711::140016094434711: ارادتمند

جناب ناشناس عزيز از بذل توجه حضرت عالي بسيار مشعوفم بايد به عرضتان برسانم من در مركز آموزش 02 از مورخه 18/2/77 تا 28/7/77 در دو دوره مقدماتي و كد آموزش ديدم ولي هيچ وقت احساس نكردم كه رنجر هستم . بيشتر خودم رو زنداني جرم ناكرده ميدونستم تا سرباز وطن ( به دليل نوع نگرش افراد نسبت به ما به اصطلاح خودشون آشخورها) ولي بخدا قسم هيچ وقت اولين صبحگاه مشترك مركز آموزشي رو كه رفتم يادم نميره اشك تو چشام جمع شده بود ناخودآگاه وقتي پرچم بالا ميرفت و همه خبردار بودن يه حس غرور و افتخاري كل وجودمو در برگرفت و ناخواسته به اين فكر ميكردم كه : خدايا چه خون هايي ريخته شده تا اين پرچم الان در اين ساعت بالا بره و گريه ام گرفت ...اينو گفتم كه شما فك نكنين من همش دو دره باز بودم ...هر چند كه در دوراني سربازي از سرباز بودنم بد ميومد و مرخصي رو به در پادگان بودن ترجيح ميدادم ولي الان وقتي به اون دوران فكر ميكنم آرزو ميكنم بازم برگردم به اون دوران خدمت ، دوراني كه تا آخرين لحظه عمرم هيچگاه فراموشش نمي كنم .در پايان از اينكه بنده نوازي فرموديد و مطالب من رو مورد لطف قرار داديد ممنونم.آرزوي موفقيت و شادكامي روز افزون براتون دارم.

6 people like this

بنده هم خوشحال هستم از این که شما دوست نازنین در انجمن عضو هستید جناب کلانتر ام 16 بزرگوار اما نکاتی در کامنت شما وجود دارد که با اجازه ی شما مطرح مینمایم

بيشتر خودم رو زنداني جرم ناكرده ميدونستم تا سرباز وطن ( به دليل نوع نگرش افراد نسبت به ما به اصطلاح خودشون آشخورها)

دیدگاه ها متفاوت میباشد بعضی به چشم آشخور بعضی به چشم دلسوزی بعضی حتی به چشم مجرم !! برخی هم به چشم احترام یعنی به عبارتی همه ی دیدگاه ها نسبت به سربازان یکی نبوده وما شاهد دیدگاه های متفاوتی چه منفی وچه مثبت به جامعه وپرسنل سرباز هستیم

ولي بخدا قسم هيچ وقت اولين صبحگاه مشترك مركز آموزشي رو كه رفتم يادم نميره اشك تو چشام جمع شده بود ناخودآگاه وقتي پرچم بالا ميرفت و همه خبردار بودن يه حس غرور و افتخاري كل وجودمو در برگرفت و ناخواسته به اين فكر ميكردم كه : خدايا چه خون هايي ريخته شده تا اين پرچم الان در اين ساعت بالا بره و گريه ام گرفت

بله حق باشما دوست نازنین است چه خونها که برای حراست از این آب و خاک ریخته نشده  وچه جان ها که درخاک خفتند تا کشور ما پایدار بماند  چیزی که میتوانم بگویم این است که بنا بر حدیثی ازامام علی (ع) سرباز زینت کشور است  هرچند که با پرسنل ارتش وسربازان ارتش بی مهری هایی میشود متأ سفانه ولی حداقل پیش خدای خود روسفید هستند  وخواهند بود چه شما دوست نازنین وچه دیگر عزیزان اعم از پایور و وظیفه که افتخار پوشیدن لباس مقدس ارتش راداشته اند ودارند .با این وصف هرکس در دروران سربازی تجربیاتی دارد که با بیان آنها در این پست وبه کمک اساتیدی که در انجمن حضور دارند بتوان راه حلی ارئه کرد تا نقاط ضعفی که در ارتش هست برطرف گشته تا ارتش  بتواند بهتر از مرزهای کشور ما حراست کند .  البته ارتش هنوز با مشکلاتی که دارد هنوز وبه خوبی از مرزهای ما نگهبانی وحراست میکند که جای تقدیر دارد.

7 people like this

در در ۱۳۹۵/۷/۱۴ ه‍.ش. در 10:38 AM، kalantar M16 گفته است :

ولي بخدا قسم هيچ وقت اولين صبحگاه مشترك مركز آموزشي رو كه رفتم يادم نميره اشك تو چشام جمع شده بود ناخودآگاه وقتي پرچم بالا ميرفت و همه خبردار بودن يه حس غرور و افتخاري كل وجودمو در برگرفت و ناخواسته به اين فكر ميكردم كه : خدايا چه خون هايي ريخته شده تا اين پرچم الان در اين ساعت بالا بره و گريه ام گرفت ...

از خون جوانان وطن لاله دمیده

از ماتم سرو قدشان، سرو خمیده

در سایه گل بلبل از این غصه خزیده

گل نیز چو من در غمشان جامه دریده

چه کج‌رفتاری ای چرخ

با آرزوی سلامتی برای همه سربازان دلیر ایران و استاد معظم ، محمدرضا شجریان . . .

6 people like this

با تشکر از همه عزیزان که در بحث شرکت میکنند 

بهتر هست که از موضوع اصلی دور نشیم. 

خوب در قدم اول متوجه شدیم که یکی از پایه های اصلی که باعث ضعف در ارتش میشود، نبود یک آموزش درست و کارآمد و به روز می باشد. 

حالا با توجه به تمامی کمبود ها و نواقصی که وجود دارد ( کمبود بودجه، عدم امکانات مناسب ، نیروهای موازی و ... ) دوستان چه پیشنهادی برای آموزش نفرات وظیفه و پایور در دوره خدمت خودشون دارند ؟ با این بودجه و امکانات ، بهتر هست که آموزش ها چطور تغییر بکنند و چه چیزهایی حذف، کم و یا اضاف بشود ؟ 

با تشکر

6 people like this

در 4 ساعت قبل، kalafe2006 گفته است :

با تشکر از همه عزیزان که در بحث شرکت میکنند 

سلام:ممنونم

بهتر هست که از موضوع اصلی دور نشیم. 

تصمیم به موقع و خوب

خوب در قدم اول متوجه شدیم که یکی از پایه های اصلی که باعث ضعف در ارتش میشود، نبود یک آموزش درست و کارآمد و به روز می باشد. 

دقیقآ

حالا با توجه به تمامی کمبود ها و نواقصی که وجود دارد ( کمبود بودجه، عدم امکانات مناسب ، نیروهای موازی و ... ) دوستان چه پیشنهادی برای آموزش نفرات وظیفه و پایور در دوره خدمت خودشون دارند ؟

من عرایض خودم را قبل از استادان میگویم چون من 7ماهه هستم پس دوستان ناراحت نشوند

آموزش کارکنان پایور بر حسب مبنتی بر عمل و بروز باید باشد

تداوم آموزش 6ماهه و سالیانه باید اجرا شود

ارزیابی مناسب و مبتنی بر واقعیت صورت بگیرد

پایورانی که نتوانند بموقع در دوره شرکت ویا آزمون با نمره قبولی پس بدهند به دورهای متناسب با (باعرض معذرت)درک و فهم و سوادش اعزام شود

دوره های مدون و عرضی و طولی ادامه داشته باشد با نظارت مستقیم استادان برجسته

و.....

وقتی این کارها انجام گرفت که مشکل هم نیست و بارمالی چندانی را دربر ندارد واگرهم دشته باشد یک پس انداز باید مدنظر باشد  می رسیم به وظیفه ها

1-این ذهنیت را که سرباز به شهر خودش خواهد افتاد را از جامعه حذف کنیم چون اینکار ضربات وحشتناگی را به بدنه نیروهای مسلح می زند

افراد نخبه،باهوش،مبتکر،و... در یک یگان می افتند و افرادی مثل این حقیر که بی سواد و براثر این بی سوادی کندذهن و... هستند در یک یکان دیکر

2-ضمن آموزش رزم مقدماتی، امتحان عملی و علمی وشفاهی وکتبی اخذ (فرق باشد بین بی سواد کم سواد و باسواد)وسفت و سخت روی قانون ایستادگی بکنند و کسانی را که آموزش را یاد نگرفته اند تجدید دوره شوند که این عمل باعث می شود سربازان جدیدالورود با انگیزه بالا دروس را یاد بگیرند(اگر در هر مرگز آموزشی سه دوره ایستادگی شود برنامه روی غلطک می افتد)

در حین آزمون از سربازان،از فرمانده یگان هم جلوی سرابزان آزمون اخذ شود(اگر کسی دلیلش را خواست بفرماید عرض کنم)

در 4 ساعت قبل، kalafe2006 گفته است :

با این بودجه و امکانات ، بهتر هست که آموزش ها چطور تغییر بکنند و چه چیزهایی حذف، کم و یا اضاف بشود ؟ 

نحوه تغییر آموزش را که بنظرم می رسید کمی عرض کردم

چیزی هم نباید حذف شود باید امکانات آموزشی بهینه واردو مورد بهره برداری شود

با تشکر

ارادت

3 people like this

درود و سلام خدمت همگی دوستان بخصوص خدمت استاد ابراهیمی سعیدبزرگوار وجناب مدیر عزیز  همان گونه که امر فرمودید که بحث تایپیک عوض نشود بنده هم اطاعت امر کرده نظرات خود را بیان میدارم البته باکسب اجازه در همین بحث آموزش عرض شود که بنده تجربه ی شخصی خودم را از خدمت سربازی بیان می نمایم البته تقریباً بیشتر اعضا ی انجمن از پرسنل وظیفه ی ارتش بوده و به عنوان پرسنل وظیفه در ارتش خدمت کرده اند بنا براین تجربیاتی که بیان میشود  عمدتاً مربوط به پرسنل وظیفه میشود البته تاحد زیادی  شامل پرسنل کادر هم میگردد چرا که بخش عمده ی آموزشها بین پرسنل کادر ووظیفه مشترک میباشد برای مثال بحث صف جمع ونظام جمع .اما نکته ای که به نظر بنده ی حقیر میرسد این است که عمده ی امکانات ارتش خیلی قدیمی هستند و سرمایه گذاری روی آنها مقرون به صرفه نیست وهمین مسأ له بخشی قابل توجهی از بودجه ی ارتش را به خود اختصاص میدهد دیگر مسأ له بحث جذب نیروی نخبه در ارتش میباشد وفقط معطوف به نیروی وظیفه نشود یعنی ارتش با جذب هرچه بیشتر نیروهای نخبه مخصوصاً نیرو های کادر بتواند به فناوری های نوین و به روز  تجهیز گردد بجای اینکه همین افراد نخبه بجای خدمت در کشور به خارج از کشور رفته وبحث فرار مغزها تداوم یابد . حال برسیم  به این نکته که چه آموزشهای به پرسنل اعم از کادر و وظیفه داده شود . که به نظر بنده  میتوانند شامل این موارد میتوانند باشند کمک های اولیه  تمرینهای بدنی وحتی به نظر بنده برگذاری رزمایشها و ایجاد شرایط شبهه جنگی تا پرسنل بیشتر وظیفه وسربازان, ضمن آشنایی  با مناطق نبرد ومشاهده ی انفجار های واقعی بتوانند در منطقه ی نبرد واقعی از خودشان عملکرد بهتر وموثر تری نشان دهند. البته بنده فقط به بخش ناچیزی از موارد آموزشی اشاره نمودم  . دیگر مورد آشنایی پرسنل بخصوص پرسنل وظیفه با فناوریهای نوین وبه روز میباشد بطور مثال سیستمهای جنگ الکترونیک به روز دستگاه ها ی ارتباطی جدید و... یکی دیگر از مباحث اموزش بحث  ش . م. ه یا ش. م. ر میباشد یعنی سرباز ها چه دریگان وچه در پادگان های آموزشی بتوانند به موقع عکس العمل مناسب رانشان داده تا درمناطق نبرد دچار مشکل نشوند.

4 people like this

با درود به خدمت تمامي سروران گرامي...

به نظر اين حقير بايد برنامه آموزشي ارتش اعم از وظيفه و كادر در كليه سطوح بازبيني شود . برنامه آموزشي كه تدوين ميشود شامل انواع سرفصلها متناسب با رسته نيروها بايد باشد كه در آن بتوان نفرات را با تجهيزات و اصول جنگهاي نوين آشنا كرد كه اين مورد خود مستلزم فراهم نمودن تجهيزات مناسب براي  دوره هاي اموزشي مربوطه ميباشد .من باب مثال بايد عرض كنم كه تا كي بايد نفرات نظامي يك ارتشي كه در بحران خيز ترين و استراتژيكترين نقطه دنيا قرار دارند همچنان نحوه استفاده از سلاحهايي مانندژ3 و تيربار ژ3 و ... آموزش ببينند..نكته دوم اينكه برنامه آموزشي بايد تضمين اجرايي فوق العاده بالايي را داشته باشد تا جايي كه نفراتي كه در يگانهاي آموزشي مشغول به خدمت هستند اولا از زبده ترين و باتجربه ترين نيروها باشند و دوما از حقوق و مزاياي بالايي برخوردار باشند تا انگيزه كافي براي آموزش دادن داشته باشند . نكته مهمتري كه به نظرم ميرسد اين است كه بهتراست نيروهاي وظيفه در مراكز اموزشي كه خاص آنهاست آموزش ببينند تا در يگانهايي كه يكي ، دو گردان آموزشي دارند و نيروي وظيفه جهت نياز خود تربيت مي كنند. با اين روش اصول اموزشي در سطح ارتش يك دست شده و از سليقه اي شدن امر آموزش جلوگيري مي شود . در كنار آموزش علمي و عملي نيروها حتما روانشناسهايي در مراكز اموزشي كادر و وظيفه مستقر باشند و با انجام مصاحبه هايي در بازه هاي زماني مختلف روحيات و خلق و خوي نفرات را بررسي و نتيجه اين مصاحبه هادر پرونده نفرات ثبت و ضبط شده تا در سنوات آينده در مراحل ترفيع و .... مورد بررسي و استفاده و استناد باشد برنامه آموزشي نفرات پايور مداوم بوده و تا پايان خدمت به صورت سالي دوماه يا هر چند مدتي كه نياز باشد جهت باز آموزي و ارتقاع دانش نظامي صورت پذيرد ... براي از بين بردن نخوت و سستي در بين نيروهاي مسلح ارتش بايد همه نيروها با توجه به توان بدني در يكي از رشته هاي رزمي تا حد قابل قبولي آموزش ديده باشند تا بتوانند در ميدان نبرد كارايي لازمه را داشته باشند و هدف اصلي از اين كار همان از بين بردن نخوت و سستي در بين نفرات رزمنده است زيرا كه ميدان نبرد هيچ گونه نخوت و سستي را برنمي تابد . دست آخر اينكه هر نوع برنامه آموزشي و انضباطي  بايد با در نظر گرفتن خلق و خوي اجتماعي و فرهنگي صورت پذيرد وگرنه محكوم به شكست است .به نظر اينجانب تنها تضمين اجرايي مناسب جهت انجام درست آموزش همان ايجاد انگيزه در بين كاركنان نظامي اعم از كادر و وظيفه ميباشد كه اين امر مي تواند به طرق مختلف اعم از حقوق مزاياي مناسب و متناسب با تورم، ايجاد تسهيلات رفاهي برا نفرات نظامي و خانواده هاي آنها ، بالابردن رتبه و جايگاه اجتماعي يك فرد نظامي به عنوان مدافع تماميت عرضي و ضامن امينيت مملكت مي باشد . تا زماني كه يك فرد نظامي عاجز از تامين رفاه و آسايش افراد خانواده تا حد قابل قبولي مي باشد حرف زدن از هر نوع برنامه آموزشي به نظر من همانند آب در هاون كوبيدن است چون من به شخصه افسران ارشدي را مي شناسم كه براي تامين خانواده خود داراي شغل دوم و حتي سوم هم هستن . اين فرد آرامش فكري براي انجام وظايف خود ندارد و نميتوان از آن توقع بيش از اندازه داشت .

3 people like this

سلام

می خواستم ادامه و آخرین مطالب نظر خودم را بنویسم اما با خبر خوشحالی که از حضور دوستان مخصوصآ تلخک عزیز وجود دارد دوست داشتم کمی هم از تجربیات و اظهار نظر عالمانه آنها استفاده کنیم

ارادت

2 people like this

با سلام

از آنجایی که اینجانب سالهاست از ارتش رها شده و آشنایی چندانی با حال و احوال ارتش بعد از جنگ ندارم نمیتوانم اظهار نظر کنم . اما در یک اظهار نظر کلی چند جمله ای را عرض و نظر شخصی خود را تقدیم میکنم .

در حال حاضر ارتش ایران فاقد افراد خبره و آشنا به علوم و فنون نظامی است . در ارتش ایران نظامیان تصمیم گیرنده نیستند . فرماندهان ارتش اراده و اختیار چندانی نداشته و ندارند . ارتش سازمانی است که تا چند سال دیگر اثری از این ارتش دیده نخواهد شد . همانگونه که ژاندارمری و شهربانی از بدنۀ قوای ایران حذف شدند ، به دلیل وسعت ارتش حذف این سازمان تا چند سال دیگه به سرانجام خواهد رسید . پروژۀ حذف ارتش ایران قبل از انقلاب کلید خورده بود . البته جنگ با عراق سبب به تأخیر افتادن این پروژه شد . البته این نظر شخصی خودم هست شاید هم اشتباه میکنم . ارادتمند : تلخک

8 people like this

در 5 ساعت قبل، تلخک گفته است :

پروژۀ حذف ارتش ایران قبل از انقلاب کلید خورده بود . البته جنگ با عراق سبب به تأخیر افتادن این پروژه شد . البته این نظر شخصی خودم هست شاید هم اشتباه میکنم . ارادتمند : تلخک

درود جناب تلخک

با آرزوی سلامتی برای شما و خانواده بویژه والده گرامیتان . انشاالله که بلا دور است

لطفا در مورد این جمله آخر که فرمودید بیشتر توضیح بدهید. با عقل جور در نمیاد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4 people like this