Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

نقاط ضعف ارتش و لزوم به روز رسانی

169 posts in this topic

اسلحه داری داشتم بنام غلامرضا خسرو شاهی، النه هم با هم ارتباط داریم وقتی تبریز می آید در اداره ای که من بعد بازنشستگی مشغول هستم برای دیدنم می آید

یکروزپنجشنبه  روبروی من ایستاد و گفت کی بازنشسته می شوی از دست تو راحت شوم

علت را پرسیدم گفتند ،،

شما عادت کردید روزهای پنج شنبه ، اسلحه خانه و انمبار و کپسولهای آتش نشانی و ساختمان و سرویس ها را بازدید و برای هرکدام دستوری می دهید که برای شما یک جمله و برای ما ساعتها کار هست

خسته شدیم از دست تو

روزی رسید که من بازنشست شدم و وقتی خسروشاهی را دیدم چون ناخودآگاه رفتار من روی ایشان اثر گذاشته بود گفت،،، هرهفته یادت میکنیم چون نه درجه دارهای جدید حال کار کردن دارند و نه سربازان گوش به حرف می دهند.

8

در 22 ساعت قبل، حسنعلی ابراهیمی سعید گفته است :

اسلحه داری داشتم بنام غلامرضا خسرو شاهی، النه هم با هم ارتباط داریم وقتی تبریز می آید در اداره ای که من بعد بازنشستگی مشغول هستم برای دیدنم می آید

یکروزپنجشنبه  روبروی من ایستاد و گفت کی بازنشسته می شوی از دست تو راحت شوم

علت را پرسیدم گفتند ،،

شما عادت کردید روزهای پنج شنبه ، اسلحه خانه و انمبار و کپسولهای آتش نشانی و ساختمان و سرویس ها را بازدید و برای هرکدام دستوری می دهید که برای شما یک جمله و برای ما ساعتها کار هست

خسته شدیم از دست تو

روزی رسید که من بازنشست شدم و وقتی خسروشاهی را دیدم چون ناخودآگاه رفتار من روی ایشان اثر گذاشته بود گفت،،، هرهفته یادت میکنیم چون نه درجه دارهای جدید حال کار کردن دارند و نه سربازان گوش به حرف می دهند.

با درود به خدمت سرور گرامي جناب سروان ابراهيمي سعيد عزيز 

جناب ،‌‌ به اندازه يك برگ A4 در مورد اين خاطره حضرتعالي مطلب نوشتم و دوباره خواندم ديدم لحن مطالب ام بيشتر بيان واقعيات جامعه است و به همين دليل تنداست و برنده . با خود انديشيدم كه: نكند زبان سرخ ،سر ، سبز را برباد دهد ؟به همين دليل تمام مطالبم را پاك كردم ....لاكن نياز به گفتن من نيست كه خودتان كوله باري از تجربه ايد و آنچه را كه بايد بدانيد ، مي دانيد.

غرض فقط عرض ارادت بود و بس

5

در 17 دقیقه قبل، kalantar M16 گفته است :

ا درود به خدمت سرور گرامي جناب سروان ابراهيمي سعيد عزيز 

جناب ،‌‌ به اندازه يك برگ A4 در مورد اين خاطره حضرتعالي مطلب نوشتم و دوباره خواندم ديدم لحن مطالب ام بيشتر بيان واقعيات جامعه است و به همين دليل تنداست و برنده . با خود انديشيدم كه: نكند زبان سرخ ،سر ، سبز را برباد دهد ؟به همين دليل تمام مطالبم را پاك كردم ....لاكن نياز به گفتن من نيست كه خودتان كوله باري از تجربه ايد و آنچه را كه بايد بدانيد ، مي دانيد.

غرض فقط عرض ارادت بود و بس

سلام بزرگوار

ایکاش حرف دل را می زدید

منهم دلم گرفته است

امروز از هر روز بیشتر

چقدر راحت ما ارتشیان را کنار می زنند

رفته بودم بنیاد شهید،

داغ دلم تازه شد

اعصابم خرابه

نمی دانم به کی بگویم و یا چی بکنم

خیلی داغونم

شما حرف دل بزنید به درد من گرفتار نشوید

ارادت

6

در ۱ ساعت قبل، حسنعلی ابراهیمی سعید گفته است :

سلام بزرگوار

ایکاش حرف دل را می زدید

منهم دلم گرفته است

امروز از هر روز بیشتر

رفته بودم بنیاد شهید،

داغ دلم تازه شد

اعصابم خرابه

خیلی داغونم

ارادت

چه گويم كه ناگفتنم بهتر است!!!!!!!!!!!!!!

5

فکر کنم گفتم اول تجهیزات گروهی رزمی 

باسلام  خدمت همگی دوستان خدارا شکر که جناب رئیس ازدست بنده عصبانی نشدند که خدا را شکر به خیر گذشت وخطر از بیخ گوش بنده گذشت: EMBARRASS :

اما به نظر بنده ی حقیر چه تجهیزات فردی باشد وچه گروهی رزمی در اصل ماجرا شاید تفاوت زیادی نکند چرا که در اینجا بود جه است که حرف اول را میزند وبعد از بودجه یک مدیریت وفرماندهی صحیح وکار آمد بدین ترتیب که اگر به فرض مثال بودجه ی کافی ولازم به ارتش طعلق گیرد تا یک مدیریت هدفمند برای به کار بردن این بودجه نباشد مشکلات همچنان لاینحل خواهند بود بطور مثال در پست های قبلی جناب  استاد عزیز ابراهیمی سعید فرموده بودند که زمان شاه حفظ تجهیزات ونگهداری آنها در راس امور بوده این یعنی یک مدیریت و فرماندهی صحیح واصولی . حال بماند که حفظ ونگهداری از برخی تجهیزات به دلیل عمر بالا وفرسودگی آنها  مقرون به صرفه وبخشی از بودجه ی اختصاصی ارتش را میبلعد بطور مثال در بخش موتوری وخودرویی

5

موضوع فراموش نشه 

2

در در 12/4/2016 در 11:32 PM، ناشناس عجیب گفته است :

اما به نظر بنده ی حقیر چه تجهیزات فردی باشد وچه گروهی رزمی در اصل ماجرا شاید تفاوت زیادی نکند چرا که در اینجا بود جه است که حرف اول را میزند وبعد از بودجه یک مدیریت وفرماندهی صحیح وکار آمد بدین ترتیب که اگر به فرض مثال بودجه ی کافی ولازم به ارتش طعلق گیرد تا یک مدیریت هدفمند برای به کار بردن این بودجه نباشد مشکلات همچنان لاینحل خواهند بود بطور مثال در پست های قبلی جناب  استاد عزیز ابراهیمی سعید فرموده بودند که زمان شاه حفظ تجهیزات ونگهداری آنها در راس امور بوده این یعنی یک مدیریت و فرماندهی صحیح واصولی . حال بماند که حفظ ونگهداری از برخی تجهیزات به دلیل عمر بالا وفرسودگی آنها  مقرون به صرفه وبخشی از بودجه ی اختصاصی ارتش را میبلعد بطور مثال در بخش موتوری وخودرویی

و بالاتر از تجهیزات، نیروی انسانی که خیلی راحت یک عمر تلاش و تجربه و تخصص یک انسان از بین می‌رود. از سرباز وظیفه گرفته تا پرسنل محترم.

4

با سلام خدمت سپید گرامی بله در اصل نیروی انسانی بزرگترین سرمایه ی یک مجموعه میباشد واگر یک نیروی انسانی بدون انگیزه باشد تجهیزات نو وبه روز هم کمک زیادی نخواهد کرد مثالهایی از این دست وجود دارند ارارتشهایی که علی رغم داشتن تجهیزات مناسب ولی در جبهه ی نبرد کاری ازپیش نبردند شاید بتوان در این رابطه ارتش بعثی عراق را درجنگ اول ودوم خلیج فارس مثال زد

4

در در 12/3/2016 در 7:27 PM، حسنعلی ابراهیمی سعید گفته است :

سلام بزرگوار

ایکاش حرف دل را می زدید

منهم دلم گرفته است

امروز از هر روز بیشتر

رفته بودم بنیاد شهید،

داغ دلم تازه شد

اعصابم خرابه

خیلی داغونم

ارادت

بنیاد شهید... اگر طاقتش را ندارید این فیلم را نبینید. :-/

مادر شهیدی که فرزندش ارتشی بوده (مادر یک شهید و یک جانباز) برای هزینه درمان مجبور است دستفروشی کند، شهرداری مزاحم می‌شده بنیاد شهید نامه داده که بنده خدا بتواند بدون مزاحمت دستفروشی کند!

http://shohadayeiran.com/files/fa/news/1395/9/21/147073_386.mpg

مسئولین جوابیه داده‌اند و طلب‌کار هم شده‌اند...

پوزش از مدیر گرامی. فکر می‌کنم اگر آقایان به فکر خانواده «شهید»‌ هم نیستند، حداقل برای حفظ وجهه و روحیه نیروی انسانی هم باید کاری بکنند. واقعاً نمی‌فهمم چطور این طور سربالا جواب می‌دهند. اگر مسئولین به فکر مردم باشند، تجهیزات را هم تهیه خواهند کرد، از زیر سنگ هم که شده. ولی این طوری؟

6

باعث شرمساری است 

چرا مسئولین و...  از خجالت نمیرن بمیرن در تعجبم 

وقتی دکل نفتی در مملکت دزدیده بشه و دزدش پست بگیره، وقتی حق فرهنگیان دزدیده بشه و بگن فقط بدهی داره و هزارتا حرف مفت و مزخرف و دزدی دیگه، چه توقعی میشه داشت. 

بریم سراغ مبحث خودمون، هر چی بگیم آب توی هاون کوبیدن

6

در در 12/27/2016 در 0:27 AM، سپید گفته است :

پوزش از مدیر گرامی. فکر می‌کنم اگر آقایان به فکر خانواده «شهید»‌ هم نیستند، حداقل برای حفظ وجهه و روحیه نیروی انسانی هم باید کاری بکنند. واقعاً نمی‌فهمم چطور این طور سربالا جواب می‌دهند. اگر مسئولین به فکر مردم باشند، تجهیزات را هم تهیه خواهند کرد، از زیر سنگ هم که شده. ولی این طوری؟

خلاصه ش رو میگم

توی یکی از ادارات یکی از مسولین میخواست برای تولد بچش حرکتی بزنه 

در نهایت به این نتیجه رسید که برای کیفیت بهتر کار باید باپرینتر رنگی کارش رو پرینت بگیره (من فکر کردم میزنه روی سی دی و میبره بیرون انجام میده ) اما درخواست پرینتر رنگی لیزری رو برای سازمان زد و چون با چند نفر دیگه هماهنگ بودن بلافاصله همون روز یه دستگاه چند میلیونی خریده شد و اولین پرینتش هم برای آقازاده ایشون بود

در حالی که میشد بیرون از سازمان با صرف چند هزار تومان کارش رو انجام بده ؛ با تحمیل چند میلیون تومان هزینه  کارش رو انجام داد

7

با سلام تا این جا قرار شد بحث تجهیزات گروهی رزمی باشد به نظر بنده ی حقیر فرض براینکه بودجه ی لازمه در اختیار ارتش برای تهیه ی تجهیزات رزمی وگروهی فراهم شد ابتدای امر به نظر بنده بایستی نیاز سنجی توسط افراد متخصص صورت بگیرد وتعریف اینکه واقعاً نیاز های واقعی در این حوزه شناسایی وسپس به رفع آن اقدام کرد . بطور مثال در بحث ترابری وموتوری یک سری خودروها ی روسی از رده خارج شدند خوب در این زمینه بایستی افراد کارشناس بررسی نمایند چه خودروهایی میتوانند جایگزین خودروهای ازرد خارج قبلی شده وجای آنها را پر کنند . در مورد سلاح سازمانی هم که همچنان اسلحه ی ژ-3 ستون فقرات سلاح سازمانی ارتش را تشکیل میدهد که بایستی هرچه زودتر جایگزین شوند .اما تاجایی که امکان دارد درتمامی یگانها  ونیروهای 4 گانه ی ارتش تاحد توان بایستی از امکانات ساخت داخل استفاده کرد چرا که تهیه ی تجهیزات نظامی در هر زمینه ای وهر حوزه ای بدلیل تحریم بودن بسیاری از آنها با مشکلات فراوانی روبروست. در پایان بطور خلاصه عرض کنم که تهییه تجهیزات وامکانات بخصوص نوع تخصصی آنها بایستی بانظرات کارشناسی صورت بگیرد اینگونه نباشد که بطور مثال در بحث ترابری خودروهای نامناسب بکار گرفته شود یا مثلاً  درمورد تجهیزات ارتباطی مخابراتی هم به همین صورت .

4

درود و عرض ادب 

ما یک جنگ هشت ساله رو پشت سر گذاشتیم که سرشار از تجربیات فوق العاده ارزشمند در مورد ادوات شرقی و غربی است. 

تمام شیرمردانی که در جنگ حضور داشته اند به نقاط ضعف و قوت سلاحهای مختلف کاملا واقف هستند.

مثلا در مورد اسلحه انفرادی ژ-3 ، همه این آگاهی را دارند که این اسلحه علی رغم قدرت و برد و دقت خیلی خوبی که دارد از نقاط ضعفی همچون سنگینی، گیر زیاد و خشاب کم حجم هم برخوردار هست که هر کدام از این موارد میتواند باعث وارد آمدن تلفات سنگین در لحظات حساس بشود اما در کمال تعجب میبینیم که فرمانده نزاجا در سخنان خود بهترین اسلحه انفرادی رو همین ژ-3 عنوان کرده و فرموده که اسلحه ای بهتر از این وجود ندارد !!!!!!!! با این دید ارشدترین فرمانده نزاجا، چطور میشه توقع داشت که مثلا به سایر امکانات انفرادی که حساسیت کمتر یا هم ردیفی با اسلحه انفرادی دارد پرداخته شود؟ ایشان احتمالا تا مدتی دیگر برای نیروی زمینی اقدام به تهیه تیروکمان و یا نیزه خواهد کرد 

یا در مورد اهمیت خورد و خوراک یک نفر در نبرد تقریبا هیچ عملی انجام نمیشود و ارزش غذایی یک سرباز کمتر از یک کارگر می باشد و هیچ کارشناسی در این زمینه وجود ندارد

.............

4

در در ۱۳۹۵/۱۰/۷ ه‍.ش. در 1:27 AM، سپید گفته است :

بنیاد شهید... اگر طاقتش را ندارید این فیلم را نبینید. :-/

مادر شهیدی که فرزندش ارتشی بوده (مادر یک شهید و یک جانباز) برای هزینه درمان مجبور است دستفروشی کند، شهرداری مزاحم می‌شده بنیاد شهید نامه داده که بنده خدا بتواند بدون مزاحمت دستفروشی کند!

http://shohadayeiran.com/files/fa/news/1395/9/21/147073_386.mpg

مسئولین جوابیه داده‌اند و طلب‌کار هم شده‌اند...

پوزش از مدیر گرامی. فکر می‌کنم اگر آقایان به فکر خانواده «شهید»‌ هم نیستند، حداقل برای حفظ وجهه و روحیه نیروی انسانی هم باید کاری بکنند. واقعاً نمی‌فهمم چطور این طور سربالا جواب می‌دهند. اگر مسئولین به فکر مردم باشند، تجهیزات را هم تهیه خواهند کرد، از زیر سنگ هم که شده. ولی این طوری

قلبم بدرد آمد

چی بگویم

اما باید بدانیم از ماست که بر ماست

3

با درود وعرض سلام جالب اینجاست که خط تولید ژ-3  وتیربار آن در وزارت دفاع بسته شده این بدین معنی است که اسلحه های سازمانی ارتش مدتی بعد فرسوده تر خواهند شد . واین سلاحها تقریباً کارایی خود را شاید به اندازه ی یک چماق هم نداشته باشند!! علت این هم که گفتم تجهیزات ارتش برای جایگزینی ابتدا توسط افراد کارشناس نیاز سنجی شود همین بود .

4