Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

شهید جواد عرفانیان

45 posts in this topic

شهید جواد عرفانیان در روز سلو شدنش با اف7 پایگاه امیدیه

d4cd3fea2f40.jpg

15 people like this

شهید جواد عرفانیان اوایل خدمت با جمعی از همرزمانش

77098472618378653512.jpg

16 people like this

با عر ض سلام و ارادت خدمت پدر بزرگوار شهید والامقام جواد عرفانیان،

ضمن عرض تسلیت مجدد خدمت دوست و همکار گرامی جناب آقای علی اصغر عرفانیان، پدر بزرگوار شهید والامقام جواد عرفانیان، بنوبه خود ورود ایشان را نیز به این انجمن خیر مقدم و خوش آمد عرض می نمائیم.

امیدواریم با حضور پر فروغ این پدر بزرگوار و دلسوخته در جمع انجمن، منبعد ضمن آشنائی بیشتر با گوشه های نا گفته از زندگی پرافتخار فرزند برومند شان شهید گرانقدرجواد عرفانیان، با توجه به اینکه ایشان خود از پرسنل زحمتکش و فعال نیروی هوائی در طول دوران دفاع مقدس بوده اند و سابقه طولانی خدمت صادقانه در گردان های پروازی بخصوص گردان اف 27 را در پیشینه خدمتی خویش دارند، منبعد بعنوان یک همرزم واقعی شهدای گرانقدر این گردان پروازی مظلوم در نیروی هوائی نیز ما را یاری رسانده، تا نسل جوان این کشور هر چه بیشتر با شهدای گرانقدر این گردان پروازی نیز آشنا گردند.

با سپاس

20 people like this

خوش آمدین جناب عرفانیان.

"بنده روزی که این اتفاق افتاد را بیاد دارم. هواپیما از روی دبیرستان ما (نمونه مردمی مطهری) سر خیابون پیروزی رد شد و ما زنگ تفریح بودیم. وقتی از پله ها میرفتیم بالا من دودی از سمت غرب تهران دیدم که همونجا به همکلاسی ها گتفم این حتما باید سانحه مربوط به رژه باشه که وقتی چند روز بعد اعلامیه جناب سرگرد را سر در قصرفیروزه ١ دیدم مطمئن شدم اشتباه نکرده بودم."

باز هم تسلیت میگم و خواستار طول عمر برای بازماندگان ان مرحوم را دارم.

14 people like this

صحنه شهادت شهید عرفانیان هرگز از یادم نمیرود متأسفانه من شاهد سقوط هواپیمای ایشان بودم و دیدم که چگونه ایشان از دسته 3 فروندی خود را جدا کرد تا هواپیمایش با جمعیتی که برای دیدن مانور آمده بودند برخورد نکند ...... واقعا خیلی مرد بود که جان خودش را فدای جان هموطنانش کرد.

شاید خیلی از ماها فکر کنیم که تصمیم گیری در آن لحظات ساده است ولی اصلا اینطور نیست هیچ خلبان چنگنده ای نیست که در هنگام مواجهه با نقص فنی و خارج شدن هواپیما از کنترل ناخودآگاه دستش به دستگیره ایجکت نرود مخصوصا وقتیکه چند ثانیه بیشتر فرصت نداره اینکه در آن فرصت کم بهترین تصمیم رو بگیره کار هرکسی نیست

بله درسته واقعا سخته در توان هر کسی نیست جواد واقعا از خود گذشتگی کرد و با این کار جزو ادمهای خوب نزد خدا شد امیدوارم همیشه روحش شاد یاشه و من با این همایت مردم خوب دلم گرم میشه

16 people like this

داشتم با خودم فکر می کردم که خلبانای ما فقط خلبان نیستن ، یه جورایی فرشته ن...ما آدما به کسی که توی مهربونی اعلاء باشه می گیم فرشته...فقط یه تفاوتی که اونا با فرشته دارن اینه که اون خلبانا تا عرش خدا می رن اما به قول خواجه : که فرشته ره ندارد به مکان آدمیت...

شهید سرگرد خلبان جواد عرفانیان

یک خلبان دلاور ، قهرمانی دیگر
29 فروردین 74 ... رژه ی روز ارتش

29 فروردين روز ارتش و حماسه سازيهاي نيروي زميني است . همه ساله در اين روز مانور ارتش بر گذار ميشود كه دز آن قدرت و اقتدار ارتش به نمايش گذاشته مي شود . در يكي از اين مانور ها كه در سال  1374انجام شد با از دست دادن يكي از بهترين خلبانان اين آب و خاك همراه شد .

نمایش اقتداری دیگر ! آغاز شد و هواپیمای جواد به همراه ۴ فروند « اف ۷» دیگر که در گروه او بودند، پرواز کرد. . در میانه راه بود که گویی مشکلی پیش آمد. هواپیماها به میدان آزادی نرسیده بودند که پیامی از طرف جواد به مرکز مدیریت رسید :
- پمپ هیدرولیک شماره 1 من منفجر شد !
هدایت کننده مانور به او گفت :
«بهتر است رژه را به اتمام برسانی و سپس اعلام وضعیت اضطراری کنی !! فکر می کنی بتوانی ادامه دهی !؟ »
جواد پاسخ داد: «بله، فعلا می شود»

هدایت هواپیما خیلی سخت شده بود. ولی او مجبور بود به مسیر ادامه دهد تا به مکان مناسبی برای فرود برسد. بر فراز میدان آزادی که رسید، دیگر هدایت هواپیما بسیار دشوار شده بود. جواد اعلام وضعیت اضطراری کرد ..
اما ترافیک هوایی پایگاه یکم شکاری به او اجازه فرود نداد !

او باید هواپیما را ترک می کرد و با استفاده از چتر خود را نجات می داد. اما با این کار جان تعداد زیادی از مردمی که به تماشای مانور آمده بودند، به خطر می افتاد . جواد مسیر را ادامه داد. زمانی که بر فراز میدان راه آهن رسید، دیگر امکان هدایت هواپیما وجود نداشت. لیدر دسته با اختیار و مسئولیت تام به او فرمان داد :
«جواد بپر ! »
ولی پاسخی این گونه شنید: « پس این مردم را چه کنم!؟ » او به مسیر ادامه داد . و با تمام قدرت بازوان خود سعی داشت تا جنگنده را بالا بکشد !!
اما ناگهان چرخ فرو افتاده هواپیما به یک ساختمان گیر کرد و... از بینی یک نفر هم خونی ریخته نشد. او رفت تا دیگران بمانند.

سرگرد خلبان جواد  عرفانيان كه هدايت يك فروند هواپيماي اف 7 را بر عهده داشت با مشكل از دست دادن هيدروليك هواپيما مواجه شد و با اينكه مي توانست اقدام به خروج اضطراري از هواپيما بكند ولي تمام سعي خود را در هدايت هواپيما انجام داد. چون مي دانست در صورت خروج وي از هواپيما  هواپيما به ميان جمعيت خواهد افتاد و فاجعه اي انساني رخ خواهد داد  اين كار را نكرد و در نهايت با هواپيمايي كه تا آخرين لحظات اميد به هدايت آن داشت به ساختماني 2 طبقه ( در حال ساخت ) در يكي از خيابانهاي دور از ميدان آزادي برخورد كرد به گونه اي كه صندلي خلبان را 2 كيلو متر دورتر از محل اصابت هواپيما به ساختمان در حالي پيدا كردند كه استيك هواپيما  در دستان خلبان بود كه اين نشان از تلاش جواد عرفانيان براي هدايت هواپيما داشت

روحشون شاد...راهشون پر رهرو

14 people like this

با عر ض سلام و ارادت خدمت پدر بزرگوار شهید والامقام جواد عرفانیان،

ضمن عرض تسلیت مجدد خدمت دوست و همکار گرامی جناب آقای علی اصغر عرفانیان، پدر بزرگوار شهید والامقام جواد عرفانیان، بنوبه خود ورود ایشان را نیز به این انجمن خیر مقدم و خوش آمد عرض می نمائیم.

امیدواریم با حضور پر فروغ این پدر بزرگوار و دلسوخته در جمع انجمن، منبعد ضمن آشنائی بیشتر با گوشه های نا گفته از زندگی پرافتخار فرزند برومند شان شهید گرانقدرجواد عرفانیان، با توجه به اینکه ایشان خود از پرسنل زحمتکش و فعال نیروی هوائی در طول دوران دفاع مقدس بوده اند و سابقه طولانی خدمت صادقانه در گردان های پروازی بخصوص گردان اف 27 را در پیشینه خدمتی خویش دارند، منبعد بعنوان یک همرزم واقعی شهدای گرانقدر این گردان پروازی مظلوم در نیروی هوائی نیز ما را یاری رسانده، تا نسل جوان این کشور هر چه بیشتر با شهدای گرانقدر این گردان پروازی نیز آشنا گردند.

با سپاس

ممنون از شما امیدوارم بتونم کمکی به شما بکنم و یادی از دوستان و شهدایی که نامشون هیچ وقت برده نشده بکنم چه جانها رفت که ملتمون سرافرز بمونن چشم من حتما عکس و خاطرات دوستان شهید خودم رو تو گردان ترابری هم میذارم بازم ممنون از شما و دوستانی که این جا رو به من معرفی کردن

15 people like this

خوش آمدین جناب عرفانیان.

"بنده روزی که این اتفاق افتاد را بیاد دارم. هواپیما از روی دبیرستان ما (نمونه مردمی مطهری) سر خیابون پیروزی رد شد و ما زنگ تفریح بودیم. وقتی از پله ها میرفتیم بالا من دودی از سمت غرب تهران دیدم که همونجا به همکلاسی ها گتفم این حتما باید سانحه مربوط به رژه باشه که وقتی چند روز بعد اعلامیه جناب سرگرد را سر در قصرفیروزه ١ دیدم مطمئن شدم اشتباه نکرده بودم."

باز هم تسلیت میگم و خواستار طول عمر برای بازماندگان ان مرحوم را دارم.

ممنون از شما جوون های عزیزکشورمون

15 people like this

ایران عزیز به داشتن چنین فرزندان برومند و افتخار آفرینی بر خود می بالد

روحش شاد و راهش پر رهرو باد

13 people like this

اقای عرفانیان گرامی

از اینکه این انجمن را قابل دانسته و بر ما منت نهادید بسیار از شما سپاسگذاریم

خداوند روح جواد عزیزمان را قرین الطاف بیکران خود گردانیده و بهشت برین جایگاهش باد.

واقعا دست مریزاد برای زحماتی که بابت تربیت  این شیر مرد وطنمان کشیدید.از راه دور دست شما پدر بزرگوار را میبوسم.

17 people like this

خاری به جهان اگر به پای پسرست

آن خار ، چو ناوکی به چشم پدرست

در رنج پسر ، پدر به جان آید لیک

از درد پدر ، روح پسر با خبرست !

همه نقل شنیده بودم ولی نقل پدر از پسر نه!!

دست مریزاد جناب عرفانیان امیدوارم فرزند گرامیتان همشنین صالحین ونیکان در بهشت برین جایگاهش باشد واز درگاه احدیت برایتان روزهایی خوش با یاد عزیز سفر کرده تان وادامه راه آن بزرگوار مسئلت دارم.

با تشکر

وحید

16 people like this

اقای عرفانیان گرامی

از اینکه این انجمن را قابل دانسته و بر ما منت نهادید بسیار از شما سپاسگذاریم

خداوند روح جواد عزیزمان را قرین الطاف بیکران خود گردانیده و بهشت برین جایگاهش باد.

واقعا دست مریزاد برای زحماتی که بابت تربیت  این شیر مرد وطنمان کشیدید.از راه دور دست شما پدر بزرگوار را میبوسم.

خواهش میکنم جواد انسان وارسته ای بود و با بقیه متفاوت بود از همه ی شما عزیزان متشکرم و امیدوارم بتونم راه و اعتقادشو به همه نشون بدم

17 people like this

خاری به جهان اگر به پای پسرست

آن خار ، چو ناوکی به چشم پدرست

در رنج پسر ، پدر به جان آید لیک

از درد پدر ، روح پسر با خبرست !

همه نقل شنیده بودم ولی نقل پدر از پسر نه!!

دست مریزاد جناب عرفانیان امیدوارم فرزند گرامیتان همشنین صالحین ونیکان در بهشت برین جایگاهش باشد واز درگاه احدیت برایتان روزهایی خوش با یاد عزیز سفر کرده تان وادامه راه آن بزرگوار مسئلت دارم.

با تشکر

وحید

بله متاسفانه دو پسر من خیلی زود منو ترک کردن و من پیکر جفتشونو بدوش گرفته و بخاک سپردم و اصلا برام راحت نبوده ولیاین مشیت الهی بوده و راضیم به رضای خدا

19 people like this

13343633351715587625.jpg

16 people like this

شهید جواد عرفانیان به همراه دوست عزیزش شهید امیر قنبر زاده

da56319a7459.jpg

13 people like this