Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

انتخابات آمريكا

با درود خدمت همه سروان معزز 

چنانچه مستحضريد نتيجه انتخابات ايالات متحده آمريكا به سرانجام رسيد و ميلياردر و به زبون خودمون بساز بفروش معروف جناب آقاي دونالد ترامپ برنده اين ماراتن نفس گير شد.به نظر دوستان بعد از اينكه آقاي ترامپ رسما رئيس جمهور ايالات متحده امريكا شد و به كاخ سفيد رفت از ايشون در مورد روابط بين الملل خصوصا در مورد رابطه با ايران و قضيه برجام چه نوع عكس العملي پيش بيني ميشه.

7

Share this post


Link to post
Share on other sites

باسلام خدمت جناب کلانتر ام 16 عزیز بنده بنا به نظر شخصی خودم فکر نمیکنم تغییری به حال اقشار کم درآمد وبی بضاعت جامعه رخ بدهد .حال چیزی که به نظر میرسد اگر تحریم ها ادامه یابد وبدتر بشود بخصوص تحریم های تسلیحاتی بخصوص در حوزه ی هوانوردی بایستی ارتش به ناوگان سالخورده ی خود تکیه کند و باقی ماجرا البته به نظر بنده . این نکته راهم اضافه کنم که به نظر بنده بایستی صبر کرد تا ببنیم درآینده این چرخ گردون سیاست چه قرعه ای برای ما رقم خواهد زد!! چرا که گفته ها در حد حدس و گمان میباشد وبطور کلی پیش داوری بخصوص در علم سیاست کمی پیچیده به نظر میرسد

7

Share this post


Link to post
Share on other sites

تقریبا میشه گفت که احمدی نژاد مدل امریکایی برنده انتخابات شد. 

8

Share this post


Link to post
Share on other sites

انتخابات امریکا به خودی خود شاید اثر بسیار جزئی در زندگی و معیشت مردم ایران داشته باشد . چیزی که باعث اذیت مردم میشود این است که اگر کوچکترین تحریمی علیه ایران صورت بگیرد ، دلالان و آقایانی که خوب میتوانند از آب گل آلود ماهی بگیرند به بهانه تحریم ، پای خود را بیشتر بر گلوی ملت فشار میدهند و بعد تمام رکودها و اختلاسها و هزار گره کور را حواله آمریکا و جمهوری خواهان  میکنند .

6

Share this post


Link to post
Share on other sites

بر عكس دوستان عزيزم بنده فكر ميكنم تاثيرات زيادي داره فقط خدا كنه مردم از ايني كه هست بدبختر نشن ....

5

Share this post


Link to post
Share on other sites

دونالد ترامپ با کسب پیروزی چشمگیر بر رقیب دموکرات خود هیلاری کلینتون به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا معرفی خواهد شد.

با وجود اینکه ماه‌ها بود نتیجه نظرسنجی ها از جلو بودن خانم کلینتون حکایت داشت، نامزد جمهوری‌خواهان با پیروزی در چند ایالت کلیدی موفق شد اکثر آرای کالج انتخاباتی را کسب کند و به پیروزی برسد.

ایالت های فلوریدا، اوهایو و کارولینای شمالی راه پیروزی غیرمنتظره آقای ترامپ را هموار کردند.

در نقشه های زیر روی ایالت‌ها کلیک کنید و ببینید که این نتیجه چگونه به دست آمده است.

 

پیروزی آقای ترامپ در ایالت ویسکانسین تعداد آرای او در کالج انتخاباتی را از ۲۷۰ گذراند. کالج انتخاباتی آمریکا ۵۳۸ کرسی دارد و برای پیروزی در انتخابات تصاحب حد اقل ۲۷۰ کرسی لازم است.

دموکرات‌ها در چند ایالت کلیدی که در انتخابات قبلی به نفع آنها رأی داده بود، شکست خوردند.

9ai7_untitled_(2).png

جمهوری‌خواهان موفق شدند با کسب آرای بیشتر در چند ایالت کلیدی پیروزی آقای ترامپ را تضمین کنند.

3cns_untitled_(3).png

q2wf_untitled_(4).png

sjz_untitled_(5).png

 

7

Share this post


Link to post
Share on other sites

ترامپ ایرانی الاصل است 

ترامپ.jpg

7

Share this post


Link to post
Share on other sites

"+ آقا این دکمه قرمزه چی بود من فشار دادم؟
- قربان شما یه موشک بالستیک با کلاهک هسته‌ای شلیک کردید
+ ای بابا..چه جالب: SLEEP :
ترامپ روز اول کاری: SHOUT :: SHOUT :

طرح روی جلد مجله کامبت بلیزر

ql9o_photo_2016-11-10_22-41-36.jpg

6

Share this post


Link to post
Share on other sites
در در 11/9/2016 در 8:43 PM، Phoenix گفته است :

تقریبا میشه گفت که احمدی نژاد مدل امریکایی برنده انتخابات شد. 

اتفاقاً برعکس. ترامپ یک آمریکائی واقعی است، با همان هرزگی‌ها و بی‌فرهنگی‌های خاص آمریکائی‌ها و نژادپرستی نهادینه شده در سفیدپوستان آن. شاید اگر هر جای دیگری در دنیا بود که پایبندی به اخلاق مهم بود، پس از افشای رفتارهای غیراخلاقی ترامپ مجبور به کناره‌گیری از انتخابات می‌شد. اما در آمریکا او رئیس جمهور شد!

البته نباید نادیده بگیریم که جنگ‌طلبی‌های بانوی جنگ خانم کلینتون در لیبی و سوریه، و جنایت‌های تروریست‌های مورد حمایت آمریکا علیه مردم لیبی و سوریه، به خصوص پس از افشاگری‌های ویکی‌لیکس توانست به نوعی ترامپ را تطهیر کند، چون او خود را مخالف جنگ‌طلبی‌های کلینتون نشان داد.

6

Share this post


Link to post
Share on other sites

رأی «الکترال» چیست؟

به طور معمول در انتخابات هر کشوری در سراسر جهان کاندیدایی پیروز است که بتواند آرای مردمی بیشتری را جذب کند. اما در امریکا چنین نیست. امریکا تنها کشوری است که در آن ممکن است یک کاندیدا، موفق به جلب آرای مردمی بشود اما رقیبش با اتکا به آرای الکترال بیشتر، کلید کاخ سفید را در جیب بگذارد. در تاریخ انتخابات ریاست جمهوری امریکا تاکنون 4 بار رئیس جمهوری این کشور با توسل به آرای الکترال موفق به راهیابی به کاخ سفید شده‌است که نزدیک‌ترین آنها سال 2000 رخ داد. زمانی که جورج بوش حدود 544 هزار رأی کمتر از ال گور به دست آورد اما در آرای الکترال با 271 رأی در برابر 266 رأی الکترال ال گور برنده انتخابات اعلام شد.
اما چگونه می‌شود که 538 رأی الکترال می‌تواند 200 میلیون رأی مردمی را ابطال کرده و کاندیدایی را که انتخابات را باخته، فرد پیروز معرفی کند؟ برای پاسخ ابتدا باید دید الکتورها که آرای الکترال برآمده از آنها است، کیستند و چگونه انتخاب می‌شوند و چرا در انتخاب رئیس جمهوری رأی آنها مهم است. سیستم سیاسی امریکا فدرالی است. یعنی هر ایالت می‌تواند تصمیم‌گیری‌های خود را جدا از تصمیمات دیگر ایالات و قوانین خاص خود داشته باشد. هر ایالتی در مجلس نمایندگان و سنای این کشور نمایندگانی دارد که در انتخابات سراسری انتخاب و به کنگره که متشکل از مجلس نمایندگان و سنا است، فرستاده می‌شوند. تعداد نمایندگان ایالت‌ها در مجلس نمایندگان برحسب جمعیت هر ایالت متفاوت است. اما همه ایالت‌ها بدون توجه به میزان جمعیت 2 سناتور در سنا دارند. الکترال‌های هر ایالت که افراد تصمیم‌گیر در امور کشوری محسوب می‌شوند از مجموع نمایندگان هر ایالت و دو سناتور آن تشکیل می‌شود. برای مثال کالیفرنیا که 39 میلیون نفر جمعیت دارد، در مجلس نمایندگان 53 نماینده و در سنا 2 سناتور دارد که به این ترتیب الکتورهای آن 55 نفر خواهد بود. این ایالت دارای بیشترین آرای الکترال است.
اما چرا این افراد باید به‌نوعی تأیید‌کننده رأی مردم باشند و چرا رأی آنها مهم است؟ همان‌طور که گفته شد این افراد در فرایندی انتخاباتی برگزیده می‌شوند و به‌نوعی نخبگان هر ایالت محسوب می‌شوند. در سیستم فدرالی امریکا تلاش شده هر ایالتی هرچند کوچک، نفوذ و قدرتی برابر با ایالت‌های بزرگ داشته باشد. کارکرد الکترال‌ها در همین راستا است. در انتخابات ریاست جمهوری امریکا، کاندیداها مجبورند برای رسیدن به کاخ سفید علاوه بر آرای مردمی آرای الکترال را هم داشته باشند. زیرا طبق قانون کاندیدایی به کاخ سفید راه می‌یابد که 50 درصد به اضافه یک رأی آرای الکترال را داشته باشد. تعداد الکترال‌ها در سراسر امریکا به 538 نفر می‌رسد که به این ترتیب کاندیدایی که بتواند رأی مثبت 270 الکتور را به دست آورد فرد پیروز نهایی محسوب می‌شود. رأی الکترال نیز به این ترتیب به دست می‌آید که اگر آرای مردمی در ایالتی برای مثال به کاندیدای جمهوریخواه باشد، تعداد آرای الکترال آن به حساب جمهوریخواهان ریخته خواهد شد. البته ممکن است الکتوری برخلاف رأی مردمی رأی دهد و برای مثال در همین ایالت فرضی که گفته شد، خواهان محاسبه رأی خود به نفع کاندیدای دموکرات شود. به این الکتورها، الکتورهای غیروفادار می‌گویند.
از همین رو ممکن است کاندیدایی رأی مردمی را به دست آورد اما در آرای الکترال موفق نباشد. این همان اتفاقی است که گفتیم در سال 2000 روی داد

8

Share this post


Link to post
Share on other sites

گذشته از بي اخلاقي جناب ترامپ من فك ميكنم ملت آمريكا خيلي منطقي تر فكر ميكنند و از ترامپ هم به عنوان يك رئيس جمهور انتظار دارند نه يك قديس ...همه آدما بالاخره يك جايي از زندگيشون مي لنگ و يك جايي خطايي كردند مهم اينه كه در جايي كه مسئوليت داري بهتر عمل كني ...آقاي اوباما با دودوزه بازياشون موفق به دريافت نشان صلح شدند اما اين افتخار به نظرتون به چه قيمتي بدست اومده ؟به قيمت كشته شدن هزاران نفر بيگناه در سوريه ، عراق ، افغانستان وليبي، دقيقا در جايي كه نبايد آمريكا بعنوان يك ابر قدرت جا ميزد ، ايشون جا زد .باتلاقي كه آمريكا در 2003 در عراق وافغانستان در 2011 در ليبي بوجود آورد پيش زمينه قيام سوريه را فراهم ساخت و اين قيام جرقه زايش داعش شد ...آمريكا وقتي از اون سر دنيا اومدو و گند زد به اين سردنيا به نظر من حق نداشت بشينه كنار و تنها ناظر وقايع باشه ولي ديديم كه نشست و ناظر بر اين كشتار بي رحمانه شد و ميدان را براي عرض اندام جنايت كار بالفطره و فرزندخلف پطر كبير و استالين ، ولاديمير پوتين خالي گذاشت  .امريكا نبايد عراق رو تخليه ميكرد ، دست كم تا زماني كه جايگزين قدرتمندي به جاي صدام ملعون پيدا بشه ، ديديم كه كرد اون كاري رو كه نبايد ميكرد . و همه اين ساسيتها رو شخص بارك حسين اوباما انجام داد و مفتخر به دريافت جايزه صلح جهاني نوبل شد به قيمت ريخته شدن خون هزاران بيگناه . مردم آمريكا برخلاف مردم ساير كشورها فراموشكار نيستند و همه اعمال رئيس جمهورشان رو از اول تا آخر دوره رياست جمهوري اش موشكافانه رصد ميكنند . انجام اين سياستها باعث روي برگرداندن اقبال عمومي از حزب دموكرات شد و جمهموريخواهان هم در سنا و هم در رياست جمهوري به موفقيت دست پيدا كردند . حالا با اين اوصاف به قول معروف (( با رنگ سياستي كه من ميبينم يك باره دگر پرده عوض خواهد شد )) و احتمال بيشتري داره كه سمت و سوي كلي سياستهاي ايالات متحده آمريكا بعد از ورود ترامپ به كاخ سفيد شديدا تغيير كنه . 

6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0