Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

بالگرد صبا به ناوگان هوانیروز محلق خواهد شد

فرمانده هوانیروز گفت: بالگرد صبا که در صنایع دفاع طراحی و ساخته شده به زودی وارد خط تولید و به ناوگان هوانیروز ملحق خواهد شد. به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ دوم یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش نشستی خبری به مناسبت روز ارتش اظهار داشت: هوانیروز نقش بی بدیلی در پیروزی انقلاب اسلامی ایفا کرد و هم اکنون نیز به عنوان یک یگان واکنش سریع و با تحرک بالا نقش آفرینی می‌کند.
 وی افزود: هوانیروز در بحث ساماندهی غائله‌های غرب و جنوب در روزهای آغازین انقلاب نقش محوری را ایفا کرد و در طول دفاع مقدس با حضور مستمر در بیش از 130 عملیات نقش آفرینی داشته است.
 امیر قربانی گفت: هوانیروز امروز به عنوان یک یگان واکنش سریع با توان رزمی بالا به لحاظ آماری در سطح غرب آسیا نقش محوری دارد.
وی با بیان اینکه امروز هوانیروز ارتش تعامل خوبی با صنایع داخلی و نخبگان دانشگاهی برقرار کرده است که در سال‌های آینده نتایج آن را خواهیم دید، خاطرنشان کرد: در بحث دوربین‌های «دید در شب» به زودی این دوربین‌ها بر روی بالگردها نصب می‌شوند و پروازهایی را در شب انجام خواهند داد.
 فرمانده هوانیروز تصریح کرد: در بحث افزایش برد سلاح‌ها نیز فعالیت‌هایی صورت گرفته و به نتایج خوبی دست پیدا کرده‌ایم.
 امیر قربانی خاطرنشان ساخت: بالگرد «صبا» که در صنایع دفاع در حوزه ماموریت پشتیبانی طراحی و ساخته شده است و ابتکار، خلاقیت و نوآوری در آن پدیدار است، به زودی وارد خط تولید و به ناوگان هوانیروز ملحق خواهد شد.
 وی بیان داشت: در حوزه اورژانس هوایی و مردم یاری هوانیروز از سال 93 با 17 استان قراردادهایی را بسته است و تاکنون 600 سورتی پرواز معادل 3 هزار ساعت پرواز را انجام داده است و تلاش ما بر این است که بر چرخه مردم یاری بیافزاییم و تعداد استان‌های بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم.
امیر قربانی گفت: امروز هوانیروز در حوزه بازسازی و ساخت قطعات و بازآماد بالگردها به مرحله خودکفایی رسیده است و صفر تا صد کارها را توسط متخصصان توانمند داخلی انجام می‌دهد و در حوزه بازآماد بالگردها در آینده نزدیک خبرهای خوشی را خواهید شنید.
فرمانده هوانیروز با اشاره به دیدار اخیر امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش با فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه‌ای گفت: ایشان فرمودند یک مسئله مهمی که با آن روبرو هستیم، مسئله بالگردها و بال ثابت‌های هوانیروز است که تعدادی از آنها عملیاتی و برخی غیرعملیاتی هستند، باید نهضت قطعه‌سازی راه بیاندازیم و ما می‌توانیم این کار را انجام بدهیم، همانطوری که تاکنون انجام داده‌ایم.

منبع:http://nezaja.aja.ir/Portal/home/?news/89271/89311/1382848/بالگرد-صبا-به-ناوگان-هوانیروز-محلق-خواهد-شد

 
3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0