Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

امیر قربانی اعلام کرد :خبر هایی از فعالیتها وبرنامه های هوانیروز

امیر قربانی در گفت وگو با خبرنگاران داخلی به تشریح برخی از مهمترین اقدامات و فعالیتهای هوانیروز پرداخت که در چندین خبرگزاری داخلی وبصورت جداگانه آمده بود ازجمله نقش هوانیروز در جلوگیری از حمله داعش به کشورمان در سال 93 ,نقش هوانیروز در مردم یاری وامداد رسانی پشتیبانی از نیروهای زمینی چه سپاه وچه ارتش و....که ازجمله فعالیتهای هوانیروز ونقش موثر این یگان در کشورمان میباشد. وبنده برای جلوگیری از ایجاد پستهای متفرقه لینکهای این خبرگزاری هارا دریک پست ارسال وتقدیم دوستان مینمایم . 

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1396/01/26/1379072/هوانیروز-مانع-نزدیکی-نیروهای-تکفیری-به-مرزهای-کشور-شد

 

http://www.aja.ir/portal/home/?news/73099/67557/1382836/هوانیروز،-یکانی-واکنش-سریع-با-تحرک-بالاست

 

http://www.defapress.ir/fa/news/235314/هوانیروز-یگانی-واکنش-سریع-با-تحرک-بالاست-نصب-دوربین‌های-دید-در-شب-بر-بالگردها-بالگرد-صبا-به-ناوگان-هوانیروز-الحاق-می‌شود

 

http://www.khabaronline.ir/detail/654813/Politics/military

http://www.mehrnews.com/news/3952781/هوانیروز-مقابل-ورود-داعش-ایستاد-با-قدرت-از-مرزها-دفاع-می-کنیم

 

 

 

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
بالگردهای مجهز به سامانه دید در شب، در آستانه روز ارتش عملیاتی شدند.
کد خبر: ۲۳۵۸۵۰
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۲ - 18April 2017
 
بالگردهای مجهز به سامانه دید در شب هوانیروز عملیاتی شدندبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس، بالگردهای پایگاه چهارم هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران که با همکاری صنعت دفاعی کشور به سامانه‌های دید در شب مجهز شده بودند، امشب با انجام پرواز به ناوگان هوانیروز پیوستند.
 
امیر «یوسف قربانی» فرمانده هوانیروز در این رابطه به خبرنگار ما گفت: این سامانه با تلاش متخصصان داخلی تولید شده است.
 

 

منبع:http://www.defapress.ir/fa/news/235850/بالگردهای-مجهز-به-سامانه-دید-در-شب-هوانیروز-عملیاتی-شدند

 

 

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
ShowObjectPicture.aspx?Width=69&Height=5

1396/3/2 سه شنبه

فرمانده هوانیروز مطرح کرد: 6هزار ساعت پرواز توسط بالگردها و بال ثابت‌های هوانیروز در عملیات بیت المقدس

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: در عملیات بیت المقدس که منجر به آزادسازی خرمشهر شد، خلبانان این یکان 6 هزار ساعت پرواز با انواع بالگردها و بال ثابت‌ها انجام دادند.

 

 

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به نقش این یکان در عملیات‌های دفاع مقدس و پشتیبانی از نیروهای زمینی گفت: در عملیات بیت المقدس که منجر به آزادسازی خرمشهر شد، خلبانان این یکان 6 هزار ساعت پرواز با انواع بالگردها و بال ثابت‌ها انجام دادند.
امیر سرتیپ دوم یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش با اشاره به نقش هوانیروز در عملیات پیروزمندانه بیت المقدس اظهار داشت: هوانیروز قبل از آغاز جنگ تحمیلی در غائله‌های کردستان، شمال‌غرب و جنوب در کنار سایر رزمندگان ارتش و سپاه همواره حضوری موثر داشته و بحمدالله ماموریت‌های محوله را نیز به خوبی انجام داده است.
وی افزود: هوانیروز در همان روزهای آغازین انقلاب اسلامی، نقش بی بدیلی را در بحث پاکسازی و از بین بردن غائله‌های شمال‌غرب، جنوب‌غرب و سایر مناطقی که با مشکلات امنیتی مواجه شده بود، داشت.
امیر قربانی تصریح کرد: هوانیروز در راستای اجرای ماموریت‌های خود در مقابله با ضد انقلاب و گروهک‌های تروریستی، 43 نفر از بهترین نیروهای خود را در 2 ماه اول جنگ تقدیم انقلاب کرد و بعد از آن در 31 شهریور 59 و با آغاز رسمی جنگ نیز همواره در سخت‌ترین شرایط آماده پاسخگویی به دشمن بعثی تا بُن دندان مسلح بود.
 فرمانده هوانیروز ارتش بیان کرد: در روزهای ابتدایی پیروزی انقلاب، هوانیروز یکی از نیروهای کارآمد واکنش سریع بود که توانست به موقع جلوی یکان‌های زرهی رژیم بعث عراق را بگیرد و آن را زمین‌گیر کند.
 وی ادامه داد: هوانیروز در کنار دیگر رزمندگان، دست بلند نیروهای مسلح بود و توانست دشمن را تثبیت کند و اجازه پیشروی را از آنها بگیرد تا سازماندهی لازم برای مقابله با دشمن متجاوز شکل بگیرد و نیروهای مسلح آرایش نظامی لازم را پیدا کنند.
 امیر قربانی گفت: هوانیروز در پشتیبانی از نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی و سایر نیروهای بسیجی و پاسدار همواره بعنوان یک برگ برنده حضور پیدا کرده و در کمترین زمان ممکن وارد عمل شده و دشمن را منکوب کرده است. هوانیروز در تمام عملیات‌ها نقش بی بدیلی داشت و می‌توان گفت هوانیروز نوک پیکان حملات نیروهای مسلح ما در جریان عملیات‌های دفاع مقدس بوده است.
 وی در تشریح نحوه عملکرد تیم‌های بالگردی هوانیروز عنوان کرد: هوانیروز در عملیات‌ها در مرحله نخست با استفاده از بالگردهای 206، به شناسایی مناطق درگیری اقدام کرده و سپس با اِشراف اطلاعاتی تیم‌های آتش سبک و سنگین خود را برای اجرای ماموریت‌های آفندی و پدافندی اعزام می‌کرد و نیروهای پیاده و رزمندگان ما بعد از اقدامات هوانیروز به سمت اهداف حرکت می‌کردند.
 امیر قربانی همچنین تصریح کرد: در تمامی عملیات‌های جنگ هشت ساله، ما شاهد حضور هوانیروز هستیم؛ چه عملیات‌هایی که قبل از آزادسازی خرمشهر انجام شد و چه عملیات‌هایی که بعد از آن انجام شد. هوانیروز همواره حضوری موثر داشت و پا در رکاب بوده و همانطور که شهید بزرگوار صیاد شیرازی گفت: هوانیروز همچون مشتی آهنین علیه دشمن در هر شرایط و وضعیتی بود.
وی ادامه داد: عملیات بیت المقدس یکی از بزرگترین و طولانی‌ترین عملیات‌های دفاع مقدس محسوب می‌شود که 26 روز ادامه داشت و در سه مرحله پیاده سازی شد. هوانیروز در هر یک از مراحل این عملیات بعنوان یک نیروی واکنش سریع، یک دست بلند و مشت آهنین توانست ماموریت‌های خود را به نحو احسن انجام دهد.
امیر قربانی خاطرنشان کرد: هوانیروز با 104 فروند بالگرد از انواع بالگردهای شناسایی، شکاری، تاکتیکی و ترابری و همچنین هواپیماهای بال ثابت خود در این عملیات حضور پیدا کرد و نزدیک به 6 هزار ساعت پرواز را در این عملیات انجام دادند. از دیگر ماموریت‌های هوانیروز در این عملیات هلی برن نیروها، اطلاعات و تخلیه و جا به جایی مجروحان بود.
فرمانده هوانیروز ارتش در پایان یادآور شد: هوانیروز چهار شهید خلبان و دو جانباز را در این عملیات تقدیم انقلاب اسلامی کرد  .
 
 
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
ShowObjectPicture.aspx?Width=69&Height=5

1396/3/17 چهارشنبه

امیر سرتیپ دوم خلبان قربانی:هوانیروز در هر شرایطی آماده کمک رسانی است

فرمانده هوانیروز گفت: بالگردهای هوانیروز ارتش در هر شرایطی آماده امداد و کمک رسانی به مردم هستند .

 

 

فرمانده هوانیروز گفت: بالگردهای هوانیروز ارتش در هر شرایطی آماده امداد و کمک رسانی به مردم هستند .
به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ دوم خلبان یوسف قربانی، فرمانده هوانیروز با بیان اینکه هوانیروز، بالگرد های اورژانس و امداد هوایی در اختیار دارد گفت: چنانچه برای هموطنان عزیزمان در سراسر کشور پهناور ایران اسلامی حوادثی رخ دهد و شرایط به گونه ای باشد که امکان پرواز و عملیات هوایی برای بالگرد های هوانیروز میسر باشد به کمک و امداد رسانی اقدام می کند .
فرمانده هواپیمایی نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه اخیرا اخباری بر روی خروجی خبرگزاری ها منتشر شده مبنی بر عدم حضور یکان هوانیروز جهت مهار آتش سوزی در ارتفاعات بازی دراز در استان کرمانشاه افزود: با درخواست استانداری ها و مدیریت ستاد بحران استان ها، یکان های امدادی هوانیروز وارد عمل می شوند که در این خصوص برابر بررسی های بعمل آمده هیچ گونه درخواستی از هوانیروز منطقه جهت کمک رسانی صورت نگرفته است.
سرتیپ دوم قربانی همچنین خبر انتشار عدم کمک رسانی در مهار آتش سوزی در منطقه بازی دراز را تکذیب کرد و گفت: هوانیروز هیچ گونه درخواستی از سوی مسئولین استان کرمانشاه و ستاد بحران مبنی بر مهار آتش سوزی در مناطق بازی دراز نداشته و اگر درخواستی می شد بلافاصله به کمک هموطنان عزیز و حفظ منابع طبیعی می شتافت. 
فرمانده هوانیروز ارتش گفت: هوانیروز با منابع طبیعی قرارداد یا تفاهم نامه ای تاکنون نداشته اما اگر اتفاقی برای مردم منطقه رخ دهد و نیاز به بالگرد های هوانیروز باشد برابر درخواست ستاد های بحران در مناطق مختلف متناسب با سطح اتفاق و بلیه و بر اساس دستور سلسله مراتب فرماندهی، هوانیروز ملزم به امداد و کمک رسانی می باشد و نیاز به قرارداد و تفاهم نامه نیست.
 

 

منبع:http://www.aja.ir/portal/home/?news/73099/67557/1396107/هوانیروز-در-هر-شرایطی-آماده-کمک-رسانی-است

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
امیر سرتیپ دوم خلبان قربانی:دلاور مردان هوانیروز در آمادگی کامل بسر می برند

فرمانده هوانیروز ارتش گفت: دلاور مردان هوانیروز در آمادگی کامل بسر می برند. اگر بدخواهان بخواهند قدمی بردارند از پای در خواهند آمد.

 

 

  فرمانده هوانیروز ارتش گفت: دلاور مردان هوانیروز در آمادگی کامل بسر می برند. اگر بدخواهان بخواهند قدمی بردارند از پای در خواهند آمد.
امیر سرتیپ دوم خلبان یوسف قربانی در حاشیه همایش هوانیروز و عملیات بیت المقدس با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران بعنوان جزیره امن شناخته می شود، گفت: کشورمان به برکت وجود مقام معظم رهبری و رزمندگان دلیر این سرزمین از امنیت مطلوبی برخوردار است.
فرمانده هوانیروز ارتش با اشاره به اقدام موشکی علیه تروریست ها افزود: امروز با پرتاب چند موشک که بخش کوچکی از توان دفاعی نیروهای مسلح است دشمن دستپاچه شده است.
امیر سرتیپ دوم قربانی گفت: نیروهای مسلح با وحدت در کنار هم حضور دارند و با رشادت هایی که رزمندگان اسلام داشته اند شاهد زمین گیر شدن گروهک های تروریستی بودیم.
وی افزود: هوانیروز از همه رزمندگان نیروهای مسلح در ماموریت ها پشتیبانی می کند و در آمادگی کامل بسر می برد.
 

 

منبع:http://www.aja.ir/portal/home/?news/73099/67557/1397166/دلاور-مردان-هوانیروز-در-آمادگی-کامل-بسر-می-برند

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

امیر قربانی فرمانده هوانیروز  در سخنان پیش از نماز جمعه امروز تهران گفت: در بومی سازی و خود کفایی تجهیزات اقدامات ارزشمندی انجام داده . متن این خبر در بیشتر خبر گزاریهای داخلی منتشر شده که بنده لینک تعدادی از این خبر گزاریها را ارسال کرده ام که دوستان می توانند برای مشاهده متن اصلی به لینک های پایین مراجعه بفرمایند.

 

http://www.mizanonline.ir/fa/news/330989/پاسخ-ما-به-دشمنان-ریختن-سرب-داغ-در-دهانشان-است

 

http://www.hamshahrionline.ir/details/376801/Defence/army

 

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1396/04/30/1470070/اجرای-بیش-از-300هزار-ساعت-پرواز-عملیاتی-توسط-هوانیروز-در-دوران-دفاع-مقدس

 

http://www.irna.ir/fa/News/82605018/

Share this post


Link to post
Share on other sites
خبرگزاری میزان- فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره ماموریت این یگان، نقش هوانیروز در عملیات مرصاد، برخی عملیات‌های رزمی و غیررزمی، اعلام آمادگی خلبانان بازنشسته برای خدمت، دوشادوشی هوا نیروز ارتش و سپاه، پروازهای انتخاباتی، بالگرد صبا، سامانه دید در شب و ... توضیحاتی ارائه کرد.
 

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، «هوانیروز» به عنوان نقطه اتکای توانمند نیروی زمینی، از نقشی کلیدی و محوری در انجام عملیات‌های رزمی این نیرو برخوردار است؛ فداکاری و ایثار این نیرو در زمان هشت سال دفاع مقدس، هنوز با وجود سپری شدن قریب به 30 سال از پایان جنگ تحمیلی، زبانزد خاص و عام است.

از همین رو در ایامی که یادآور عملیات مرصاد و نقش تعیین کننده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در آن عملیات غرورآفرین است، تحریریه سیاسی خبرگزاری میزان، میزبان مهمانی بود که هماهنگی برای انجام یک گپ و گفت خبری با او کار ساده ای نیست آن هم امیری که با بیش از هزار ساعت پرواز بیشتر در آسمان بوده است. البته شاید همین «حضور زیاد در آسمان» باعث شده که زیاد با ترافیک زمین میانه خوبی نداشته باشد. این موضوع زمانی آشکار شد که حین رفتن وقتی با ترافیک پارکینک روبه رو شد و منتظر ماشین بود گفت «حتما بنویسید که اینجا منتظر ماشین ماندم»(خنده).

بالاخره پیگیری ها جواب داد و در گرمای ظهر تابستان ، مرکب 405 امیر گوش‌شکسته‌ در محل خبرگزاری حاضر شد. امیر لباس خلبانی سبز رنگ با کلی آرم و علائم مربوط به رسته و ماموریتش به تن داشت اما آنچه بیشتر از همه خودنمایی می کرد پرچم سبزرنگ کوچک «یا حسین» بود.

امیر یوسف قربانی فرمانده کشتی‌گیر هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران خود را  45 ساله و متولد سی‌ام اسفند سال 1342 (سال کبیسه) در شهرستان ایذه و بزرگ‌شده مسجدسلیمان معرفی کرد و گفت تا کنون بیش از هزار ساعت پرواز داشته ودارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت دفاعی است و کوهنوردی یکی از علاقمندی‌های مهم او به حساب می‌آید. 

امیر قربانی دهم دی‌ماه سال ۱۳۶۴ وارد دانشکده افسری امام علی (ع) ارتش جمهوری اسلامی ایران شد و «ریاست ستاد مرکز آموزش هوانیروز اصفهان» و «فرماندهی پایگاه هوانیروز کرمانشاه» از جمله سوابق خدمتی اوست. 9 اسفند سال 95 به پیشنهاد امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش و با حکم امیر سرلشکر «عطالله صالحی» فرمانده کل ارتش، به عنوان فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران معرفی شد.

یادداشت فرمانده با خودکار ایرانی

در ادامه متن کامل گفت‌وگوی حدود یک ساعته خبرنگاران گروه سیاسی خبرگزاری میزان با امیر یوسف قربانی را می‌خوانید: 

امیر قربانی

میزان: امیر از اینکه وقت خودتان را در اختیار خبرگزاری میزان قرار دادید سپاسگزارم.

امیر قربانی: خواهش می کنم. در خدمت شما هستم و امیدوارم گفت‌وگوی خوبی داشته باشیم.

میزان: امیر در ابتدا کمی در خصوص هوانیروز ارتش و دامنه فعالیت‌های آن برای ما توضیح دهید.
امیر قربانی: «هوانیروز» که سابقه‌ای طولانی در ایران دارد، مخفف «هواپیمایی نیروی زمینی ارتش» است؛ این نیرو، یگانی متحرک، واکنش سریع و قدرتمند در نیروی زمینی و در یک کلام «دست بلند برای فرماندهان یگان‌های زمینی» است؛  هوانیروز ارتش ایران به معنای واقعی کلمه یک نیروی بازدارنده برای دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران است. پشتیبانی از یگان‌های نیروهای زمینی ارتش در سراسر کشور، مهمترین وظیفه هوانیروز در ابتدای تشکیل بود ولی امروز به فضل الهی ما تمام پایگاه‌های مرزی کشور را پوشش می‌دهیم؛ ضمن اینکه در عرصه فعالیت‌های غیررزمی نیز آماده به خدمت هستیم. امیر حیدری فرمانده ولایتمدار نیروی زمینی ارتش درباره هوانیروز گفت «هوانیروز صرفا متعلق به نیروی زمینی نیست، صرفا متعلق به ارتش نیست، صرفا متعلق به سایر نیروهای مسلح نیست، بلکه متعلق به جهان اسلام است»؛ جهان اسلام که خار چشم دشمنان است نیازمند نیروهای قدرتمند در تمام عرصه‌هاست و یکی از همین نیروها، هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

امیر قربانی

رجوی توهمات پوچ و بیهوده‌ای داشت

میزان: درایام سالگرد عملیات غرورآفرین مرصاد قرار داریم؛ برای ما بفرمایید که چه زمینه‌هایی سبب شد پس از قطعنامه 598 منافقین به کشور ما یورش بیاورند؟ نقش هوانیروز ارتش ایران در عملیات  چه بود؟
امیر قربانی: صدام بعد از گذشت چند سال که منافقین در عراق به سر می‌بردند، تصمیم گرفت که از آنها استفاده ابزاری کند؛ اگر منافقین در عملیات مرصاد جلو می‌آمدند و به ما خسارت وارد می‌کردند قطعاً صدام از شرایط موجود سوءاستفاده کرده و قطعنامه را به طور کلی نادیده می‌گرفت؛ اگر هم منافقین در آن عملیات شکست می‌خوردند، صدام از دست آنها خلاص می‌شد. از سوی دیگر صدام در زمان پذیرش قطعنامه، فهمید که اسرای زیادی از ایرانی‌ها ندارد درحالی که ایران از ارتش بعث عراق اسرای زیادی گرفته بود؛ از همین رو صدام پس از قطعنامه، تحرکاتی را در جنوب غرب کشور آغاز کرد که بر تعداد اسرای خود بیفزاید؛ هوانیروز ارتش بعث عراق هم به صورت همزمان در اسلام‌آباد و کرند، عملیات منافقین را پوشش می‎داد؛ هدف صدام این بود که نیروهای ارتش بعث و منافقین در نقطه‌ای از غرب کشور به هم برسند و عملیات را با هم ادامه دهند. منافقین که 50 تیپ 250 نفره داشتند، به عنوان مدعیان دفاع از حقوق خلق، در بیمارستان اسلام آباد، انسان‌های بی‌گناه را به شهادت رساندند و در ستونی 4 تا 5 کیلومتری در جاده به راه افتادند؛ اینکه یک نیرویی بدون در نظر گرفتن ملاحظات تاکتیکی و تکنیکی جنگ، سرش را روی زمین بیندازد و در جاده به راه بیفتد، یک اتفاق غیرمعمول و عجیب در سیستم‌های  نبرد است؛ مسعود رجوی می‌گفت «من می‌خواهم از مدل ابرقدرت استفاده کنم و به صورت یک ابرقدرت وارد ایران شوم و آن را فتح کنم»؛ توهمات پوچ و بیهوده‌ای داشت که مثلاً در عرض 3 روز تهران را بگیرد.(خنده)

امیر قربانی

امیر صیاد گفت تنها نیرویی که می‌تواند این‌ها را منهدم کند «هوانیروز» است
منافقین در گردنه اسلام آباد، با یک تصادف کوچک، زمین‌گیر و متوقف شدند؛ به شهید صیاد شیرازی اطلاع می‌دهند که یک نیرویی نامشخص با لباس و زبان ایرانی وارد کشور شده؛ مردم از روی ظاهر نمی‌توانستند دشمن بودن آنها را تشخیص دهند؛ ساعت 1:30 بامداد، ماهیت این نیروها معلوم شد؛ امیر صیاد ساعت 5 صبح در آشیانه خلبان‌ها حاضر می‌شود و به آنها می‌گوید تنها نیرویی که می‌تواند این‌ها را منهدم کند هوانیروز است؛ خلبان‌ها را کاملاً توجیه می‌کند؛ در تاریکی و روشنی خلبان‌ها حاضر شده و به شناسایی می‌روند و یقین پیدا می‌کنند که این‌ها منافقین هستند. 56 فروند بالگرد ما اعم از بالگردهای «214» و «کبرا» در آن عملیات شرکت کرد؛ اولین راکت بالگرد کبرای هوانیروز به ماشین مهمات منافقین اصابت کرد و موجب انفجار مهیبی شد؛ ضربه اول محکمی را به منافقین زدیم؛ در همان زمان نیروی هوایی ارتش نیز عقبه منافقین را زد. سپس تیم‌های آتش هوانیروز از پهلوهای ستون منافقین به سمت آنها شلیک کرده و منافقین را به هلاکت رساندند. ارتش، سپاه و بسیج در عملیات «مرصاد»، حضور داشتند؛ ما توانستیم نیروهای‌مان را پشت ستون‌های دشمن هِلی‌بُرن کنیم و منافقین را به صورت کامل محاصره کنیم.

امیر قربانی

425 ساعت پرواز عملیاتی هوانیروز در عملیات مرصاد
منافقین در مرصاد، نزدیک 5 هزار نفر کشته و اسیر دادند و کمر آنها شکسته شد؛ بسیاری از آنها به هلاکت رسیدند؛ برخی‌ها سیانور خوردند و برخی هم اسیر شدند؛ شهید حسین فرزانه تنها شهید هوانیروز ارتش در جریان عملیات مرصاد بود و باقی شهدا از سپاه و بسیج بودند. هوانیروز در عملیات مرصاد، 425 ساعت پرواز عملیاتی انجام داد. می‌توانم عملیات مرصاد را «فتح نهایی رزمندگان اسلام در 8 سال دفاع مقدس» نام‌گذاری کنم, از عملیات مرصاد به بعد، هیچ اثری از منافقین نبود و به شدت رو به اضمحلال بودند تا امروز که جدیداً خانم رجوی دوباره مشغول سر و صدا کردن شده است. (خنده)به جز عملیات مرصاد، تیم‌های آتش هوانیروز در آغاز جنگ، گردان‌های زرهیِ تا بُن‌ دندان مسلحِ ارتش بعث را زمین‌گیر کرد؛ بی‌سابقه است که یک هلی‌کوپتر، هواپیما را بزند اما ما دیدیم که کبرای ما در عملیات والفجر 8 توانست میگ 21 عراقی را منهدم کند؛ شهید کشوری گفته بود «صدام بعثی فکر همه جا را کرده بود به جز هوانیروز».

امیر قربانی

داعش و منافقین عین یکدیگرند

میزان: امیر حالا که صحبت از منافقین به میان آمده، در خصوص مشاهدات عینی خودتان از جنایت‌های آنها در ابتدای انقلاب برای ما صحبت کنید.
امیر قربانی: داعشی‌های امروز برای ما که منافقین را درک کرده‌ایم، چندان عجیب نیستند چراکه این دو عین یکدیگر هستند؛ داعش امروز سر می‌بُرد، انسان می‌سوزاند، زنده‌به‌گور می‌کند و بسیاری از اعمال وحشیانه و حیوانی دیگر را انجام می‌دهد؛ اما ما مشابه این جنایت‌ها را در ابتدای پیروزی انقلاب توسط منافقین دیده بودیم. منافقین آن زمان پوست بچه‌های ما را یکی یکی در می‌آوردند. با آب جوش، پوست اسرای‌مان را می‌کَندند و سرمی‌بُریدند؛ بلایی را که امروز داعش در سوریه و عراق بر سر مردم مظلوم می‌آورد، سه دهه پیش منافقین بر سر رزمندگان و مردم مظلوم ما می‌آوردند. منافقین «شهید ایستاده» را زنده زنده خاک کرده، بر صورت او عسل مالیده و کاری کردند که توسط زنبورها به شهادت برسد؛ این جنایت‌کاران، شهید قاسمی را بر سر نماز سر بُریدند؛ برای مردم قابل پذیرش نبود که یک سازمانی مدافع خلق باشد اما بر روی خلق تفنگ بکشد. وقتی در کشوری جنگی صورت می‌گیرد، معمولاً حتی آن فردی که نظام حکومتی کشورش را هم قبول ندارد برای دفاع از سرزمین و ناموس خود، جلوی دشمن می‌ایستد؛ اما ما در زمان جنگ دیدیم که منافقین نه‌تنها هیچ رگ غیرتی نداشتند که بخواهد باد کند، بلکه کمک‌حال صدام نیز شدند.

امیر قربانی

سال ۹۳ خلبانان جهادی ما برای مبارزه با داعش آرام و قرار نداشتند

میزان: قریب به 30 سال از پایان هشت دفاع مقدس می‌گذرد؛ آیا امروز هوانیروز همانند آن زمان در شرایط مطلوبی برای نبرد با دشمنان قرار دارد؟ 
امیر قربانی: یقینا؛ ما در انجام نبرد ناهمطراز که نبردی متناسب با وضعیت امروز منطقه و جهان بسیار حرفه‌ای هستیم؛ در 23 خرداد سال 93 که داعش تا مرزهای غربی کشور ما پیشروی زیادی کرده بود، خلبانان جهادی ما برای مبارزه با دشمن آرام و قرار نداشتند. زمانی که اوباما هر روز می‌گفت گزینه‌های ما روی میز است، تیم‌های ما آماده عملیات بودند. امروز حتی پیشکسوتان ما و فرماندهان سابق و اسبق پایگاه‌های هوانیروز که  بازنشسته شده‌اند اعلام کرده‌اند که حاضرند بیایند و علیه داعش پرواز کنند. دشمن اگر می‌خواست تعرضی کند تاکنون کرده بود؛ آنها جرأت این کار را ندارند و اهدافشان را صرفاً از طریق گروهک‌ها دنبال می‌کنند. ترتیبات در هوانیروز ارتش همانند زمان دفاع مقدس، به این شکل است که فرمانده در عملیات‌ها جلوی یگان حرکت می‌کند. شهید وطن‌پور و شهید آسیایی از جمله فرماندهان پیش قدم هوانیروز در زمان دفاع مقدس بودند که به شهادت رسیدند؛ امروز هم فرماندهان هوانیروز در عملیات‌های مختلف رزمی جلوی یگان حرکت می‌کنند.

امیر قربانی

ایران؛ صاحب بالاترین توان بالگردی هوانیروز در غرب آسیا

میزان: هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی نسبت به زمان جنگ تحمیلی و حتی قبل از آن در زمان رژیم گذشته، چه تغییر و تحولاتی را سپری کرده است؟
امیر قربانی: قبل از دفاع مقدس، نزدیک 1500 مستشار آمریکایی در هوانیروز وجود داشت؛ زمانی که مستشاران نظامی از کشورمان رفتند، خود نیروهای ما این ناوگان را حفظ کرده و توسعه دادند. تجهیزات هوانیروز پس از دفاع مقدس، به دست توانمند خلبانان و مهندسین پرواز حفظ و نگهداری می‌شود؛ هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با توجه به مأموریت‌هایی که دارد از تجهیزات مختلف و متنوعی بهره می‌گیرد؛ «بالگردهای ترابری سنگین»، «بالگردهای ترابری نیمه‌سنگین» ، «بالگردهای شناسایی» و «بالگردهای شکاری» 4 مدل بالگردهای هوانیروز ارتش هستند؛ امروز به جرأت می‌گویم که در منطقه غرب آسیا، بالاترین پتانسیل بالگردی هوانیروز در کشور ما قرار دارد. آمادگی رزمی ما، اکنون نسبت به قبل از انقلاب که همه چیز در اختیار داشت بیشتر شده است؛ امروز اگر دستوری صادر شود ما به عنوان هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران، نهایتا در عرض 45 دقیقه خود را به 4 گوشه ایران حتی در مناطق مرزی می‌رسانیم. ما این را ثابت کرده‌ایم.

امیر قربانی

با توجه فضای تهدیدات روز، درحال به روز کردن تجهیزات‌مان هستیم

 میزان: پیشرفت‌هایی که از آنها صحبت می‌کنید تا چه اندازه توسط نیروهای بومی ما رقم خورده است؟
امیر قربانی: می‌توانم صراحتا بگویم که همه این پیشرفت‌ها با اتکا به نیروهای داخلی کشورمان رقم خورده است؛ امروز تمام امور مربوط به «نگهداری بالگردها»، «آموزش خلبانان» و بحث «بومی‌سازی بالگردها» به دست توانمند مهندسین پرواز هوانیروز و خلبانان ما انجام می‌شود. هوانیروز ارتش در مباحث مربوط به «سامانه دید در شب» ، «سامانه‌های بردبلند موشک» و «نهضت قطعه‌سازی" کارهای بسیاری بزرگی انجام داده است؛ ما با توجه فضای تهدیدات روز، درحال به روز کردن تجهیزات‌مان هستیم.

«سامانه دید در شب» از نان شب برای ما واجب‌تر است

میزان: اهمیت سامانه دید در شب برای هوانیروز ارتش ایران چقدر است؟
امیر قربانی: «سامانه دید در شب» ، از نان شب برای ما واجب‌تر است؛ با توجه به تجهیزات مدرن دشمن، ما نیز باید تجهیزات نظامی قدرتمند و مدرنی برای خودمان پیش‌بینی کنیم؛ امروز دیگر آن زمان که ما جلوی دشمن بایستیم و به او موشک «تاو» شلیک کنیم گذشته است؛ ما باید به صورت Fire and forget عمل کنیم، یعنی بزنیم و سریع از منطقه دور شویم و دشمن را بر سر جای خودش میخکوب کنیم. بکارگیری «سامانه دید در شب» بر روی بالگردهای هوانیروز ارتش، تاکید موکد امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش است؛ تاکنون در این زمینه اقدامات بسیار ارزشمندی انجام شده است. نصب سامانه دید در شب بر روی بالگردهای هوانیروز ارتش به صورت کاملاً بومی انجام می‌شود؛ با بالگردهای مجهز به دوربین دید در شب، نزدیک 40 تا 50 ساعت در اصفهان پرواز داشته‌ایم؛ برای نصب این سامانه بر روی تمام بالگردهای‌مان، برنامه زمان‌بندی تهیه کرده و طبق آن به پیش می‌رویم؛ در شهریور ماه و در ایام هفته دفاع مقدس، حرکت خوبی در این عرصه خواهیم داشت.

۵۰۰ عملیات غیررزمی هوانیروز در کمتر از ۶ ماه

میزان: در ابتدای گفت‌وگو از فعالیت‌های گسترده هوانیروز در بحث عملیات‌های غیررزمی گفتید؛ این عملیات‌ها به چه شکل و شیوه‌ای انجام می‌شود؟
امیر قربانی: ما در در کمتر از 6 ماه، بیش از 500 عملیات غیررزمی در 10 تا 15 استان کشور انجام داده‌ایم؛ هوانیروز ارتش به 15 استان کشور خدمات اورژانس هوایی ارائه می‌دهد؛ اطفای حریق جنگل‌ها، زلزله، سیل و ... از جمله حوادثی هستند که بدون شک هوانیروز در امدادرسانی به آنها نقش برجسته‌ای دارد؛ با اولین تماسی که برقرار شود، برای حفظ جان و مال مردم وارد عمل می‌شویم. امروز سازمان‌های مدیریت بحران چندین استان کشور آمدند و با ستادکل نیروهای مسلح قرارداد منعقد کردند؛ هوانیروز هم به عنوان یک نیروی اجرایی، موظف به انجام وظیفه در راستای اجرای این قراردادهاست.

هوانیروز ارتش به روایت امیر گوش‌شکسته/ از مرصاد تا انتخابات/ سرنگونی هواپیمای میگ با هلی‌کوپتر کبری/ شهادت با زنبور!


«هوانیروز» پایانه مسافربری نیست، یک یگان نظامی است

میزان: در خصوص فرآیند انجام فعالیت‌های غیررزمی هوانیروز از زمان درخواست تا اجرای عملیات برای ما توضیح دهید.
امیر قربانی: در هر نقطه‌ای از جهان، برای بلند شدن یک بالگرد از روی زمین باید مجوز صادر شود. ستادکل نیروهای مسلح نیز باید از طریق سلسله مراتب این مجوز را برای ما صادر کند. ما نمی‌توانیم بالگردی را از روی زمین بلند کنیم بدون آنکه پِلَن و دستورالعملی برای آن داشته باشیم؛ ما پایانه مسافربری نیستیم بلکه یک یگان نظامی هستیم؛ در یگان نظامی باید برای هر پرواز «امریه» صادر شود. مثلاً کسی که درخواست انتقال کانکس به یک روستای دورافتاده را داشته باشد، باید یک درخواست کتبی بنویسد و آن را به ستاد فرماندهی کل قوا بفرستد؛ ستاد فرماندهی امریه می‌کند و ما نیز در کوتاه‌ترین زمان ممکن این دستور را انجام می‌دهیم.

هر خلبان بازنشسته، حداقل ۱۰ خلبان جوان را «همتاسازی» می‌کند

میزان: جذب و آموزش خلبانان در هوانیروز به چه شکل است؟ 
امیر قربانی: ما یک روش جاری مدون در جذب و گزینش خلبانان هوانیروز داریم؛ هر سال تعدادی بازنشست و تعدادی جایگزین می‌شوند. خلبان‌های ما امروز اکثراً جوان، با دانش و ورزیده هستند. برنامه‌ریزی‌ها به نحوی انجام شده که هر خلبان به هنگام بازنشستگی، حداقل 10 خلبان جوان را «همتاسازی» کند؛ حقیقتا از نظر وضعیت خلبانان، امروز در شرایط بسیار مطلوبی قرار داریم؛ «تجربه خلبانان پیشکسوت» و «دانش خلبانان جوانِ» ما، تلفیق بسیار خوبی با یکدیگر ایجاد کرده است.

هوانیروز سپاه و هوانیروز ارتش،  به عنوان ۲ برادر «ید واحده» هستند

میزان: فروردین سال گذشته هوانیروز سپاه تشکیل شد و ماموریت‌هایی را بر عهده گرفت؛ تعامل هوانیروز ارتش با هوانیروز سپاه را برای ما شرح دهید.
امیر قربانی: در ابتدا باید بگویم که هر چقدر نیروهای مسلح ما توان‌مند‌تر باشند برای کشور ما بهتر است؛ در مسیر این توان‌مندی، سپاه و ارتش فرقی با یکدیگر ندارند؛ همه ما زیر چتر ولایت هستیم.  در ابتدای پیروزی انقلاب، ارتشی‌ها بودند که به کمیته و سپاه رفتند و آموزش‌های اولیه را به آنها ارائه کردند؛ شهید شیرودی در کرمانشاه، کمیته انقلاب اسلامی را به وجود آورد؛ شهید فکوری و شهید فلاحی آن زمان که سپاه یک نیروی شبه نظامی بود، بیشترین آموزش‌ها را به آنها ارائه دادند. در نیروهای مسلح جایگاه‌ها و وظایف «تعیین شده» است. هوانیروز سپاه و ارتش، هر کدام در حیطه وظایف خودشان عمل می‌کنند؛ فعالیت‌های این 2 نیرو به صورت موازی با یکدیگر نیست؛ هوانیروز سپاه و هوانیروز ارتش، به عنوان 2 برادر که «ید واحده»‌ای هستند، دوشادوش یکدیگر عمل می‌کنند و مأموریت‌هایشان را انجام می‌دهند.

امروز خلبانان هوانیروز ارتش در اختیار برادران سپاه نیز پرواز می‌کنند

یکی از آخرین ماموریت‌های رزمی هوانیروز ارتش این بود که در جنوب شرق کشور و در بحث درگیری با قاچاقچیان ، بالگردهای سپاه و ارتش همراه با یکدیگر وارد عمل شده و خسارت های زیادی را به قاچاقچیان وارد کردند. ما درحال حاضر توسط بالگردهای‌مان 6 تا 7 قرارگاه عملیاتی سپاه را به صورت آتش، هِلی بُرن، تخلیه مجروح و تدارکات و ... پشتیبانی می‌کنیم؛ امروز خلبانان هوانیروز ارتش در اختیار برادران سپاه نیز پرواز می‌کنند؛ ما با تمام توان در خدمت برادران سپاهی هستیم؛ ارتش وسپاه، پشتیبانی از یکدیگر را در بالاترین حد ممکن انجام می‌دهند. وقتی ستاد فرماندهی کل قوا دستور پشتیبانی از قرارگاه‌ها را صادر می‌کنند، برای هوانیروز تفاوتی نمی‌کند که این قرارگاه متعلق به سپاه باشد یا ارتش؛ با تمام توان خود این پشتیبانی را انجام می‌دهیم.

امیر قربانی

۷۰ تا ۸۰ ساعت پرواز هوانیروز در جریان انتخابات ۲۹ اردیبهشت

میزان: هوانیروز ارتش در انتخابات 29 اردیبهشت امسال چگونه به برگزاری گسترده‎تر آن کمک کرد؟
امیر قربانی: در جریان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، 24 فروند بالگرد هوانیروز در بحث جابجایی صندوق‌های رای در مناطق صعب‌العبور کمک‌حال دولت بودند؛ 70 تا 80 ساعت، مدت زمان پرواز هوانیروز در جریان برگزاری انتخابات بود. نمایندگان وزارت کشور و کاندیداها هم در بالگرد حضور داشتند.

بالگرد صبا به زودی به ناوگان هوانیروز کشور می‌پیوندد

میزان: آخرین خبر در خصوص وضعیت تحویل بالگرد ملی صبا به هوانیروز ارتش چیست؟
امیر قربانی: آنطور که مطلع شدیم، بالگرد صبا که در اواخر سال گذشته رونمایی شد، در خط تولید قرار گرفته و به زودی به ناوگان هوانیروز کشور می‌پیوندد.

هوانیروز متعلق به همه نیروهاست

میزان: هوانیروز ارتش در عرصه دریاها و در زمینه حفاظت از کشتی‌های ایران اعم از تجاری یا نفت‌کش فعالیتی دارد؟
امیر قربانی: بالگردهای ما در یک برهه از زمان، کشتی‌های ایرانی را در دریاها اسکورت می‌کردند و اگر امروز هم این درخواست از ما انجام شود ما آماد هستیم؛ این کار (تامین امنیت کشتی‌ها) جزو برنامه‌های آموزشی ماست؛ هوانیروز متعلق به همه نیروهاست. 

میزان: امیر در اثنای گفت‌وگو، بانگ اذان از تلفن همراه شما به گوش رسید؛ مشکلی ندارد که تلفن همراه شما هوشمند است؟ 
امیر قربانی: گوشی تلفن همراه من توسط سازمان داده شده و قابل اعتماد است. (خنده)

امیر قربانی

ایران مثل کشورهای دیگر نیست
میزان: و امّا سوال پایانی؛ به عنوان فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران و فردی که سابقه‌ای طولانی از حضور در 8 سال دفاع مقدس، بگویید که تفاوت ایرانیان در دفاع از سرزمین‌شان نسبت به سایر کشورها در چه مواردی خلاصه می‌شود؟

امیر قربانی: ایران مثل کشورهای دیگر نیست؛ نیروهای ما نیروهایی هستند که به ندای رهبر خود لبیک می‌گویند و افزایش توان دفاعی به صورت مستمر را نصب العین خود قرار داده‌‌اند؛ ما فرمایشات حضرت آقا را عین فروع می‌دانیم؛ جوانان پا در رکاب ولایت این مرزوبوم، هر کاری که از دستشان بربیاید برای حفظ آب و خاک و ناموس این سرزمین انجام می‌دهند و در دهان دشمنان متجاوز، سُرب داغ می‌ریزند.

 

منبع:http://www.mizanonline.ir/fa/news/333245/هوانیروز-ارتش-به-روایت-امیر-گوش‌شکسته-از-مرصاد-تا-انتخابات-سرنگونی-هواپیمای-میگ-با-هلی‌کوپتر-کبری-شهادت-با-زنبور

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
امیر قربانی در نشست خبری:

فرمانده هوانیروز ارتش گفت:تروریست‌های داعش جرأت نزدیک شدن به فاصله 50 کیلومتری مرزهای ایران را ندارند.

هوانیروز در سطح آمادگی خوبی به سر می‌بردبه گزارش خبرنگار حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ امیر یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش در نشست خبری که صبح امروز (سه‌شنبه 7 شهریورماه) با حضور جمعی از اصحاب رسانه در ستاد فرماندهی این نیرو برگزار شد، اظهار کرد: هوانیروز یکی از یگان‌های کارآمد و متحرک نیروی زمینی است.

فرمانده هوانیروز ارتش با بیان اینکه هوانیروز عقبه خوبی حتی پیش از جنگ تحمیلی داشته است، گفت: امروز هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران به لطف خدا و هدایت فرماندهی معظم کل قوا به سطح آمادگی خوبی رسیده است.

وی تصریح کرد: در زمان پیش از دوران دفاع مقدس و درگیری‌های مناطق مرزی هوانیروز همیشه توانسته در کمترین زمان ممکن به یاری برادران ارتشی و سپاهی خود در مناطق درگیر بشتابد تا هم برگ برنده‌ای برای فرماندهان و هم یک قوت قلب برای رزمندگان باشند.

امیر قربانی در ادامه اذعان داشت: در 31 شهریور زمانی که رژیم بعث عراق جنگ تحمیلی را آغاز کرد و با تمام توان و سوء استفاده از زمان به مرزهای ایران حمله کرد، در آن زمان ارتش ما شکل خاصی نداشت و سپاه نیز به صورت کمیته‌ در شهرها مشغول بود.

فرمانده هوانیروز ارتش گفت: در این زمان بود نیروی هوایی و هوانیروز به عنوان دو یگان تخصصی و قدیمی با داشتن یک عقبه خوب از درگیری‌های کردستان و مرزهای مناطق مرزی، عملیات‌های خوبی را علیه دشمن بعثی انجام دهند.

وی افزود: در آن دوران رزمندگان بزرگی چون شهید شیرودی در منطقه غرب، شهید وطن‌پور در منطقه جنوب غرب و شهید کشوری در منطقه ایلام توانستند سه محور اصلی ورودی دشمن به کشور را با تیم‌‌های پروازی و عملیات‌های سبک و سنگین بگیرند.

اگر تکفیری‌های داعشی بخواهند قدمی از مرزهای  ایران فراتر بگذارند، به هلاکت خواهند رسید

امیر قربانی با بیان اینکه در همان ابتدای جنگ شهید شیرودی رکورد پرواز در جهان را شکست، ادامه داد: این اتفاق به دلیل همان روحیه ایثار و شهادتی بود که در تمام رزمندگان هوانیروز وجود داشت. باید بگویم که دفاع مقدس با هوانیروز دفاع شد و با همین یگان پایان یافت و طی این دوران عملیات‌های بزرگی چون مرصاد توسط شیرمردان  هوانیروز انجام شد.

فرمانده هوانیروز ارتش با بیان اینکه عملیات مرصاد برگ زرینی در دفتر افتخارات کشور است، گفت: به گفته کسانی که در عملیات مرصاد بودند کلید اصلی این عملیات در دستان هوانیروز بود و حمله بالگردهای کبری و هلی‌برن بالگردهای ترابری باعث شد تا دشمن محاصره و مجبور به پذیرش شکست شود.

وی گفت: بعد از دفاع مقدس هنوز جنگ برای ما تمام نشده و همچنان پا در رکاب ولایت آماده است تا در هر نقطه‌‌ از مرز که ناامنی ایجاد می‌شود به سرعت خود را به آنجا برساند و با آن مقابله کند، حال می‌خواهد  گروهک پژاک باشد یا تروریست‌های  تکفیری که در منطقه حضور دارند.

امیر قربانی خطاب به گروهک تروریستی داعش گفت: اگر تکفیری‌های داعشی بخواهند قدمی از مرزهای جمهوری اسلامی ایران فراتر بگذارند، مطمئن باشید با برخورد سخت نیروهای هوانیروز مواجهه خواهند شد و به هلاکت خواهند رسید.

فرمانده هوانیروز ارتش گفت: همه به یاد دارید که در 23  خرداد سال 1393 تروریست‌ها قصد نفوذ به منطقه غرب کشور و محدوده خانه قند را داشتند اما ما به عنوان اولین یگان در کمتر از یک ساعت خود را به سرعت به منطقه رساندیم که این موجب دلگرمی رزمندگان کشورمان شد.

وی افزود: تروریست‌ها قصد نفوذ داشتند، اما زمانی که دیدند به دیوار آهنین رزمندگان اسلام برخورد کردند هیچ کاری نتوانستند بکنند و به درک واصل شدند.

امیر قربانی  با بیان اینکه دیگر تروریست‌ها حتی جرأت نزدیک شدن به فاصله 50 کیلومتری مرزهای ایران را ندارند، ادامه داد: خداروشکر شاهد این موضوع هستیم که بساط گروه تروریستی در حال برچیده شدن است.

فرمانده هوانیروز ارتش درباره نقش هوانیروز در کشور گفت: امروز ما در تمامی یگان‌های ارتش و سپاه و همچنین اورژانس هوایی حضور داریم به نحوی که امروز هوانیروز به عنوان اورژانس هوایی 10 استان را تحت پوشش خود دارد و در  بسیاری از بلایای طبیعی نیز به سرعت وارد می‌شود.

وی درباره نقش غیرسازمانی هوانیروز، اظهار داشت: هوانیروز، در انتخابات ریاست جمهوری  و موارد این چنینی که مردم کشور احتیاج به کمک داشته باشند به عنوان یک سرباز، خدمت‌گذار مردم خواهند بود.

امیر قربانی درباره توان رزمی این نیرو گفت: به جرأت می‌توانم بگویم با توجه به  پشتیبانی و حمایت‌های فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز هوانیرو به توان  رزمی بالایی رسیده که حتی قابل مقایسه با زمان قبل از انقلاب هم نیست.

فرمانده هوانیروز ارتش ادامه داد: در زمان  پیش از انقلاب تمام قطعات و تجهیزات به وفور وجود داشت  اما امروز هم این موضوع وجود دارد هم اینکه تمامی این قطعات به دست متخصصان داخلی ساخته می‌شود.

وی با بیان اینکه با صنایع داخلی کشور ارتباط داریم، تصریح کرد: ما با دانشگاه‌ها و مراکز تولیدی ارتباطات نزدیکی در زمینه تحقیقات برای ساخت تجهیزاتی چون سامانه دید در  شب یا سامانه‌های برد بلند موشک داریم و به جرأت می‌توان گفت که ما آینده بسیار ارزشمندی را برای هوانیروز در نظر داریم و پیش‌بینی می‌کنیم.

امیر قربانی افزود: ما برنامه‌های بلند مدتی را برای هوانیروز طرح‌ریزی کردیم و به ملت ایران اطمینان می‌دهیم که در آینده‌ای نزدیک شاهد رونمایی‌هایی جدیدی در هوانیروز خواهند بود.

فرمانده هوانیروز ارتش در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به مناسبت هفته دفاع مقدس هوانیروز رونمایی خواهد داشت  یا خیر؟، گفت: مطمئن باشید در هفته دفاع مقدس هم رونمایی از سامانه خواهیم داشت و هم نمایش قدرت در هوانیروز انجام خواهد پذیرفت.

امیر قربانی با بیان این موضوع که در هفته دفاع مقدس شاهد فعالیت‌هایی خواهید بود که نه در ایران و نه در هیچ کشور دیگری تاکنون انجام نشده است، بیان کرد: ان‌شاءالله در هفته  دفاع مقدس شاهد رونمایی از سامانه جدید خواهیم بود.

 

منبع: http://www.yjc.ir/fa/news/6222598/تروریست‌ها-جرأت-نزدیک-شدن-به-مرزهای-ایران-را-ندارند-رونمایی-از-سامانه-جدید-در-هفته

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
خبرگزاری میزان- فرمانده هوانیروز ارتش نمایش قدرت هوانیروز ارتش را همگان در هفته دفاع مقدس امسال نظاره می‌کنند، گفت: در طول این هفته حرکاتی از سوی هوانیروز در سراسر کشور انجام خواهد شد که تاکنون نه تنها در کشورمان صورت نپذیرفته بلکه در منطقه نیز بی‌سابقه بوده است.
 

نمایش قدرت هوانیروز ارتش را همگان در هفته دفاع مقدس امسال نظاره می‌کنندامیر یوسف قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با بیان اینکه در هفته دفاع مقدس امسال چندین دستاورد هوانیروز ارتش را رونمایی می‌کنیم، اظهار کرد: نمایش قدرت هوانیروز ارتش را همگان در هفته دفاع مقدس امسال نظاره می‌کنند. 

وی افزود: در طول این هفته حرکاتی از سوی هوانیروز در سراسر کشور انجام خواهد شد که تاکنون نه تنها در کشورمان صورت نپذیرفته بلکه در منطقه نیز بی‌سابقه بوده است.

فرمانده هوانیروز ارتش ادامه داد: شیرودی‌ها و کشوری‌ها هنوز در هوانیروز فعال و آماده ایثار و جانفشانی هستند.

امیر قربانی تاکید کرد: همانگونه که هوانیروز در زمان 8 سال دفاع مقدس قوت قلب رزمندگان اسلام بود، امروز هم یک بازوی توانمند و قابل اتکا در نیروهای مسلح است.

وی در پایان گفت: امیر حیدری فرمانده ولایتمدار نیروی زمینی نقش بسزایی در پیشرفت‌های فنی و تکنیکی هوانیروز داشته‌اند.

 

منبع:http://www.mizanonline.ir/fa/news/344011/وعده-فرمانده-درباره-حرکات-بی‌سابقه-هوانیروز-ارتش-در-هفته-دفاع-مقدس

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
امیر قربانی خبر داد؛
فرمانده هوانیروز ارتش از بازآماد و بازسازی 3 فروند بالگرد 214 خبر داد.
 
 
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۶
 

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس، امیر سرتیپ دوم خلبان «یوسف قربانی» فرمانده هوانیروز ارتش گفت: با حضور امیر پورشاسب و فرمانده نیروی زمینی ارتش 2 دستگاه بالگرد 214 بازسازی (هنگرکویین) و یک دستگاه دیگر از بالگردهای 214 بازآماد (اورهال) شد.

وی با بیان اینکه مهندسین فنی و جوان هوانیروز به فناوری علمی مطلوبی دست یافته‌اند، گفت: جوانان برومند هوانیروز ارتش در حوزه تعمیر بالگردها به خودکفایی علمی رسیده‌اند و امروز شاهد آن هستیم که بدون نیاز به دیگران می‌توانند بالگردهایی را که دچار نقص فنی هستند را تعمیر و به ناوگان پروازی بازگردانند.

امیر قربانی تصریح کرد: صبح امروز 2 دستگاه بالگرد 214 که از نظر فنی دچار نقص فنی شده بودند، توسط کارکنان فنی هوانیروز  بازسازی شدند و از این پس می‌توانند در ماموریت‌ها کمک حال هوانیروز باشند.

وی گفت: همچنین تعداد سه دستگاه آتلیه تعمیراتی توسط کارکنان مجرب و توانمند هوانیروز طراحی و تولید شد که این دستگاه‌ها قابلیت تعمیر بالگردها در مناطق مختلف دارند.

بازآماد و بازسازی 3 فروند بالگرد 214 هوانیروز ارتش

امیر قربانی بیان داشت: در گذشته چنانچه بالگردی دچار نقص فنی می‌شد، باید توسط خودروهای حمل بالگرد از منطقه به مرکز تعمیرات اعزام و نسبت به تعمیر آن اقدام می‌شد اما با تولید آتلیه تعمیراتی مشکل حمل و نقل بالگردها مرتفع شد.

وی گفت: این دستگاه‌ها از امروز در اختیار پایگاه‌های هوانیروز مسجد سلیمان، کرمان و کرمانشاه قرار خواهد گرفت.

فرمانده هوانیروز خاطرنشان کرد: یک دستگاه خودروی شستشوی موتورهای بالگردهای هوانیروز که توسط متخصصین فنی هوانیروز طراحی و تولید شده نیز رونمایی شد. دستگاه مذکور قابلیت شستشوی موتورهای بالگردی پس ماموریت‌های محوله را دارد‌.

بازآماد و بازسازی 3 فروند بالگرد 214 هوانیروز ارتش

 

منبع:http://www.defapress.ir/fa/news/270173/بازآماد-و-بازسازی-3-فروند-بالگرد-214-هوانیروز-ارتش

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0