Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

شرمندۀ دستان بسته ام

rr0p_0033.jpg

سلام

وقتی عکس بالا رو دیدم نفسم میخواست بالا نیاید . چهرۀ همرزمان دلاورم یک لحظه میخواست دیوانه ام کند . بهار سال قبل بود پیکر این عزیزان را تشییع کردند و به خاک سپردند . 175 غواص دلاور که فدای بی درایتی و بی لیاقتی مسئولین شدند . کاش میتوانستم با این مردان بزرگ حرف بزنم . کاش میشد صدایم را بگوش آنها برسانم . میدانم که صدایم را می شنوند . ولی مانده ام چه بگویم . ولی میگویم چون باید بگویم تا بدانند .

همرزم دلاورم ؛ برایم هیچ مهم نیست تو در کدامین نیرو یا در کدامین سازمان نیروهای مسلح بودی و جنگیدی . برای من مهم این است که در اردوی من و در کنار من بودی مهم این است که تو هم در نقطه ای از ایران به دفاع قیام کردی . سینه سپر کردی و جلوی دشمن نسناس ایستادی .

عزیز دلم ؛ ایکاش دشمن حرامزاده دستانت را نمی بست تا امروز من با دیدن دستان بسته ام آتش نگیرم . ایکاش دستانت باز بود تا لااقل محل اصابت گلوله را لمس میکردی .

آن روز در جنگ دشمن دستان تو را بست . ولی خیلی ها بعد از جنگ به اختیار چشمان خود را به روی حقیقت بستند . دستان تو که بسته شد ، چشمان عده ای که بسته شد ، آنزمان دستان ناپاک بکار افتاد . چشمان هیز به ثروت و سرمایه و اموال میهن چشم چرانی کرد . از دستان بستۀ تو هم شرم نکردند . می دانستند که تو با دستان بسته در گودال خباثت عرب عراقی ، زنده بگور شدی ولی باز شرم نکردند و نمیکنند .

سالهاست که ما بازماندگان جنگ همچنان چشمان خود را بسته نگه داشته ایم . تنها دلیل بسته نگهداشتن چشمان مان همانا خجالت از دستان بستۀ توست . همرزم غواصم ، مرا ببخش که در حق تو کوتاهی کردم . مرا ببخش که دیدم پای بر خونت میگذراند و سکوت کردم . و من فردا نزد خدایم و نزد تو برای همیشه شرمنده خواهم بود . سکوت مرا به پای خجالتم بگذار و نه چیز دیگری . نگاه تو در عکس نیشتریست بر جان من . بر جان من که سرسوزنی در حق میهن و هم میهنم خیانت نکرده ام . ایکاش دزدان بیت المال هم از نگاه تو برای چند لحظه شرمنده شوند . فقط برای دقایقی .

6 people like this

به راستی کسانی که در آن زمان فرمانده ومسئول بودند چه جوابی دارند به خانواده ها وبازماندگان این عزیزان بدهند ؟ چگونه آقا زاده ها به صندلی مدیریت تکیه زده اند وفقط به دادن شعار های پوچ و توخالی بسنده میکنند ؟روح این عزیزان وتمامی کسانی که جانشان را برای دفاع از این آب وخاک تقدیم کردند شاد ویادشان گرامی باد.

4 people like this

سردار باقرزاده در گفت‌و‌گو با دفاع پرس:
فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح از ورود پیکر مطهر 130 شهید دوران دفاع مقدس در 4 خردادماه از آبراه اروندرود خبر داد و گفت: 18 تن از این شهدا غواصان عملیات کربلای 4 هستند.
کد خبر: ۲۳۹۶۶۲
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶ - 17May 2017

پیکر مطهر 130 دفاع مقدس وارد کشور می‌شود/ تفحص پیکر 18 شهید غواص دست‌بسته عملیات کربلای 4سردار سید محمد باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در گفت و گو با خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس از ورود پیکر مطهر 130 شهید دوران دفاع مقدس خبر داد و اظهار داشت: پیکر مطهر این شهدا در چهارم خرداد ماه از آبراه اروندرود از مقابل شهر فاو وارد شهر اروند کنار می‌شود.

وی افزود: مراسم وداع با پیکر پاک این شهیدان در شهر اروندرود برگزار خواهد شد.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با بیان این که 18 تن از این شهدا متعلق به شهدای غواص عملیات کربلای 4 هستند، گفت: پیکر مطهر این شهدا در جزیره ام الرصاص با دست‌های بسته پیدا شده‌اند.

سردار باقرزاده خاطرنشان کرد: پیکر مطهر این شهدا در مناطق عملیاتی استان‌های بصره، الاماره و شهر کوت عراق تفحص شدند.

وی با تاکید بر این که چشمان پرفروغ شهیدان نظاره گر مردم ایران است، اظهار داشت: امیدوارم ملت سرافراز ایران اسلامی در انتخابات پیش‌رو با حضور گسترده خود، شهیدان را شادمان و رضایت امام شهیدان و مقام معظم رهبری را کسب کنند.

منبع : http://www.defapress.ir/fa/news/239662/تفحص-پیکر-18-شهید-غواص-دست‌بسته-عملیات-کربلای-4-مردم-در-انتخابات-پیش-رو-شهیدان-را-شادمان-کنند

2 people like this