Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

تصاویر خفن نظامی / جنگی از کل جهان

90 posts in this topic

با عرض سلام و خسته نباشید، دیدم جای یه تاپیک برای تصاویر نظامی خالیه !!! گفتم که بزنم.

فقط لطفاً در هر پست، 1 عکس و حتماً در وسط و با توضیحات و منبع باشه. ممنون. ضمناً از آپلود در آپ سنتر های بی کیفیت داخلی هم، جداً خودداری کنید.

gazm6iu-jpg.22

سرباز نروژی در حال تماشای شفق قطبی

منبع:

http://www.americanmilitaryforum.com/forums/threads/norwegian-armed-forces-photos.32/#post-52

9 people like this

همشهری نیکو هستن ایشون:

m82a1m2tw.jpg

تک تیرانداز کالیبر سنگین نیروهای ویژه ارتش یونان  مسلح به ام. 82 با لباس استتار

منبع:

http://greekmilitary.net/greektroops.htm

8 people like this

این تصویر شاهکار نظامی است . به درجه نفر وسط توجه کنید. حالا ادعای این آدما ............. پاره میکنه. با عرض معذرت.

mnhs_photo_۲۰۱۷-۰۴-۱۹_۱۱-۰۱-۵۵.jpg

8 people like this

با سلام این عکس در چند منبع آمده بود ازجمله در یکی از پیجهای فیسبوک (فیض... بیوک default_1%20%2817%29.png) ودر آن منابع نظراتی راجب عکس فوق داده شده بود وبرخی  این عکس را فوتوشاپ میدانستند ولی بنده بعید میدانم عکس فوتوشاپ باشد .

8 people like this

در ۱ ساعت قبل، M60 گفته است :

این تصویر شاهکار نظامی است .

البته، شاهکار عکاسی نظامی هست !!! دیگه از سوتی و گاف رد شده !!!

واقعاً کسی نبوده بگه سردار (واقعاً حیفه درجه نیست؟؟؟ !!!)، درجه هاتو اشتباه زدی ؟؟؟

اگر اشتباه نکنم، باید وزیر دفاع ایران باشن ایشون (نفری که دست داده رو میگم) ؟؟؟

7 people like this

اگر اشتباه نکنم، باید وزیر دفاع ایران باشن ایشون (نفری که دست داده رو میگم) ؟؟؟

با عرض سلام بله ایشان سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع کشورمان هستند طرف مقابل ایشان هم با توجه به لباس فرم و نوع کلاه یک   احتمالاً ژنرال روس هستند وفکر میکنم ایشان وزیر دفاع روسیه یا فرمانده کل ارتش روسیه هستند

7 people like this

سلام علیکم

ما انسان هستیم و اشتباه هم جزیی از زندگی ماست و این مساله حتی در ارتش منظمی نظیر ایالات متحده هم اتفاق رخ می دهد

بعنوان مثال ، سرهنگ چارلی بکویث ( موسس یگان دلتا و فرمانده عملیات زمینی صحرای طبس ) در خاطرات خود از روزهای اولیه تشکیل یگان دلتا چنین می گوید (البته نقل به مضمون):

" در روزهای اولیه تشکیل دلتا ، یک روز فرمانده رنجرهای ارتش برای بازدید به فورت براگ ( محل استقرار ستاد دلتا) آمد و از توانایی ما دیدن کرد . در جلسه نهایی ، دیدیم که علامت (پچ) یگان رنجر روی بازوی این ژنرال به صورت برعکس دوخته شده و عدم توجه به این مساله برای این افسر ارشد مقداری عجیب آمد . به همین دلیل محترمانه به ایشان گفتم که ژنرال .... پچ رنجر روی بازوی شما برعکس دوخته شده و باقی ماجرا .... "

مشخصاً دوستان ملاحضه می کنند که حتی در یک ارتشی نظیر ارتش ایالات متحده هم یک افسر ارشد ممکن است در نصب علائم و درجات مصّوب اشتباه کند که اگر چه عجیب ولی غیر معمول نیست . نتیجتاً در کنار وجود حساسیت ، به نظرم می بایست حرمت فرماندهان را نگه داشت ، چرا که ممکن است در رنگ یونیفرم تفاوتی وجود داشته باشد و شاید موارد ناگفتنی دیگری هم پدید آمده باشد ، اما هدف یکی هست .

با تشکر 

7 people like this

در 1 ساعت قبل، TOMCAT21 گفته است :

سلام علیکم

ما انسان هستیم و اشتباه هم جزیی از زندگی ماست و این مساله حتی در ارتش منظمی نظیر ایالات متحده هم اتفاق رخ می دهد

بعنوان مثال ، سرهنگ چارلی بکویث ( موسس یگان دلتا و فرمانده عملیات زمینی صحرای طبس ) در خاطرات خود از روزهای اولیه تشکیل یگان دلتا چنین می گوید (البته نقل به مضمون):

" در روزهای اولیه تشکیل دلتا ، یک روز فرمانده رنجرهای ارتش برای بازدید به فورت براگ ( محل استقرار ستاد دلتا) آمد و از توانایی ما دیدن کرد . در جلسه نهایی ، دیدیم که علامت (پچ) یگان رنجر روی بازوی این ژنرال به صورت برعکس دوخته شده و عدم توجه به این مساله برای این افسر ارشد مقداری عجیب آمد . به همین دلیل محترمانه به ایشان گفتم که ژنرال .... پچ رنجر روی بازوی شما برعکس دوخته شده و باقی ماجرا .... "

مشخصاً دوستان ملاحضه می کنند که حتی در یک ارتشی نظیر ارتش ایالات متحده هم یک افسر ارشد ممکن است در نصب علائم و درجات مصّوب اشتباه کند که اگر چه عجیب ولی غیر معمول نیست . نتیجتاً در کنار وجود حساسیت ، به نظرم می بایست حرمت فرماندهان را نگه داشت ، چرا که ممکن است در رنگ یونیفرم تفاوتی وجود داشته باشد و شاید موارد ناگفتنی دیگری هم پدید آمده باشد ، اما هدف یکی هست .

با تشکر 

پچ با درجه، خیلی فرق میکنه !!!

قسمتی از یونیفرم هست که در معرض دید همه هست !!!

7 people like this

در 16 ساعت قبل، M60 گفته است :

این تصویر شاهکار نظامی است . به درجه نفر وسط توجه کنید. حالا ادعای این آدما ............. پاره میکنه. با عرض معذرت.

میخواسته در یک راستا باشن همشون : HAPPY :

6 people like this

در 19 ساعت قبل، M60 گفته است :

جناب ام60عزيز ، بسيار جالب و مفرح بود . سر كار يه كم پكر بودم وقتي اين تصوير رو ديدم ناخودآگاه از خنده رودبر شدم و اعصابم آروم شد . دستتون درد نكنه تاثير اين عكس از قرص استامينوفن هم بيشتر بود

7 people like this

در 2 ساعت قبل، kalantar M16 گفته است :

جناب ام60عزيز ، بسيار جالب و مفرح بود . سر كار يه كم پكر بودم وقتي اين تصوير رو ديدم ناخودآگاه از خنده رودبر شدم و اعصابم آروم شد . دستتون درد نكنه تاثير اين عكس از قرص استامينوفن هم بيشتر بود

خوشحالم که موجبات شادی شما را فراهم کردم

در 11 ساعت قبل، Pz.Jager Fuhrer گفته است :

پچ با درجه، خیلی فرق میکنه !!!

قسمتی از یونیفرم هست که در معرض دید همه هست !!!

بقول تیمسار بختیاري، یک نظامی با درجه های روی شانه اش زندگی میکنه نه با پول توی جیبش!

خوب دیگه!

8 people like this

بقول تیمسار بختیاري، یک نظامی با درجه های روی شانه اش زندگی میکنه نه با پول توی جیبش!

خوب دیگه!

با سلام وعرض ادب خدمت جناب ام-60 عزیز پس شما هم  برنامه دور همی را دیدید ؟ انصافاً که تیمسار بختیاری به نکات ارزنده وارزشمندی اشاره فرمودند  . ایشان گفتند درحالی که ایران داشت تجزیه میشد( نقل به مضمون  )از قائله ترکمن صحرا تا درگیریهای غرب کشور وجنگ اگر ارتش نبود کشورما به چند کشور تقسیم میشد که بیان این جمله از سوی ایشان  با تشویق حضار همراه شد . در برنامه دور همی تیمسار بختیاری به نکات بسیار ارزشمندی اشاره فرمودند که ای کاش  چند نفر فرمانده مثل تیمسار بختیاری در رأ س فرماندهی ارتش بودند تا حال  و روز ارتش چنین نمیشد ولی افسوس.

8 people like this