Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

پیکر مطهر سه شهید گمنام شناسایی شد

با درود بر همگی دوستان و گرامی داشت یاد شهدای ارتش به خصوص نیروی زمینی قهرمان  خبری در خبر گزاری دفاع پرس اعلام شده بود مبنی بر شناسایی 3 شهید گمنام که یکی از این شهدا جمعی ل-58 ذوالفقار بوده اند که در عملیات کربلای 6 ودر منطقه عملیاتی سومار به شهادت رسیدند 2 شهید دیگر نیز که به تازگی شناسایی شده اند در عملیات کربلای 6 ودر منطقه عملیاتی سومار به شهادت رسیده اند . البته در خبرگزاری دفاع پرس اشاره ای نشده که این 2 شهید عزیز از کدام سازمان بوده اند ولی شاید اساتید عزیز به  خصوص جناب تلخک وجناب لطافتی  اطلاعات کاملتری از عملیات کربلای 6 ویگان ویا یگان های عمل کننده در این عملیات داشته باشند که امید واریم دریغ نفرمایند . در پایان لینک این خبر که تقدیم دوستان عزیز میگردد. 

http://www.defapress.ir/fa/news/238015/پیکر-مطهر-سه-شهید-گمنام-شناسایی-شد

4 people like this

تشییع پیکر شهید تازه تفحص شده ارتش در زنجان

1

پیکر مطهر شهید تازه تفحص شده هشت سال دفاع مقدس با حضور فرماندهان و کارکنان تیپ 216 زرهی و مردم استان زنجان تشییع شد
به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، پیکر مطهر شهید تازه تفحص شده هشت سال دفاع مقدس شهید حمداله دوستی با حضور فرماندهان و کارکنان تیپ 216 زرهی و استقبال پرشور مردم استان در زنجان تشییع شد.
حجت الاسلام علی علیمرادی رئیس عقیدتی تیپ 216 زرهی گفت: امروز بعد از 31 سال حمداله دوستی فرزندی از تبار دلیرمردان به مام وطن بازگشت و سربازان وطن پر افتخار و با صلابت در کنار پیکر مطهر شهید دوستی گام برداشتند . پیکر مطهر شهید رشید ارتش پس از تشییع بر دوش مردم قدر شناس مردم زنجان به زادگاهش منتقل شد و در روستای ینگی کندی از توابع شهرستان ایجرود به خاک سپرده شد.
گفتنی است: شهید حمداله دوستی از سربازان لشگر 58 ذوالفقار ارتش بود که در بهمن ماه 65 در سومار در منطقه عملیاتی کربلای 6 به درجه رفیع شهادت نائل شده بود .

ShowPicture.aspx?ID=5e691843-9a49-40cd-8

منبع:http://nezaja.aja.ir/Portal/home/?news/89271/89311/1394591/تشییع-پیکر-شهید-تازه-تفحص-شده-ارتش-در-زنجان

3 people like this

روحش شاد و با اطمينان مي گويم كه راهش پر رهرو است.

3 people like this

با سلام وعرض ادب خدمت جناب کلانتر ام_ 16 نازنین  این شهید عزیز اهل استان شهید پرور زنجان بودند که از روبروی پادگان تیپ زرهی شهید مخبری تشییع شدند گرامی باد یاد وخاطره شهدای عزیز این مرزو بوم به خصوص شهدای ارتش . بدون شک ایران  از جمله استان شهید پرور زنجان مهد دلیران بوده وخواهد بود . کاش مسئولین استان در راستای معرفی هرچه بیشتر وبهتر این عزیزان گام بردارند . اقدامی که حداقل در معرفی شهدای قواص استان زنجان صورت گرفت برای عزیزان ارتشی به خصوص تیپ 216 زرهی (تی- 2 سابق ) صورت بگیرد کاش در معرفی جانباز قهرمان هوانیروز جناب یدالله واعضی هم اقدامی صورت بگیرد (ایشان کمک خلیان شهید شمشادیان بودند) .

4 people like this

با درود به روح پاک تمامی شهدای راه میهن 

و با تمامی احترامی که برای تک تک شهدا و جانبازان قائل هستم 

فقط میتونم بگم که قرآن های سر نیزه هستند و بس

3 people like this

در 19 ساعت قبل، ناشناس عجیب گفته است :

با سلام وعرض ادب خدمت جناب کلانتر ام_ 16 نازنین  این شهید عزیز اهل استان شهید پرور زنجان بودند که از روبروی پادگان تیپ زرهی شهید مخبری تشییع شدند گرامی باد یاد وخاطره شهدای عزیز این مرزو بوم به خصوص شهدای ارتش . بدون شک ایران  از جمله استان شهید پرور زنجان مهد دلیران بوده وخواهد بود . کاش مسئولین استان در راستای معرفی هرچه بیشتر وبهتر این عزیزان گام بردارند . اقدامی که حداقل در معرفی شهدای قواص استان زنجان صورت گرفت برای عزیزان ارتشی به خصوص تیپ 216 زرهی (تی- 2 سابق ) صورت بگیرد کاش در معرفی جانباز قهرمان هوانیروز جناب یدالله واعضی هم اقدامی صورت بگیرد (ایشان کمک خلیان شهید شمشادیان بودند) .

بله جناب ناشناس عزيز اين دلاور شهيد هم استاني بنده است و مايه فخر ما زنجانيهاست ...بنده لياقت شركت در مراسم را نداشتم به سبب مشغله كاري ولي برادرم چون در تيپ 2 خدمت ميكند شركت كرده بودند ...در ضمن خدمت سربازي بنده نيز در همين تيپ بود( منطقه سومار و نفت شهر) ...گردان 125 پياده مكانيزه ....خاطرات زيادي از آن زمان دارم كه مايه مباهات اينجانب است

3 people like this

بله جناب ناشناس عزيز اين دلاور شهيد هم استاني بنده است و مايه فخر ما زنجانيهاست ...بنده لياقت شركت در مراسم را نداشتم به سبب مشغله كاري ولي برادرم چون در تيپ 2 خدمت ميكند شركت كرده بودند ...در ضمن خدمت سربازي بنده نيز در همين تيپ بود( منطقه سومار و نفت شهر) ...گردان 125 پياده مكانيزه ....خاطرات زيادي از آن زمان دارم كه مايه مباهات اينجانب است

با سلام وعرض ادب خدمت جناب کلانتر ام-16 عزیز بسیار بسیار خورسندیم که برادر شما از دلاورمردان وقهرمانان ارتشی میباشد و جای بسی خوشحالی دارد . این شهید و کل شهیدان  عزیز افتخار کل ایران و باعث عزت و سرافرازی این مرز و بوم هستند .  جناب کلانتر ام-16 عزیز  اگر خاطراتی از دوران سربازی دارید در صورت صلاحدید میتوانید بیان نمایید . در پایان یک بار دیگر برای شما و خانواده ی محترمتان مخصوصاً برادر گرامیتان آرزوی موفقیت روز افزون از خداوند منان دارم . ارادت

2 people like this

سپاسگذارم جناب ناشناس عزيز .....بهترين خاطره من اينه كه : بعد از طي دوره آموزشي در مركز 02 تهران به گردان 125 تي 2 منتقل شدم و دو سه روزي نبود كه مشغول خدمت بودم همين برادرم كه الان در تيپ 216 خدمت ميكنه با مادرم اومده بودند ملاقاتم و غذايي هم كه مادر در خونه پخته بود و برام آورده بودند (( مادر ديگه ، فكر ميكرد من اونجا بهم غذا نميدن و هميشه گشنه ام )) ...در بوفه ملاقات نشسته بوديم كه يك دفعه برادرم برگشت و به من گفت :ميخوام برم استخدام ارتش بشم و بيام همينجا خدمت كنم ...جالب اينه كه ايشون مدت 17 ساله كه استخدام شده و تقريبا حدود 14 يا 15 سالي ميشه كه در تيپ 2 يا همون تيپ 216 درحال خدمت هستش ولي متاسفانه من علي رغم تواناييم ، لياقت پوشيدن لباس جانبازي براي وطن رو نداشتم و هميشه از اين بابت افسوس ميخورم ..هم دوره اي هاي من الان پا به سرهنگ دومي هستند وقتي ميبينمشون خيلي به خودم ميبالم كه يك زماني همكلاسي من بودند و براي خودم شديدا متاثر ميشم كه چرا سستي كردم و با جديت پيگير قضيه ورود به دانشكده افسري نيروي زميني نشدم ( اون زمان هنوز دانشگاه افسري نيروي زميني نبود و بهش مي گفتن دانشكده افسري نيروي زميني ( امام علي ) )....خب چه ميشه كرد خدمت به وطن هم لياقت ميخواد كه متاسفانه بنده نداشتم و هميشه به حال و روز عزيزاني همچون برادرم يا جناب ابراهيمي سعيد غبطه مي خورم ...آرزومندم كه همه  دلاور مردان ارتشي اين مرز و بوم هميشه پيروز و موفق باشند چه در زمينه شغلي و چه در زمينه خانوادگي

3 people like this

با سلام وعرض ادب خدمت کلانتر ام-16 عزیز عرض کنم اینکه قسمت نشده وارد ارتش بشوید به نظر بنده ناراحتی ندارد شاید کار خدا بوده شاید حکمتی داشته واینکه حالا قسمت نشده وارد ارتش بشوید چیزی از ارزشهای شما برادر ارجمندم کم نمیکند به هرحال همین که نیت خدمت به مملکت را داشتید کلی ارزشمند است .درعوض  این سعادت نسیب برادر گرامی  شما شده که لباس مقدس ارتش را به تن دارند که باعث افتخار ماست . به هرحال شما نبایست خدای ناکرده ناراحت بشوید . به قول معروف دنیا که به آخر نرسیده .مهم نیت پاک شماست .در پایان یک بار دیگر برای شما وخانواده محترمتان مخصوصاً برادر عزیزتان آرزوی موفقیت روز افزون دارم ارادت

2 people like this

شناسایی پیکر شهید محسن رستمی پس از ۳۱ سال

خانواده شهید رستمی سرباز

نماینده کمیته جست‌وجوی مفقودین در همدان گفت: پیکر شهید محسن رستمی پس از ۳۱ سال شناسایی شد.

به گزارش ایسنا به نقل از از پایگاه فرهنگی و اطلاع رسانی تفحص شهدا، بهرام دوست پرست با اشاره به شناسایی پیکر شهید محسن رستمی اظهار کرد: پیکر مطهر این شهید چندی پیش در جریان تفحص پیکرهای شهدا توسط کمیته جست‌وجوی مفقودین  تفحص شده و به وطن بازگشت. شهید محسن رستمی از شهدای مفقودالجسد لشگر ۵۸ ذولفقار است که  سال ۶۵ به عنوان سرباز وظیفه در عملیات کربلای ۶  شرکت کرده و در منطقه عملیاتی سومار به درجه رفیع شهادت نائل آمد و خبر شناسایی و بازگشت پیکر مطهر این شهید با حضور نماینده کمیته جستجوی مفقودین، جمعی از فرماندهان تیپ ۳۱۶ شهید قهرمان همدان، مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران به خانواده وی اطلاع داده شد.

وی با اشاره به اینکه از این شهید معزز دو فرزند به یادگار مانده است ابراز کرد: این شهید معزز متولد ۱۳۳۹ بوده و در حال حاضر نیز تنها مادر وی در قید حیات است.
دوست‌پرست افزود: مراسم وداع با پیکر شهید روز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت از ساعت ۲۰:۳۰ همزمان با مراسم نخستین سالگرد شهادت جستجوگر نور سردار  علیرضا شمسی پور در حسینیه امام خمینی (ره )همدان برگزار می‌شود.
نماینده کمیته جست‌وجوی مفقودین در همدان گفت: مراسم تشییع و خاک‌سپاری این شهید  از سوی کمیته جست‌وجوی مفقودین متعاقبا اعلام می‌شود.

منبع:http://www.isna.ir/news/96021105970/شناسایی-پیکر-شهید-محسن-رستمی-پس-از-۳۱-سال

1 person likes this

خاک‌سپاری شهید محسن عبدلی

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه گفت: شهید محسن عبدلی بعد از گذشت 31 سال از شهادتش در زادگاهش در شهرستان سنقروکلیایی آرام گرفت.

حجت‌الاسلام هادی عسگری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: پیکر مطهر شهید محسن عبدلی" بعد از 31 سال از تاریخ شهادتش، امروز (14 اردیبهشت)در زادگاهش در شهرستان‌ سنقروکلیایی تشییع و به خاک سپرده شد.

عسگری افزود: پیکر تازه‌ تفحص شده این شهید امروز از میدان سپاه پاسداران شهرستان سنقروکلیایی به سمت گلزارشهدای این شهرستان تشییع و در گلزار شهدای این شهر آرام گرفت.

این شهید سوم بهمن 1365 در سن 20 سالگی و در منطقه عملیاتی سومار در استان کرمانشاه به شهادت رسیده بود.

منبع:http://www.isna.ir/news/96021408645/خاک-سپاری-شهید-محسن-عبدلی

2 people like this