Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

شاهر به تولید انبوه رسید

با درود خدمت دوستان عزیز خبر تولید انبوه  سلاح تک تیر انداز  شاهر در برخی خبرگزاریها اعلام شده.بنده نیز متن این خبر را از یکی از خبرگزاریها تقدیم می کنم  . اما یک نکته راهم عرض کنم . امید اینکه برای سلاح های سازمانی ارتش فکری  اساسی شود اینکه سلاح های تک تیرانداز تولید انبوه شوند خوب است اما کافی نیست به طور مثال هنوز هم سلاح ژ- 3 به عنوان سلاح سازمانی این نهاد استفاده میشود که بایست دراین زمینه نیز اقدام شود چون استفاده از سلاح تک تیرانداز به تنهایی کافی نیست و  ستون فقرات نیروهای پیاده را سلاح های انفرادی دستی وتفنگ ها تشکیل میدهند وسپس سلاح های دوش پرتاب تیربارها و...
 

ShowObjectPicture.aspx?Width=69&Height=5

 

 

1396/3/7 يكشنبه

رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی: شاهر به تولید انبوه رسید

امیر سرتیپ دوم زواره‌ای از تولید انبوه سلاح تک‌تیرانداز شاهر توسط صنعت دفاعی کشور خبر داد.

 

 

امیر سرتیپ دوم زواره‌ای از تولید انبوه سلاح تک‌تیرانداز "شاهر" توسط صنعت دفاعی کشور خبر داد.
رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه این سازمان متناسب با نوع ماموریت‌ها و نیازهای عملیاتی اقدام به طراحی و ساخت سلاح می‌کند، اظهار داشت: در حوزه سلاح‌های تک تیرانداز تاکنون سلاح‌های مختلفی در کالیبرهای متفاوت طراحی و ساخته شده است.
 وی افزود: به طور معمول اینگونه سلاح‌ها پس از گذراندن مراحل آزمایشی و تست‌های میدانی توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به تولید انبوه می‌رسند.
 شایان ذکر است اسلحه تک‌تیرانداز انفرادی "شاهر" حدود 22 کیلوگرم وزن دارد و طول آن برابر با 185 سانتی متر است. این سلاح با کالیبر 14.5 میلی متری قادر است اهداف را تا شعاع سه کیلومتری مورد اصابت قرار دهد.

 

 

منبع:http://www.aja.ir/portal/home/?news/73099/67557/1395634/شاهر-به-تولید-انبوه-رسید

 

 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
خبرگزاری میزان- تفنگ ایرانی «شاهر» یکی از سلاح‌های جدید نیروی زمینی ارتش در حوزه تک‌تیراندازهای کالیبر بالا است که وزنی حدود ۲۲ کیلوگرم و طول ۱۸۵ سانتی‌متر دارد و برد موثر آن نیز ۳ هزار متر عنوان شده است.
 
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، روز گذشته امیر مسعود زواره‌ای رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران از تولید انبوه سلاح تک‌ تیرانداز شاهر توسط صنعت دفاعی کشور خبر داد و گفت که «به طور معمول اینگونه سلاح‌ها پس از گذراندن مراحل آزمایشی و تست‌های میدانی توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به تولید انبوه می‌ رسند».
 
تغییر فضای جنگ‌ها و شکل گیری فضای درگیری‌های چریکی که از آن به «جنگ‌های تن به تن» و یا «نبردهای خانه به خانه» نیز تعبیر می‌شود، اتفاقی است که به اذعان تمامی فرماندهان نیروهای مسلح ایران اسلامی، کشور ما خود را برای مقابله با این نوع جنگ کاملا تجهیز و آماده کرده است.
 
در فضای کنونی و با توجه به اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی تمام توان خود را در ایجاد جنگ های نیابتی و وکالتی در منطقه غرب آسیا و میان مسلمانان صرف می کنند، اهمیت استفاده از اسلحه های انفرادی در جنگ های تن به تن و چریکی، بیش از گذشته ملموس شده است.
 
شاهر
 
تفنگ ایرانی «شاهر» یکی از سلاح‌های جدید نیروی زمینی ارتش در حوزه تک‌تیراندازهای کالیبر بالا است که وزنی حدود ۲۲ کیلوگرم و طول ۱۸۵ سانتی‌متر دارد و برد موثر آن نیز ۳ هزار متر عنوان شده است.
 
با توجه به شرایط وزنی و فیزیکی تفنگ «شاهر» این سلاح برای اجرای عملیات موثر به ۳ خدمه احتیاج دارد. همچنین کاربران اصلی این سلاح را عمدتا نیروهای عملیات ویژه که از آمادگی بدنی مناسبی برخوردارند، تشکیل می‌دهند.
 
امیر زواره ای: قدرت تخریبی ویرانگر ایرانی در مقایسه با سلاح های غربی ۶۰ درصد بیشتر است
 
امیر زواره ای
 
امیر زواره ای چندی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با بیان اینکه «سرعت گلوله‌های کالیبر 14.5 میلی‌متر که در اسلحه شاهر مورد استفاده قرار می‌گیرد حدود هزار متر بر ثانیه است»، گفته بود: «قدرت تخریبی این ویرانگر ایرانی در مقایسه با فشنگ‌های 12.7 میلی‌متری که عمدتا در سلاح های غربی استفاده می‌شوند ۶۰ درصد بیشتر است».
 
وی همچنین گفته بود: « شاهر قادر است علیه اهداف زمینی و هوایی، چون خودروهای زرهی، سنگرهای بتنی، انواع بالگرد‌ها و نفرات دشمن تا شعاع ۳ کلیومتری اجرای ماموریت کند».
 
 
 
«شاهر» در مقایسه با نمونه غربی که توسط نظامیان آمریکایی در سطح منطقه با عنوان M۱۰۷ مورد استفاده قرار می‌گیرد و قابلیت اجرای عملیات تا شعاع دو کیلومتری را داشته و از برد و دقت عمل بیشتری برخوردار است.
 
 
 
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0