Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

کٌلت M1911

 

3_colt_1911.jpg

 

 

حتما همه ی شما نام کلت را شنیده اید و آن را بارها در صحبتهای خود استفاده کرده اید. عموم مردم ما در زمانی که هر سلاح کمری که می بینند از آن با نام "کلت" نام می برند. اما " کلت" چیست؟ کلت تنها یک مدل از سلاحهای کمری موجود در جهان است که به علت وجود و خدمت در ایران و استفاده در ارتش ایران، مردم به طور عام هر سلاح کمری را "کلت" می نامند و دیگر سلاح‌هایی (مانند استار، براونینگ و غیره) را که شبیه به آن ساخته شده نیز کلت می‌گویند.


کلت که به نام کامل "کلت ام 1911 Colt M1911 " شناخته می شود یکی از برترین سلاحهای انفرادی و کمری تاریخ شناخته می شود. نسخه نهایی این سلاح کمری در سال 1911 میلادی توسط جان برونینگ ساخته شد که یک سلاح کمری، پیستول نیمه‌خودکاری است که از سال ۱۹۱۱ تا ۱۹۸۵ سلاح کمری سازمانی نیروهای مسلح آمریکا بود. اغلب آن را «ام۱۹۱۱» یا «کلت۴۵» می‌نامیدند. این سلاح در جنگ اول جهانی، جنگ دوم جهانی ، جنگ کره و جنگ ویتنام به عنوان سلاح سازمانی ارتش آمریکا و در همه ی جنگهای دیگر به طور غیر رسمی و توسط بعضی از واحدها بکار رفت.
این سلاح از فشنگهای ۰٫۴۵ ACP یا همان کالیبر 11 میلیمتری استفاده می کند که در یک خشاب هفت تایی قرار می گیرد. در سال 1986 سلاح "ام-9 برتا" توسط ارتش ایالات متحده با این سلاح جایگزین شد.


این سلاح توسط ارتشهای 28 کشور مورد استفاده قرار می گیرد و هنوز بعد از گذشت بیش از یک قرن از محبوبترین و پراستفاده ترین سلاحهای کمری می باشد.


 

guns_weapons_ammunition_m1911_1600x1220_


38_super_6.jpg


M1911.jpg


1911LeftwGrips.jpg


1567368_01_gi_m1911_ball_ammo_45_cal_wwi
1234.png

 

 

 

 

6 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

با سلام  بدون شک این سلاح یعنی 1911  در نوع خود بسیار کم نظیر است  . حتی به لحاظ ظاهری نیز این سلاح زیبا و جذاب است و هنوز هم حرف زیادی برای گفتن دارد هنوز هم در ارتش به خصوص نزاجا از این سلاح زیبا استفاده میشود .برخی سلاح ها بعداز گذشت سالها هنوز کارایی خود را دارند مثل ام پی 5 که به دلیل کارایی بسیار بالای آن مدلهای مختلفی از آن تولید شده . به نظر بنده که سلاح ام 1911 نه تنها کارایی خوبی دارد بلکه ظاهر زیبایی نیز دارد . یعنی هم کارایی وهم زیبایی در این سلاح خلاصه شده است .

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

ترکیب و تنوع ضامن و و حالتهای تیر اندازی در بین سلاحهای کمری خیلی بیشتر از سایر سلاح های انفرادی دیگه ست 

 

چرا؟؟؟؟

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0