Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

هوادریای نیروی دریایی ارتش

760 posts in this topic

جناب نیک پیام... آیا تا بحال از پدر پرسیده اید که اگر روزی جانشینی برای سی کینگ هایمان SH-3D در نظر گرفته شود چه هلیکوپتری را توصیه میکنند؟

13 people like this

والا پدرم که بیش از 40 سال هستش با AB-212 پرواز می کند و نعصب داره رو این هلی کوپتر :D ولی خود من به شخصه از هلی کوپتر مرلین که به نظر من یکی از بهترین و کاملترین هلی کوپترهای دریایی به شمار میره خوشم می یاد و همینطور هلی کوپتر sh-60 Seahawk  البته ناگفته نماند که سی کینگ ها هنوز هم یکی از بهترین هلی کوپترهای ضد زیر دریایی هستند البته نه سی کینگ های ما چون انها هم مانند دیگر پرنده های ما به علت بالا بودن سن و به روز نشدن سیستم هایشان دیگر کارایی قبل رو ندارند

16 people like this

فکر کنم هلیکوپتر SH-92 هم در همان کلاس مرلین باشه؟ درسته؟

11 people like this

فکر کنم هلیکوپتر SH-92 هم در همان کلاس مرلین باشه؟ درسته؟

فونیکس جان فکر کنم منظورتون سی کورسکی S-92  هستش که بله اون هم در کلاس مرلین هستش

13 people like this

فکر میکنم NH-90 هم انتخاب خوبی باشه. برای من همیشه جای پرسش بوده که چرا وقتی که برای ناوهای کلاس موج پد هلیکوپتر طراحی شد، فکر افزودن آشیانه هلیکوپتر (حتا شده آشیانه تلسکوپی جمع شونده) به آن نشد!!! در ماموریتهای دوربرد چنین کمبودی باید مشکل ساز باشد.  

15 people like this

والا جناب فرزین عزیز چند وقت پیش داشتم گزارشاتی رو که پدرم تقریبا بعد از پایان جنگ برای نیرو و همچنین ستاد کل نوشته بودند رو می خوندم که در مورد کاستی ها و مشکلات هلی کوپترهای هوادریا بود  موارد زیادی از جمله نیاز هوادریا به موشک های به قول معروف شلیک کن فراموش کن و تجهیزات ناوبری و همینطور کمبود فلوت برای هلی کوپترها و............. بی شمار مشکلاتی که خلبانها و پرنده های هوادریا با ان در پرواز بر روی دریا مواجه هستند برخورد کردم و خرید هلی کوپتر و.... که البته در ان زمان فقط هلی کوپترهای روسی بودند که کلا پدر بی خیال  انها شد ! متاسفانه مشکلات بی شمارند ولی کاری نمیشه کرد باید نشست و شاهد از بین رفتن  خاطرات و جوانی و از جان گذشتگی کسانی بود مانند نیک پیام ها  معتمدی ها و دیگر خلبانان و پرسنل هوادریا که با خون دل این یگان رو با تمام ناملایماتی که به آنها شد تا به اینجا اوردند . ولی ....

15 people like this

باید یک تاپیک ایجاد کنیم جهت ارزیابی خریدهای نظامی آتی برای ارتش.

:-)

13 people like this

پچ سی کینگ خیلی قشنگ و با ابهته....جناب نیک پیام کاربرد اون دوتا آینه که روی دو بغل سی کینگ نصب شده چی هست؟؟؟؟

دوم اینکه آیا سی کینگ میتونه مثل هلی کوپتر شینوک به صورت اضطراری روی آب بنشیند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

12 people like this

پچ سی کینگ خیلی قشنگ و با ابهته....جناب نیک پیام کاربرد اون دوتا آینه که روی دو بغل سی کینگ نصب شده چی هست؟؟؟؟

دوم اینکه آیا سی کینگ میتومه مثل هلی کوپتر شینوک به صورت اضطراری روی آب بنشیند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام خدمت اسماعیل جان . فکر کنم منظور شما آینه های هلی کوپتر RH-53 هستش که اگر اشتباه  برای دیدن دو طرف هلی کوپتر در هنگام نشستن و حمل بار خارجی کاربرد دارد. کلا طراحی بدنه سی کینگ مخصوص پرواز بر روی اب می باشد و اگر شما به کف هلی کوپتر دقت کنید شبیه قایق طراحی شده وبه راحتی می تواند بر روی اب بنشیند و همینطور جایگاه چرخ ها در دو طرف هلی کوپتر باعث تعادل هلی کوپتر هنگامی که در روی اب فرود می اید می شود

16 people like this

بله نیک پیام جان منظورم Rh53بود....ببخشید واقعا حواسم نبود..........نیک پیام جان آیا از لحاظ زمانی (برای نشستن روی آب)محدودیت هم دارند؟؟؟؟
ضمنا آگه فورس دریا بالا باشه....میتونند فرود بیان یا نه؟

14 people like this

بله محدودیت زمانی دارند هم سی کینگ و هم شینوک ها البته سی کینگ ها در کنار لبه بیرونی جایگاه چرخ ها دارای فلوت هستن که به شناور بودن هلی کوپتر در اب کمک می کند .اسماعیل جان نشستن بر روی اب و شناور ماندن هلی کوپتر فقط به خاطر این هستش که به کروی پروازی این فرصت را بدهد که از هلی کوپتر خارج شده و با انداختن قایق های نجات از هلی کوپتر به داخل دریا خود را نجات دهند و هیچ وقت هلی کوپتر با وجود امواج و تلاطم دریا نمیتواند به صورت دائم بر روی اب شناور باشد و در هر صورت غرق میشود

15 people like this

44765385849406903344.jpg

27739172329950073343.jpg

تمرین عملیات هلی برن تکاوران توسط هلی کوپترهای هوادریا سال 62 بوشهر

15 people like this

40442461229808257267.jpg

تمرین عملیات هلی برن تکاوران توسط هوادریا سال 62 ساحل هلیله بوشهر

74780028392774313902.png

این عکس هم مربوط به سال 62 در ساحل هلیله می باشد

16 people like this